Skocz do zawartości
ant3k

Pioneer – PDP-5000EX, plazma FULL HD 1080p

Rekomendowane odpowiedzi

Pioneer – PRO-FHD1, 50 cali 1080p rusza sprzedaż
Jak podaje Pioneer Electronics (USA) Inc. już wkrótce rozpocznie się na rynku amerykańskim sprzedaż zapowiadanej od dawna plazmy o przekątnej 50 cali posiadającej naturalną rozdzielczość 1080p. Nowy produkt o pełnej nazwie Pioneer Elite® PureVision ™ PRO-FHD1 dysponuje doskonałym obrazem dającym [b]efekt zbliżony do prezentacji 3D.[/b] Cena detaliczna urządzenia wynosi 10000$.
www.nowetrendy.pl

3D : > Naprawdę musi być dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veni, vidi, kiki, tak bym sparafrazował pewne powiedzenie.
specjalnie pojechałem do Olsztyna, do kikiego, żeby obejrzeć to nowe cudo o nazwie Pioneer 50 PDP-5000EX.
Pomaglowaliśmy ekran trochę na QualiTV, Xboxie, trochę sygnału 1080 z twardziela no i moje własne odczucia są takie (po damsku):
OCH, ACH, OCH, ACH, OCH, ACH, OCH, ACH, OCH, ACH....... :P
a mówiąc po ludzku to:
- najlepszy obraz jaki w życiu widziałem,
- najlepsza naturalność obrazu,
- nie jest przejaskrawiony jak wszystkie LCD,
- nie ma już fałszywego konturu (zmora plazm i CRT),
- nie migocze jak Philipsy i starsze Panasoniki,
- ostrość znakomita, jak LCD FullHD, a przy tym miękka i łagodna dla oka, a nie taka zbyt ostra i sztuczna jak na LCD.
- kontrast bardzo dobry, czarny jest czarny,
- nie ma efektu stroboskopu i smużenia w szybkim ruchu,
- nie ma walki mrówek na niebie, jak w Philipsie 42PF9966 czy 9967,
- obraz jest idealnie gładki, nie zauważyłem żadnych artefaktów, ani przejść tonalnych w kolorach, jak na wielu LCD i plazmach aptekarskich,
- mimo szyby, niewielkie odbicia
- wszystkie źródła HD i SD dały wyśmienity obraz !!!
Słowem, esencja HD, FullHD bo to ekran 1080p - 1920x1080 rozdzielczość natywna.
Kiki, Anglicy i Niemcy mają rację, ten ekran to majstersztyk, nic mu nie dorównuje.
Serdeczne podziękowania dla Kikiego za poświęcony czas i cierpliwość.
Pozdrowienia

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='19.07.2006, 22:58 ']veni, vidi, kiki, tak bym sparafrazował pewne powiedzenie.
specjalnie pojechałem do Olsztyna, do kikiego, żeby obejrzeć to nowe cudo o nazwie Pioneer 50 PDP-5000EX.
(cut)
Kiki, Anglicy i Niemcy mają rację, ten ekran to majstersztyk, nic mu nie dorównuje.
Serdeczne podziękowania dla Kikiego za poświęcony czas i cierpliwość.
Pozdrowienia
[right][post="7575"][/post][/right][/quote]

Ehhh cholera...

Ja tam bym chyba nie chcial tego ogladac, bo bym juz pewnikiem nie spojrzal na zaden inny plaski ekran, a 30k nie mam. Nie, z cala pewnoscia nie chcialbym tego Pionka zobaczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest kolejny mega test plazmy Pionka PDP-5000EX na stronie www.areadvd.de

i kolejny komentarz, że jest to obecnie najlepszy obraz na świecie !!!
przypomnę, że plazma ta została ogłoszona za najlepszy płaski panel na świecie (pod kątem jakości obrazu) w:

1. Video, Niemcy (numer 8/2006), wynik 35/40 punktów = rekord !

2. What H-Fi Audio-Video, Anglia (numer 8/2006), komentarz: najlepszy "picture" na świecie

3. www.areadvd.de (11.08.2006), komentarz: najlepszy "bild" obecnie na świecie, najlepsze skalowanie, super jakość nawet na SD, max wypas w złącza, m.in. 2xHDMI z HDCP w wersji 1.2 !!! no i FullHD 1080p.


Wszyscy podkreślają też jedną wadę, wysoką cenę katalogową = 8500 €, ale są sklepy, gdzie można kupić za 4990 € :)

No to co?, pierwsza plazma z aptek na ŚCIANĘ !!!!!!!!! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='12.08.2006, 03:28 ']no i jest kolejny mega test plazmy Pionka PDP-5000EX na stronie www.areadvd.de

i kolejny komentarz, że jest to obecnie najlepszy obraz na świecie !!!
przypomnę, że plazma ta została ogłoszona za najlepszy płaski panel na świecie (pod kątem jakości obrazu) w:

1. Video, Niemcy (numer 8/2006), wynik 35/40 punktów = rekord !

2. What H-Fi Audio-Video, Anglia (numer 8/2006), komentarz: najlepszy "picture" na świecie

3. www.areadvd.de (11.08.2006), komentarz: najlepszy "bild" obecnie na świecie, najlepsze skalowanie, super jakość nawet na SD, max wypas w złącza, m.in. 2xHDMI z HDCP w wersji 1.2 !!!  no i FullHD 1080p.
Wszyscy podkreślają też jedną wadę, wysoką cenę katalogową = 8500 €, ale są sklepy, gdzie można kupić za 4990 €  :)

No to co?, pierwsza plazma z aptek na ŚCIANĘ !!!!!!!!!  B)
[right][post="8280"][/post][/right][/quote]

1. Video, Niemcy w teście 35/40 ale w BESTENLISTE jest 30/40 myślę że to tylko literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawdę mówiąc, to oni się pomylili w Bestenliste, dlatego że ten Pionek jako monitor, a nie TV, był testowany w punktacji za obraz do 60 punktów. Dostał 54/60 pkt. co przy przeliczaniu proporcji na 40 pkt. daje 35/40 punktów za obraz, gdyby ten monitor był telewizorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arecki poprawia niemieckie testy, w końcu jest z Breslau. :)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mieszkam dopiero od 3 miesięcy w Breslau, ale jestem z Płocka (19 lat) i Warszawy (16 lat) :)
co do Video, to ważne jest to, co piszą w teście w podsumowaniu, bo w tabelce zbiorczej Bestenliste wiele razy się mylili. Mam z 8 roczników i przez te lata było parę pomyłek w Bestenliste.

Co do Pionka, to dzisiaj odwiedził mnie mój kolega Niemiec (Michael pozdrawiam) i przeczytał mi obydwa testy w Video i na www.areadvd.de.
I w obu testach jest napisane, że obecnie ten [b]Pionek to najlepszy panel na świecie i że nic mu nie dorównuje, żaden inny panel LCD i PDP, ani większość nawet profesjonalnych projektorów.[/b]
Co ciekawe, to że 5000EX ma funkcję [color="red"]DOT to DOT [/color](czyli jak w Sony 46X2000 punkt w punkt), jest w stanie wyświetlić dokładnie oryginalny sygnał bez żadnego skalowania.

Dodatkowo, to już dla janunia i lizarazu ukłon, wbrew obiegowym opiniom, że wszystkie plazmy są energożerne, ten panel (50 cali !!!) pobierał w testach [color="red"]tylko 344 WATTy[/color] !!!
Dla porównania mój 36 calowy CRT Philips żre 150 WATT.

Ciekawostką jest to, że Pionek ma tryb do DVD z częstotliwością odświeżania ekranu 75 Hz, zaś do TV HD jest tryb 100 Hz. Chwalono, że żaden flat panel nie radzi sobie tak wspaniale z sygnałem PAL, a De-Interlacing i Skalowanie są perfekcyjne.

Podkreślili, że dzięki temu, iż ekran ma ponad 2 mln pixeli (co uzyskano, zmniejszając o prawie 50% wielkość pixela), obraz jest tak szczegółowy i ostry, a kolory naturalne, czyste i pełne, że odnosi się wrażenia oglądania rzeczywistości przez szybę.

Panel radzi sobie doskonale z wszystkimi trybami 1080p (24, 50 i 60 Hz) i jest przystosowany idealnie do nadchodzącej technologii Blu-Ray.

Na koniec, żeby dobić miłośników LCD, konkluzja z obu testów, że żaden panel LCD nie równa się tej plaźmie, nawet najnowszy Samsung LE40M71, którego właśnie na www.areadvd.de przetestowali.

Miłych snów i pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie konkret oczekiwany:
Zmniejszenie o 50% wielkości pixela. To o to chodzi w plazmach.
To był największy mankament.
A jeszcze dokładniej: zbyt duży udział matrwego pola w obrębie tegoż pixela.
No ale dlaczego fani plazm nie zauważali do tej pory tegto parametru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki janunio,
właśnie o to chodziło mi od początku, że tylko kilka plazm na świecie od kilku (dwóch) zaledwie producentów to perełki i esencja super ekranu.
Natomiast cała reszta, większość, PDP-ów to od Goździkowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Goździkowa to jakaś lokalna sieć aptek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' date='13.08.2006, 01:28 ']ale jestem z Płocka (19 lat)[/quote]

[b]Witam ziomka z Płocka :) [/b]
Czytam Was i przygotowuje sie do zakupu Full HD. Prawdopodobnie zaraz po tym jak ITI przekona mnie że nie żartuje a ja wróce do stabilności finansowej po remoncie który trwa... Ten Pioneer imponuje po waszych opisach ale cena jest minimum 3x za wysoka. Moze inaczej... Cena jest ok. Zarobki sa 10 x za niskie :)

Fajnie że macie możliwosc opisywania nowych technologi. Wiem że troche OT ale ciekawi mnie porównanie HDTV - plazmy 50" za 30k, LCD np. Toshiby 46" za 13k i np jakiejś tylnej projekcji HDTV.
I ta odpowiedż której szukam. Czy ten pioneer warty jest 200% dopłaty ?? Czy naprawdę jeśli ocenimy obraz na nim na 10/10 to taki LCD Amoi czy Toshiba (fullhd) dostałby tylko 3/10 ? Czy po prostu jest nieproporcjonalnie drogi czyli niewiadomo za co tak na prawdę płacimy.

btw..
W Płocku po staremu, gdzie nie udam sie do sklepu aby obejrzec sygnał full HD lub matrycę full HD nawet na zwykłym sygnale z kabla odpowiedź jest "eee... uuu... a takich to jeszcze nie ma... nie istnieją takie... gdzie pan czytał... to bajki a ja mam plazme w promocji za 10k...480i czyli hdtv..." Full profesjonalizm jak to u nas :D

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegę neg,

ja kibicuję Wiśle Płock, bo tam się wychowałem, choć nie mieszkam od 1990 r.
moi rodzice tam mieszkają, więc często bywam.

Natomiast co do tematu, to ta plazma Pioneera wg mojej oceny, i po obejrzeniu Sony 46X2000, Toshiby, Amoiów, nie ma konkurentów i naprawdę jest znacznie lepsza. Mówię to z pełną odpowiedzialnością.
Gdybyśmy tylko użyli wyników testu Video, to Pioneer ma 35, Toshiba 30, a Sony 29 punktów na 40 za jakość obrazu. Czyli ok. 20% lepszy, wg. Niemców.
A co do ceny, 8299 € to cena katalogowa, ale w sklepach netowych jest już za 4990 € = ok. 19,5 k zł.
To już jest chyba cena do przyjęcia, no nie?
Tylko trzeba cierpliwie poczekać, aż się pojawi w hurtowniach niemieckich.
Cierpliwości.
Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzie ta plazma bo w tytule jest maj a nam zbliża się już wrzesień a w sklepach o niej ani widu ani słychu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' date='14.07.2006, 01:03 ']No i my tu gadu, gadu, a Niemcy przemaglowali ten panel i oto wyniki opublikowane w niemieckim miesięczniku Video w numerze sierpniowym (do nabycia w Empiku za 24 zł).
[color="red"]Jako, że to panel, a nie TV, jakość obrazu podali w skali do max. 60 pkt. (w TV podają do 40 pkt.).[/color][color="red"]Obraz PAL - 52 punkty na  60 [/color](odpowiednik 34,5 punkta na 40 dla TV)
obraz HD - 53/60 (odpowiednik 35/40 dla TV).
A zatem mamy nowego króla jakości, Panasonic 42PV60 z 33/40 punktami zdetronizowany.
Jako ciekawostkę podam, że w tym samym numerze testowali LCD FullHD:
[color="red"]Sony 46X2000 dostał 29/40 pkt,[/color]Toshiba 42WLG66 też 29/40 pkt,
a Toshiba 47WLG66 dostała 30/40 pkt za jakość obrazu.
Najlepszy do tej pory LCD to Philips 42PF9831D z 32/40 pkt.
Dodatkowo w najnowszym angielskim What Hi-Fi też jest test Pioneera 5000EX i dostał maksymalną notę - 5 gwiazdek - i same achy i ochy za jakość obrazu, oraz info, że żaden inny ekran nie ma takiej jakości i naturalności.

Czyli to Anglicy i Niemcy ogłosili nowego króla, a nie my, ani tym bardziej kiki.

Pozdrowienia
[right][post="7390"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]


Przepraszam bardzo w takim razie 46" to nie panel tylko TV ??? bo skala jest do 40 pkt ??? Kretynizm !!!

a tekst że na 50" PAL dostał 52/60 to już dowodzi braku obiektywizmu !!!
Sorry ale chociażby ta plazma się ******* to PAL będzie na niej wyglądał beznadziejnie ze względu na rozdzielczość natywną i przekątną.

A kaszaniasta plazma z rozdziałką 1024x768 może się schować przed każdym LCD full HD, bo to, co zostaje na takim ekranie po 1080i to siódma woda po kisielu !!!

[color="red"]Sorry ale obiektywizmu to ja w tych testach nie widzę !!!
Przypomnę przykład pism motoryzacyjnych, w których co roku fiat punto zostaje samochodem roku - tak wygląda obiektywizm w nagradzaniu w pismach branżowych[/color]. Zbyt dużo marketingu jest przy tym wszystkim i zbyt dużo pieniędzy...

Oczywiście broń Boże nie podważam tego że ta plazma - 50" to świetny sprzęt full HD. Trzeba by ją zobaczyć na własne oczy... Edytowane przez Lizarazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że Lizarazu wrócił do swojej starej śpiewki :)

1) w niemieckim Video wszystkie panele, niezależnie od wielkości, które wyposażone są w tuner i głośniki, testowane są jako TV (czytaj telewizor) i za obraz dostają max. 40 punktów, a za dźwięk max. 20 punktów. (łącznie 60 pkt.)

2) wszystkie projektory oraz panele, które są tylko monitorami, nie mają tunera i głośników (Pionek nie ma), testowane są tylko za obraz i dostają max. 60 punktów (łączą 40+20 za dźwięk, gdyby był).
Cała idea testowania w Video jest taka, że max. do uzyskania w teście jest 100 pkt. i dlatego monitorom dają punkty w skali do 60 pkt. za obraz, żeby równało się to testom telewizorów (obraz 40 + dźwięk 20).
Jak się zatem chce porównać jakość obrazu TV z jakością obrazu monitora, to trzeba sobie przeliczyć proporcje.
Jest to bardzo logiczne.
Gdzie tu jest kretynizm i brak obiektywizmu, no gdzie?

Lizarazu, podważasz wiarygodność testów nie tylko Video, ale i www.areadvd.de, angielskiego What Hi-Fi, gdzie wszędzie piszą, że żaden LCD nie ma żadnych szans z tym Pionkiem.
W dodatku oni testowali to na takim sprzęcie, o którym Ty i my wszyscy możemy tylko pomarzyć, np. na DVD Onkyo za 4000 €, a nie na niedopracowanym KISS-ie.
Trochę pokory proszę, bo to są inżynierowie pierwszego sortu, a nie "oglądacze", jak my.
Śmieszy mnie, albo osłabia to, że akurat negujesz testy inżynierów z Niemiec, a przecież kto, jak nie Niemcy, są najbardziej precyzyjni i dokładni w Europie?

W dodatku nie widziałeś na żywo Pionka, a już się wypowiadasz, (a ja widziałem).

Nie wiesz, gdzie go kupić, czy tylko udajesz, zadzwoń do Olsztyna i możesz go kupić od ręki. Inne 2 sklepy netowe w Europie podawałem wcześniej, cena 4990 €.

Więc proszę Cię (błagam) o obiektywizm.

P.S. Widzę, że nie czytasz uważnie wszystkich postów, ja czytam wszystkie, w dodatku znam bardzo dobrze angielski i wykorzystałem program na stronie worldlingo do przetłumaczenia strony www.areadvd.de
Przeczytaj sobie, co ten Pionek potrafi zrobić z sygnałem PAL za pomocą własnych i zewnętrznych skalerów. Zobacz, ze ten Pionek nie jest nastawiony tylko na HD, ale jest dopracowany perfekcyjnie również do pracy z SD i głównie z DVD w PAL.

Nikt w tym poście nic nie mówi o plazmach 720p, więc po co te komentarze o 1024x768? A testowałeś Panasonica 42PV60, bo jakoś nie widziałem na forum, żebyś to zrobił, a już się wypowiadasz?
A może Twoja reakcja i wrażenia byłyby takie, jak po testach tego Philipsa CRT HD Prepared?
W Twoim komentarzu jest mnóstwo złości i złośliwości. Ja to rozumiem, ale szkoda, bo to niepotrzebne.

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak w temacie

EDIT: połączyłem 2 oddzielne wątki w jeden o tej plaźmie.
Powyżej @bluray pisał o prezentacji Pionka w Warszawie Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaz ma byc w czwartek.
Reszta bez zmian.
Podaję źródło informacji:
[url="http://www.dsv.com.pl/"]http://www.dsv.com.pl/[/url]
Dzwonimy oczywiście do Gdyni.
To oni organizują Show w Warszawie.
Jestem bardzo ciekawy:
- jakie źródła sygnału HD zastosują
- No jak to gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na koleżeństwo z Areckim, bardzo ciekawi jesteśmy twojej opinii, jako <ojca założyciela> i weterana HD w Polsce. Zupełnie poważnie.



Jako <hint> chciałem tylko przypomnieć, że cięło na ich własnym Blu-ray'u na Ifa, oraz, że najbliższa apteka do Westina, jest na J.P.II / róg Elektoralnej.

:D:D:(:D:):blink::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie janunio, ja już miałem z Pionkiem do czynienia przez 2 godziny w Olsztynie i byłem zachwycony,
a pokaz na IFIe tylko to potwierdził.
Kolegom cięło coś, ja tam nic nie widziałem, a pokaz baaaardzo wymagających dla ekranów trailerów filmów Dukes of Hazard oraz Królestwo Narnii z Blu-Raya tylko utwierdził mnie w przekonaniu co do wielkiej klasy tej plazmy.

Przypomnę tylko, że posiada ona funkcje takie jak:
wejścia HDMI w wersji 1.2
specjalny tryb 75 Hz do PALu,
wyświetlanie Dot by Dot bez overscanu,
odtwarzanie 1080p/24 oraz 50 i 60 Hz.

Dlatego kto jeszcze nie widział "live", to mus trzeba tam być, ja bym poszedł, ale z Wrocławia trochę daleko, a nie mam motywacji, bo już się nią nacieszyłem.

A w Olsztynie testowaliśmy na HD z satki, XBoxie, z twardziela i z satelity w PALu.
Było miodzio.
Dla mnie najważniejsze: najbardziej naturalny obraz z wszystkich ekranów, bez przejaskrawień, brak fałszywego konturu, świetna ostrość.

Tylko ta cena, niestety, min. 20 k zł. Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z uczestników pokazu podzieli się wraźeniami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='hazi' date='15.09.2006, 20:50 ']Czy ktoś z uczestników pokazu podzieli się wraźeniami!
[right][post="10651"][/post][/right][/quote]

NO WLASNIE KURDE BLADE <_<:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, najpierw życie rodzinne, kolacja, kąpiel i w nocy napiszą. <_<
Jooż im brakuje foroom, to wciąga, mooszą tu wieczorem wejść.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czuję, że goście z DSV na wiele nie pozwolili, wolę nasze własne testy,
mam nadzieję, że obok X2000 i XD1 postawimy 5000EX i wtedy z jednego sygnału symultanicznie.
musimy cierpliwie poczekać.
a swoją drogą, jak dla mnie, to na stoisku blu-raya w Berlinie, o czym już pisałem, stały koło siebie 2 plazmy i 3 LCD FullHD i te plazmy świciły lepiej, kogo bym nie zapytał, to wszyscy wskazywali na ..... Panasonica 50PV60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No sorry na milczenie.
ale tak:
Doskonałość flagowej plazmy PIoneera ostatecznie potwierdza, że:
[size=7][b]DO TEJ PORY PLAZMY BYŁY DO [beeep].[/b][/size]

No i to się właśnie zmienia. Mają zatem dwuletnie opóźnienie do LCD.
No i tylko jedna firma sobie z tym radzi: PIONEER.
Za 40k nie widzę dla tego produktu miejsca na rynku.

WNIOSKI:
[1] Odwzorowanie szczegółów na poziomie topowych LCD.
Na to najbardziej czekałem. Brawo. Trudno mówić o typowym smużeniu w wydaniu LCD ale jest co innego choć podobnego:
w ruchomych obiektach pogarszała sie separację kolorów.
Na brzegach powstają niechciane przebarwienia.

[2] Procesory wizyjne PIONEERA sa znakomite. Wszelkie nawet "magiczne" obrazy emanują poetyką trudną do podrobienia.

No i mała łyżeczka dziekciu:

[4] czerń nie jest 100%-towa ale na b.wysokim poziomie.
Oceniam , że LCD SONY Bravia 40" seria V i W są w tym zakresie nieco lepsze.

[5] Ewidentnie ekran migotał. I to mocno.
Migotanie sprawdzam tak:
Kieruję wzrok obok ekranu na dalszy plan pomieszczenia ale koncentruję uwagę na ekranie. Wtedy zobaczyć najłatwiej owo migotanie.
I już jak się o tym wie to zaczyna to denerwować.

Prelegent bardzo dużo czasu poświęcił na wytłumaczeniu, że właśnie poraz pierwszy w historii technologii plazm udało się istotnie zmniejszyć udział martwego pola w obrębie pixela. A to eliminuje oddziaływanie (np. efekt schodkowania linii ukośnych) czarnych linii pionowych i poziomych na powstały efekt wizualny.

Brak dostaw do Polski przez kolejne dwa miesiące.
I myślę, że sytuacja długo się nie zmieni bo brak producentowi potencji produkcyjnej aby sprostać zamówieniom.

Innym bardzo ciekawym klockiem był nie uruchomiony HD Net Player (Streamer)
o symbolu PPN 1080.
To takie SnaZio bez szuflady. Mam poważne szanse na test tego po niedzieli.
Zobaczymy i liczę, że nie ma tam Sigmy Designe, choć od trzech godzi odkryłem, że Sigma jest super procesorem video ale wymaga dopracowanego softu.

Wyjaśniło się także dlaczego dostali EISA jako komponent HD:
Bo to nie jest telewizor plazmowy tylko monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...