Skocz do zawartości
kowal001

Jaki telewizor kupić teraz (czerwiec 2022)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowy potrzebuję telewizor, stary spadł z szafki i się skończył (philips 40 cali ok 5 lat)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?   raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć, chociaż nie utonie ...
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  od zachodniej strony więc nie problem
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  internet, możliwość podłączenia obrazu z komputera, pilot
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  mam jakiś dekoder panasonic ale muszę sprawdzić pełną nazwę (jakiś kozak 5 lat temu)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  1-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?    lepszą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?    film
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?   tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?   nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?   noc
17. Preferencje co do wielkości?    55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?   długość przełączania kanałów, słaby dzwięk
19. Preferencje co do marki ?     nie specjalnie ale niby Samsung i Sony teraz są w grze
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?    nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?    hmmm teoretycznie i tak wezmę na raty więc nie ma znaczenia ... załóżmy że 6k ALE jak jest sens dopłacić do znaczącej poprawy ...

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?   jeżeli ma to sens to TAk

Drodzy koledzy potrzebuję KAŻDEJ rady więc nie obawiajcie się podrzucać 'czegokolwiek'. Jestem zielony w temacie więc zapraszam do pomocy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc spróbuję pomóc. Po pierwsze przy takiej odległości od ekranu to wybrałbym 65 cali. Druga istotna sprawa - przeznaczenie to film, pora oglądania - noc. Przy takich preferencjach wybieraj telewizor w technologii OLED. Ważna uwaga - czym jaśniejszy tym lepiej. Odsyłam do testu telewizora na tej stronie - patrz tabela którą wstawiłem.

To na początek. W tym przedziale cenowym przy takim rozmiarze masz wybór pomiędzy LG lub Philips. Lg B1 lub C1 (czym większa litera alfabetu tym lepszy model). Philips 706 lub 935 (tutaj podobnie) - pewnie jak poszukasz dobrze, to znajdziesz inne OLEDy w tym przedziale. Powodzenia

Screenshot_1.jpg

Edytowane przez afflux
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprościłem wybór do szajsunga i wybrałem modele z Media expert :

SAMSUNG QE65QN800AT 65" MINILED 8K - 6500
SAMSUNG QE65Q80B 65"  4k -  7500
SAMSUNG QE65QN85A 65" MINILED 4K - 5400
SAMSUNG QE65QN85B 65" QLED 4K - 10 000                    (to już trochę za drogo)
SAMSUNG QE65QN91A 65" MINILED 4K - 7000
 

Najciekawiej dla laika wygląda model 8k za 6500 zł. Jednakże sugeruję się tylko tym 8k i nic poza tym, zatem proszę o ewentualną korektę jeżeli te 8k to tylko zabieg marketingowy. Mam świadomość, że 8k to jeszcze długo nie zobaczę, jednak skoro TV już ma, to rozumiem że jest dobry ... ot takie proste rozumowanie.  Dziękuję i Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bym brał QN91A chyba, że użyjesz rozdzielczości 8K z kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdecydowanie mnie przekonuje B)

Extra zapytanie: 

QE65QN91A w Media Expert za - 7000

QE65QN91AAT w Media markt i Neo - 8800 

Myślę że te extra "AAT" w nazwie nie jest warte takiej dopłaty.  ?! 

No i pytanie ostateczne i bardzo ogólne, tj. czy jest to dobra opcja za 7 000  czy konkurencja za tę kwotę 'miażdży' Samsunga

 

Edytowane przez kowal001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie pamiętam co to była za różnica ale jeżeli jest, to dotyczy tylko koloru czy po prostu dedykowanego modelu dla danego sklepu. To są takie same modele. Konkurencja nie miażdży i jest to bardzo dobry wybór na uniwersalny telewizor w tej cenie w 65".

W testach w naszej redakcji miał mega dobre wyniki:

Badana cecha: wynik:
ROZDZIELCZOŚĆ I PRZEKĄTNA EKRANU 3840x2160, 65"
TYP MATRYCY LCD z podświetleniem direct led, quantum dots (QLED) typ. VA z powłoką poszerzającą kąt widzenia
ODŚWIEŻANIE MATRYCY (min. 120Hz zalecane do oglądania sportu) 120Hz
KONTRAST ANSI, BEZ WYGASZANIA (więcej - lepiej) 3 400:1
KONTRAST W FILMACH (więcej - lepiej)
  • średni: ∞:1
  • max: ∞:1
  • min: 84 200:1
MAKSYMALNA JASNOŚĆ PO KALIBRACJI
  • SDR: 765 cd/m2
  • HDR: 1 790 cd/m2 (skrawek ekranu - L20)
POWŁOKA MATRYCY umiarkowanie duże, ekran satynowy
BŁĘDY ODDANIA BARW, PO KALIBRACJI (mniej - lepiej)
  • średnia dE: 1,3
  • maks. dE: 3,0
ŚREDNIA JASNOŚĆ EFEKTU HDR (więcej - lepiej, maks - 10 000cd/m2) 740 cd/m2
INPUT LAG (ważne dla graczy, mniej - lepiej)
  • 10 ms - tryb gra - 1080p60 (konsole)
  • 10 ms - tryb gra - 1080p60 + HDR (konsola PS4)
  • 10 ms - tryb gra - 4K + HDR (najnowsze wersje konsol Xbox One S, PS4 Pro)
PEŁNA ROZDZIELCZOŚC KOLORU - 4:4:4 (wyraźne czcionki, po podłączeniu PC) Tak, 2160p60 po oflagowaniu złącza jako "PC"
DODATKOWE FUNKCJE DLA GRACZY
  • VRR-HDMI - zmienna częstotliwość odświeżania
  • AMD FreeSync Premium Pro
  • ALLM - automatyczny tryb gra
  • Dynamiczny korektor czerni
  • Motion Plus Gra
  • Tryb Multi View
  • Ultra Szeroki Widok w Grach: szerokie (21:9) lub ultraszerokie (32:9)
  • Panel Gracza
  • Inteligentny Dźwięk dla Graczy: Dźwięk Podążający za Obiektem+
  • 4K@120Hz (HDMI 2.1 - wszystkie porty)
  • 1440p@120Hz
  • 1080p@120Hz
OBSŁUGA 10 BITOWEGO KOLORU Tak (w UHD)

Wrzucę też z testu odnośnie czerni bo to w końcu Mini LED więc największa atrakcja tego modelu:

O czerni można napisać tylko pochwały! Kontrast na jaki możemy liczyć kupując Samsung QN91A jest na naprawdę wysokim poziomie. W większości scen różnica pomiędzy QN91A, a telewizorem OLED (jak wiadomo idealnym pod tym względem) jest nieduża. To pokazuje jak wiele może technologia mini-LED, nawet w wydaniu "zaledwie" (jak na tę technologię) 576 stref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, większość parametrów mówi mi nic albo wcale ale ważne, że wypadł dobrze...

Na zakończenie wątku do tzw. najprostszej konfrontacji dodam model:   Philips 65OLED935/12 DVB-T2/HEVC   za 6500  ... Ogólnie nie jestem przekonany do Philipsa ale się nie znam.  Pozdrawiam

Okazuje się, że ten Philips niedostępny w całym kraju więc nie było pytania...

Telewizor Philips 65PML9506/12 DVB-T2/HEVC   ale jest taki Philips za 7 ooo  ...  Miałem wcześniej Philipsa 40 cali i jedyne co mi się w nim podobało to właśnie Ambilight, stąd też moje średnie podejście do Philipsów

Edytowane przez kowal001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 84 strony ostrej dyskusji o tym Samsungu, jak zawsze zwolennicy i przeciwnicy ... Jednak bilans dodatni, zatem będzie to albo ww Samsung albo znalazłem w takiej samej cenie:   Telewizor Sony XR-65X95J DVB-T2/HEVC  (7k)           ... zatem zamykając wątek, który z tych 2óch lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung, bo to mini led, a Sony to normalny led

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Sk_uter napisał:

Samsung, bo to mini led, a Sony to normalny led

ale ważniejsze od tego czy coś jest mini led czy normalny led to liczba stref i tylko dlatego samsung jest niezły bo ma pewnie 10x więcej stref niż sony

mnie dziwi że nie rozważasz oledów - oglądasz w nocy a wtedy oled jest niezrównany - kontrast ansi 3500:1 i 600stref dla mnie mocno odstaje od jakości dowolnego oled'a 

tzn. że kowal001 nie rozważa oled'a

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

tzn. że kowal001 nie rozważa oled'a

Ja właśnie polecałem OLED-a, wtedy jednak budżet kolegi oscylował do 6000, teraz rozważane są telewizory do 8000 - 9000 tyś. Przy takim budżecie jest dużo większy wybór niż LG i Philips, dochodzi Sony i Panasonic z matrycami OLED, polecam OLED -  szczególnie przy ciemnym pokoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ważniejsze od tego czy coś jest mini led czy normalny led to liczba stref i tylko dlatego samsung jest niezły bo ma pewnie 10x więcej stref niż sony
mnie dziwi że nie rozważasz oledów - oglądasz w nocy a wtedy oled jest niezrównany - kontrast ansi 3500:1 i 600stref dla mnie mocno odstaje od jakości dowolnego oled'a 
tzn. że kowal001 nie rozważa oled'a
Tak jest, ale właśnie każdy mini led będzie miał więcej stref niż normalny full led

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ... Budżet ok 7k wydaje mi się rozsądny, tj. TV z tego roku to ok 12k, a to już za dużo.

Z tymi OLEDami to nie jest tak, że się wypalają i przedwcześniej umierają ? Tak oglądam głównie po zmroku, poza tym mam rolety wewnętrzne, które dość dobrze zaciemniają pokój. Dzwoniłem dziś do Media Expert aby ściągnęli tego Samsunga 91A z innego sklepu ale tego nie robią. Sprzedawca natomiast polecił SONY XR65X95JAEP który ma na stanie, również za 7k i jest nawet lepszy od Samsunga, ponoć ma tyle samo stref podświetlania, mimo że to LED ale tylko w teorii.

Nie będę się upierał przy tych miniLedach, skoro mówicie dość zgodnie że OLED ... Będzie dobry OLED za te 7k ?

LG 65C12LA 65           = 6800

 PHILIPS 65OLED856/12  = 7000

No to znalazłem takie OLEDy w porównywalnych cenach... Lepsze będą od tego Samsung 91A i Sony 95J     ?

 

LG opinie w necie bardzo dobre, na Philipsa natomiast ludzie trochę narzekali ... Jak już pisałem wcześniej, miałem 40 cali Philips z Ambilight tylko po bokach i nawet mi się to podobało, nie musiałem zapalać dodatkowego światła w pokoju, a nie lubię oglądać zupełnie po ciemku

Znalazłem jeszcze:  LG OLED65B13LA za 5400 czyli zdecydowanie najlepsza cena, resztę będę mógł przeznaczyć na uchwyt do ściany i jakiś soundbar. Widzę spore różnice w cenie B1, C1, G1, natomiast w statystykach już niewielkie... To jest chyba mój typ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kowal001 napisał:

Sprzedawca natomiast polecił SONY XR65X95JAEP który ma na stanie, również za 7k i jest nawet lepszy od Samsunga, ponoć ma tyle samo stref podświetlania, mimo że to LED ale tylko w teorii.

sprzedawca kłamał - ma 84 strefy - ale oni tak mają - wciskają to co mają lub na czym mają największą premię

Sony X95J Review ( XR-65X95J, XR-75X95J, XR-85X95J) - RTINGS.com

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej iść w C1, seria B1 jest dla mniej wymagających i ma swoje problemy - popatrz wątek https://hdtvpolska.com/forum/topic/63142-lg-b1-kleksowanie/. Tutaj masz porównanie B! i C1 https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-b1-oled-vs-lg-c1-oled/21420/21421?usage=1&threshold=0.10

C1 ma lepszy procesor, jest jaśniejszy obraz (chociaż sporo ciemniejszy niż miniLED), a to jest ważna cecha przy obrazie w DolbyVision lub HDR - patrz tabela. OLED ma idealną czerń i kontrast które w ciemnym pokoju robią różnicę. Na Samsungu efekt HDR powinien być powalający patrząc na jasność, aż prosi się aby sklep miał zaciemnioną salkę do porównań telewizorów. 

Powodzenia w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Dziękuję za porady, dziś zakupiłem wersję 65 cali c1  ;)

Trafiłem na jakąś promocję w sklepie i cena ostateczna 6000 zł + rabat na wybrane soundbary LG 50% więc wziąłem do zestawy Soundbar G1 za 1800 zł + uchwyt za 400 ... Powiem więcej, nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wziąłem jeszcze przedłużoną gwarancję pierwszy raz w życiu za dodatkowy 1000 zł ... Strasznie drogo ale jak szaleć to szaleć, do tego wziąłem coś 1 raz na raty prawie 0 % (do każdej raty bank dolicza 4.99).  Zatem raz jeszcze dzięki i dam znać jak poszła instalacja, dowóz w piątek. 

Podbije później o jakieś najprostsze ustawienia do obrazu, bo pewnie nie będą optymalne ...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się zakupem i doskonałym obrazem. Pamiętaj jeszcze o jednym. Te wszystkie testy , porównania, fora są dla swego rodzaju maniaków sprzętu. 99 procent widzów nie ma pojęcia co to hdr, paleta jasności , dolby atmos itp. Do tego chyba najważniejsza sprawa. Oko ludzkie b. szybko przyzwyczai się do obrazu danego tv i ewentualnych mini braków w obrazie praktycznie nie zauważy / przy codziennym użytkowaniu/ Oczywiści przy klasie telewizorów ze średniej i wyższej półki cenowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie. Chciałem podzielić się wrażeniami z zakupionego zestawu: LG65 c11 i soundbar g1.

Zatem TV - jak dla mnie kozak !! Obraz żyleta, a funkcjonalność pilota powala ... przynajmniej mnie ;) 

Jeżeli chodzi o sounbar, tutaj muszę nadmienić, że nigdy wcześniej nie miałem extra głośników do TV. Czasem podłączałem zestaw od kompa 2+1 aby mieć jakieś 'głębsze' brzmienie, gdyż jak wiemy, głośniki w TV są po prostu do [beeep]Y. Tak na prawdę nawet nie zdawałem sobie sprawy jakie brzmienie jest słabe, dopiero zestaw G1 mi to uświadomił... Ludzie, po prostu to jest inny wymiar brzmienia  ;)  a zdaję sobie sprawę, że jest to przeciętny soundbar. Podsumowując, każdy TV 'MUST HAVE' dodatkowe głośniki, a sam telewizor jak dla mnie BOMBA, szczerze POLECAM (to nie jest lokowanie produktu:)). P.S. Trochę się obawiałem rozmiaru ale jak już wisi na ścianie, mógłbym nawet mieć większy   heh...  Pozdrawiam Panolki i DZIĘKUJĘ za porady !! P.S.2. Dwa dni po zakupie Tv z 6000 kosztował 5900, 2 tyg po zakupie kosztował 6400 ... teraz nie wiem, nie interesuje mnie to. Muszę tylko ogarnąć Netflixa chyba aby cieszyć się pełnią możliwości ...

20220703_170010.jpg

Ten niebieski gruby kabel to połączenie HDMI PCI 10m, tak głównie odbieram TV, zakupiłem CDA Premium na próbę ale nie polecam ... programy tylko podstawowe, a filmy nie są w 4K

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję wyboru TV, co do  soundbara, zgadzam się całkowicie ale pod warunkiem że będzie to markowy sprzęt. Wiem co mówię, ponieważ dopiero trzeci soundbar spasował mi pod względem dźwięku - a nie jestem wymagający. Zamiast Netflix polecam Disney+. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...