Skocz do zawartości
patrykosinnn

65 OLED CZY 75 QLED/LED?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Telewizor użytkowany będzie z 2,5m. 50% gry single PS5 i 50% filmy. Użytkowany będzie tylko w godzinach późno wieczornych więc w ciemnym pokoju. Zastanawiam się nad LG oled 65 a samsungiem qled 75 i sony led 75. Oglądając dziś w sklepie oled to czerń faktycznie robiła super wrażenie (może taki film był ustawiony żeby to bardziej eksponować) ale wiem że z czasem żałuje się z powodu wyboru zbyt małej matrycy a w naszych oczach szybko się kurczą. TV chcę kupić na kilka najbliższych lat. Modele z każdej kategorii już mam upatrzone, ale potrzebuje wskazówki kogoś kto stał przed podobnym dylematem, czyli 65 oled czy 75 qled/led?
 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć - stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? nie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? samsung 40
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? sprawny dostęp do netflixa/yt, 100hz. Fajnie jak by była opcja na podświetlenie za telewizorem
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 I PÓŹNIEJ PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-2
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? SERIALE NETFLIX
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK ALE NIE CZĘSTO
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? KONSOLA W WEEKENDY - MAX 2-3H DZIENNIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 100% WIECZOREM
17. Preferencje co do wielkości? Najlepiej 75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
19. Preferencje co do marki ? nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ~6000/6500
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest bardzo indywidualny wybór. Nie ma jednej, jedynie słusznej odpowiedzi 🙂 Musisz po prostu wiedzieć, ze oled po zupełnej ciemnicy jest niezrównany w czerniach kontraście i ma rewelacyjna płynność. Potrafi się wypalić i jak mamy dużo jasnego na ekranie to ma gorszy/ciemniejszy HDR od solidnego LCD. Najlepiej wziąć na testy oba i zdecydować - zamiast Sony xh90 raczej Samsung Q80. Jeżeli Sony to XH95 (sporo lepszy hdr i brak HDMI 2.1).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i qled 2020 to padaka.

 

Poczekaj na nowe modele neo qled 2021.

 

Tylko tam cena będzie porównywalna do OLED albo i wieksza, na start.

 

Ps.

Jeśli brać qled 2020, to tylko najwyższy model, bo w qled między modelami jest bardzo duża różnica jakości.

Tylko q90t, niższych, to bym wcale nie brał pod uwagę.

Cennik neo qled w UK.43890e784af1f04ededa429b1828ed4f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.03.2021 o 15:48, Xisiek napisał:

Ale to jest bardzo indywidualny wybór. Nie ma jednej, jedynie słusznej odpowiedzi 🙂 Musisz po prostu wiedzieć, ze oled po zupełnej ciemnicy jest niezrównany w czerniach kontraście i ma rewelacyjna płynność. Potrafi się wypalić i jak mamy dużo jasnego na ekranie to ma gorszy/ciemniejszy HDR od solidnego LCD. Najlepiej wziąć na testy oba i zdecydować - zamiast Sony xh90 raczej Samsung Q80. Jeżeli Sony to XH95 (sporo lepszy hdr i brak HDMI 2.1).

Bardzo słuszna uwaga. Ja bym wybrał mniej cali i OLED. Ale ja sam jestem posiadaczem 55 cali, więc 65 byłby już o wiele lepszy.

 

@patrykosinnn przy 40 ja bym wziął 65. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...