Skocz do zawartości
krzysiekgrwn

TV do Netflix, PS4, niski Input lag, 4K, NIE OLED. Do ok 4000zl. 55"

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam wielki problem z wyborem telewizora, nie sztuka jest wydać 5-6 tysięcy a połowy technologii nie wykorzystać. Tak się składa że w piątek zakupiłem już telewizor LG B1 55" za 1088 Euro (mieszkam w Niemczech)  w gratisie dali LG Soundbar DSN4. Jednak po powrocie do domu, podłączeniu wszystkiego sporo naczytałem się o wypalaniu OLEDów. Telewizor ostatecznie zwróciłem wczoraj do sklepu. Ok, można powiedzieć że można temu zaradzić trzymając się kilku kwestii podczas użytkowania, tylko że w naszym wypadku te kwestię odpadają. Sam sprzedawca po dłuższej rozmowie potwierdził że zdarzają się takie sytuacje, ale rzadko. Dla mnie odpowiedź rzadko równa się z odpowiedzią że może to spotkać mnie, a nie o to mi chodzi. Ma to być drugi telewizor w domu, na którym głównie będą gry na PlayStation i Netflix. Teraz jest to PlayStation 4 zwykle nie Pro, być może w przyszłości będzie PlayStation 5. Zależy nam żeby był niski Input lag, obsługiwał HDR, 4K, w sumie nie wiem co jeszcze. Czy 120hz również jest istotne? HDMI 2.1? Czy byście mogli polecić mi jakiś model? Sprzedawca w sklepie polecił mi Sony XR 50 X 92J, lub Sony KE-55XH9005 (tu są dwie wersje KE KEE i KD KEE - nie wiem co to za oznaczenia i jaka różnica. Czy może inny model będzie lepszym wyborem? 

Edytowane przez krzysiekgrwn
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najgorszą rzecz zrobiłeś oddając oleda. Współcześnie produkowane LCD to padaka. Głównie chodzi o podświetlanie strefowe. Jak nie latające/przekakujące świetlne kwadraty po ekranie  to pionowe, przeskakujące słupy światła, gdy mamy czarno tło i białe elementy. To chyba nazywa się blooming. To już wolę LG A1 60 Hz z ciemną matrycą niż najlepszego LCD, który i tak do niczego się nie nadaje. OLEDa tylko nie należy wyłączać z prądu - ma być non-stop w stand-by. Ja też szukam nowego TV. U mnie zakup na wiosnę i raczej celuję w G1 z oledem evo. Wyleczyłem się z tzw. "nowoczesnych" LCD. 

Edytowane przez emigrant
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mam wielki problem z wyborem telewizora, nie sztuka jest wydać 5-6 tysięcy a połowy technologii nie wykorzystać. Tak się składa że w piątek zakupiłem już telewizor LG B1 55" za 1088 Euro (mieszkam w Niemczech)  w gratisie dali LG Soundbar DSN4. Jednak po powrocie do domu, podłączeniu wszystkiego sporo naczytałem się o wypalaniu OLEDów. Telewizor ostatecznie zwróciłem wczoraj do sklepu. Ok, można powiedzieć że można temu zaradzić trzymając się kilku kwestii podczas użytkowania, tylko że w naszym wypadku te kwestię odpadają. Sam sprzedawca po dłuższej rozmowie potwierdził że zdarzają się takie sytuacje, ale rzadko. Dla mnie odpowiedź rzadko równa się z odpowiedzią że może to spotkać mnie, a nie o to mi chodzi. Ma to być drugi telewizor w domu, na którym głównie będą gry na PlayStation i Netflix. Teraz jest to PlayStation 4 zwykle nie Pro, być może w przyszłości będzie PlayStation 5. Zależy nam żeby był niski Input lag, obsługiwał HDR, 4K, w sumie nie wiem co jeszcze. Czy 120hz również jest istotne? HDMI 2.1? Czy byście mogli polecić mi jakiś model? Sprzedawca w sklepie polecił mi Sony XR 50 X 92J, lub Sony KE-55XH9005 (tu są dwie wersje KE KEE i KD KEE - nie wiem co to za oznaczenia i jaka różnica. Czy może inny model będzie lepszym wyborem? 
Samsung

Głupoty piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego głupoty? Ja nie mówię że OLED jest zły, ja do niego nic nie mam, wręcz przeciwnie, miałem go dwa dni i filmy na Netflix oglądało się super, ale po dłuższym namyśle, śmiem twierdzić że u mnie w domu nie będzie mu dane zagwarantować w 100% tego czego wypada unikać przy użytkowaniu OLEDów, czyli min, obraz statyczny który może doprowadzić do takich degradacji matrycy.. U mnie on będzie, i może to być nawet cała noc i nie raz a często. Poprostu eliminuje ryzyko. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ma być koniecznie LCD to bym poszedł w Samsunga mimo braku Dolby Vision. LG i Sony i nie umie robić LCD - tak jakby to nie były ich produkty a produkt chiński, niskiej jakości obrazu tylko z ich logotypem... Obejrzyj trochę testów, porównań na rtings, czy od Vincenta... To tylko moje zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, krzysiekgrwn napisał:

śmiem twierdzić że u mnie w domu nie będzie mu dane zagwarantować w 100% tego czego wypada unikać przy użytkowaniu OLEDów

Śmiem twierdzić że jeszcze pożałujesz swojej decyzji, czego Ci nie życzę ale widzę jakie są fakty. Technologia LCD nie jest bezawaryjna, nawet więcej rzeczy może się uszkodzić co zdecydowanie popsuje przyjemność z oglądania - nierównomierne podświetlenie, kurz za matrycą itd itp. Ale każdy jest kowalem swojego losu. Życzę Ci abyś trafił na dobry LCD, jednak podjąłeś zbyt pochopną decyzję. Pozdrawiam.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko powiedźcie, kto mi da gwarancję na to że po pół roku nie będę miał plam na ekranie. Z tego co wiem na wypalenia nie ma gwarancji. Mowie, że ten telewizor będzie eksploatowany często, głównie do gier PS4, netflixa i sportu, zdarza się że jest zostawiany na noc (dotychczasowy jest tak eksploatowany) więc nowy będzie tak samo. mam liczyć na cud? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat z AntyWeb "LG nie chce jeszcze dokładnie określić co obejmie rozszerzona gwarancja na nowe telewizory. W komentarzu dla zachodnich mediów podkreślono, że czasowe wypalenie może się zdarzyć i nie jest podstawą do wymiany gwarancyjnej. Z drugiej strony w sieci można znaleźć sporo przykładów, gdy LG nie wzbrania się przed wymianą wyświetlacza gdy pojawią się stałe wypalenia powstałe w ramach normalnego użytkowania, ale jednocześnie podkreślono, że jest to bardzo rzadka sytuacja. Wygląda więc na to, że w przypadku rozszerzonej gwarancji do 5 lat sytuacja będzie podobna. To całkiem istotny argument dla kupującego, który obawia się tego typu defektów obrazu. Mam jednak wrażenie, że cała kwestia wypaleń telewizorów OLED jest nieco wyolbrzymiona i taki ruch LG może mieć spore znaczenie marketingowe."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo Netflixa - oni używają chyba w 100% Dolby Vision, więc TV od Samsunga się nie nadają. Bierz LG G1 na oled evo. Mieszkasz w Niemczech i kupujesz TV za 4000 złotych. Tam się kupuje TV nie za 4k zł tylko za 14 tys. zł z ich zarobkami ;]. G1 to 6k z kawałkiem, więc warto dołożyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to za ile się kupuje, mogę kupić i za 120k, nie o to chodzi, szanuje swoje pieniądze, same nie przyszły. Poprostu chce drugi telewizor, to ma być jako drugi, bardziej będzie służył do grania w PS4 (częściej) stąd obawy o wypalenie. Bardziej by nam zależało o przystosowanie do gier niżeli filmów, a więc statyczne elementy jak najbardziej bardzo często będą się pojawiać 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy silne lobby oledowe na forum. Jako użytkownik obu technologii mogę spokojnie napisać, ze żadna z nich nie jest idealna. A jeśli chodzi o gry i zostawianie tv na noc to już w ogóle oled to pomysł dla rozrzutnych. Do sprawdzenia LCD od Szajsunga i Sony, oba modele maja 9 w nazwie 👍

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sadzilem, stąd moje wątpliwości, jak widać słuszne. Czyli np Sony XH90 będzie ok? Mogę go kupić za 899€. Czy jest jakiś model warty dopłaty? Dzięki za odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony ok, ale rzuć okiem na testy Samsunga na naszym portalu, do gier ta marka daje pewne korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, trochę poogladalem, faktycznie taki Samsung Q90T to jest to czego szukam. Fakt, kosztuje trochę więcej, ale o to mi chodziło. Dzięki wielkie,. 65 cali na odległość od TV 2,5 metra to za dużo,nie? Lepiej wziąć 55? 

Edytowane przez krzysiekgrwn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do super jakości sygnału nie ma problemu z 2.5m, sprawdź tylko sobie czy Tobie odpowiada aby dobrze „ogarniać” cały ekran 👌

Super jakość sygnału = konsola/komputer/gry.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, ponieważ wtedy nie kupiłem tv, a chciałbym kupić teraz.Tylko z tego co widzę Samsunga Q90T już w sprzedaży raczej nie widzę (w Niemczech). Czy jest jakiś następca aktualnie tego Q90T?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądałem się tcl, ale spotkałem się z opiniami w internecie kilkoma, ludzie żałują zakupu. A z drugiej strony chciałbym też mieć aplikacje DAZN w telewizorze, żeby móc mecze oglądać. W tcl chyba jej nie ma i nie ma możliwości pobrania jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 50x90J za 777 euro lub 55x90J za 799 euro to dobra oferta na stan dzisiejszy? Czy lepiej dolozyc do czegoś 

Edytowane przez krzysiekgrwn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...