Skocz do zawartości
kamilo1409

LG OLED65C8PLA problem z pilotem Magic Remote

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wczoraj mam problem z pilotem Magic Remote AN-MR18BA. Przestal mi dzialac kursor, przycisk od mikrofonu i nie moge sterowac dekoderem. Chcialem go od nowa sparowac z tv, ale wyskakuje teraz ciagle komunikat " Połączenie Bluetooth musi zostać zainicjalizowane". 

 

O co chodzi? Przestalo to dzialac nagle. Baterie wymienilem i nic. Oczywiście bylo wylaczanie i włączanie tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2021 o 13:19, kamilo1409 napisał:

Witam, od wczoraj mam problem z pilotem Magic Remote AN-MR18BA. Przestal mi dzialac kursor, przycisk od mikrofonu i nie moge sterowac dekoderem. Chcialem go od nowa sparowac z tv, ale wyskakuje teraz ciagle komunikat " Połączenie Bluetooth musi zostać zainicjalizowane". 

 

O co chodzi? Przestalo to dzialac nagle. Baterie wymienilem i nic. Oczywiście bylo wylaczanie i włączanie tv

Może po prostu pilot wyzionął ducha? To są tylko rzeczy, w dodatku takie, którymi nie raz się poniewiera, normalka że się psują. Nowy pilot to chyba nie jest duży wydatek?

Odłączałeś TV od prądu na kilka minut? I pilota od baterii na parę minut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a baterie wymieniona na 1000% na sprawne, czy tylko wymienione na "jakieś" inne...?

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2021 o 11:07, ronaldo864 napisał:

Przytrzymaj  przycisk guide 5 sekund  aby zarejestrować  ponownie pilota powinno pomóc

Czytales cały mój post? Parowanie nie pomoglo, tzn nie da sie go sparowac z tv. Wyslali juz w ramach gwarancji nowy pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamilo, czy nowy pilot działa?

Bo mam dokładnie takie same objawy. Nagle bez powodu nie działa kursor, jak też mikrofon. Przy próbie ponownego parowania przez Guide, jak też próbie ponownej rejestracji wyskakuje komunikat "połączenie bluetooth musi zostać zainicjowane"

Nie ma mowy o mechanicznym urazie, bo pilot jest "pieszczony", mam wrażenie że po aktualizacji TV przestał działać. Baterie wymienione na nowe, TV odpięty od prądu również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy pilot i nic. LG mi odpisywało, żebym wymienił baterie, odłączył tv z prądu, przywrócił ustawienia fabryczne. Ogólnie żałosna pomoc, bo to pierwsze co było zrobione, no ale niestety. Dalej nie działa. A ty lelasy ogarnąłeś TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie bluetooth musi zostac zainicjowane.  Caly czas pojawia sie ten komunikat. Jak to zrobic? Nie dziala mi kursor na pilocie magic oraz mikrofon. Wszystkie czynności,  odłączanie, wymiana baterii itd. wykonalam.Działa tylko głośność,  włączanie,  inne funkcje nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Myślę, że to aktualizacja tv, która była całkiem niedawno. Obecnie wspomagam się pilotem w telefonie. Może pomyśleli że to stare telewizory. LG tak ostatnio ma. Z pralką lg (kilkuletnią) z telefonu też nie mam kontaktu przez telefon. Zmienili oprogramowanie i mają mnie w d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.06.2022 o 09:49, Marcin201180 napisał:

Witam od dłuższego czasu mam problem z b8 myślałem że pilot ,kupilem nowy ,

A mianowicie dzieje się to

Rano włączam tv nie działa kursor jak chce zarejestrować pilota pisze 

Połaczenie bluetooth musi zostać zainicjalizowane,

Odłączam od pradu na sekundę 

Wszystko działa 

Do piki nie wyłączę na noc

I rano włączam i to samo nie działa kursor 

Wydaje mi się ze to po istotniej aktualizacji 

Mam taką 5.40.26

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i jak udalo sie rozwiązać problem z pilotem LG. Bo ja też mam ten problem. Ma ktoś jakiś pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. chciałbym odświeżyć temat. Pilot z dnia na dzień przestał poprawnie funkcjonować w pełni. Stało się to w tym tygodniu. Pilot jako pilot działa, ale funkcje "smart" nie. Nie ma kursora, nie działa "OK", itp. Pojawia się cały czas komunikat " Połączenie Bluetooth musi zostać zainicjalizowane". Jeżeli wyłączę TV z prądu (wtyczka z gniazdka" i ponownie włączę TV to pilot się automatycznie paruje o czym TV mnie informuje komunikatem. Jest wtedy ok. Trudno powiedzieć jak to długo się utrzymuje. Jeżeli TV jest włączony to pewnie cały czas działa, ale wyłączanie i włączanie TV powoduje w konsekwencji, że to sparowanie znika. Albo pilot jest trefny, ale trudno tutaj taka diagnozę wysnuć bo to wyłączenie - włączenie z prądu TV przywraca parowanie. W pilocie baterie nowe (tak profilaktycznie) ale ich wyjęcie i włożenie nic nie wnosi. Infolinia LG rozkłada ręce i odsyła do autoryzowanego serwisu. Autoryzowany serwis wrózy z fusów, ale jako prawdopodobna przyczynę podaję taśmę komunikującą moduł wifi/bh. Podobno traci parametry lub cos takiego. Należało by ja wymienić i to podobno 99% przypadków, ale pewności nie ma. Tyle tylko że wymiana i dojazd to 450-500zł i pewności nie dają.

 

Czy ktoś podjął jakieś skuteczne próby usunięcia tej usterki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to się stało po aktualizacji oprogramowania TV. Kupiłem nawet inny identyczny pilot i to samo. Dałem sobie spokój i wygrzebałem zwykły pilocik, który był dołączony do TV LG. Kontakt z pomocą LG nic nie dał. Podobnie jest z pralką LG, z którą nie da się skontaktować po dużych zmianach w oprogramowaniu. Prawda jest taka, że korporacje nie dbają o stare urządzenia. Nie ma pieniędzy i czasu na sprawdzaniu nowego oprogramowania na "zabytkach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie bardzo mogę sobie wyobrazić by oprogramowanie było przyczyna takowego zachowania. Nadmienię, że pozbawienie zasilania TV po jego ponownym włączeniu paruje pilota. 

Pojawił się kolejny problem, telewizor po wyłączeniu z pilota sam się włącza ponownie sam. Włączenie jest natychmiastowe i bez końca. Pomaga tylko wyłączenie z prądu. Jak go ponowie włączam do prądu od razu  pojawia się sygnał stacji i problem nadal istnieje. Coś mi się wydaje, że trzeba oddać go do naprawy lub na szrot. A miałem dobre zdanie o LG TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie - odkręcamy tylną pokrywę TV, czyścimy złącze modułu Wifi (znajduje się na dole, obok włącznika telewizora - wspólna wiązka kabli), ja kupiłem płyn do czyszczenia styków, może być też alkohol izoprop. itd., może wystarczy kilkukrotne wyjęcie-włożenie wtyku, przykręcamy pokrywę - voila!
Działa pilot (wszystkie funkcje, czerwona kropka, mikrofon, parowanie itd.), działa TV, żadnych błędów, komunikatów, ładowania filmów - jak nowe :), u mnie działa w 100%.

pozdrawiam. moabie
ps. znalezione na zagr. forum LG Webos

Edytowane przez moabie
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podbiję temat, choć dotyczy 55 B8: brak reakcji TV na pilota Magic poza zmianą głośności i wył/wł zasilania - a dodatkowo mam objawy w postaci braku wyświetlania jakichkolwiek komunikatów na ekranie: o zmianie głośności, zbliżającym się wyłączeniu TV po 4h, czy też 6cyfrowym PINie przy próbie sparowania TV z telefonem w aplikacji LG ThinQ.

Nic nie zmienia: wyjęcie na kilka min wtyczki zasilania TV, wymiana baterii w pilocie, rozparowanie/ parowanie pilota. Reset fabryczny w menu jest niemożliwy (bo menu się nie wyświetla), obsługa TV z telefonu jest niemożliwa (PIN niewidoczny).

Jakieś pomysły?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z LG 55B8, na chwilę pomaga wyjęcie wtyczki, i ponowne zarejestrowanie pilota. Ale kolejnego dnia to samo.

Spróbuje wypróbować metodę moabie.

Cytat

Rozwiązanie - odkręcamy tylną pokrywę TV, czyścimy złącze modułu Wifi (znajduje się na dole, obok włącznika telewizora - wspólna wiązka kabli), ja kupiłem płyn do czyszczenia styków, może być też alkohol izoprop. itd., może wystarczy kilkukrotne wyjęcie-włożenie wtyku, przykręcamy pokrywę - voila!
Działa pilot (wszystkie funkcje, czerwona kropka, mikrofon, parowanie itd.), działa TV, żadnych błędów, komunikatów, ładowania filmów - jak nowe :), u mnie działa w 100%.

pozdrawiam. moabie
ps. znalezione na zagr. forum LG Webos

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem, przeczyściłem, prysnąłem płynem do czyszczenia styków  i niestety dalej to samo.  Działało tylko przez chwile, a potem znów pilot się rozłącza 🙁

Macie jeszcze jakiś pomysły co mogę zrobić, żeby wróciło prawidłowe działanie pilota magic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 23:56, moabie napisał:

Rozwiązanie - odkręcamy tylną pokrywę TV, czyścimy złącze modułu Wifi (znajduje się na dole, obok włącznika telewizora - wspólna wiązka kabli), ja kupiłem płyn do czyszczenia styków, może być też alkohol izoprop. itd., może wystarczy kilkukrotne wyjęcie-włożenie wtyku, przykręcamy pokrywę - voila!
Działa pilot (wszystkie funkcje, czerwona kropka, mikrofon, parowanie itd.), działa TV, żadnych błędów, komunikatów, ładowania filmów - jak nowe :), u mnie działa w 100%.

pozdrawiam. moabie
ps. znalezione na zagr. forum LG Webos

działa u mnie już 2 tygodnie a miałem go sprzedawać już... Odzyskał drugie zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...