Skocz do zawartości
Redakcja

TVN: w zasięgu testowego nadawania w DVB-T2 aż 10 mln osób - które miasta mogą odbierać sygnał w lepszej jakości?

Rekomendowane odpowiedzi

TVN: w zasięgu testowego nadawania w DVB-T2 aż 10 mln osób - które miasta mogą odbierać sygnał w lepszej jakości?

TVN Grupa Discovery uruchomiło testowy program nadawania swoich kanałów w telewizji naziemnej w nowym standardzie DVB-T2. Emisja wystartowała już w pięciu miastach, a w zasięgu sygnału ma się znajdować na przestrzeni roku aż 10 milionów osób. O jakie kanały chodzi i kto może je mógł oglądać?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój TV to łyka i odbieram DVB-T2 z kodowaniem HEVC z odległości 30 km od PKiN. Jakość bez rewelacji. Siła sygnału zmienia się i trudno powiedzieć czy to wina mojej anteny czy takie testy. Wisienka na torcie to  emisja TVN FABUŁA HEVC. 

 

DVB T2 2.jpg

DVB T2.jpg


 

Edytowane przez UHD fan
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka to jest pełne 1080p, a nie 1080i jak w przypadku zwykłych HD. Jak dla mnie jest fajna jakość. Mam nadzieję, że od 2022 w HEVC będą tylko HD

 

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Format 1080p progresywny nie ma jakiejś istotnej przewagi dla odbiorcy nad 1080i z przeplotem. Tak nadaje SAT TV i całe DVB-T.  1080p kosztuje nadawcę dużo drożej. Jakie źródło tej informacji ?

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV pokazuje mi jaki sygnał dostaje

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sk_uter napisał:

TV pokazuje mi jaki sygnał dostaje

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
 

A co Ci pokazuje na innych kanałach HD, nadawanych w pozostałych MUX’ach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe to te z kodowaniem HEVC ? Ile ich masz ? Nie tylko paczka TVN jest w HEVC.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, na paczce TVN mam 1080p w załączeniu można zobaczyć e04c3b2c7bb1667f4ed72f9222793590.jpg

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest 25 Hz (FPS) 1080p. Nadają więc 25 pełnych klatek w sek ale to to samo co 50 półobrazów. Ilość danych pozostaje bez zmian. Ciekawe.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś w trójmieście udało się złapać nowe kanały? U mnie nadal ich nie wyszukuje i zastanawiam się czy to jakieś chwilowe problemy z nadawaniem czy jednak coś jest nie tak po mojej stronie. TV oczywiście obsługuje wszystko co możliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...