Skocz do zawartości
robacek

Co zamiast QE75Q70RATXXH. 65-76" do 10 000.

Rekomendowane odpowiedzi

Wpierw opiszę problem. Ostatni rok używam Samsunga QE75Q70RATXXH. Używałbym dalej gdyby mój syn nie zrobił w nim czterech mikro dziurek, które mnie irytują.

Dlatego szukam czegoś na wymianę. Pomieszczenie mam przystosowane tylko do oglądania filmów z czarnym sufitem i ścianami i tylko po ciemku.

To co mnie irytowało w tym modelu to dość mocne halo od białych napisów na ekranie. Przy takich warunkach walące się kontrasty były dość zauważalne co mnie irytowało. Cała reszta była super szczególnie, że miałem podstawowe aplikacje, których używam do oglądania czyli Netflix, HBO GO i Apple TV razem z airplay. Poniżej w punktach:

1. pomieszczenie dostosowane pod 65-75" i tego szukam. Kąty bardzo małe, kanapa na przeciwko TV.

2. Telewizor wisi na czarnej ścianie.

3. Słońce wysłonięte zasłonami 100%.

4. Obecnie mam Samsung QE75Q70RATXXH

5. Chciałbym aby posiadał wcześniej wspomniane aplikacje i nie halował tak wokół jasnych elementów jak obecny model.

6. Jedyny inny sygnał niż wspomniane aplikacje to konsola używana sporadycznie.

7. Żadnych innych urządzeń wideo nie podłączam, sporadycznie również puszczam coś przez airplay.

8. Telewizor pracuje 1-3h dziennie. Oglądam w 99% filmy.

9. nie mam preferencji co do rodzaju połysku matrycy.

10. nie korzystam z internetu na telewizorze.

11. Oglądam tylko w pełnym zaciemnieniu pomieszczenia

12. Wielkość min 65", najchętniej 75

13. Brak preferencji co do marki (oby tylko działał z atmosowym soundbarem samsunga)

14. 3D mnie nie interesuje.

15. Kwota najchętniej do 10 000zł ale do sztosa mogę dopłacić.

16. Kalibrowaliście mi wszystkie telewizory w firmie więc i tutaj będzie zapewne podobnie :)

 

Wrzucam temat bo zbliża się blackweek i może jest sens wymienić na coś fajnego szczególnie że te 4 białe pixele zaczynają mnie wkurzać coraz bardziej :)

 

ps. Sprzedam samsunga z czterema dziurkami haha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oledów to raczej LG 65BX albo 65CX, nie ma co przepłacać. Może na promocji uda się wyrwać 77CX w dobrej cenie, ale poniżej jakichś 13-14k bym się nie spodziewał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za propozycje. Tak czułem niestety że jedyna sensowna jest przesiadka na Oleda. ale to chyba jedyne sensowne rozwiazanie nawet za cene zejscia o 10'' niżej z tego co mam teraz :(

 

Pytanie czy podany Sony jakościowo bedzie tak samo dobry jak LG bo tu juz za 11k mam 75". Za 77CX już żona mnie z domu wyrzuci :)

Edytowane przez robacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony Bravia KD-75XH9505  to LCD - więc żadne cuda - tylko chyba 50-60stref - oled go rozjeżdza jak chce

lepszy od niego jest samsung q90t - jeśli miałeś Q77 i ci się podobał to ten jest 2 półki wyżej

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za propozycje. Tak czułem niestety że jedyna sensowna jest przesiadka na Oleda. ale to chyba jedyne sensowne rozwiazanie nawet za cene zejscia o 10'' niżej z tego co mam teraz
 
Pytanie czy podany Sony jakościowo bedzie tak samo dobry jak LG bo tu juz za 11k mam 75". Za 77CX już żona mnie z domu wyrzuci
Chyba coś ci się pomyliło...
OLED 77" to od 15tys, wzwyż kosztuje.
65" są znacznie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to 75 calowe telewizory kupisz między innymi: q90t/q90r, albo sony xh9505

Edytowane przez totinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...