Skocz do zawartości
kurkudor

Zakup OLED 55 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o poradę przy wyborze telewizora OLED 55 cali.

Czy warto obecnie kupić model TX-55HZ980E za 4000zł (https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-panasonic-oled-tx-55hz980e) lub TX-55HZ1000E za 4450zł (https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/panasonic-tx-55hz1000e-tv-oled.bhtml) czy jednak dopłacić i kupić XR-55A80J/XR-55A83J/XR-55A84J.

Telewizor nie ma jakiegoś specjalnego przeznaczenia. Tylko oglądanie TV i filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Jeżeli tylko oglądanie filmów i tv to panasonic jest bardzo wysokiej klasy telewizorem do takich celów. Największa przewaga sony to w tym przypadku nieporównywalnie bardziej rozbudowany system multimedialny czyli google tv. Testy są na portalu to możesz sobie porównać.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie poszedłbym w HZ1000 (super cena obecnie). Jeżeli glownym celem jest smart to faktycznie Sony, ale dla obrazu Panasonic to cud, miód i orzeszki 👌

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor HZ980 odrzucam. Co do HZ1000 to widzę, że jest on na promocji już od marca tego roku. Najtaniej można go było kupić za 4000zł. Sony nie robi aż tak dużych przecen. Czyżby Panasonic wyprodukował za dużo telewizorów? Czy może kupujący nie decydują się ze względu na brak HDMI 2.1.

Ciekawe czy Panasonic przejdzie na Androida niebawem i wypuści OLED z tym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonica nie kupują ci co chcą pograć. I tyle. Jeśli odrzucimy aspekt związany z grami, cała reszta jest na plus dla Panasonica. Sam mam 55HZ1000 i jest bajka.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dzisiaj w sklepie HZ1000 i A80. Chyba zaczekam troche na jakąś promocję od Sony. Bardzo obawiam się o przyszłość platformy My Home Screen. Już w tym momencie mocno odstaje. W sklepie powiedziano mi, że Panasonic wycofuje się już z telewizorami z Polski. Nowych modeli z 2021 nie można nawet obejrzeć. Za jakiś czas może się okazać, że Netflix przestanie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym to przeszkadza? Nie ma na rynku boxów z wbudowanym milionem apek? Ja się nie będę martwił na zapas :D. Póki mam wbudowaną i działą to jest ok, jak przestanie, to się kupi jakiś box i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, kurkudor napisał:

Oglądałem dzisiaj w sklepie HZ1000 i A80. Chyba zaczekam troche na jakąś promocję od Sony. Bardzo obawiam się o przyszłość platformy My Home Screen. Już w tym momencie mocno odstaje. W sklepie powiedziano mi, że Panasonic wycofuje się już z telewizorami z Polski. Nowych modeli z 2021 nie można nawet obejrzeć. Za jakiś czas może się okazać, że Netflix przestanie działać.

Jeśli chcesz mieć nowoczesnego smarta to idziesz w Sony i robisz kalibrację aby mieć obraz jak w Panasonicu. Jeśli chcesz mieć super obraz bierzesz Panasonica i kupujesz przystawkę Śiaomi za ca 200 zł i po temacie. Twój wybór 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie HZ1000 w super cenach to egzemplarze z ekspozycji. A cena 8200zł za JZ1000 trochę wysoka w stosunku do Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2021 o 15:42, maderos napisał:

Panasonica nie kupują ci co chcą pograć. I tyle. Jeśli odrzucimy aspekt związany z grami, cała reszta jest na plus dla Panasonica. Sam mam 55HZ1000 i jest bajka.

Ja kupiłem dla grania i filmów i w jednym i drugim się sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kurkudor napisał:

Wszystkie HZ1000 w super cenach to egzemplarze z ekspozycji. A cena 8200zł za JZ1000 trochę wysoka w stosunku do Sony.

Ja kupiłem swojego w zeszłym miesiącu nówkę...Obecnie mogą już być tylko wystawki.

14 godzin temu, MicPrime_PL napisał:

Ja kupiłem dla grania i filmów i w jednym i drugim się sprawdza :)

Wiem, że się da grać, ale Ci bardziej wymagający nie znajdą tu hdmi 2.1. O to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...