Skocz do zawartości
Maniasek

Dolby atmos w HW-N950

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem prosić redakcję portalu o pomoc w sprawie aktualizacji soundbara n950 aby dali w koncu to eARC do rozwiązania tych wszystkich problemow z połączeniami. Wyslalem prywatna wiadomosc do Pana Piotra oraz do redakcji niestety nie ma odpowiedzi, tak samo jak i pod postami w artykułach. Jeżeli redakcja HDTVPolska nie ma zamiaru pomoc w tej sprawie to prosil bym o taka informacje, to nie bede sie zastanawiał i pisal o tym. A sprawa dosc wazna model hw-q90r dostal aktualizacje i podobno w jej wnętrzu jest wzmianka o medleu n950 ale jakos samsung chyba nie chce dac jej do tego modelu a to przykre i strasznie wku...... ze sprzet za tyle pieniedzy został olany przez producenta a zarazem konsumenci. Kto kupuje sprzet za 6k co roku ? eARC dalo sony do modeli z 2018 roku bez problemu a Samsung cicho siedzi i myśli ze w ten sposob załatwi sprawę. Tak ze jeszcze raz chciałabym zapytac czy redakcja pomoze w tej sprawie ja robie co moge oficjalny list wyslalem do samsung Polska ale jedna osoba prywatna nie ma takiej sily jak taki portal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram twoją prośbę! Ale znając życie redakcja się wykręci, a ze strony Samsunga będzie totalny olew bo ja to przerabiam/przerabiałem na sprzęcie Samsunga od zawsze - smarfony, soundbary, telewizory - sam jestem pod wrażeniem mojej cierpliwości i naiwności do tej marki! LOL!

Najpierw świetny HW-K950 - miało być DTS:X, nie ma! Kupiłem świetny HW-N950 z DTS:X i miało być eARC, hmmm nie ma! Trzeciego (zapewne znowu świetnego) sounbara Samsunga z eARC już nie kupię bo praktycznie za programowy upgrade i marketingowy bełkot już wcześniej zapłaciłem ok 5-6tys złotych - kolejnych 5-6 tys. nie zamierzam wydawać na Samsunga i kilka linijek kodu z eARC, które powinny być dodane jako wsparcie w cenie zakupu soundbara z najwyższej półki produktów Samsunga!  Inny przykład...podobnie z telewizorami Samsunga - modele od 2016-2018r. miały otrzymać obiecaną aktualizację do HDR10+...jak jest i co dostały... LOL!

Szybciej będzie pozbyć się sprzętu Samsunga i kupić "coś" nowego innego producenta, który traktuje swoich klientów na tyle poważnie, że za wysoką cenę zakupu idzie techniczne wsparcie dla starszych urządzeń, nie tylko bieżące, ale również pozwalające na zabawę w przyszłości - jak np. programowy update ARC do eARC!

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tesbor napisał:

Popieram twoją prośbę! Ale znając życie redakcja się wykręci, a ze strony Samsunga będzie totalny olew bo ja to przerabiam/przerabiałem na sprzęcie Samsunga od zawsze - smarfony, soundbary, telewizory - sam jestem pod wrażeniem mojej cierpliwości i naiwności do tej marki! LOL!

Najpierw świetny HW-K950 - miało być DTS:X, nie ma! Kupiłem świetny HW-N950 z DTS:X i miało być eARC, hmmm nie ma! Trzeciego (zapewne znowu świetnego) sounbara Samsunga z eARC już nie kupię bo praktycznie za programowy upgrade i marketingowy bełkot już wcześniej zapłaciłem ok 5-6tys złotych - kolejnych 5-6 tys. nie zamierzam wydawać na Samsunga i kilka linijek kodu z eARC, które powinny być dodane jako wsparcie w cenie zakupu soundbara z najwyższej półki produktów Samsunga!  Inny przykład...podobnie z telewizorami Samsunga - modele od 2016-2018r. miały otrzymać obiecaną aktualizację do HDR10+...jak jest i co dostały... LOL!

Szybciej będzie pozbyć się sprzętu Samsunga i kupić "coś" nowego innego producenta, który traktuje swoich klientów na tyle poważnie, że za wysoką cenę zakupu idzie techniczne wsparcie dla starszych urządzeń, nie tylko bieżące, ale również pozwalające na zabawę w przyszłości - jak np. programowy update ARC do eARC!

 

Nie chcę w żaden sposób bronić Samsunga, ale jestem zadowolonym użytkownikiem HW-N950. Dałem za niego ok 2600 zł i nie uważam, że to super tanio za grajbelkę.

Mówisz, że obiecywali eARC? Może i tak, tylko do czego to może służyć? W żaden sposób nie usłyszysz na tych pierdziawkach zalet "gęstych" formatów :)

I jeszcze, przy okazji: znasz może jakikolwiek produkt innego producenta, który obiecał i zrealizował taki upgrade z ARC na eARC?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam samsung wypuszczał taki update do soundbarów z 2019 r. Z innych producentów to sony.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barnaba...znam producentów dodających programową aktualizację z ARC do eARC - LG, Sony i.... Samsung HW-Q90r LOL!

Nie zgodzę się, że "gęste" formaty nie dają różnicy na pierdziałkach - dają! Wystarczy posłuchać różnicy między "zwyczajnym" DD5.1 vs. Dolby Atmos (przez DD+).

Mój N950 gra z "prawdziwym" D.Atmos z Shield 2019 Pro i różnica jest zdecydowanie zdecydowana na tych pierdziałkach!

edycja:

Dodam jeszcze, że cała ta linia soundbarów Samsunga HW...praktycznie mają te same bebechy...Samsung zmienia oznaczenia, dodaje bełkot marketingowy i różne "nowe" programowe opcje jak np. equalizer, który i tak jest mało przydatny. Kurcze są tak leniwi, że nawet nie zmieniają w kolejnych "nowych generacjach" beznadziejnej lokalizacji wnęki z gniazdami HDMI!

Edytowane przez tesbor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, tesbor napisał:

Kupiłem świetny HW-N950 z DTS:X i miało być eARC, hmmm nie ma!

było to gdzieś oficjalnie powiedziane? że będzie eARC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klaus71...nie żartuj - oficjalnego komunikatu na stronie Samsunga nie było i nie ma nawet dla Q90r, który dostał eARC. Nawet w "aktualnej" na stronie www specyfikacji technicznej Q90r nie ma info o eARC, że daje wsparcie eARC! W instrukcji obsługi również nie ma nic na temat eARC. Polityka informacyjna Samsunga polega na przekazywaniu informacji kanałami nieoficjalnymi np. poprzez artykuły sponsorowane, testy sponsorowane, twetty, które maja sprawić wrażenie, że "coś" będzie! Oficjalnie gdy się zapytasz wsparcia Samsunga dostaniesz odpowiedź "że nie spekulują na temat przyszłych aktualizacji". Pod koniec 2019r. były recenzje / testy - HW-N850 / N950, które powoływały się na kontakt z Samsungiem, który "pracował" nad aktualizacją do eARC. Analogicznie było z Q90r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szkoda - już miałem nadzieję że zareklamuję swojego na niezgodność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tesbor napisał:

Nie zgodzę się, że "gęste" formaty nie dają różnicy na pierdziałkach - dają! Wystarczy posłuchać różnicy między "zwyczajnym" DD5.1 vs. Dolby Atmos (przez DD+).

Mój N950 gra z "prawdziwym" D.Atmos z Shield 2019 Pro i różnica jest zdecydowanie zdecydowana na tych pierdziałkach!

Gratuluję słuchu. Ja jestem bardzo zadowolony z tego sounbara, ale różnic nie słyszę. I na mój chłopski rozum - nie powinienem. Może dlatego, że gra z Oppo.

Jeśli jednak jest inaczej, to wielki szacunek do producenta. Poważnie.

Przy okazji jest to jedyna udana implementacja ARC, która w moich systemach po prostu działa :)

3 godziny temu, tesbor napisał:

@Barnaba...znam producentów dodających programową aktualizację z ARC do eARC - LG, Sony i.... Samsung HW-Q90r LOL!

 

Dziękuję za tą informację. Jest ona dla mnie prawdziwym zaskoczeniem.

2 godziny temu, tesbor napisał:

@klaus71...nie żartuj - oficjalnego komunikatu na stronie Samsunga nie było i nie ma nawet dla Q90r, który dostał eARC

 

hmm ;) Nie bardzo wiem, o co więc masz pretensje?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie cytowac jednego drugiego czy trzeciego po co eARC a chociazby po to zeby podlaczyc xbox series x albo ps5 do TV i miec Dolby True HD z atmos ? Podlaczylem xbox series x do tv ustawilem sobie dolby atmos i dzwiek przerywa co 5 sekund nie no noe trzeba eARc wcale wydalem 6k na sprzet ktorym teraz musze kombinowac hdmi 2.1 czy atmos no brawo. A co do pytania o aktualizacje innych firm SONY dalo eARC do soundbara z 2018 mozna mozna trzeba chciec a nie olewac klientow. W kodzie do q90r jest linijka mowiaca o n950 wiec wszystko maja gotowe tylko dac ale po co jak sie nie domagają ludzie. Ja czekam na oficjalna odpowiedz od samsung Polska ciekawe czy dostane ja wyslalem oficjalny list z potwierdzeniem odbioru wiec sie nie wypra ze nie maja go. Poczekam jeszcze tydzien i bede znowu bombardowal ich telefonami i proponuje pozostalym a jak komus odpowiada ze go dyma firma na kase to gratuluje jak wszystko dziala z arc. I nastepnym razem jak ktos juz cos pisze to niech czyta ze zrozumieniem odnosnie innych producentow. Dziekuje dobranoc.

Edytowane przez Maniasek
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniasek,

słyszałem (osobiście nie posiadam xbox), że z xbox są jakieś problemy. Nie wiem jaki/jak masz swój sprzęt połączony, czy masz TV z eARC / HDMI 2.1? Jeżeli nie będzie eARC dla N950 być może będzie pomocne podłączenie między TV a N950 "konwertera" - shARC. Dostaniesz nieskompresowane audio na soundbarze. Niestety jest zawsze ryzyko kompatybilności przystawek, ale jeżeli chcesz przyszłościowo 4K / 120FPS wraz z N950 nie ma innej opcji...przepraszam jest możesz kupić Q90R ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no. Ja trzymam kciuki, żeby Samsung wywiązał się z obietnic.

Nie mam soudbara ale mam Q90R telewizor, który też miał obiecane eArc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sony xh90 teraz mam podlaczana konsole do soundbara ale to na dluzsa mete odpada narazie jeszcze 120Hz tylko w kilku grach ale jak bedzie dolby vision i atmos w grach to wtedy niestety albo jedno albo drugie ? No nie usmiecha mi sie to. A dzwiek jk xbox do soundbara jesg wpiety nie przycina nic a nic tylko jak jest podlaczony do Tv a tv do soundbara wtedy te zaciecia sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie a redakcja milczy. Gratuluje podejścia do czytelników.  Tak samo jak 5 dni temu dodałem komentarz z tym samym pytaniem o aktualizację i dalej nie został zatwierdzony. Napiszcie, że się nie zajmiecie sprawa i już a nie udajecie, że nic się nie dzieje. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze z okazji zbliżających się świat i nowego roku portal dowie się jak z ta aktualizacją? 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak tam? Jest jakaś informacja zwrotna?

Chyba, że wy mi podpowiecie, bo wymieniłem TV z LG OLED65C8 na LG OLED77GX, mam również gagatka, o którym mowa w poście - Samsung N950 i to całego zestawu PS5 oraz Nintendo Switch.

Moja żona jest ogromną fanką jak najmniejszej ilości kabli, więc chciałbym oczywiście podłączyć obie konsole bezpośrednio pod TV i TV wejściem HDMI eARC/ARC do "gagatka".

Wszystko pięknie ładnie... ale... w momencie jak zmieniam na żeby skorzystać z eARC/ARC niestety gagatek nie reaguje. Dźwięk z TV oraz konsol nie działa, nie wykrywa połączenia eARC/ARC.

Jakieś pomysły jak to mogę rozwiązać, lub chociaż pomóc zdiagnozować co się dzieje? Zaznaczę tylko, że na poprzednim TV też miałem mały problem z tym, ale po kilku próbach w końcu zaskoczyło i śmigało.

Dzięki z góry!

PS: problemem nie są na 100% przewody HDMI, wielokrotnie wymieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...