Skocz do zawartości
Tery777

Co z konferencją Cyfra+ 20.06.2007 ?

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='crazy-j' post='51231' date='22.06.2007, 16:08 ']Tak z ciekawosci zapytam, bo polskiej ligi nie ogladam: jak 1 wozem trasmisyjnym zrealizowac prawie 100 meczow ligowych w HD ? :)[/quote]

3 mecze z każdej kolejki (piątek, sobota, niedziela) x 30 kolejek = 90 meczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecze OE są transmitowane na żywo w weekendy w systemie :
Piątek : 1 mecz live
Sobota : 1 mecz live
Niedziela : 1 mecz live
Co nam daje 3 mecze w weekend.
Jak jest wóz transmisyjny to nie trudno się domyślić , że można się nim przemieszczać po kraju :)

Edytowane przez daniel76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe czy w te weekendy ekipa od wozu transmisyjnego bedzie sie wyrabiała z montarzem kamer HD na stadionach, zeby nie było ze postawia na boisko 4 kamery i beda z tego zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='51219' date='22.06.2007, 14:20 ']Nigdzie nie jest napisane ze aktywacja wyniesie 0zl czy 1zl wiec zalozylem ze bedzie po staremu. Zreszta sama opcja 15zl co miesiac jest malo atrakcyjna. Juz kiedys placilem przez 5 lat 10zl miesiecznie i nigdy wiecej.[/quote]Dla mnie jest korzystniejsza pod tym względem jaką przeżywają obecnie niektórzy abonenci n-k którzy dzięki nowemu regaluminowi mają możliwość rezygnacji z n-ki - rezygnacja tak ale zwrot wpłaty za aktywację już nie to po pierwsze a po drugie gwarancja na ten dekoder zdaje się jest na rok a tak jest przez cały czas a "nadpłata" będzie dopiero ewentualnie po 20 miesiącach.Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie wiadomo cos juz jak cyfra bedzie nadawała HD (720p zy 1080i)w tych swoich nowych kanałach HD??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie jest informacja podająca wyjaśnienia dlaczego 720p itd. Z tego wnioskuję , że jednak chyba zostaną przy tym 720p :-( Gdyby miało być 1080i to chyba by już napisali :_bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='daniel76' post='51771' date='27.06.2007, 23:06 ']Na ich stronie jest informacja podająca wyjaśnienia dlaczego 720p itd. Z tego wnioskuję , że jednak chyba zostaną przy tym 720p :-( Gdyby miało być 1080i to chyba by już napisali :_bezradny:[/quote]

To jak dla mnie c+ nie istnieje w tym momencie. Skreslili sie sami z mojej listy... nie po to place duze pieniadze za tv full hd zeby mi ktos wciskal pozniej 720p na filmachw pakiecie premium - nie mowiac o ich jakosci nadawania, jakas upscalowana padlina, która nazywaja hd. Ten sport ich tylko chyba uratuje, choc nie w moim przypadku bo i tak nie mam czasu telewizji ogladac live, a sport nagrany to juz nie to samo. W bogatej ofercie cyfry jesli chodzi o boxy z mozliwoscia nagrywania materialu hd tez mozna sie pogubic i nie wiadomo az co wybrac :lol:

Dla mnie c+ technicznie jest upośledzona, to poziom piaskownicy :hura:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczytajcie sobie TV Sat Magazyn. Tam podane sa czestotliwosci i rozdzielczosc. Kupilem ta gazete 3 dni temu i wynika z niej, ze Canal+ Sport HD zostaje 720p, Canal+ Film HD bedzie 1080i, a National Geographic HD tez 1080i (chyba, bo 1080i moze odnosic sie tylko do Filmu). Poza tym bedze to MPEG-4 H.264, DVB-S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj jeśli tak to ok . Tylko skąd oni to będą nadawać ????? Już się boję o jakość pozostałych kanałów SD , no i oczywiscie tych HD ;) Ciekawi mnie to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cyt: Tylko skąd oni to będą nadawać ?????

Jak to skąd ? Z Hot Birda. Napisalem przecież, ze są podane częstotliwości. 11,117 V dla National Geographic HD i 11,470 V dla Canal+ Film HD.

A co do jakosci, to nie sadze aby dorownali jakoscia Premiere. Zaczynam myslec, ze albo sprzet, albo umiejetnosci nie takie. Bo nawet jak bitrate niewiele sie rozni, jakosc wydaje sie gorsza. Mam rodzine w Niemczech, wiec czesto tam bywam i mam porownanie. Nie mowiac juz o tym upstrzonym znaczkami ekranie. Ciekawe, ze w innych krajach mozna zastosowac cos w rodzaju "znakow wodnych" do identyfikacji nadawcy, u nas musi byc wywalone logo wielkie jak krowie g... Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te transpordery (nie naleza do CYFRY) sa dosc zapchane. Ciekawe jaki bitrate dostana. Stawiam na max 10Mbits na kanal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sa transpondery nalezace do Eutelsatu i to chyba oni daja miejsce tu i tam, wiec sami tez powinni je przewietrzyc. Pamietacie gdzie byla Luxe TV ? Chyba tez na transponderze Eutelsatu. Nie pamietam jaki byl bitrate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robam28' post='51825' date='28.06.2007, 14:55 ']To sa transpondery nalezace do Eutelsatu i to chyba oni daja miejsce tu i tam, wiec sami tez powinni je przewietrzyc. Pamietacie gdzie byla Luxe TV ? Chyba tez na transponderze Eutelsatu. Nie pamietam jaki byl bitrate.[/quote]

Był najlepszy ; ) już odliczam godziny do NGCHD : ) ciekawe jaki będzie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robam28' post='51822' date='28.06.2007, 14:39 ']Jak to skąd ? Z Hot Birda. Napisalem przecież, ze są podane częstotliwości. 11,117 V dla National Geographic HD i 11,470 V dla Canal+ Film HD.[/quote]
Na 11,117 v licząc na szybko zostaje ok. 8 Mbit wolne. Czyli NGHD w 720p zapewne.
11,470 to transponder z którym N miała duże problemy i z niego zrezygnowała.
[quote name='robam28' post='51822' date='28.06.2007, 14:39 ']A co do jakosci, to nie sadze aby dorownali jakoscia Premiere. Zaczynam myslec, ze albo sprzet, albo umiejetnosci nie takie. Bo nawet jak bitrate niewiele sie rozni, jakosc wydaje sie gorsza(...)[/quote]
Albo jedno i drugie. Zobaczymy. Trzeba będzie w niedzielę wcześnie wstać, zrobić kawę i czekać na wrażenia abonentów NGHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo by zupelnie porabane gdyby taki NG HD byl w 720p. Moze jesze 6mbit dowala i bedzie prawie HD?! A co sie tyczy tego co puszcza to jakies rozeznanie w tym mozna sobie wyrobic patrzac na nowe wydanie To&Owo...
Srednio 1-2 pozycje HD na starcie dziennie (HD Film / HD Sport) a w tygodniu do kupy 5-6 pozycji plus powtorki. No wlasnie oprocz paru nowosci (16 przecznic, serce nie sluga) idzie to co juz bylo walkowane (oliver twist np)
Jest takoz od teraz w HD "tajniki przyrody" prod. jap i po raz setny chinski boom ;) Slowem - HD mooooocno na wyrost a jezeli slaby bitrate i 720p sie potwierdzi to niech Cyferka spada na drzewo

ps. Ciekawe jak to bedzie z tym NG HD - wszak w Multimedia idzie ang wydanie w 1080i z niezlym bitrate. Mowi sie ze wejscie NG HD po polsku (C+) spowoduje ze i w Multimedia zamiast ang pojawi sie to co na C+. Czyzby klientow pierwszego operatora kablowego z HD czekala niemila niespodzianka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cyt: Na 11,117 v licząc na szybko zostaje ok. 8 Mbit wolne.

Eutelsat prawdopodobnie wywali kilka kanalow, wiec powinno byc lepiej. A jak bedzie naprawde, zobaczymy za trzy dni, a byc moze wczesniej. Jak cos nie pojdzie, zawsze moga zmienic transponder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapewne dekodery zostaną przeprogramowane dzień przed startem nowych kanałów (co jest regułą), więc w przypadku NGCHD być może wcześniej -przed startem normalnej ramówki- będą pokazywane jakieś promocyjne trailery...? Więc na początek wtedy już by można wstępnie ocenić jakość obrazu:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominajmy, że lipiec jest jeszcze za darmo, zarówno Canaly+ HD jak i NGHD. Pewnie nie mają jeszcze czego pokazać (jak ktoś zauważył parę audycji dziennie w HD) stąd przedłużenie promocji. Sierpień już za kasę może być lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_p!' post='51785' date='28.06.2007, 10:27 ']Dla mnie c+ technicznie jest upośledzona, to poziom piaskownicy :)[/quote]

Przesadzone opinie ;-) .. ale podążając Twoim tokiem rozumowania (rzeczywiście sprzetowo C+ powedług n-ki jest słabe) równie słaba jest oferta 95% platform europejskich. Oraz, [u]co ważniejsze[/u], nalezy dodać, ze programowo oferta n-ki do canal+ to poziom nawet nie piaskownicy, tylko głębokich torfów leżących pod nią. Z takim postawieniem sprawy jestem gotów się zgodzić. Jedni wybierają Rybki, czyli oferte programową, drudzy akwarium, choć bez wody, czyli ofertę sprzetową. Co kto lubi. "Legendarne" PictureB konkuroweać to sobie moze ale z TVN, do ofery canal+ brakuje mu gdzieś z 3-6 lat aktualności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='51867' date='28.06.2007, 20:31 ']Przesadzone opinie ;-) .. ale podążając Twoim tokiem rozumowania (rzeczywiście sprzetowo C+ powedług n-ki jest słabe) równie słaba jest oferta 95% platform europejskich. Oraz, [u]co ważniejsze[/u], nalezy dodać, ze programowo oferta n-ki do canal+ to poziom nawet nie piaskownicy, tylko głębokich torfów leżących pod nią. Z takim postawieniem sprawy jestem gotów się zgodzić. Jedni wybierają Rybki, czyli oferte programową, drudzy akwarium, choć bez wody, czyli ofertę sprzetową. Co kto lubi. "Legendarne" PictureB konkuroweać to sobie moze ale z TVN, do ofery canal+ brakuje mu gdzieś z 3-6 lat aktualności.[/quote]


niestety nie moge sie z toba zgodzic ;) bo czy sprzet i oferta programowa sa dobre to bardzo wzgledne.
ja nie mam czasu na tv, ogladam z doskoku glownie, w roznych porach. dla mnie podstawa to recorder,HD i dobra jakosc ogolnie. 1-2 pozycje ciekawe na dzien to juz robi sie czasem za duzo ;) wiec oferta ntv
jest dla mnie i tak za bogata :D wciaz mam na dysku np kilka godzin materialu z discoveryhd ktorych nie widzialem i nie wiem kiedy obejrze :D

w c+ tez bylbym zadowolony z kontentu, bo tez wybralbym sobie cos do nagrania... wiec dla mnie programowo oferty sa porownywalne - pomijajac finanse. bo za 32zl w c+ to juz moglbym miec problem z ogladaniem czegokolwiek :) a gdzie hd i nagrywanie?

co do europejskich platform, w usa maja telewizje. my mamy syf :) i to szybko sie nie zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='_p!' post='51912' date='29.06.2007, 09:10 ']co do europejskich platform, w usa maja telewizje. my mamy syf ;) i to szybko sie nie zmieni[/quote]

W USA maja ogromny wybor i wogole to wiodacy rynek - nie przecze, ale nasza TV to wbrew pozorom nie jest syf. Patrzac na rynek Polska w Europie nie wypada wcale blado, oczywiscie problemem naszego rynku jest brak regulacji i ogolnie znaczne "przepolitykownie" co blokuje korzystne zmiany i rozwoj. Tu jest pieta achillesowa, ale jakosc programow (merytoryczna), telewizja publiczna nie odbiega od standardow europejskich (powiedzmy ze sredniej). Rynku US nie ma sensu porownywac, bo i skala inna i pieniadze inne. Nas to -jak juz- trzeba porownywac do FR, WB czy .de... no i dystans odrazu sie zmniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='51937' date='29.06.2007, 13:06 ']W USA maja ogromny wybor i wogole to wiodacy rynek - nie przecze, ale nasza TV to wbrew pozorom nie jest syf. Patrzac na rynek Polska w Europie nie wypada wcale blado, oczywiscie problemem naszego rynku jest brak regulacji i ogolnie znaczne "przepolitykownie" co blokuje korzystne zmiany i rozwoj. Tu jest pieta achillesowa, ale jakosc programow (merytoryczna), telewizja publiczna nie odbiega od standardow europejskich (powiedzmy ze sredniej). Rynku US nie ma sensu porownywac, bo i skala inna i pieniadze inne. Nas to -jak juz- trzeba porownywac do FR, WB czy .de... no i dystans odrazu sie zmniejsza[/quote]

nieprecyzyjnie sie wyrazilem. piszac "my" mialem na mysli europe <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat zamykam i zrobiłem nowe tematy już konkretne:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5982&st=0"]C+ Film HD[/url]
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=5835"]NGC HD[/url]
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=4276"]C+ Sport HD[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...