Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem soudbaru z obsługą Dolby Atmos (dzwięku przestrzennego)

wstępnie wybrałem 2 z których chcę wybrać jeden SONY HT-ZF9 lub SAMSUNG HW-Q70T

TV obsługuje system Dolby Atmos (Sony XH90) będę oglądać głównie na Netflix.

mam kilka pytań

Czy efekt będzie odczuwalny, pokój ma 20m2 w kształcie prostokąta??

Czy jeśli będę oglądać firmy z lektorem to czy w nich jest dostępny dźwięk przestrzenny i jeśli tak to czy działa to w miarę sensownie??

Za odpowiedzi  "tylko napisy" podziękuje, niestety noszę okulary i oglądanie z napisami odpada gdyż musiałbym siedzieć w telewizorze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wiedzieć że na netflix praktycznie nie ma ścieżek dolby atmos z językiem pl jedyną jaka mi przychodzi do głowy to Wiedźmin dub :)

Co nie zmienia faktu ze powinieneś szukać sound bara który tworzy jak najlepszą przestrzeń dźwiękową.

Edytowane przez D4r3KS
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, D4r3KS napisał:

Musisz wiedzieć że na netflix praktycznie nie ma ścieżek dolby atmos z językiem pl jedyną jaka mi przychodzi do głowy to Wiedźmin dub :)

Naprawdę ? Wiedźmin w Atmosie ?

Ja jeszcze w życiu nie widziałem żadnego filmu z polską ścieżką w Atmosie - czy to w streamingu czy z płyt... Istnieje jakikolwiek taki film ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, binary napisał:

Bo Ty jeszcze niewiele w zyciu widziales.

 

A1w9AGtkpaL._SX342_.jpg

Złośliwość niepotrzebna, ale... dziękuję...

Jeszcze coś jest może ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby w moim poscie byla zlosliwosc, to zapewne bys plakal.

Zmeznij czlowieku i nie szukaj problemow tam, gdzie ich nie ma.

Czy cos jest wiecej  w fizykach, tego niestety nie wiem, bo nie sledze polskich produkcji, ani nie wypatruje w nich Atmosa, chocby ze wzgledu na slabizne produkcyjna tego pierwszego tytułu, ktory zapadl w pamiec, bo byl pierwszym.

P.S. niestety nie moge wyeadytowac poprzedniego postu. Sorry.

Edytowane przez binary
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, binary napisał:

Czy cos jest wiecej  w fizykach, tego niestety nie wiem, bo nie sledze polskich produkcji, ani nie wypatruje w nich Atmosa, chocby ze wzgledu na slabizne produkcyjna tego pierwszego tytułu, ktory zapadl w pamiec, bo byl pierwszym.

A w stremingu ? A są jakiekolwiek może produkcje zagraniczne gdzie byłby atmos z lektorem ? Bo ten film co podawałeś to polski, a są jakieś zagraniczne ? Może ktoś coś wie ?

Też chyba ten film oglądałem i chyba jakoś mi nie zapadł w pamięć, ale za 29,99zł na BD jak jest atmos trafił na moją listę... Fajnie mieć coś po polsku z atmosem... :)

Dzięki za odp.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego innego filmu z atmosem tylko "Na granicy" i zauważ że w stosunku do Wiedźmina pisałem o dubbingu nie lektorze, lektor jest w DD.

Edytowane przez D4r3KS
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, D4r3KS napisał:

Nie znam żadnego innego filmu z atmosem tylko "Na granicy" i zauważ że w stosunku do Wiedźmina pisałem o dubbingu nie lektorze, lektor jest w DD.

A tak nawiązując trochę do tematu, ale trochę zmieniając jest jakikolwiek polski film na UHD w HDR ? Chodzi mi film gdzie aktorzy mówią po polsku bo obecnie film może być wyprodukowany za granicą albo w koprodukcji jak np "Eter" Zanussiego więc sprecyzowałem, że chodzi o postacie mówiące po polsku...

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo.. możliwe że coś na CANAL+ 4K może coś leciało film/serial ciężko powiedzieć strzelam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a pomijając dolby atmos

czy w filmach z lektorem jest dzwiek przestrzenny?? chodzi mi o netflix.

może ktoś  sprawdzić i mi odpowiedzieć ( ktoś kto ma soundbar podobnej klasy i netflix w wersji uhd)

i wypowiedzieć się jak to działa??

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to działa na grajbelce ale, tak, w filmach z lektorem na Canal Plus i na Netflix, w większości jest dźwięk 5.1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...