Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,po przerobieniu filmu w formacie mkv w programie tsmuxer na blu ray (bdmv i certificate) film klatkuje.

Wiecie co może być przyczyną? Dodam, że nie z każdym filmem mam taki problem.

Może jakiś inny program?

To mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość, jak podałem za mało danych to pytajcie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Don Perignon napisał:

Cześć,po przerobieniu filmu w formacie mkv w programie tsmuxer na blu ray (bdmv i certificate) film klatkuje.

Wiecie co może być przyczyną? Dodam, że nie z każdym filmem mam taki problem.

Może jakiś inny program?

To mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość, jak podałem za mało danych to pytajcie.

Pozdrawiam

Nooo, praktycznie to niczego nie podałeś ;)

Podstawowa informacja to dokładna nazwa pliku mkv. Zakładam, że da się znaleźć w sieci ;)

Jaka wersja tsmuxer? link?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz konkretnie post jak należy, bo nie napisałeś kompletnie nic o tym na czym kratkuje nie napisałeś czy nagrałeś to na płytę i odtwarzasz na odtwarzaczu blu-ray.

Dan dane i jeszcze raz dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wprowadzenie w błąd - film był wyciągnięty z oryginalnego blu ray (Capone.2020.COMPLETE.BLURAY-NiFTY).

tsMuxeR GUI 2.6.12 

Film w formacie m2ts przerabiam w tsMuxeR do Blu-Ray folder. Filmu nie nagrywałem na płytę tylko odtwarzam plik index w odtwarzaczu (programie) Leawo - tam klatkuje.

Dane po utworzeniu bdmv w programie tsMuxer:

Disc Label: capone 2020
Disc Size: 42,581,643,561 bytes
Protection: AACS
Playlist: 00000.MPLS
Size: 21,285,580,800 bytes
Length: 1:43:52.517
Total Bitrate: 27.32 Mbps
Video: MPEG-4 AVC Video / 23872 kbps / 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1
Audio: English / DTS-HD Master Audio / 5.1 / 48 kHz /  1760 kbps / 16-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 16-bit)
Audio: Polish / Dolby Digital Audio / 2.0 / 48 kHz /   192 kbps / DN -31dB
Subtitle: Polish / 13.269 kbps
 

Niżej screen z ustawieniami. Dodam, że w general track options próbowałem większości opcji i to nic nie daje.

 

 

caponescreen.PNG

Edytowane przez Don Perignon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Don Perignon napisał:

Przepraszam za wprowadzenie w błąd - film był wyciągnięty z oryginalnego blu ray (Capone.2020.COMPLETE.BLURAY-NiFTY).

 

Oryginalny to on za bardzo nie jest ;)

Jeśli już masz dostęp do pełnej struktury BD, to nie wczytuj pliku m2ts tylko playlistę (w tym przypadku 00000.MPLS)

Nie grzeb nic w ustawieniach tsmuxer.

Nie wiem, co może pójść źle, ale w twoim przypadku stawiam na 

1. odtwarzacz; użyj jakiś ludzkich typu vlc czy potplayer

2. być może jest uszkodzony plik źródłowy; nie szukałem dokładnie, ale nie znalazłem pliku o podanej przez ciebie nazwie, może jest jakiś "egzotyczny" i źle zgrany lub zwalony po prostu

ps.

tsmuxer ostatnia wersja: https://bintray.com/justdan96/tsMuxer/tsMuxerGUI-Nightly/2020-11-05--01-21-49#files

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Barnaba napisał:

1. odtwarzacz; użyj jakiś ludzkich typu vlc czy potplayer

2. być może jest uszkodzony plik źródłowy; nie szukałem dokładnie, ale nie znalazłem pliku o podanej przez ciebie nazwie, może jest jakiś "egzotyczny" i źle zgrany lub zwalony po prostu

 

1. Żeby sprawdzić czy dobrze się nagrało należy sprawdzić plik "index" oraz "MovieObject". Sprawdzenie samego filmu w folderze STREAM nic nie daje bo on zawsze dobrze działa w VLC. Kiedyś nagrałem film na płytę sugerując się jedynie tym co w STREAM i film klatkował. Po sprawdzeniu "index: i "MovieObject" okazało się, że właśnie tam klatkowało.

2. Jest taka możliwość aczkolwiek wątpię że w przypadku 3 filmów pod rząd, które spróbowałem zrobić.

Zawsze dodawałem ścieżki w programie MKVTool i dopiero potem przerabiałem film do BDMV w TsMuxeR. Dzisiaj chciałem to wszystko zrobić od razu w TsMuxeR ale Leawo nawet nie jest w stanie odtworzyć pliku "index" oraz "MovieObject".

Dodam, że przerobiłem już kilkanaście filmów i problemy się pojawiały wcześniej, ale nie 3 razy pod rząd. Stąd mój post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle pisesz o Leawo a co z vlc?

A i btw ja wszystkie ścieżki składam w TsMuxeR nie ma prawa być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Don Perignon napisał:

1. Żeby sprawdzić czy dobrze się nagrało należy sprawdzić plik "index" oraz "MovieObject". Sprawdzenie samego filmu w folderze STREAM nic nie daje bo on zawsze dobrze działa w VLC. Kiedyś nagrałem film na płytę sugerując się jedynie tym co w STREAM i film klatkował. Po sprawdzeniu "index: i "MovieObject" okazało się, że właśnie tam klatkowało.

2. Jest taka możliwość aczkolwiek wątpię że w przypadku 3 filmów pod rząd, które spróbowałem zrobić.

Zawsze dodawałem ścieżki w programie MKVTool i dopiero potem przerabiałem film do BDMV w TsMuxeR. Dzisiaj chciałem to wszystko zrobić od razu w TsMuxeR ale Leawo nawet nie jest w stanie odtworzyć pliku "index" oraz "MovieObject".

Dodam, że przerobiłem już kilkanaście filmów i problemy się pojawiały wcześniej, ale nie 3 razy pod rząd. Stąd mój post.

Uwierz mi, że przerobiłem "trochę" więcej filmów w tsmuxer i tylko w nim :)

Opisujesz dość dziwne objawy - ja przez wiele lat nie spotkałem się z czym takim. Napisałem już, że kluczowe dla struktury i twojej pewności jest wczytanie do tsmuxer właściwej playlisty, a nie pliku m2ts.

Program w ostatnich miesiącach mocno ewoluował, być może używasz jakiejś nieudanej wersji?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...