Skocz do zawartości
9000

LG OLED 2021 WebOS 6.0 - konfiguracja

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem wczoraj (15.04.2021) CeJedynke w której jak wiecie, jest nowy WebOS. Jako, że brak mi doświadczenia z tym systemem (byłem użytkownikiem Tizena) szukałem informacji w sieci. Niestety. Produkt jest tak nowy, że filmów na YT jest na lekarstwo i tak naprawdę nigdzie nie znalazłem pełnego tutoriala który objaśni min. jak ustawić:

- ustawienie obrazu pod PS5 ale też pod Netflixa/AppleTV (co włączyć, czego nie, gdzie jest DeepColor, jak ustawić HDMI, etc)

- ustawienia dźwięku (jak np.zrobić PassTrough, gdzie zmienia się sterowanie sounbarem, etc)

- ustawienia konsol NG z Oled 2021

- ukryte menu (czy można nadal wyświetlać liczbę klatek w grach) i inne ciekawostki.

- które fizyczne porty HDMI służą do podłączenie np. konsoli, a które do głośnika

- obsługiwane formaty AV

Myślę, że taki wątek pomoże wielu ludziom, którzy właśnie odbierają przedsprzedażowe egzemplarze. Może warto go podpiąć i dopisywać co i jak?

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być gburem, ale instrukcja obsługi jest od tego - tam znajdziesz 90% rzeczy które napisałeś.

Ustawienia uniwersalne obrazu znajdziesz w recenzji C1 na RTINGS.com pewnie lada dzień, jak się pojawi.

Poza tym większość rzeczy sam ogarniesz klikając 15 minut po ustawieniach (ustawienia portu HDMI, ustawienia dźwięku). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Nie chciałbym być gburem, ale instrukcja obsługi jest od tego - tam znajdziesz 90% rzeczy które napisałeś.

Ustawienia uniwersalne obrazu znajdziesz w recenzji C1 na RTINGS.com pewnie lada dzień, jak się pojawi.

Poza tym większość rzeczy sam ogarniesz klikając 15 minut po ustawieniach (ustawienia portu HDMI, ustawienia dźwięku). 

Gburem absolutnie nie jesteś, ale myślę, że to co jest w instrukcji to nie jest to o co pytam :).

Wczoraj spędziłem kilka H i myślę, że ustawiłem co trzeba, ale lepiej potwierdzić swoje przypuszczenia u mądrzejszych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na forum jest już ktoś, kto posiada TV z WebOS 6.0 i konfigurował ARC z sukcesem? Nie mogę sobie poradzić z prawidłowym przesłaniem audio z TV do AVR po ARC.

Niby działa, ale nie tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 9000 napisał:

Czy na forum jest już ktoś, kto posiada TV z WebOS 6.0 i konfigurował ARC z sukcesem? Nie mogę sobie poradzić z prawidłowym przesłaniem audio z TV do AVR po ARC.

Niby działa, ale nie tak jak powinno.

A jak powinno ?

Ja mam starszy C9 i nie mam żadnych problemów z e-ARC i AVC , wszystko działa bez problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ONKYO NR 656 nie ma eARC. Dźwięk który przychodzi z TV (DTV i apki np. Player) do AVR nie jest rozpoznawany. Tzn. po naciśnięciu "i" na wyświetlaczu wzmacniacza widzę komunikat UNKNOWN. Taki Player dla przykładu, nadaje w DolbyD, a ja nie jestem w stanie wybrać źródła dźwięku w tym formacie. Niby ikonka Dolby się zapala, ale najbliższy dźwięk jaki mogę wybrać do Dolby Surround, a nie DD. O dziwo z Netflixa czy ATV na czuja jestem w stanie wybrać DD+ czy Atmosa o ile akurat materiał jest tak zakodowany.

Dziwne, bo po pierwszym podłączeniu TV do Onkyo było ok, a teraz nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...