Skocz do zawartości
Barnaba

Player netflix do projektora 2K

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję budżetowego (może być używany), ale łatwego w obsłudze playera pracującego wyłącznie z projektorem FHD.

Warunki konieczne:

- obsługa Netflix i/lub HBO GO

- WiFi do powyższego

- jakieś wyjście audio, (chętnie Bluetooth, ale nie wiem czy to nie komplikuje sprawy za bardzo)

 

Jak się może domyślacie, montuję zestaw zastępujący TV dla osoby niekoniecznie "technicznej".

Projektor już kupiłem, muszę ogarnąć resztę przed świętami :)

Z góry dziękuję za rady :)

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi zależy na waszych doświadczeniach z WiFi. Połączenie kablowe jest wykluczone, a wiem, że te boxy mają problem z łącznością bezprzewodową.

Słyszałem, że np Xiaomi jest tu beznadziejne. Sam wiem, że Egreat też nie daje rady :(

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Xiaomi, to działało na wi-fi. Nie było problemu żadnego z połączeniem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest setki chyba wątków jak [beep] jest wifi z xiaomi w ogóle ten box to nieporozumienie nawet za te pieniądze.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Już prawie kupiłem tego X, jak doczytałem sporo niepokojących doświadczeń.

Ja pewnie bym sobie poradził, ewentualnie kupił jakiegoś mocnego i drogiego boxa, ale użytkownik docelowy nietechniczny, no i budżet jest ograniczony.

Przerabiam teraz opinie o ROKU...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roku też miałem. Roku 3 i Roku 4k.

O wiele lepsze niż Xiaomi.

Do FHD Roku 3 byłby super.

Jest jedno ale. Region.

Roku sprawdza region i nie wiem czy polskie aplikacje by były dostępne, raczej nie, chyba żeby go zhakować jakoś.

Roku 3 był w UK oficjalnie wspierany, to miałem na nim apki UK. Roku 4k nie był i nie miałem na nim brytyjskich aplikacji.

 

Tzn

Netflix będzie.

Polskiego HBO nie będzie. (Tak oficjalnie).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raf7705 napisał:

Roku też miałem. Roku 3 i Roku 4k.

O wiele lepsze niż Xiaomi.

Do FHD Roku 3 byłby super.

Jest jedno ale. Region.

Roku sprawdza region i nie wiem czy polskie aplikacje by były dostępne, raczej nie, chyba żeby go zhakować jakoś.

Roku 3 był w UK oficjalnie wspierany, to miałem na nim apki UK. Roku 4k nie był i nie miałem na nim brytyjskich aplikacji.

 

Tzn

Netflix będzie.

Polskiego HBO nie będzie. (Tak oficjalnie).

 

 
 
 
 
 

Cenne uwagi, dzięki. Tym bardziej, że namierzyłem go właśnie w UK.

ten https://www.roku.com/en-gb/products/streaming-stick-plus

reklamują jako mający lepszy zasięg WiFi

Miałbyś jakieś wiadomości na jego temat w kwestii Netflix i HBO w PL?

Edytowane przez Barnaba
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pewnie jest ok., Chociaż sticka, nie miałem. Może być problem z polskimi aplikacjami, tzn ze sklepem, bo jak go odblokujesz żeby zainstalować aplikacje z pliku APK, to powinny wtedy już działać.

 

Żeby było jasne. Np. polskiego HBO nie znajdziesz w sklepie z aplikacjami ale jak je sam zainstalujesz z pliku APK, to powinno działać.

Netflix jest już zainstalowany więc z nim nie powinno być problemu.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto dołożyć stówkę i mieć coś bezproblemowego zamiast walczyć z badziewiem pokroju Mi Boxa, gdzie coś zawsze niedomaga i trzeba kombinować, resetować itp . Jedynie z tym wyjściem audio może być problem. Nazwa myląca, bo to nie jest typowy Chromecast tylko TV Box z opcją castowania. Wgrany Android z firmową nakładką Google TV. Pilot itd.

https://www.x-kom.pl/p/604134-odtwarzacz-multimedialny-google-chromecast-40-bialy-google-tv.html 

 

Sprzęt od Google, więc zapewniony stabilny soft i cykliczne aktualizacje.

 

Edytowane przez zsrr
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, zsrr napisał:

Czasami warto dołożyć stówkę i mieć coś bezproblemowego zamiast walczyć z badziewiem pokroju Mi Boxa, gdzie coś zawsze niedomaga i trzeba kombinować, resetować itp . Jedynie z tym wyjściem audio może być problem. Nazwa myląca, bo to nie jest typowy Chromecast tylko TV Box z opcją castowania. Wgrany Android z firmową nakładką Google TV. Pilot itd.

https://www.x-kom.pl/p/604134-odtwarzacz-multimedialny-google-chromecast-40-bialy-google-tv.html 

 

Sprzęt od Google, więc zapewniony stabilny soft i cykliczne aktualizacje.

 

Brzmi ciekawie, tylko nie da się kupić :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@D4r3KS ty chyba masz obcykanego Shielda?

Używany NV Shield z 2018? Nada się do moich celów?

Pilot i WiFi jest ok?

Bo pad to chyba na śmietnik?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tym problemu, a pad? Pad lepszy niż ma Xbox hehe

Tylko to audio będzie musiał po usb wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, D4r3KS napisał:

Nie ma z tym problemu, a pad? Pad lepszy niż ma Xbox hehe

Tylko to audio będzie musiał po usb wyciągnąć.

Jak się nie gra, to pad może być najlepszy i tak pożytku z niego nie ma.

A nie ma czasem audio po BT?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padem też się fajnie steruje i śmiga po menu :) możesz połączyć głośniki czy słuchawki po BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, D4r3KS napisał:

Po ile teraz latają na aukcjach?

Różnie, ja dałem 350

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam podobny problem z wyborem...

 

Trochę czasu już minęło, więc może pojawił się coś ciekawego.

Co do $$ nie mam sprecyzowanego budżetu, chciałbym cos co zaspokoi moje oczekiwania i będzie stabilnie działało.

 

Jak kolega powyżej potrzebuje cos do oglądania netflixa, HBO GO i przeglądania netu co będę mógł podpiąć pod projektor i tym sposobem pozbędę się  ciągłego podpinania laptopa.

W projektorze mam wyjścia HDMI (2x), RJ45 (1x), VGA, Minijack ,RS232

Dźwięk miałby być odtwarzany przez Yamaha R-N602 : Łączność   BluetoothWi-FiAirPlayDLNA,     Złącza   2x coaxial, 2x optyczne, USB, 7x audio, Pre Out, PHONO, Ethernet

No i teraz najważniejsze w miarę możliwości chciałbym uniknąć ciągnięcia kabla "AUDIO" z boxa do amplitunera - nie przemyślałem tego podczas budowy i teraz nie mam jak go poprowadzić.

W ostatecznej ostateczności może być tam jakiś cienki kabelek coś w stylu RCA lub optyka - żeby był jak najcieńszy.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc w dobraniu urządzenia, bo te ciągłe noszenie się z laptopem i podpinanie kabli już mnie męczy a w temacie boxów jestem zielony.

 

 

 

Podepnę się pod temat bo mam podobny problem z wyborem...

 

Trochę czasu już minęło, więc może pojawił się coś ciekawego.

Co do $$ nie mam sprecyzowanego budżetu, chciałbym cos co zaspokoi moje oczekiwania i będzie stabilnie działało.

 

Jak kolega powyżej potrzebuje cos do oglądania netflixa, HBO GO i przeglądania netu co będę mógł podpiąć pod projektor i tym sposobem pozbędę się  ciągłego podpinania laptopa.

W projektorze mam wyjścia HDMI (2x), RJ45 (1x), VGA, Minijack ,RS232 jak widać  nie mam tu USB więc może być też problem z zasilaniem boxa ??

 

Dźwięk miałby być odtwarzany przez Yamaha R-N602 : Łączność   BluetoothWi-FiAirPlayDLNA,     Złącza   2x coaxial, 2x optyczne, USB, 7x audio, Pre Out, PHONO, Ethernet

No i teraz najważniejsze w miarę możliwości chciałbym uniknąć ciągnięcia kabla "AUDIO" z boxa do amplitunera - nie przemyślałem tego podczas budowy i teraz nie mam jak go poprowadzić.

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc w dobraniu urządzenia, bo te ciągłe noszenie się z laptopem i podpinanie kabli już mnie męczy a w temacie boxów jestem zielony.

 

 

 

Edytowane przez _arek1_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...