Skocz do zawartości
pr0t0m

LG OLED B9 po 2 LATACH

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaże Wam dzisiaj jak wygląda matryca telewizora po 2 latach używania, a raczej po 1,5 roku ponieważ była 2 krotnie wymieniana przez martwe pixele. 
Jako, że LG przysyłało mi panele kiepskiej jakości z przebarwieniami (zafarbem), kiepską szarością i pojedynczymi martwymi subpixelami, ale odmawiało dalszych wymian, pokaże wam na tym panelu, który mam od sierpnia 2020.

Co ciekawe wypaleń jakichkolwiek brak, pomimo normalnego używania, tj. konsola, gry, netflix, sporadycznie normalna telewizja, nigdy nie odłączałem go z zasilania, aby kompensacje mogły przebiegać poprawnie. 

To co zaczęło niszczyć matrycę to umierające kolorowe subpixele idące od dołu ekranu, szczególnie zielone. 

274717219_373452881001742_2950043028792560997_n.jpg

274357698_425747585992637_2290825349762669074_n.jpg

274810682_6934727116601314_5376542342847121626_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie pech. Matryca wymieniana i takie kwiatki. Z tego co można przeczytać na forum to zdarzają się takie przypadki, że te wymieniane matryce są takiej sobie jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle martwych pikseli kwalifikuje się do wymiany. Skoro minęło półtora roku od ostatniej wymiany panelu to jest on jeszcze na gwarancji i zadaj wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2022 o 14:10, Alwyn napisał:

Tyle martwych pikseli kwalifikuje się do wymiany. Skoro minęło półtora roku od ostatniej wymiany panelu to jest on jeszcze na gwarancji i zadaj wymiany.

Zgłoszona rękojmia - decyzja o wymianie. Trzecia wymiana panelu, w ciągu 2 lat. Rekord. Ogólnie będę jeszcze walczył z Inspekcją Handlową o zwrot kasy bo nie chce już tego szrotu naprawiać, ale zobaczymy. Niestety poprzednie naprawy zgłaszałem bezpośrednio do gwaranta a nie rękojmie...

Czy orientuje się ktoś może jak to jest z możliwą ilością martwych subpixeli? Jak kupiłem TV, serwisant mówił mi, że dopuszczalnych martwych subpixeli jest 6. Teraz mówi, że 15. Mnie obejmuje ta dopuszczalna zmiana, czy powinno być nadal 6 tyle ile w momencie zakupu TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam podobnie, wymieniałem matrycę zaraz po zakupie - po wyjęciu z kartonu miałem martwe pixele. Ostatnio coś odpaliłem na biało jak stałem blisko telewizora i znowu mam czarne kropki w górnej części matrycy, szlak mnie trafia. Musze sprawdzić czy mam jeszcze gwarancje i nie wiem co robić czy zgłaszać do LG czy do ME jako rękojmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...