Skocz do zawartości
  • 0
Sakeiro

BENQ W2700i appleTv Samsung q950a- niestabilna rozdzielczość

Pytanie

Posiadam AppleTV 4K podłączony do soundbara samsung q950a oraz projektor BENQ W2700i również podłączony do soundbara. Wszystko działa elegancko ale jest taki problem ze czasami łączy mi jako rozdzielczość 4K HDR a czasami jest ograniczenie tylko do HD. Zauważyłem ze uruchamianie ponownie soundbara (często wielokrotnie) za którymś razem przywraca rozdzielczość ale zdarza się ze robię to 10 razy i ciagle Mam tylko HD. Nie widzę specjalnej logiki za tym kiedy ten 4K jest a kiedy go nie ma. Dźwięk idzie normalnie w pełni (dd,5.1,atmos) przy obu rozdzielczościach. No i niestety musze podłączać appletv przez soundbar bo kiedy podłączałem do rzutnika to atmos nie jest dostępny. Co można z tym zrobić 🙏

FE979F3C-55BC-461F-96B7-7730B1B0FE0D.jpeg

0DB41F2E-C23E-4FD3-81BB-AF5A4133DD01.jpeg

A954B959-F677-4995-BD68-DF782781947A.jpeg

DF832873-CEBB-4912-AEBC-D523CB0CEA5B.jpeg

Edytowane przez Sakeiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W apple tv 4k wybiera się tryb 4k sdr a nie hdr i włącza dostosuj zakres tonalny, to co ty robisz obecnie ustawiając na sztywno tryb hdr wymusza niepoprawną kolorystykę dla menu jak i materiałów sdr.

Co do samego problemu nie znam rozwiązania, podłącz bezpośrednio do projektora i testuj aż dojdziesz co jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
12 godzin temu, D4r3KS napisał:

W apple tv 4k wybiera się tryb 4k sdr a nie hdr i włącza dostosuj zakres tonalny, to co ty robisz obecnie ustawiając na sztywno tryb hdr wymusza niepoprawną kolorystykę dla menu jak i materiałów sdr.

Co do samego problemu nie znam rozwiązania, podłącz bezpośrednio do projektora i testuj aż dojdziesz co jest przyczyną.

Dziękuje za podpowiedź.Problem jest taki, że jak podłączam do projektora to tracę Atmos. Tylko bezpośrednio do soundbara mogę uzyskać ten dźwięk No ale wtedy mi się zaczyna ten problem 😃 wiec i tak źle i tak niedobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja cię rozumiem ale jakoś musisz wykluczyć potencjalne przyczyny, ustaw sdr i zobacz jak się będzie zachowywać wtedy.

Może być też tak że w kablach leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...