Skocz do zawartości
lulek4560

Zgrywanie i archiwizacja oryginalnych filmów blu ray na Dune Hd Duo 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja Ci mogę polecić tego sprzedawcę:

Kupujesz gotowy sprzęt do akcji i nie musisz się martwić niczym a wychodzi praktycznie taka sama cena jak gołej nagrywarki + obudowy.

Kupiłem od niego te dwa napędy (musiał byś sobie wybrać, który Firmware Ci bardziej pasuje do Twoich celów):

https://www.ebay.co.uk/itm/264849119450

https://www.ebay.co.uk/itm/264838555611

Podobno LG-BU40N to obecnie najlepszy napęd. W moim przypadku faktycznie radzi sobie z płytami, z którymi mój drugi napęd sobie radzić nie chce.

MakeMKV robi obrazy 3D do MKV (Frame packed) - opcja, która Cię obecnie nie interesuje ale jest (skoro robi do MKV to pewno i do innych wspieranych formatów).

Używam dwóch napędów bo tak się o wiele szybciej i przyjemniej robi kopie oraz bo jak jeden sobie czasem nie radzi to istnieje szansa, że sobie drugi napęd poradzi.

Uwaga na boku - proponował bym nie zwlekać i zrobić update to Win10 nim będzie za późno dla Twoich danych :)

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poszedł bym w LG-BU40N jeśli ma być slim można go kupić za około ~300zł + obudowa.

A co do pioneera totalnie nie wiem co on robi na twojej liście bo wspierany to on nie jest ani nie zrobi kopii UHD, a przecież taki napęd szukasz.

 

Ten gotowiec z uk fajny bo obudowa firmy vantec jest bardzo dobra, ale cena prawie 700zł przesada.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie "prodarek"  oraz  "sebna" 

Tak jak już na samym początku napisałem- nie interesuje mnie UHD. Mam kolekcje zwykłych płyt blu-ray 1080p w 2D oraz 3D. Szukam po prostu możliwie najlepszego napędu do Full HD, który bezproblemowo oraz dokładnie pozgrywa mi moje filmy, zapewne odpowiecie mi że każdy z wyżej wymienionych prze ze mnie poradzi sobie z tym zadaniem, ale wiadomo jedne są lepsze drugie gorsze, szukam po prostu możliwie najbardziej niezawodnego  i najdokładniejszego napędu zewnętrznego, oraz takiego który bezproblemowo zrzuci mi zabezpieczone filmy na HDD

Czyli rozumię że za pomocą makemkv filmów 3D nie zgram do struktury plików BDMV oraz ISO tylko do formatu MKV

Na ebayu nigdy nie robiłem zakupów i szczerze wolał bym kupić coś tu w Polsce. Nad tym LG-BU40N też się zastanawiałem jest dostępny poniżej 300 zł w PL, tylko nie wiem jaką obudowę do niego można by było kupić, żeby bezproblemowo współpracowała z nim, oczywiście kupić tutaj w polsce, bo na ebayu czy amazonie to bez problemu bym zakupił, ale u nas w ogóle praktycznie nie ma takich obudów, może podpowiecie jakąś porządną którą można kupic u nas

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś "Dodatkowo ten napęd jest UHD więc może w przyszłości jak dorobię się 4K to byłoby jak znalazł"

Wiec wywnioskowałem że jednak szukasz przyszłościowo zakupu dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się tak pomyślałem przyszłościowo,ale nie jest to priorytet, bardziej zależy mi na ten moment, a jeśli któryś będzie lepszy napęd UHD niż zwykły blu-ray to oczywiście wezmę ten lepszy, ale tak jak mówię priorytetem są zwykłe bluray 1080p.

Wobec tego co- rozumię że tak czy siak najbardziej polecacie ten: LG-BU40N i innymi sobie głowy nie zawracać, czy wszystko jedno który wezmę do 1080p

Zatem podpowiedz mi jaką obudowę kupić  do tego LG taką dostępną w Polsce, która będzie bez problemów współpracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia musisz przetrzeć szlaki, albo zamówić obudowę vantec z usa koszt 30 dolarów z wysyłką z tego co widziałem na amazonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ale co do napędu to tamtych nie brać pod uwagę tylko skupić się na tym  LG-BU40N  tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lulek4560 napisał:

ok, ale co do napędu to tamtych nie brać pod uwagę tylko skupić się na tym  LG-BU40N  tak?

Z tego co rozumiem to jest obecnie najlepszy napęd do UHD ale to też powinno czynić go najlepszym do 1080p i 3d bo to "prostsze" formaty do robienia kopii.

Jak kiedyś zaczniesz budować bibliotekę 4k to będzie jak znalazł. Po co sobie odcinać drogę.

Co do MakeMKV (swoją drogą genialny program) to robi 3d do MKV więc pewno i do innych wspieranych formatów ale musiał byś sobie potwierdzić.

Ja bym szukał playera, które wspiera MKV i nie tracił czasu na ISO i inne formaty. 

Jeszcze a propos prawa. Kopie zapasową możesz legalnie zrobić ale zdejmować szyfrowanie już niebardzo. Makemkv z libra mode napędem ripujac doMKV nie zdejmuje szyfrowania bo nie musi.

Dyskusja jest czysto akademicka bo nikt się będzie czepiał raczej ale to tak tylko dla ścisłości.

Co do obudowy musiał spróbować i mam opowiedzieć.

Jesteś gotowy na flashowanie napędu? Czy do 1080p nie trzeba?

Podziwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, sebna napisał:

Jesteś gotowy na flashowanie napędu? Czy do 1080p nie trzeba?

Nie rozumię

No chyba do 1080p to nie muszę flashowac tylko bez problemu zgram, a w przyszłości to się zobaczy

Co do playera to mam Dune HD Duo 4K a on czyta MKV ale też obrazy płyt ISO oraz ze struktur z pełnym menu w 2D i 3D

Edytowane przez lulek4560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, lulek4560 napisał:

Nie rozumię

No chyba do 1080p to nie muszę flashowac tylko bez problemu zgram, a w przyszłości to się zobaczy

Co do playera to mam Dune HD Duo 4K a on czyta MKV ale też obrazy płyt ISO oraz ze struktur z pełnym menu w 2D i 3D

Nie jestem pewny czy do 1080p trzeba customowy FW czy nie. Musisz sobie sprawdzić. Mi się tego wszystkiego nie chciało rozkminiać dlatego kupiłem gotowy, przetestowany i zflashowany napęd.

Jeżeli Twój player czyta MKV to po co chcesz się bawić w jakieś ISO czy inne struktury z menu? Po co marnować miejsce na dysku? RIPy do MKV robisz bezstratne 1:1. One są tylko bez menu, reklam itp itd.

Inna uwaga, jak jeszcze nie masz dysków tyle ile potrzebujesz to ja bym szybko kupował bo niedługą mogą być takie braki jak z kartami graficznymi nie mówiąc już o wzroście cen.

Z tym, że frame packed 3D MKV mało co umie obsłużyć (to tylko w odniesieniu do 3D MKV plików). Musiał byś sobie sprawdzić czy Dune zadziała z takim plikiem.

RIPowanie do MKV jest ultra proste. 2-3 kliknięcia i płytka leci :)

Jeszcze jedna uwaga. Robiąc takie RIPy do MKV bardzo prosto jest dołożyć do 3D wydań Atmos czy DTS:X jak ich brakuje w tych wydaniach. Może obecnie to dla Ciebie nie ma znaczenia jak nie masz głośników do tego ale w przyszłości to znowu tylko kilka kliknięć i gotowe (jak masz oczywiście płytkę z taką ścieżką w pierwszej kolejności)

Edytowane przez sebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zaskoczyłeś, bo wydawało mi się że do zrzucenia zwykłych bluray wystarczy obojętnie jaka nagrywarka bluray bez żadnego flashowania itp. po prostu podłączam daje kopia zapasowa,bądź zgraj do MKV i leci sobie , a tylko do UHD trzeba flashować

Co do miejsca to nie ma problemu , mam w Dune 12 TB, a oprócz tego jeszcze na NAS Synology 8 TB, więc o miejsce się nie martwię, na 400-500 filmów wystarczy,a po prostu chcę mieć pełne kopie z menu i dodatkami, taka moja fanaberia,

Nie wiem co to jest frame packed 3D MKV, nie słyszałem o takim formacie, wolał bym zrzucić do ISO lub struktury BDMV/CERTIFICATE, chyba że makemkv tego nie potrafi

Kurcze najbardziej mnie zmartwiłeś z tą nagrywarką, cały czas byłem przekonany że obojętnie jaka może być do bluray 1080p, nic nie trzeba flashować

Chyba że to jest jakoś powiązane z makemkv - tylko dedykowane napędy i z nimi tylko da się zgrywać filmy, kurczę no fajnie by było jakby ktoś podpowiedział jak to dokładnie jest zaznaczam że mówię tylko o 1080p nie o UHD

Może ty jeszcze kolego "prodarek" się wypowiesz, bo też siedzisz w temacie, potrzeba mieć specjalny napęd i zflashowany do zwykłych filmów 1080p, czy obojętnie jaki wystarczy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest możliwe że jak kupimy napęd to że będzie posiadał on najnowszy firmware którego makemkv lub dvdfab i tyle wtedy wymagany jest downgrade.

Przecież masz napisane na stronach 

LG BU40N (Internal Slim/Laptop, Firmware: FR07, TST0, BU10, CA03, A100)

Dlatego tak ważne jest kupienie znanego i supportowanego napędu a nie jakieś uj wie co...

 

Nawet gdyby firmware okazał się nowszy to są na to rady w wersji demo dvdfab sam zrobi wszystko za nas jeśli chodzi o kwestię firmware.

https://www.dvdfab.cn/uhd-drive-tool.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się, tylko że to wszystko odnosi sie  z tego co widzę do zgrywania płyt,filmów UHD a ja na razie tylko potrzebuję zwykłe bluray 1080p zgrać, to do tego też musi być specjalny napęd zflashowany, nie może być byle jakie firmware , kurcze sam już nie wiem bo wszędzie pisze tylko o UHD że musi być ten przyjazny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie co chcesz zgrywać kupujesz BU40N więc ma byś obsługiwane firmware i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, no to się wyjaśniło, czyli do tych specyficznych napedów musi być odpowiednie firmware i musza byc flashowane

Czyli rozumię że jeśli bym nie brał takiego LG BU40N i tym podobnych które sa wymieniane na stronie makemkv, tylko np wezmę takiego np pioneera BDR-XD07 czy  Lg BP60NB10 to bez problemu, kombinowania z firmware, flashowaniem itp. powinienem do moich potrzeb czyli filmów 1080p zgrać filmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie musi, napisałem wyraźnie kiedy musisz.

7 minut temu, lulek4560 napisał:

pioneera BDR-XD07 czy  Lg BP60NB10 to bez problemu.

Nigdy nie masz gwarancji jakie firmware otrzymasz i czy będzie ono obsługiwane przez program, jeśli nie trzeba flashować.

 

https://www.dvdfab.cn/manual/uhd-copy/supported-uhd-drives

https://forum.makemkv.com/forum/viewtopic.php?style=10&f=16&t=19634

Mam wrażenie że w ogóle nie czytasz linków które Ci daje.

NA stronie dvdfab Pioneer drives, released in early 2017 are not supported at the moment, but may be in the future. ...

 

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lulek4560 napisał:

Co do miejsca to nie ma problemu , mam w Dune 12 TB, a oprócz tego jeszcze na NAS Synology 8 TB, więc o miejsce się nie martwię, na 400-500 filmów wystarczy,a po prostu chcę mieć pełne kopie z menu i dodatkami, taka moja fanaberia,

Spoko. Moim zamiarem nie było Cię przekonywać do MKV tylko zwrócić uwagę na jego plusy jeżeli Twój sprzęt go supportuje. Wybór jest Twój i nie ma tu dobrych czy złych odpowiedzi. Ja osobiście nie znoszę przekopywać się przez menu i czasem jakieś reklamy. Jak chce oglądać film to chce nacisnąć i film ma lecieć a nie pół godziny modzenia z jakimiś przed-potopowymi menu :D. W MKV mam od razu poprawnie ustawioną ścieżkę dźwiękową, którą chcę więc wszystko jest bardzo streamlined.

Dodatki oglądam raz na 1000 więc nie mają dla mnie znaczenia. Ale każdy ma swoje priorytety i potrzeby.

1 godzinę temu, lulek4560 napisał:

Nie wiem co to jest frame packed 3D MKV

Ponownie, z tego co rozumiem, to jest tak jak 3D jest przetrzymywane na każdej(?) płycie BD a z tego player, wiedząc jakie formaty 3D obsługuj wyświetlacz składa np SBS albo jakie tam są inne warianty. Ale pomimo, że Frame Pakced powinien być najbardziej uniwersalnym wariantem to w przypadku MKV mało co sobie z nim radzi.

Zgaduje, że z czasem urządzenia nadgonią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...