Skocz do zawartości
Gmeru

Test bezkonkurencyjnego monitora OLED ASUS ProArt PA32DC w kategorii semi-profesjonalnych

Rekomendowane odpowiedzi

Test bezkonkurencyjnego monitora OLED ASUS ProArt PA32DC w kategorii semi-profesjonalnych

Dzisiaj w nasze ręce trafił bardzo wyjątkowy monitor. To ASUS ProArt Display OLED PA32DC. Jak sama nazwa wskazuje jest to monitor z matrycą OLED, który jest przeznaczony dla profesjonalistów zajmujących się szeroko pojętą grafiką czy kinematografią. Ekran posiada rozdzielczość 4K i pokrycie szerokiej palety kolorów (P3)  na poziomie 99%. Zadeklarowano także błędy w oddaniu kolorów po kalibracji mniejsze niż ΔE < 1, co ma prawo okazać się możliwe z uwagi na wsparcie dla kalibracji 3D LUT. Monitor wyposażono dodatkowo w 3 porty HDMI 2.0, 1 port Display Port 1.4 oraz USB-C z Power Deliery. Trzeba przyznać, że na papierze specyfikacja robi piorunujące wrażenie, a na rynku obecnie mamy brak monitorów OLED, więc opisywany dzisiaj model, póki co nie ma konkurencji. Wszystko to wygląda bardzo obiecująco. W dzisiejszym teście opiszemy wszystkie parametry oraz funkcje monitora, oraz podzielimy się naszymi spostrzeżeniami. Zapraszamy do testu!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru, dzięki za test. Przydałaby się istotna informacja o cenie monitora. No chyba, że "diabeł ogonem nakrył" i nie mogę odszukać.

P.S.

Po wygooglowaniu znalazłem cenę ~4500euro

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Właśnie sam się dowiaduję ile to kosztuje w Polsce ;) Dopiszę jak tylko dostanę informację. Ale skoro już masz w euro, to to są takie mniej więcej takie właśnie pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Groszek napisał:

Po wygooglowaniu znalazłem cenę ~4500euro

cena z czapy - za 6tys zł są już QD-OLEDy (od Alienware i Samsunga ten ma chyba dopiero wyjść ale wkrótce)- teścik Vincenta Alienware

niestety wychodzi wada powłok QuantumDotowych - czyli jak się coś świeci w pokoju to czerń jest szara bo chyba nie mają powłoki polaryzacyjnej

(teraz już wiem czemu mój QLED przy OLEDzie tak biednie wypadł - porównywałem przy włączonym świetle)

 

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma taki zwykły monitor do tego profesjonalnego ASUSa? Przecież to jest studyjny sprzęt, który np. można samemu dokalibrować itp. Inny segment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Ale co ma taki zwykły monitor do tego profesjonalnego ASUSa? Przecież to jest studyjny sprzęt, który np. można samemu dokalibrować itp. Inny segment.

no nie taki zwykły bo QD-OLED - a w zapowiedzi artykułu jest "na rynku obecnie mamy brak monitorów OLED, więc opisywany dzisiaj model, póki co nie ma konkurencji"

zakładam że po kalibracji będzie ciężko zobaczyć w czym QD-OLED odstaje od tego oleda bo może dawać w niektórych aspektach nawet lepszy obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...