Skocz do zawartości
K-Roll

EH-TW9400W Pomysły na zabudowę w suficie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zakupiłem Epsona EH-TW9400W (na prawdę jestem pozytywnie zaskoczony) nie zdając sobie sprawy... z jego rozmiarów ;):)
Miał wisieć pod sufitem (nie zakładałem, że będzie tak duży jak moja cała obudowa od PC iksde), ale jak żona go zobaczyła to powiedziała, że mogę zapomnieć o pomyśle podwieszenia.
Sam projektor ma wysokość prawdopodobnie większą niż mój sufit podwieszany... Z tego co kojarzę mój sufit podwieszany ma 16cm, a projektor ma 19,3mm....
Pytanie zasadnicze - jaki pomysł mógłby mnie ratować aby go użyć?
Projektor jest nie mały, sufit z windą się nie zmieści. Trochę fail i kończą mi się pomysły.
Wymiary projektora:  520‎ x 450 x 193 mm (Szerokość x Głębokość x Wysokość).
Rzut mieszkania dla zobrazowania w załącznikach.
 

   

MY_PLACE_-_SYPIALNIA_14.jpg

MY_PLACE_-_SYPIALNIA_15.jpg

MY_PLACE_-_SYPIALNIA_16.jpg

MY_PLACE_-_SYPIALNIA_17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste. Kup pierścionek z brylantem. Najtaniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję napisać o swoim problemie w tym wątku:

Wymiary 9300 i 9400 są chyba identyczne, a wciąż wiele osób ma ten wątek w obserwowanych...

Ja od siebie napiszę, że może udało by się ustawić go na jakiejś półce albo szafce... ? Pamiętaj, że ma on spore możliwości przesunięcia obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś radzi przejście na TV, może to wyglądać jak złośliwość, ale sam myślę że to chyba najlepsze rozwiązanie z różnych względów. Ile ta sypialnia ma szerokości? 3m? Dla takiej odległości od ekranu optymalną przekątną będzie 70-80 cali. TV z lepszymi parametrami obrazu kupisz za mniej niż ten PJ. Może czasem warto złamać przyzwyczejenie?

Czy ta wizualizacja to wykończenie docelowe? Kiedyś w mieszkaniu miałem półkę na tylnej ścianie na cały swój sprzęt. Żona nie chce żadnej wystającej ze ścian "dekoracji" czy boi się, że pj spadnie na łóżko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra - na poważnie. Miałem (wiele lat) dokładnie taki sam problem jak ty: żonę (sic!) i biały projektor (niższy model epsona, ale również wielki) nad poduszkami łóżka.

Sytuacja chyba o tyle gorsza, że wysokość była tylko 245 cm, więc proj wisiał stosunkowo nisko.

Z drugiej strony zmieniałem projektor z szarego na biały, więc była pozytywna zmiana :)

Z tym pierścionkiem to całkiem poważnie radzę. Oczywiście zastosuj odpowiedni "argument" do twojej sytuacji. Dodatkowo obiecaj, że jak po 3 miesiącach dalej nie będzie się podobało, to sprzedasz gada i coś tam jeszcze...

Dodatkowo nie zapomnij puszczać komedii romantycznych i /lub innych gatunkowo preferowanych przez partnerkę filmów. Batmany i Godzille schowaj na później :)

Postawiłbym sporą kasę, że projektor zostanie zaakceptowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś radzi przejście na TV, może to wyglądać jak złośliwość, ale sam myślę że to chyba najlepsze rozwiązanie z różnych względów. Ile ta sypialnia ma szerokości? 3m? Dla takiej odległości od ekranu optymalną przekątną będzie 70-80 cali. TV z lepszymi parametrami obrazu kupisz za mniej niż ten PJ. Może czasem warto złamać przyzwyczejenie?
Czy ta wizualizacja to wykończenie docelowe? Kiedyś w mieszkaniu miałem półkę na tylnej ścianie na cały swój sprzęt. Żona nie chce żadnej wystającej ze ścian "dekoracji" czy boi się, że pj spadnie na łóżko?
Ja to radziłem od początku ale kolega twierdzi, że nie chce mieć "czarnej tafli", na ścianie.
To będzie miał białego skarabeusza, na suficie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raf7705 napisał:

Ja to radziłem od początku ale kolega twierdzi, że nie chce mieć "czarnej tafli", na ścianie.
To będzie miał białego skarabeusza, na suficie emoji1.png

Finalnie idę w opcję albo obniżenia sufitu, albo wydrążenia tam miejsca na windę. Winda 3k (taniej niż dobry pierścionek xD), głębokość 24cm, wystarczy 8cm wjechać w sufit (grubość 60cm ponoć) więc sOMsiad się nie zjarzy.
Finalnie czarna dziura w ścianie wyglądałaby jeszcze gorzej. Pewnie wielu osobom odpowiada, ale nie przy tym stylu mieszkania. To jak wciskać na siłę czerwień do stylu skandynawskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strop lany z betonu ma 60cm?
I ty chcesz w nim wykuć 8cm głęboką dziurę?
Dobrze zrozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to do zrobienia tylko czy bedzie to oplacalne bo jesli faktycznie jest to lany strop to nie bedzie to tanie i warto by kogos zapytac czy mozna to zrobic.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda takiej ładnej sypialni. Nie będę oryginalny i również proponuje odpuszczenie sobue tam projektora. Ani jakosci ani magii projekcji nie bedzie.
Jak już nie chcesz czarnej tafli na scianie to moze Samsung The Frame?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, user7878 napisał:

Szkoda takiej ładnej sypialni. Nie będę oryginalny i również proponuje odpuszczenie sobue tam projektora. Ani jakosci ani magii projekcji nie bedzie.
Jak już nie chcesz czarnej tafli na scianie to moze Samsung The Frame?

Właśnie. Pusta ściana po przeciwnej stronie, czy wieszamy ekran zwijany? Więc czy chodzi o taflę, styl skandynawski czy uzasadnienie subiektywnych wrażeń kinowych? 

Co do wydrążenia w stropie to trzeba się zapytać kogoś, kto ma to zrobić, żeby się nie wycofał. To nie będzie jak wycinanie ciasta. Prawdopodobnie natknie się na pręty zbrojeniowe. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jesteście pomocni :( Człowiek ma już projektor i zdecydowaną wizję, a wy znowu swoje dyrdymałki typu "odpuść - kup tv"...

Ja przerobiłbym ten fragment sufitu nad wezgłowiem. I tak jest to rodzaj "belki", więc dodatkowe 10 cm różnicy ne zrobi, a projektor się schowa. Przy okazji przeróbki można pomyśleć o zamontowaniu głośników efektowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda takiej ładnej sypialni. Nie będę oryginalny i również proponuje odpuszczenie sobue tam projektora. Ani jakosci ani magii projekcji nie bedzie.

Jak już nie chcesz czarnej tafli na scianie to moze Samsung The Frame?

To chyba z myślą o koledze właśnie, ostatnio wyszły telewizory całkowicie przeźroczyste.

Zero czarnej tafli, poprostu szyba na tle ściany.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

Ale wy jesteście pomocni :( Człowiek ma już projektor i zdecydowaną wizję, a wy znowu swoje dyrdymałki typu "odpuść - kup tv"...

Ja przerobiłbym ten fragment sufitu nad wezgłowiem. I tak jest to rodzaj "belki", więc dodatkowe 10 cm różnicy ne zrobi, a projektor się schowa. Przy okazji przeróbki można pomyśleć o zamontowaniu głośników efektowych.

Jak najbardziej, ale wiesz. Sam się czasem na coś uprę i brnę w temat, bo mam wizję. A mogłem prościej, inaczej. Jeśli znajdzie kogoś kto wytnie ze stropu trochę betonu, to na pewno tak zrobi. Zwróciłem tylko uwagę, żeby to uzgodnić, bo pamiętam jaki miałem problem kiedyś zamocować zwykłą suszarkę sufitową w łazience. Może temat z wykonawcą przedyskutowany, wtedy ok. Jeśli nie to co? Nowy wątek: pomóżcie jak wyciąć zbrojenie z sufitu, bo mi nie pasuje do koncepcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są poważne zmiany konstrukcyjne, osłabiające strop. Ja bym tego nie robił.

 

Tylko trochę dziwnie wydaje mi się zastosowanie tak grubego stropu w budynku mieszkalnym.

 

Takie stropy, to w galeriach handlowych się robi.

 

 no chyba, że nie jest lany w całości, tylko w środku, jest jakieś kruszywo....

 

 

Płyta z żelbetu + kruszywo+ wylewka.

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, raf7705 napisał:

To są poważne zmiany konstrukcyjne, osłabiające strop. Ja bym tego nie robił.

 

Tylko trochę dziwnie wydaje mi się zastosowanie tak grubego syropu w budynku mieszkalnym.

 

Takie syropy to w galeriach handlowych się robi.

Dokładnie. Też nie wiem skąd te 60 cm. Jeśli zweryfikowane - ok. Tylko ktoś musi to chcieć zrobić. Rozbudowywałem dom o salkę i natknęliśmy się na beton zbrojony. Tak wyglądało wycinanie betonu, który ekipa w ogóle _mogła_ rozwalać https://youtu.be/6BaXHP4DOIw

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega chyba nie zdaję sobie sprawy, co wymyślił, z tym wycinaniem stropu

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:

 

Kolega chyba nie zdaję sobie sprawy, co wymyślił, z tym wycinaniem stropu emoji3.png

 

 

 

 

Trzymajmy kciuki. Przeczytałem w innym wątku historię tego projektora i rozumiem już determinację właściciela. Byle się to nie skończyło jak w "Sąsiadach".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, cinemahd napisał:

Trzymajmy kciuki. Przeczytałem w innym wątku historię tego projektora i rozumiem już determinację właściciela. Byle się to nie skończyło jak w "Sąsiadach".

Coś czuje, że moja determinacja będzie musiała zakończyć się fiaskiem i odsprzedażą ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, raf7705 napisał:

A co myślisz o telewizorze przeźroczystym?
Lub, co żona o tym myśli....

Jak dla mnie +. Co żona na to? Musiałbym taki zobaczyć na oczy i jej pokazać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2021 o 21:20, raf7705 napisał:

Albo Hisense laser TV 4k.
Projektor krótkiego rzutu, w komplecie z ekranem.

Ma bardzo słabe oceny. Poczytałem, obejrzałem na YT, też zerknąłem produkt Xiaomi i kappa, oba bardzo słabo radzą się przy braku względnego zaciemnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...