Skocz do zawartości
Tery777

National Geographic Channel HD w C+

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='lucius' post='53356' date='13.07.2007, 19:29 ']Cóż...:-)
Może byś tak 'Gmeru' pokusił się o wstępne porównanie NGC HD a Discovery HD- pod względem oferty programowej...? Jak mniemam, masz dostęp do obydwu kanałów... :rolleyes:[/quote]

Mieć mam tylko nie mam czasu oglądać tego :unsure: Moją opinie już gdzieś pisałem:

Moim zdaniem na dzień dobry dużo fajniejszy jest Discovery HD przez swoją jakość, kolory i super programy (mnie bardziej kręcą laski na plażach w HD niż platformy albo tornada) tylko, że ja też już znam te programy na pamięć ale plaże można oglądać sto razy bo to jest czysty relax albo takie discovery Atlas i całą gamę innych programów.

NGCHD to coś więcej czyli jak dla mnie ciekawsze programy (merytorycznie..chociaż jak tak myślę, to na Discovery też jest trochę takich) ale sporo (z tego co ja oglądałem) to wypowiedzi w HD a reszta materiały SD ale to tylko ze względu na to, że jak maja pokazać różne archiwalne BARDZO ciekawe filmy.

Discovery HD robi wrażenie a NGC HD nie. Znajomemu kopara nie może opaść bo chociażby nie ma PVR (nie można nagrać tych bardziej wypasionych programów a ja nie spędzam życia przed Sat TV)....ale większość filmów to szarobure programy. No i te cholerne reklamy.

Jest jeszcze jeden problem: przez to, że jest trochę SD to wczoraj strasznie przeplot było widac : / nie wiem czemu ale go widziałem bardzo. (tylko na NGCHD go widzę czasem ze wszystkich kanałów HD w PL).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę chyba trochę żałować, że nie mam dostępu do DiscoveryHD :unsure:
Ot paradoks! Kiedy w Polsce sieci kablowe wybierają (albo będą wybierać), do swojej oferty kanałów HD raczej właśnie NGCHD, a nie Disc.HD- przynajmniej tak się słyszy!!!
Co do materiałów w SD, jest ich stanowczo za dużo, szczególnie jeśli chcę komuś pokazać tv w HD- jak to wygląda wtedy... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim skromnym zdaniem zwyklego ogladacza a ne hd maniaka to ty Gmeru strasznie marudzisz, po pierwsze ta telewizja dopiero wystartowala wiec jeszcze sporo materialu jest nie przetlumaczone dlatego powtarzaja a po drugie to dla mnie zwyklego goscia lubiacego pooglaac cos w hd program robi dobre wrazenie i jestem z niego bardzo zadowolony, co do tresci samych programow to sa naprawde bardzo ciekawe i przyjemnie sie je oglada.Gmeru nie obraz sie czasem na mnie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W reklamie ng hd mówią o krystalicznym dźwięku. U mnie dźwiek jest tylko dd 2.0, na discovery hd jest dd 5.1. Moim zdaniem Discovery ma jednak lepszy obraz niż NG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie ma co marudzić zbytnio, kto wie, pewnie jeszcze NGC HD pokaże pazur nie jeden raz. Przeglądając ramówkę na najbliższe dni, można spostrzec ciekawie brzmiące tytuły- a jak będzie w rzeczywistości, czas pokaże :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='j23' post='53392' date='14.07.2007, 10:17 ']W reklamie ng hd mówią o krystalicznym dźwięku. U mnie dźwiek jest tylko dd 2.0, na discovery hd jest dd 5.1. Moim zdaniem Discovery ma jednak lepszy obraz niż NG.
eee coś pokiełbasiłeś :D sprawdź no dobrze z tym swoim dźwiękiem DD 2.0[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po uwadze pawho sprawdziłem jeszcze raz i przy podłączeniu dekodera c+ hd do denona 2807 dźwięku przez hdmi dźwięk jest DD2.0, natomiast po podłączeniu przez coaxial faktycznie jest 5.1. Nie przyszło mi do głowy, że po hdmi dźwięk idzie 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już tylko tak gwoli ścisłości- dodam, że ramówka (i info o kanale), pojawiła się na stronach polskiego NGC;
[url="http://www.ngc.pl/hd/"]http://www.ngc.pl/hd/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,ci co nie mają możliwości zobaczenia tego programu ,jego jakości itd. mogą pobrać mały urywek z serv.


[url="http://archiv.to/?Module=Details&HashID=FILE46A19069D6492"]NGC HD - 70 MB[/url]

Stream: National Geographic HD - 2007,07,20 23,35,16.ts
Path: E:\National Geographic HD - 2007,07,20 23,35,16.ts
Type: MPEG transport stream

Duration: 0:01:02
Data Size: 70.09 MB
Readable: 66.79 MB
Bit Rate: 9.02 Mbps

Video Tracks:
2301 AVC, 1920 x 1088

Audio Tracks:
2311 AC3 5/1, 48 kHz, 384 kbps

Stream Files:
National Geographic HD - 2007,07,20 23,35,16.ts (70.09 MB) Edytowane przez wyciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='wyciu' post='53922' date='21.07.2007, 01:10 ']Witam,ci co nie mają możliwości zobaczenia tego programu ,jego jakości itd. mogą pobrać mały urywek z serv.
[url="http://archiv.to/?Module=Details&HashID=FILE46A19069D6492"]NGC HD - 70 MB[/url][/quote]

Wspaniale! Od dawna szukam filmiku z jakością HD z national geographic. thks wyciu.

ps. obraz super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłby mi ktoś jeszcze zdradzić jakie kodeki potrzebne są do odpalenia tego fragmentu programu ? Mam zainstalowany najnowszy klite codec pack, ale żaden program nie chce uruchomić tego pliku, za każdym razem wyskakuje błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='whiteghost' post='53949' date='21.07.2007, 18:44 ']Czy mógłby mi ktoś jeszcze zdradzić jakie kodeki potrzebne są do odpalenia tego fragmentu programu ? Mam zainstalowany najnowszy klite codec pack, ale żaden program nie chce uruchomić tego pliku, za każdym razem wyskakuje błąd.[/quote]


Ja używam [url="http://www.cccp-project.net/beta/Combined-Community-Codec-Pack-Tryout-2007-07-20v2.exe"]tego[/url] i Core AVC 1.3.0.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"o jaki wspanialy, o jaki mód, o jaki piękny ...."

Wy naprawdę jesteście ślepi ? Dla mnie to totalny niewypał. To jakies niby HD, ktore wyglada jak SD. Jesli jest juz nawet program HD, to co chwile, z uporem maniaka wkladaja kawalki SD. Montaz i realizacja beznadziejna. To tak, jakby dac dzieciakowi konsole montazowa, a ten wklada gdzie sie tylko da, a nawet tam gdzie sie nie da, jakies idiotyczne przerywniki. Facet od kamery do usrania kreci zoomem jakby nie mogl zatrzymac i chociaz na chwile dac sie pocieszyc stabilnym, ostrym obrazem. Totalna porazka. Pomijajac tresc programow, Discovery od strony realizacji wyprzedza ich o rok swietlny. Gmeru jeden jedyny (obok mnie) to zauwazyl, a co reszta ? Jesli Wy tak postrzegacie HD, to jak mam wierzyc w cokolwiek co piszecie ?


cytat: "po pierwsze ta telewizja dopiero wystartowala"

Co Ty czlowieku wypisujesz ? Po pierwsze NG HD istnieje juz od dawna, po drugie ze wejdzie do Cyfry wiadomo bylo od lutego. A poza tym tlumaczenie sciezki dzwiekowej nie ma nic do slabej jakosci obrazu i kiepskiego montazu. Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ojej ojej robobam bo wybuchniesz, skoro jestes takim malkontetntem to tego nie ogladaj tylko puszczaj sobie filmy blu ray na swoim telewizorku full hd i sie podniecaj doskonalascia a nam zwyklym amatorom hd daj sie nacieszyc tym programem i od razu czuc smrod ze masz nke a nie cyfre skoro tak wychwalasz discovery hd to sobie je ogladaj ja nie mam takowego wyboru dlatego zostane przy badziebnym national g i bede je ogladal z prawdziwa przyjemnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok czy dwa będziesz miał w Cyfrze+ dostęp i do DiscoveryHD więc sobie porównasz co lepsze kaczorku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robam28' post='53999' date='22.07.2007, 10:58 ']Discovery od strony realizacji wyprzedza ich o rok swietlny. Gmeru jeden jedyny (obok mnie) to zauwazyl, a co reszta ? Jesli Wy tak postrzegacie HD, to jak mam wierzyc w cokolwiek co piszecie[/quote]
Z tego co widziałem jedno i drugie, to faktycznie Disc HD bardziej dba o perfekcyjność obrazka i dobiera ujęcia by robiły wrażenie w HD i wykorzystywały jego potencjał. Ale często miałem wrażenie ze treść i temat jest pokrótce improwizowany żeby mieć okazje te niezłe obrazki skręcić i pokazać. Natomiast merytoryczna strona NG wyprzedza moim zdaniem Discovery o klasę w dokumentach, i wokół tego dobierane są obrazki, często archiwalne wiec SD. Ideałem byłoby połączyć jedno i drugie ale skoro jest jak jest to i tak NG pasuje mi bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Donald, nie jestem malkontentem, nie mam telewizora full hd i nie mam bluray. Takie odzywki swiadcza, zo to Ty masz jakies kompleksy. Ja nie znosze dziadostwa. Mam wszystkie trzy plaformy, wiec nie wal mi tu zakompleksionych idiotyzmow o wyzszosci jednej na druga. Nie trzeba byc zawodowcem, zeby zobaczyc to, o czym napisalem w przypadku NGHD. Nie boj sie, nie wybuchne, tylko krew mnie zalewa, jak ktos wyrzuca z siebie achy i ochy, a ja widze cos innego. Materialy SD i fatalny montaz to nie jest cos, co mi sie przywidzialo, to fakt. Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa ... domyślam sie, że operatorzy DiscHD wiedzą kiedy zaatakuje rekin, kiedy nadejdzie tornado i kiedy wydarzy sie awaria w Boeningu. Ba, nawet wiedzą jak wyslać i transmitować obraz w HD z kosmosu. I to od lat siedemdziesiatych. Stąd tylko HD u nich :). Widzę, że niektórzy nie "wyrośli" jeszcze z pieluch i nie wiedzą, że istotą filmu dokumentalnego jest prawdziwośc treści i obrazu a nie wodotryski z plaży, motocykle w HD czy o grozo reklamy w HD (podnosily się też takie głosy). Chcecie wodotrysków przy ktorych DiscHD wyglada jak marne SD to włączcie sobie przekazy czy demaHD. Bo argumenty w dyskusji, że ci maja lepszy obraz przy ewidentnie o niebo gorszej ofercie są dla mnie argumentami "z pieluchy". Ileż można podniecać się obrazem HD stawiajac ofertę programowa na drugim planie? Jak widać po niektórych wypowiedziach ... mozna i to całkiem dlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='robam28' post='54021' date='22.07.2007, 16:31 ']Te, donald, nie jestem malkontentem, nie mam telewizora full hd i nie mam bluray. Takie odzywki swiadcza, zo to Ty masz jakies kompleksy. Ja nie znosze dziadostwa. Mam wszystkie trzy plaformy, wiec nie wal mi tu zakompleksionych idiotyzmow o wyzszosci jednej na druga. Nie trzeba byc zawodowcem, zeby zobaczyc to, o czym napisalem w przypadku NGHD. Nie boj sie, nie wybuchne, tylko krew mnie zalewa, jak ktos wyrzuca z siebie achy i ochy, a ja widze cos innego. Materialy SD i fatalny montaz to nie jest cos, co mi sie przywidzialo, to fakt.
no proszę jakiś drugi Polański nam się ujawnił :) Mnie jak coś nie interesuje to poprostu nie oglądam No poza tym sam napisełaś - nie trzeba być zawodowcem to wszystko tłumaczy ;)
pozdro[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ okrutna kłótnia tu wybuchła :)
Skądinąd ciekawe są takie zjawiska, kiedy element konkurencyjności (tj. walki o jak najlepszą pozycję), toczący się między operatorami, przenika na zachowania użytkowników Ich platform. Ci między sobą podobnie próbują wywalczyć jak najlepszą pozycję- tutaj w "świecie HD"!!! ;)

Co do wypowiedzi 'arsenala'...
Ciekaw jestem, czy uda się "n-ce" przedłużyć umowę na wyłączność z Discovery HD...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat: "argumenty w dyskusji, że ci maja lepszy obraz przy ewidentnie o niebo gorszej ofercie są dla mnie argumentami "z pieluchy"

Byc moze nie zauwazyles, ze ja nie pisalem o lepszym obrazie, a o tym, ze na kanale HD nie ma HD tyle, ile moim zdaniem powinno być. W koncu tego dotyczy to forum. Nie mam zamiaru z nikim walczyc, tylko pozwolilem sobie zwrocic uwage na ten problem. Discovery HD nie ogladam, bo mnie takze motocykle nie interesuja, a ile można oglądać plaży ? Zreszta lepsze są na Anixe HD. Nie w tym rzecz. Rzecz w tym, ze do emisji materialów SD jest zwykly NG. Po co ludziom mącić w głowach. Jeśli ktoś się decyduje na uruchomienie kanału HD, to niech się postara. Przytaczacz jakieś argumenty o tym, ze rekin ....itp. Przyglądnij się, jak realizatorzy bez sensu i przekraczajac wszelkie granice percepcji korzystają z zmian zoomu - nie jestem specjalistą w tym zakresie, może to ma swoją nazwę - albo gwałtownych przyspieszeń. Można to zrobić raz na kilkanaście minut, ale mam wrażenie, że to jedyne co umieją ci goście, bo robią to co kilkadziesiat sekund jak dobrze idzie. Realizacja treści HD na tyle, na ile zaobserwowałem to na różnych kanałach, ma na celu uwypuklenie zalet HD. Po to się płaci tyle pieniedzy za realizacje takiego kanalu, a nie po to, aby dawac tam stare filmy. Nie opowiadaj wiec o tym, ze maja stare materialy. To niech sobie nakreca nowe. W dotychczas ogladanych programach nie bylo ani jednego, ktorego nie moznaby zrealizowac teraz, już kamerami HD. To nie kanal Historia, gdzie ma sie tylko starocie, choc i tutaj mozna niektóre stare tasmy zeskanować na nowo.

Popatrz sobie na tytułowy klip NG HD, ten z dzieckiem i wodą. Gdzie tam widać HD poza samym napisem ? Nie tlumacz tylko, że realizator miał taką wizję. Jesli tak, to kiepska miał tą wizję. Mnie zniechęca. I tylko tyle chcę powiedzić. Edytowane przez robam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lucius' post='54027' date='22.07.2007, 17:51 ']Co do wypowiedzi 'arsenala'...
Ciekaw jestem, czy uda się "n-ce" przedłużyć umowę na wyłączność z Discovery HD...?[/quote]
Nie ma na to większych szans co zdaje się potwierdzać sama pani dyrektor DiscoveryHD w sywch wypowiedziach. Nie mieli jak sprzedać gotowego kanału w Polsce - pojawiło się N. Skończy się umowa na wyłaczność z N to DiscoveryHD pojawi się wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='krog' post='54023' date='22.07.2007, 17:03 ']taaa ... domyślam sie, że operatorzy DiscHD wiedzą kiedy zaatakuje rekin, kiedy nadejdzie tornado i kiedy wydarzy sie awaria w Boeningu. Ba, nawet wiedzą jak wyslać i transmitować obraz w HD z kosmosu. I to od lat siedemdziesiatych. Stąd tylko HD u nich :D. Widzę, że niektórzy nie "wyrośli" jeszcze z pieluch i nie wiedzą, że istotą filmu dokumentalnego jest prawdziwośc treści i obrazu a nie wodotryski z plaży, motocykle w HD czy o grozo reklamy w HD (podnosily się też takie głosy). Chcecie wodotrysków przy ktorych DiscHD wyglada jak marne SD to włączcie sobie przekazy czy demaHD. Bo argumenty w dyskusji, że ci maja lepszy obraz przy ewidentnie o niebo gorszej ofercie są dla mnie argumentami "z pieluchy". Ileż można podniecać się obrazem HD stawiajac ofertę programowa na drugim planie? Jak widać po niektórych wypowiedziach ... mozna i to całkiem dlugo.[/quote]
Może więc operatorzy Discovery tresują rekiny i potrafią wywoływać tornada? To dopiero śmieszne argumenty. Jeśli cały materiał jest kręcony w HD to później wystarczy tylko wybrać odpowiednie fragmenty.

co do reklam to to akurat specjalność NGCHD;)

Poza tym tak się składa, że w przypadku kanału HD jakość ma bardzo duże znaczenie. Nikt nie kwestionuje, że NGC ma świetne dokumenty, tylko jeśli nie ma ich w HD to po co tworzyć taki kanał?

DHD puszcza to co najlepiej wygląda w HD. Świetne dokumenty historyczne można zobaczyć na Discovery civilisation albo historia. Mogli by je również puścić na DHD, ale tego nie robią bo nie są w HD. I tak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robią, robią. Tylko większość premierowych ciekawych dokumentów na DiscoveryHD leci w weekendy a nie w tygodniu. Edytowane przez arsenal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ale sie wszyscy nastroszyli z gory przepraszam jesli kots przeze mnie poczul sie urazony.Ogladajmy to na co mamy ochote i placmy za to za co uwazamy ze warto, jesli ktos nie ma ochoty czegos ogladac to nie musi i tyle ja tam jestem cierpliwym czlowiekiem i uwazam ze wszystko musi powoli dochodzic do perfekcji i nie mozna miec wszystkiego od razu w ie jednym kraju chcielibymiec tyle kanalow chocby pseudo hd jak to niektorzy tutaj uwazaja wiec marudzenie jest chyba troszke nie na miejscu potrzeba cierpliwosci i konstruktywnej krytyki a nie klotni peace for all guys :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...