Skocz do zawartości
amstrad

TVN CNBC BIZNES już nadaje!

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, dokładnie o to mi chodzi - taki makroblok by zajmował większą powierzchnię na ekranie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Sober' post='58682' date='04.09.2007, 15:51 ']No tak, dokładnie o to mi chodzi - taki makroblok by zajmował większą powierzchnię na ekranie ;-)[/quote]
A teraz masz do wyboru albo zmniejszenie powierzchni wyświetlania obrazu i czarne pasy po bokach albo sztuczne rozciągnięcie 4:3 na 16:9 i w efekcie te same makrobloki rozciągnięte o wiele bardziej po bokach i mniej w środku. I tak źle i tak niedobrze, ale fakt pozostaje faktem, że w 16:9 nie nadają i taka z nich TV nowej generacji.
A wydaje mi się, że akurat odbiorcy tego programu mają w większości telewizory 16:9 a nie 4:3 :)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam z pasami :)

Myślę że może coś ruszy w tym temacie w niedalekiej przyszłości. W końcu dochodzą coraz to nowe kanały. Może w końcu kupią jakiś nowy transponder ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='58685' date='04.09.2007, 16:13 ']Myślę że może coś ruszy w tym temacie w niedalekiej przyszłości. W końcu dochodzą coraz to nowe kanały. Może w końcu kupią jakiś nowy transponder ;-)[/quote]
Ja sądze, że oni by chętnie kupili, tak samo jak Cyfra i Polsat, ale problem w tym, że wpakowali się na najdroższą pozycje na orbicie i teraz mają problem... Zauważ, że na 13E zostały 3 satelity a na 19,2E jest ich 6. Mogli spokojnie wpakować się na Astre i np. sprzedawać od razu anteny z zezem na HB. No ale trzeba by było też lepsze i większe anteny zakupić a nie chińskie siatki ogrodnicze wynajmowanie za jakieś chore pieniądze.
No ale widocznie technicy telewizji nowej generacji nie wiedzieli o istnieniu Diseqc. Zresztą z tego co pamiętam to dowiedzieli się o nim dopiero od niezadowolonych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Pewnie woleli H-B bo wiadomo że klientów w większości przejmują od Cyfry i Polsatu. Teraz nie trzeba nawet zmieniać anteny. A tak to każdy musiałby sobie montować nową antenę.

Pewnie jak zwykle zdecydowało zdanie marketingowców a nie techników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Sober' post='58688' date='04.09.2007, 16:38 ']A tak to każdy musiałby sobie montować nową antenę.[/quote]
Od razu montować nową, wystarczy przekręcić w odpowiednią stronę. Cyfrze kiedyś udała się operacja przekręcania talerzy z 19 na 13 a telewizja nowej generacji nie podołałaby temu? Jak już biorą taki haracz za tuner, to opcja przestawienia anteny gratis dla posiadających już anteny mogłaby być gratis.
No ale lepiej wpadkować mase programów na jeden transponder i robić reklamy, że ma się najlepszą jakość. Głupi Polak i tak to kupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy pan maxiuca ma N i stwierdził ogranoleptycznie jakość programów z transponderów N w porównaiu do innych polskich i zagranicznych platform? Bo jeśli nie to wypraszam sobie nazywanie mnie i innych abonentów głupcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='arsenal' post='58697' date='04.09.2007, 17:27 ']Czy pan maxiuca ma N i stwierdził ogranoleptycznie jakość programów z transponderów N w porównaiu do innych polskich i zagranicznych platform? Bo jeśli nie to wypraszam sobie nazywanie mnie i innych abonentów głupcami.[/quote]
arsenal, wyluzuj, bo ja rozumiem, że jestes fanbojem n-ki (już dawno pokazałeś) ale nie bierz do siebie oceny jakości nadawanych programów i oceny kampanii marketingowej n w stosunku do oferowanego produktu. Nie rób z szajsu opery i nie zachowuj się jak dziecko. Pisząc, że Polak głupi i tak to kupi nie było moim celem obrażenie abonentów n, tylko pomstowanie myslenia operatorów platform cyfrowych w PL. A właśnie oni tak myślą: damy im dobrze zareklamowany szajs a Polał głupi i tak to kupi. To samo robi cyfra.
Ale tobie fanbojstwo N tak zasłoniło oczy, że od razu zabijałbyś tych co negatywnie o platformie N mówią... Troche żałosne i dziecinne jest to umieranie niektórych forumowiczów za jakąś platforme czy standard HD.

A odpowiadając na pytanie, nie, nie jestem abonentem N i tak organoleptycznie stwierdziłem, że sygnał w N jest tak samo bardziewny jak na innych polskich platformach i badziewniejszy od niektórych zagranicznych (a z zagranicznych mam dostęp właściwie do wszystkich). Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w porownaniu do jakości kanałów C+ a zwłaszcza polsatu to jakoś np.tvp1,tvp2 jest zdecydowanie lepsza ale wciaż tragiczna bo taką funduje tvp na astrze do ktorej nikt oprocz kablowek i platform nie ma dostepu a każdy abonent tvp(chyba ich mało )powinnien miec bezposredni dostep do kanałów tvp z satelity ale tak nie jest.Podobnie jest z cinemaxami,axn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxiuca. Cóż, może powinienem zacząć stosować twoją taktykę. Napisać coś "ciekawego" a potem tłumaczyć się co się chciało przez to powiedzieć a nie co się powiedziało. Skoro tak to ja też chciałem powiedzieć, że wypraszam sobie nazywanie Polaków głupcami bo kupują polskie platformy. :)
Każdy kto ma dostęp do kilku platform niech sam sobie oceni gdzie jakość obrazu jest najlepsza. Nie sluchając" fanbojów" czy dorosłych moderatorów z niemal wszystkimi eurpejskimi platformami dostępnymi( nie wnikając w jaki sposó :) .
No ale dość offtopa.
Ciekawy jestem czy CNBC dostanie taki serwis jak TVN24 i nSport.

Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinnien dostac ale we wspolpracy z jakimś domem maklerskim by cały czas były udostępniane wyniki wszystkich społek na polskiej giełdzie a najlepiej ze światowych też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='58708' date='04.09.2007, 18:27 ']@maxiuca. Cóż, może powinienem zacząć stosować twoją taktykę. Napisać coś "ciekawego" a potem tłumaczyć się co się chciało przez to powiedzieć a nie co się powiedziało. Skoro sie tak to ja też chciałem powiedzieć, że wypraszam sobie nazywanie Polaków głupcami bo kupują polskie platformy. :)[/quote]
No to Ty tak to zrozumiałeś, bo jesteś przewrażliwiony na punkcie każdego ataku na platformę N.
Stwierdzenie "No ale lepiej wpadkować mase programów na jeden transponder i robić reklamy, że ma się najlepszą jakość. Głupi Polak i tak to kupi." można (i nawet trzeba) przypisać wszystkim trzem polskim platformom, bo wszystkie traktują nas jak idiotów, którym można zaserwować niedopracowany produkt a i tak to łykniemy. No i łykamy, bo nie mamy innego wyjścia. Wejście platformy N rozruszało nieco rynek, ale jednocześnie okazało się, że jej twórcy wyszłi z podobnego założenia i za kiepski produkt biorą spore pieniądze. Stąd moje negatywne podejście do kampanii reklamowej tej platformy wychwalającej jej super, hiper jakość, której po prostu nie ma. Zresztą tak samo chce mi się śmiać z oferty Cyfry.

[quote name='arsenal' post='58708' date='04.09.2007, 18:27 ']Każdy kto ma dostęp do kilku platform niech sam sobie oceni gdzie jakość obrazu jest najlepsza.[/quote]
Problem w tym, że zwykły niewielu ma taką możliwości. Można sobie obejrzeć jak wyglądac Cyfra, CP czy N w punktach dystrybucji, ale raczej mała szansa na zobaczenie wszystkich trzech w akcji (obok siebie czy nawet na jednym TV). Więc większośc ulega reklamie. A reklama n i cyfry kłamie. Tylko CP ma na tyle rozumu, że nie rozwodzi się nad super-hiper jakoscią nadawanych przez nich programów.

[quote name='paw' post='58705' date='04.09.2007, 18:15 ']w porownaniu do jakości kanałów C+ a zwłaszcza polsatu to jakoś np.tvp1,tvp2 jest zdecydowanie lepsza ale wciaż tragiczna[/quote]
To już akurat kwestia oceny. Dla mnie te kanały mają podobną jakość na Cyfrze i N. N bierze sygnał z Astry, więc dostaje go na wstępie lekko zwichrowanego a Cyfra dostaje światłowodem od TVP ale za to zabija jakość swoją kompresją. I dla mnie wychodzi na to samo. AXN i Cinemaxów też nie ma co porównywać, bo po prostu źródło jest kiepskie i tyle.
Tak naprawde to można porównywać po kanałach które sami nadają. W tym wypadku nsport oraz MGM HD i Canal+ Film HD i Sport HD. Dla mnie tutaj jakoś również jest porównywalna i niestety równie słaba. Zwłaszcza mogliby podnieść bitrate C+ Film HD oraz MGM HD.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka że każda z naszych platform nie ma wystarczająco dobrej jakości na kanałach SD i HD w porównaniu z zagranicznymi platformami,od początku uważałem za błąd wybranie eutelsata za partnera n ale to ich problem z wyborem operatora nam powinni dostarczyc najlepszą jakośc.Zlikwidowanie tvn analogowego pozwoliło by na zamieszczenie paru kanałów hd z bitrate ponad 12mb/s.A co do platform bardzo fajnym pomysłem wykazała się astra która udostepni na jednej karcie wszystkie kanały dostępne z astry w odpowiednim abonamecie,było by to ciekawe rozwiązanie na polskim rynku gdyby adb wypuściło wolne od markowego softu recordery z dwoma modułami i powstała by inna firma dystrubycyjna dająca np. zniżki bo w podstawowych abonametach płaci się za to samo np. 140+59+96=200-250zł.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano, [b]paw[/b], sama prawda :)
Napisz coś (może byc w innym topicu) o tej karcie astra? O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dodałem newsa,wracamy do tematu :P Ogólnie program potrzebny ale powinna byc wersja internetowa bo o godzinie 9-16 mało kto siedzi w domu i ogląda tv,chyba że tylko zajmuje się giełdą i wtedy ma właczone tego typu kanały polskie i zagraniczne i kompa.

Edytowane przez paw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...