Skocz do zawartości

Pytanie

Dzień dobry, zakupiłem ostatnio nowy tv. Jest to Sony XR-75X90J. Chciałem uprościć moją konfigurację i przenieść większość aplikacji na TV. Do tej pory używałem różnych boxów i przystawek. Niestety nie wszystko udało się tak jak sobie zaplanowałem. Posiadam ampli Pioneer z obsługą wszystkich dostępnych standardów dźwięku przestrzennego. Niestety posiada on obsługę tylko standardowego ARC. Wg opisu na rattings mój tv jest w stanie przekazać dźwięk w każdym gęstym standardzie. I teraz pytanie. W sumie bardziej w celu upewnienia się. Żeby była możliwość przekazania do amplitunera dźwięku w DTS-X, DTS HD MA itd potrzebuję posiadać w nim eARC? Jak łatwo się domyśleć w tym momencie takie przekazywanie u mnie nie funkcjonuje. Przechodzi dolby digital, dolby digital +, DTS. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak to aplikacja na TV obsługuje coś więcej niż DA zawinięte w DD+? Mówię oczywiście o streamach, nie o appkach typu Plex. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czytałem dzisiaj wpisy dotyczące eARC i wynika z nich, że o ile przez ARC można przesłać dźwięk obiektowy (i to w zależności od TV), ale dotyczy to jedynie DA w DD+, a DTS:X już nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
11 godzin temu, 9000 napisał:

Czytałem dzisiaj wpisy dotyczące eARC i wynika z nich, że o ile przez ARC można przesłać dźwięk obiektowy (i to w zależności od TV), ale dotyczy to jedynie DA w DD+, a DTS:X już nie.

To wiadomo od dawna, przez ARC nie prześlesz żadnego gęsteg ostrumienia czy to DTS-HD czy Dolby TrueHD, to działa tylko gdy oba urządzenia mają eARC.
Mam ten sam problem co autor postu, TV ma eARC ale ampli już nie, z tym że dla mnie to nie problem bo z TV podaję dźwięk tylko z serwisów streamingowych, cała reszta leci z zewnętrznych odtwarzaczy a te u mnie mają po dwa HDMI więc jeden kabelek do TV a drugi do ampli i wszystko działa tak jak chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Gęstego nie, ale obiektowy Dolby już tak, tylko nie przez DTHD tylko DD+.

Generalnie, chodziło mi o to, że Dolby ma mniejsze wymagania niż DTS :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Muszę wrócić do tematu. W międzyczasie zmieniła mi się konfiguracja. Amplituner zamieniłem na grajbelkę Samsung HW-Q900A. Czyli w tej chwili mam tv z earc i grajka z earc. Wg specyfikacji tak tv jest w stanie wysłać przez earc wszystkie gęste formaty tak i grajbelka jest je w stanie wszystkie obsłużyć. Niestety nie wszystko działa tak jak powinno. Na tv mam plex i emby. Obydwie aplikacje zachowują się tak samo. Bez problemy przesyłają DTS HD, DTS HD MA. Niestety TRUE HD nie. W obu aplikacjach jest informacja o transkodowaniu. Zostaje mi jeszcze zmiana kabla, ale nie sądzę żeby to on miał być problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mi przez Plex też nie idzie DTHD, ale u mnie to może być wina starego Synology.

DTS też nie mam bo LG go nie wspiera, a to oznacza, że nie puści tego sygnału nawet jeżeli ma ustawiony Bitstream :( 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Potestowałem trochę. Xbox podpięty bezpośrednio do soundbara pokazuje możliwość odtwarzania Atmos i DTS:X. Ten sam Xbox podpięty do TV i przez eARC do grajbelki nie pokazuje możliwości odtwarzania Atmos i DTS:X. Czyli problem na linii połączenie TV z soundbarem. Jutro przyjdzie nowy kabel to się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A w TV ustawiłeś PassTrough (BitStrem)? Może po przełączeniu wróciło do default? 

BTW. odpaliłem właśnie materiał w DTHD przez Plexa. Mam o dziwo dźwięk ale AVR rozpoznaje jako DD+ ?

DTS o dziwo też idzie, jak właśnie sprawdziłem, ale rozpoznany jak PCM :P

Musiało się coś pozmieniać... 

 

Pozmieniałem ustawienia w Plex (trzeba było włączyć obsługę DTS) i teraz DTS się odtwarza ale jako DD. Cyrk. 

Edytowane przez 9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jest passthrough bo gra z plexa DTS-HD. Dlaczego nie puszcza TRUE HD to jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Jak miałem w tv zwykły arc to gęstych formatów nie puszczało w ogóle i to jest jasne. Ale dlaczego przy eARC jeden puszcza inny nie?? I dlaczego przy połączeniu Xboxa do TV pokazuje, że nie przepuści w ogóle nic z dźwięku obiektowego. Co ciekawe przy wyborze kierowałem się niezależnym testami i każdy z nich podkreślał brak problemów z jakimkolwiek formatami dźwięku. 

Kolejne testy pokazały, że problem jest z plexem. Kodi na tv przepuszcza do grajbelki TRUE HD. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niestety lata mijają, a to całe ARC/eARC ciągle spędza sen z powiek :(.

Pogmeraj jeszcze w ustawieniach Plexa. U mnie cokolwiek poprawiło, że jest przynajmniej dźwięk...

 

PS. możesz mi sprawdzić przy okazji jak Twoja belka rozpoznaje dźwięk z Player.pl i HBOgo (appki) - bo napisałem prośbę na forum ale nikomu się widać nie chce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po całodziennych zmaganiach sytuacja jest następująca. Passthrough dla wszystkich rodzajów dźwięku działa we wszystkich używanych przeze mnie aplikacjach oprócz Plexa. Plex przepuszcza DTS-HD MA ale nie przepuści TRUE HD. Co ciekawe we wtyczce Plexa do kodi wszystko działa prawidłowo. Resumując, mimo wcześniejszych obaw, jest ok. Plexa używam zamiennie z innymi programami więc z tym małym problemem mogę żyć. W emby jest również ok. Być może jakaś aktualizacja problem rozwiąże. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na koniec nasuwa mi się jedna uwaga natury ogólnej. Miałem dobrych kilka lat z jednym sprzętem. Chciałem to trochę unowocześnić. Wychodzi na to, że bez dokładnego zbadania co z czym współpracuje nadal nie ma szans na bezproblemową budowę zestawu AV. TV ma earc hdmi 2.1, soundbar ma earc. Jak już ustaliłem tv przesyła do soundbara gęste formaty. Ale.. Problem jest z Xboxem. Jak go podłączę do soundbara to jest możliwość przesyłania dźwięku Atmos i DTS:X, ale nie przepuści 4K 120Hz. I tu ok, nie ma przecież hdmi 2.1. To próbujemy inaczej. Konsola do TV i dźwięk przez TV do soundbara. Podpięte do hdmi 2.1 w TV. No i problem. Xbox pokazuje brak możliwości przesłania Atmosa i DTS:X do soundbara. Czyli soundbar ma możliwość, TV ma możliwość ale nie działa. Nie wiem gdzie jest błąd. Ale do jasnej cholery myślałem, że czasy w których trzeba dokładnie sprawdzać specyfikację i ewentualną kompatybilność przeszły już do lamusa. 

Edytowane przez Grzegorz Cisak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...