Skocz do zawartości
Dariusz Pańków

Jak podłączyć TV Szajsung do wieży YAMAHA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak podłączyć TV Samsung do wieży YAMAHA. Chcę aby dźwięk z TV szedł do wieży. Zakupiłem KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL 2x CINCH RCA 66, wszystko spiołem , RCA do wieży a optyczny do TV (optyczny świeci) , zmieniłem w TV na źródło dzwięku z optycznego i wierzy na AUX (potem też na TV) i nic ... TV nie ma wejścia na jacka  ... pomysły mi się skończyły

20210303_213714.jpg

20210316_132428.jpg

20210316_132457.jpg

20210316_132600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Dariusz Pańków napisał:

Jak podłączyć TV Samsung do wieży YAMAHA. Chcę aby dźwięk z TV szedł do wieży. Zakupiłem KONWERTER OPTYCZNY TOSLINK COAXIAL 2x CINCH RCA 66, wszystko spiołem , RCA do wieży a optyczny do TV (optyczny świeci) , zmieniłem w TV na źródło dzwięku z optycznego i wierzy na AUX (potem też na TV) i nic ... TV nie ma wejścia na jacka  ... pomysły mi się skończyły

20210316_132600.jpg

A dokładnie, to co jest za konwerter? I co on robi? Jaki sygnał zamienia na jaki? bo co chcesz, żeby zrobił to jest jasne.

Ma wrażenie, że ten konwerter zamienia sygnał z chinchy na cyfrowy i przesyła przez optyk... wiec może działać odwrotnie, niż chciałeś.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji podłączyłem jeszcze raz przez konwerter i zadziałało ... szok nie dowierzanie ... ale coś nie tak jest z fonią, buczy w tle , wyłączyłem TV i dalej buczało (przełączanie RCA na różne opcje nic nie dało). Włączyłem ponownie TV i przestało działać ... życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dariusz Pańków napisał:

W akcie desperacji podłączyłem jeszcze raz przez konwerter i zadziałało ... szok nie dowierzanie ... ale coś nie tak jest z fonią, buczy w tle , wyłączyłem TV i dalej buczało (przełączanie RCA na różne opcje nic nie dało). Włączyłem ponownie TV i przestało działać ... życie

Powinieneś kupić coś porządniejszego :) 

Najlepiej taki, który będzie działał :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego to już Ci nie powiem, od dawna nie używam takiego czegoś, kiedyś musiałem kupić ale.... to było tak dawno temu, ze był tylko zestaw do samodzielnego montażu :) 

poszukaj jakichs opisów, opinii, może się uda coś znaleść :) 

Możesz poszukać np. Takiego z HDMI, w razie czego będzie dodatkowa opcja, z drugiej strony może się okazać ze prościej będzie wymienić wzmacniacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...