Skocz do zawartości
Redakcja

Pierwszy na rynku Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J powala na kolana? Nasze wrażenia po obejrzeniu kilku filmów - będziecie chcieli więcej!

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy na rynku Google TV Sony BRAVIA XR OLED A90J powala na kolana? Nasze wrażenia po obejrzeniu kilku filmów - będziecie chcieli więcej!

Nieco ponad tydzień temu do naszej redakcji przyjechał premierowo flagowy model japońskiego telewizora na 2021 roku jakim jest Sony OLED A90J. Pierwsze informacje na jego temat w tym rozpakowanie i podłączenie mogliście już przeczytać na HDTVPolska. Przyszedł czas na nasze wrażenia dotyczące systemu Google TV oraz wstępnej oceny jakości obrazu przed pełną publikacją testu tego modelu. Poniżej dzielimy się m.in pierwszymi fachowymi pomiarami jasności HDR oraz ogólnymi wrażeniami podczas oglądania filmów na najnowszym telewizorze OLED japońskiego producenta. Jak działa najnowszy system Google TV oraz procesor Cognitive Processor XR?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Za największą zmianę uważamy oczywiście zakładkę Biblioteka, w której znajdziemy wszystkie filmy i seriale do których mamy dostęp dzięki subskrypcjom

Chyba się zagalopowaliście trochę. Biblioteka to nic innego jak dostęp do filmów i seriali kupionych w sklepie Play. Ona nie agreguje żadnych 'subskrypcji'. Ponieważ ja nie wydałem w tym sklepie nigdy ani centa (kiepska oferta na tle choćby takiego AppleTV) to u mnie ta zakładka pokazuje niezmiennie napis: pusto. Podejrzewam że podobnie będzie u 99% naszych rodaków.

Cytat

Urzeka przede wszystkim hipnotyzująca czerń i kontrast, niezwykle dobre oddanie barw oraz doskonała obsługa technologii 4K Ultra HD w tym pełne pokrycie szerokiej palety barw (98% DCI-P3) oraz wysokie jasności HDR wynoszące do 800 nitów!

A miało być tak pięknie. Średnia jasność w HDR 650 nitów. OLEDy w 2017r miały więcej...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jaczar napisał:

No na porównaniu do AG9 szału nie ma

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a9g-oled-vs-sony-a90j-oled/833/21565

Cena AG9 77 i A90J 65 była taka sama wiec kupiłem 77” 

Ja  z uwagi że 3 m mam do tv i oglądam nc plus  a że nc daje lipa Jakość więc zamieniłem Samsung  85 95t  na 77 OLED AG9  dziś będzie ongodz 13 😀   na Oled nc obraz  wygląda bardzo gładko nie widać tyle syfu więc musiałem iść na kompromisy  a gdy będzie ok za rok pomyślę o 83 Oled 😀

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz dekoder i jak jest ustawiony?

 

Ja miałem ustawiony na FHD i upscaling robił telewizor, jak zmieniłem na 4k w dekoderze, wydaje się, że obraz ładniejszy jest.

Najwyraźniej dekoder w moim przypadku robi lepszy upscaling, niż sam telewizor.

 

(Robiłem też updated systemu na dekoderze, bo był w starej wersji.)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja i TV fajny, ale tak jak myślałem o "siatce" na ekranie czy lekkim przebarwieniu oraz bendingu dotykajacym serię MASTERS A90J ani słowa. Można było wspomnieć, że niektóre egzemplarze cierpią na powyższe dolegliwości i są wymieniane na gwarancji. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony będzie aktualizować zeszłoroczne modele do Google TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dudman napisał:

Czy Sony będzie aktualizować zeszłoroczne modele do Google TV?

Nie będzie. 

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...