Skocz do zawartości
kh29228

Scaler a amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='57760' date='30.08.2007, 15:53 ']Jesli upierasz sie przy nagrywarce to tez ja trzeba podlaczyc do ampli.[/quote]
To zabawne, ale ja nigdy nie mówiłęm o nagrywarce, ale spoko:)

[quote name='crazy-j' post='57760' date='30.08.2007, 15:53 ']Mysle, ze przeceniasz mozliwosci poprawy obrazu TV przez dostepne za "normalne" pieniadze upskalery.[/quote]


Upsss, mój błąd... chodziło mi oczywiście o ampli z upscalingiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kh29228' post='57763' date='30.08.2007, 16:03 ']A cóż za sprzęcik masz, że n-box nie chce śmigać po HDMI?[/quote]

Starszy (2 lata) TV LCD Samsunga, jeszcze z DVI.
Projektor EPSON EMP TW-700
Procesor DVDO VP20.

Z niczym n-boks mi obecnie nie chodzi przez HDMI. Do czasu zmiany softu problemu nie było. Kombinacje DVI i HDMI oczywiście testowałem.
Myślałem, że to procesor ale podłączyłem bezpośrednio i też d...pa. Z innymi urządzeniami n.p. DVD playery lub ostatnio Apple TV (pierwsze próby) problemów z HDMI nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='57742' date='30.08.2007, 14:56 ']Oczywiście, że n-box robi skalowanie do 1080i. Problemem jest jak to robi. Moim zdaniem efekt jest taki jak przy skalowaniu obrazu z taniego DVD.[/quote]

Bo ja wiem? Wszystko zależy od jakości kanału - a większość jest kiepska. Ale zobacz sobie np na fakty na tvn. Ja mam wrażenie że to już prawie HD ;-) Tak więc uważam że do tv nie ma się co bawić w zewn. skalery bo jakosc samego sygnału jest za słaba żeby było widać różnicę. Wydaje mi się że nbox całkiem dobrze skaluje obraz.

[quote name='Gustaw' post='57742' date='30.08.2007, 14:56 ']Problemem jest to, że w n-boksie wewnętrznego skalera nie można wyłączyć na zasadzie " łapy precz od sygnału" - czyli 576i w SD i 720p w HD. Jest "albo albo" -
albo upskaling SD do 720p lub 1080i (lub z 720p do 1080i) albo z HD downskaling do 576i.[/quote]

Fakt, taka funkcja by mogła się przydać czasami. Np jak ktoś ma LCD o nietypowej rozdziałce 1366x768 to w trybie 576i uniknął by podwójnego przeskalowywania sygnału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='57769' date='30.08.2007, 16:51 ']Bo ja wiem? Wszystko zależy od jakości kanału - a większość jest kiepska. Ale zobacz sobie np na fakty na tvn. Ja mam wrażenie że to już prawie HD ;-)[/quote]

W porównaniu do innych kanałów z paczki n-ki to faktycznie prawie HD ale już przy porównaniu z niemieckimi FTA SD to raczej bliżej do VHS (no może trochę przesadziłem) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kh29228' post='57313' date='27.08.2007, 11:59 ']A co w sytuacji gdy chciałbym poprawić sobie oraz nie z płytki dvd, ale np z zwykłej tv?[/quote]

Rzeczywiscie, odpowiedzialem nie na temat :) Najlepszym sposobem porawy jakosci TV jest zakup telewizji HD :rolleyes: Zwykla telewizje upskalujesz przez ampli z wyjsciem 1080 (i lub p) z watpliwym skutkiem na wiekszym ekranie (zaleznie od jakosci zrodlowego sygnalu). N-ke podlaczysz bezposrednio do TV przez HDMI (ewent. rozgaleziacz HDMI) lub komponent bo juz ma 1080 i i nie ma sensu tego probowac poprawiac. Inne Sat TV z sygnalami o nizszej rozdzielczosci przez ampli i dalej HDMI lub komponent do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='57771' date='30.08.2007, 17:10 ']Rzeczywiscie, odpowiedzialem nie na temat :lol: Najlepszym sposobem porawy jakosci TV jest zakup telewizji HD :lol: Zwykla telewizje upskalujesz przez ampli z wyjsciem 1080 (i lub p) z watpliwym skutkiem na wiekszym ekranie (zaleznie od jakosci zrodlowego sygnalu). N-ke podlaczysz bezposrednio do TV przez HDMI (ewent. rozgaleziacz HDMI) lub komponent bo juz ma 1080 i i nie ma sensu tego probowac poprawiac. Inne Sat TV z sygnalami o nizszej rozdzielczosci przez ampli i dalej HDMI lub komponent do TV.[/quote]
Wobec tego chyba najlepiej jak kupię po prostu "n"-kę + telewizor FullHD (Sharp XD1) + ampli bez upscalingu.

"n"-kę włączę do ampli a potem do tv. wszystko po HDMI. Powinno być ok.

A na koniec pytanie z innej beczki: Jaka jest przewaga HDMI 1.3 nad HDMI 1.2 i 1.1???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce to chłyty marketingowe :lol: Dzwiek i tak w wiekszosci wypadkow lepiej puscic po analogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...