Skocz do zawartości
evan1

Brak możliwości zmiany formatu obrazu z USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam telewizor Philips 49pus7502/12. Podczas odtwarzania filmów z pendrive'a nie działa opcja zmiany formatu obrazu i wszystkie pliki wideo odtwarzane na tym TV 'dopasowywane są' z automatu do ratio 16:9. Chyba nie muszę opisywać co to znaczy w przypadku produkcji o proporcjach 4:3...

W ustawieniach wszystkie opcje zmiany formatu obrazu mam aktywne (w sensie da się zaznaczyć poszczególne), lecz nic się nie dzieje po kliknięciu OK. W czym może tkwić problem?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, evan1 napisał:

W ustawieniach wszystkie opcje zmiany formatu obrazu mam aktywne (w sensie da się zaznaczyć poszczególne), lecz nic się nie dzieje po kliknięciu OK. W czym może tkwić problem?

Strzelam, że to kolejny bug w sofcie Philipsa. Ta firma jest znana z tego że błędów w oprogramowaniu TV ma mnóstwo, a co więcej albo ich nie naprawia wcale, albo robi to nieudolnie.

Raczej nic z tym nie zrobisz, no chyba że chce Ci się oddawać TV do serwisu (nie ma innej oficjalnej drogi na zgłaszanie błędów). 

Dobra rada - następnym razem zastanów się czy na pewno chcesz kupić TV Philipsa.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV inny ale opcje pewnie podobne

https://www.philips.pl/c-f/XC000015750/jak-zmienić-format-obrazu-telewizora-philips

Uwaga: Funkcja format obrazu nie jest dostępna podczas oglądania zawartości USB lub korzystania z funkcji Smart TV. Jeśli format obrazu zostanie zmieniony z tych źródeł, telewizor automatycznie przełączy się na kanał TV.

Więc jeśli faktycznie guzik format jest zablokowany to kupa...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2020 o 09:59, D4r3KS napisał:

Więc jeśli faktycznie guzik format jest zablokowany to kupa...

Nie jest zablokowany. Jak pisałem wcześniej - wszystkie opcje zmiany formatu mam aktywne, lecz po kliknięciu OK nic się nie dzieje. Dlatego się zdziwiłem. Skoro w tego typu modelach nie można zmienić formatu wideo z nośników zewnętrznych, to opcja powinna być nieaktywna (szara).

Telewizor za 3,5 tysiąca, a jest ułomny w tak błahej kwestii... Co jak co, ale do głowy by mi nie wpadło, aby sprawdzić akurat tę funkcję przed zakupem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...