Skocz do zawartości
Tery777

National Geographic Channel HD w C+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, za około 1,5 tyg. wystawie kilka pozycji na [url="http://www.hdbits.org"]HDBits[/url] z C+Film HD i NGC HD jak tylko dostane nowe łącze 16mb

C+Film HD - Tajniki Przyrody Vol.60
NGC HD - Bliskie spotkania
NGC HD - Śmierć Słońca
NGC HD - Życie na Marsie Edytowane przez wyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Donalduck napisał: "i uwazam ze wszystko musi powoli dochodzic do perfekcji i nie mozna miec wszystkiego od razu"

Tak, oczywiście masz rację. Ponieważ jednak najprawdopodobniej nie wyraziłem się wystarczająco jasno, źle mnie zrozumiałeś. Mnie nie chodziło o tzw. "przyczyny obiektywne". Miałem na myśli nawiedzonego gościa, którego opętała jakaś wizja artystyczna, w wyniku czego kręci zoomem bez ustanku. Przypomina mi to bardziej koncerty, na których realizatorzy kręcą obiektywami, jakby im naliczali pensję od ilości zoomów. Szlag mnie trafia, kiedy na to patrzę. Tu nie ma nic do rzeczy "powolne dochodzenie do perfekcji" Po prostu chyba trzeba faceta wylać i zatrudnić kogoś, kto realizuje programy w sposób bardziej tradycyjny. To nie koncert dla małolatów, gdzie kamery na wysięgnikach mają płacone od kilometrów. Popatrz na inne kanały HD, tam nikt nie uprawia takiej partyzantki na etapie realizacji. Tak więc to nie braki technologiczne, ani inne obiektywne problemy techniczne budzą moją irytację, a sposób realizacji. Kiedy zobaczyłem czarno biały Sin City pod nosem wymamrotałem kilka zdań określających moją opinię na temat takiego pomysłu, nie nadających się do publikacji. Ale to był na szczęście tylko jeden film, który można wywalić do kosza. Na szczęście naśladowców nie widać. Ale na NG HD to nie jeden program realizowany jest w tak irytujący sposób, tylko większość. Stąd moja teoria, że jest to sprawka jednej osoby, która albo sama to robi, albo narzuca tą manierę całej grupie. Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok Robam fajnie ze cie takie rzeczy interesuja i zwracasz na nie uwage ale mysle ze wiekszosc ogladajacych nie zwraca na to wiekszej uwagi, tak mi sie przynajmniej wydaje, co do Sin City to moim skromnym zdaniem kwestia gustu czy sie komus tak zrealizowany film podoba czy nie, rezyser mial taka wizje i wzorowal sie tez na komiksie, ktory jest swoja droga sporym klasykiem wiec fani by go zjedli jesli nagle zrobil to w kolorze ale to juz taki lekki offtop, chcialem tylko zebys wiedzial bo moze nie posiadales takowej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisałeś się sporo po to tylko żeby innym udowodnić,że NG HD jest słaby. Całe szczęście jest to tylko Twoje zdanie a chyba większość twierdzi inaczej w tym ja. To że są wstawki w SD jest moim zdaniem nawet potrzebne - wyraźniej podkreślają materiały archiwalne bądź takie gdzie kręcono kamerą amatorską.Faktycznie jak lubisz tylko ładne obrazki to program nie dla ciebie . Dla mnie oprócz walorów wzorkowych - HD liczy się też treść prezentowanego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='robam28' post='54379' date='26.07.2007, 11:13 ']Kiedy zobaczyłem czarno biały Sin City pod nosem wymamrotałem kilka zdań określających moją opinię na temat takiego pomysłu, nie nadających się do publikacji.[/quote]

robam28
Pisząc takie głupoty, dajesz przykład swojej kosmicznej ignorancji, więc lepiej po prostu zamilcz.
Gdybyś nawet powiedział, że Ziemia jest okrągła i tak ci już nie uwierzę :lol:

pzdr

Edytowane przez 2man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='2man' post='54421' date='26.07.2007, 16:26 ']robam28
Pisząc takie głupoty, dajesz przykład swojej kosmicznej ignorancji, więc lepiej po prostu zamilcz[/quote]

znaczy ze nie moze miec swojego zdania ? anyway dolaczam sie do tej kosmicznej ignorancji bo zdanie nt sin city mam podobne i takze nie nadajace sie do publikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z prawem do własnego zdania.
Po prostu wypowiedział się publicznie i został oceniony.

Czy wiesz, że najwybitniejsze fotografie w historii są czarno-białe, i pochodzą sprzed 100 lat?

Po prostu lubicie kolory, wasze prawo, czarne i białe jest be. Tzn, że wasze życie nie jest kolorowe :lol:

To jest OT, więc już milczę.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze esencja zdania nie bylo to ze film byl czarobialy tylko o sposob jego realizacji ? zwroc uwage ze cala kwestia dotyczyla wlasnie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc zamiast być ignorantem i oceniać Sin City poprzez "czarno-białe" mógł zadać sobie odrobine trudu by dowiedzieć się dlaczego. Przeczytać komiks w Empiku, coś o Franku Millerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arseanal, mógłbym nazwac Cię (wymyśl cos sobie) bo nie potrafisz zrozumieć kilku moich zdań i próbujesz mnie zakrzyczeć nazywając mnie ignorantem. Ale ja Cię tak nie nazwę, bo mam szacunek do innych. Podobne idotyzmy wypisuje pawcho, który zarzuca mi, że ja staram się udowodnić komukolwiek, że NG HD jest słaby. Mnie nie podoba się wyłacznie REALIZACJA i środki w jej procesie użyte. Tylko tyle, i aż tyle. Taka jest moja opinia, koniec, kropka. Zacznijcie czytać ze zrozumieniem i nie komentujcie już dalej tego tematu, bo szkoda miejsca i czasu.

I jeszcze jedno pawcho - nie jest to tylko moja opinia. Wyobraź sobie, ze oprócz tego forum są także inne możliwości wymiany wlasnych opinii i zdziwiłbyś się, ile osób prezentuje podobne zdania. Wnioskuję raczej, że bezkrytyczna opinia jest odosobniona. Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra faktycznie tak to można bez końca co lepsze lub gorsze. Najważniejsze ,że mamy co krytykować,że jest / nareszcie/ w miarę duża ilość programów - zresztą też można stwierdzić ,że inni mają więcej :P . A co do techniki kręcenia i przekazu no cóż też każdy może mieć własne zdanie/ jeden lubi rybki drugi akwarium/, ktoś lubi Picassa inny Kossaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem dzisiaj przyjemność oglądać NGC HD z platformy skandynawskiej Canal Digital. I powiem krótko: 15 mbps i nic dodać w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='55583' date='07.08.2007, 16:01 ']Miałem dzisiaj przyjemność oglądać NGC HD z platformy skandynawskiej Canal Digital. I powiem krótko: 15 mbps i nic dodać w tym temacie.[/quote]

Eh a my mamy wszystko HD w PL tylko wszystkie kanały są obcinane z bitrate i stąd te dyskusje, że dla jednego jest fajnie a dla drugiego kiepsko ; ( szkoda....

15Mbps to standard aby do niczego się nie czepnąć (prawie)....powinni zabronić mniejszych ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam takie pytanie: jaki jest stosunek ilości materiałów w SD do materiałów w HD na NGHD ? Pytam bo jak na razie nie korzystam z Syfry w HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :P bo od jakiegos czasu National Geographic Channel HD w C+ mi zniknal :) tzn. nie odbieram kanalu i mam komunikat "kanal jest zakodowany lub brak sygnalu" z tym ze sygnal jest na 95% a posiadam pelny pakiet calej Syfry ;) i odbieram go przez TF 7700 HSCI z modulem Astona 2.18 Czy moglby mi ktos pomoc w tej sprawie co jest przyczyna :lol: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='56100' date='14.08.2007, 10:02 ']Mam pytanko :P bo od jakiegos czasu National Geographic Channel HD w C+ mi zniknal :) tzn. nie odbieram kanalu i mam komunikat "kanal jest zakodowany lub brak sygnalu" z tym ze sygnal jest na 95% a posiadam pelny pakiet calej Syfry :lol:[/quote]
Czy przypadkiem to 'od jakiegoś czasu' to nie jest od początku miesiąca? jeśli tak, to oznacza że nie zamówiłeś sobie tego kanału ;) Kanały HD nie wchodzą w pakiet żadnego pakietu całościowego - zarówno Cyfra HD jak i NG HD są dodatkowo płatne po 6,- pln miesięcznie za każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maniek750' post='56100' date='14.08.2007, 10:02 ']Mam pytanko :P bo od jakiegos czasu National Geographic Channel HD w C+ mi zniknal :) tzn. nie odbieram kanalu i mam komunikat "kanal jest zakodowany lub brak sygnalu" z tym ze sygnal jest na 95% a posiadam pelny pakiet calej Syfry ;) i odbieram go przez TF 7700 HSCI z modulem Astona 2.18 Czy moglby mi ktos pomoc w tej sprawie co jest przyczyna :lol: Pozdrawiam[/quote]
Miałem identyczny problem przez 2-3 tygodnie, ale od paru dni NG HD zaczął działać, sprawdź czy masz ten pakiet, chociaż ja go miałem a i tak nie działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac ze mam caly pakiet Syfry :lol: mialem na mysli karte przerobiona na wszystkie kanaly :P bo taka posiadam :)
A powiem szczerze ze juz dawno nie ogladalem tego programu takze moze byc ze nie mam go od ok miesiaca :wub:
Tylko ciekawe jaki jest tego powod <_<

Edytowane przez maniek750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NGHD moze i jest fajne, fakt ze ogladam go czesto, ale zeby powalal?

jest tak, od rana do 20 sa same powtorki programow co 2-3 godziny ten sam, to do znudzenia jest;/

od 20 niby mialo byc zawsze jakies nowe pasmo, ale sa takie same powtorki tylko z przed kilku dni.

na NGHD a mam od poczatku lipca i juz teraz za$$ na rok czasu, widzialem moze z 2-3 programy z naprawde dobrym obrazem, i tez podzielam uwagi innych ze HD jest naprawde super w zblizeniach obrazu, w tedy widac czystosc, ale krajobrazy czy duze przestrzenie tez sa dobrze widoczne.

Mam nadzieje ze NGHD zmieni troszke ramowke, bo na sierpien bylo sporo nowych reklam a nic z tego nie bylo, przepraszam:) byl, jeden tylko o ociepleniu klimatu i mrozach, a tak to same powtorki.... do zanudzenia ble :_beczy::_bezradny:

Pozdrawiam serdecznie
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Za chwilkę minie pół roku od momentu włączenia do oferty Cyfry kanału NGC HD. Jeśli chodzi o jakośc przekazu to nie mam najmniejszych

uwag, obraz jest bardzo dobry. W zakresie oferty programowej to sytuacja jest znacznie gorsza, można moim zdaniem nawet użyc

stwierdzenia oszustwo. Praktycznie premierowe pozycje od momentu uruchomienia kanału mozna policzyc na palcach obu rąk. Z szumnych

zapowiedzi nie pozostało praktycznie nic. Przez cały ten czas przewijają się te same pozycje , jak w lipcu emitowany był film Palmowa

wyspa w Dubaju tak jest również emitowany w grudniu, i tak w kółko. Właściwie jedynym argumentem powodującym nie rezygnowanie

z NGC HD jest przekaz HD na zasadzie na bezrybiu i rak jest rybą.

Ciekaw jestem Waszych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście jest. Ten program jest dobry jak się chce napoić oczy ładnym obrazem i super dźwiękiem. Ja go teraz oglądam raz na tydzień wieczorem od 20:00. Są same powtórki i dlatego nie włączam go częściej bo i tak większość rzeczy już człowiek zna. Trzeba tez uważać jak się ogląda zapowiedzi programów bo oni częsciej na tym kanale reklamują te programy , które mają się pojawić na zwykłym NG. Jak się nie słucha uważnie to można się zasugerować , że to bedzie na NGHD a to nie jest prawdą. Zawsze na końcu takiej zajawki mówią , zę wkrótce czy np. w grudniu w kanale National Geographic. Rzadziej dodają w zajawkach do "nationa geographic" końcówkę HD :rolleyes: Zaczyna się robić to samo co z Discovery HD. Tutaj wyspy i katastrofy a tam Choppery :) Sam czasami łapię się na tym , że wolałbym żeby NGHD był zrobiony na zasadzie C+FILM czyli te pozycji co mają w HD to niech lecą a reszta programów zapożyczonych ze zwykłego NG SD ale skalowanych. Przynajmniej do momentu , w którym contentu HD będą mieli więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się w końcu nowe pozycje programowe na NG HD ;)
Są to:
"Strażnicy przyrody" tu m.in. ekipa NG HD zawitała do Polski i zrobiła program o polskich żubrach i motylach :rolleyes:
Nowe serie programów:
"Teorie spiskowe..."
"W potrzasku..."
"Za kulisami..."

Oraz pojedyńcze produkcje, np. Superkot, Hipopotam, bestia z afrykańskiej rzeki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet programu w gazecie brak,bo nie ma się czym pochwalic. Od roku to samo.Odgrzewane kotlety. Brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...