Skocz do zawartości
darekrocznik71

DTS X w procesorach wielkonalowych

Rekomendowane odpowiedzi

DTS:X Ready 
DTS:X jest kodekiem audio następnej generacji od DTS opartym na obiektach audio w celu osiągnięcia nowych doświadczeń audio.
DTS:X umieszcza dźwięki tam, gdzie wydają się one być naturalne w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio kiedykolwiek dostępne. Wolny od restrykcji kanałów dźwięk może być umieszczany i poruszany dowolnie w przestrzeni. Ponieważ DTS:X nie wymaga specyficznego ustawienia głośników, możesz zaaranżować swój system domowy jak tylko sobie życzysz. Z DTS:X to Ty kontrolujesz Twoje doznania dźwiękowe.

Pracuje z dowolnym materiałem DTS
DTS:X będzie odtwarzał wszystkie formaty DTS włączając w to DTS Digital Surround i DTS-HD Master Audio. Strumienie DTS:X jest wstecznie kompatybilny ze starszymi urządzeniami wyposażonymi w DTS i Twój sprzęt będzie zawsze brzmieć świetnie.

Audio oparte na obiektach
Obiekt audio jest kombinacją fali audio, gdzie przechowywane są dźwięki i metadane, która reprezentuje lokalizację przestrzenną, w której obiekt powinien być słyszany. Obiekty audio uwalniają materiał od określonych układów głośników dla optymalnego odsłuchu.
Oznacza to, że sam materiał DTS:X będzie świetnie brzmieć niezależnie od tego czy jest generowany na systemie stereo czy na pełno wymiarowym systemie dźwięku dookólnego.

Wciągający
DTS:X umieszcza dźwięki w naturalnym dla nich miejscu w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio jakie w życiu słyszałeś. Bądź gotowy – to wciągający i najwyższy poziom realizmu, który czyni horrory jeszcze straszniejszymi, komedie bardziej śmiesznymi, a sceny pościgów samochodowych bardziej realnymi.

Interaktywny
Ty kontrolujesz swoje doświadczenia muzyczne. Ten trudno słyszalny dialog w filmie może być teraz poprawiony jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – wyodrębnij go z dźwięków otoczenia kiedy tylko zechcesz, osiągnij jeszcze bardziej osobiste doznania.

Wsteczna kompatybilność
Twoja kolekcja filmów dostanie nowe życie! Bądź pewny, że nasz katalog nagradzanych ścieżek filmowych DTS-HD Master Audio jest najlepiej słyszalny z DTS:X. Podnieś swoje ulubione płyty Blu-ray, DVD lub cyfrowe do nowego wymiaru.

Elastyczny
Sprawiliśmy, że dźwięki się poruszają, zatem Twoje głośniki nie muszą. Ponieważ DTS:X nie wymaga ani specyficznego układu głośników, możesz dowolnie ustawić swój system kina domowego.
 

Słuchajcie to ze specyfikacji procesora Anthem AVM 60, faktycznie tyle wnosi DTS X ? Czy w mojej konfiguracji by to zadziałało - 5.2.4, niestety nie planuje remontu i odpada wrzucenie głośników Atmos do sufitu, więc u mnie są przednie górne i  tylne górne na te chwilę, przy filmach w Dolby Atmos te głośniki biorą udział, niestety moja Yamaha RX A3040 nie posiada DTS X ani Neutral, podobno dużo wnoszą przy filmach przy zwykłym DTS i DTS HD Master odnośnie tych górnych glośników i bardzo to poprawia brzmienie - prawda to? Czy generalnie nowszy procesor w tym przypadku Anthem - dużo wniesie odnośnie przestrzeni przy filmach, szczególnie w mojej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego procesor arcam? Po roku 2015/2016 chyba każdy amplituner dostał dts:x.

Ta yamaha nie ma trybu dolby surr i możliwości crosowania ścieżek czyli z DTS mix do Dolby surr? dzięki czemu będę grać wszystkie nawet sufitowe.

Uzyskał byś w ten sposób podobny efekt.

Na szybko sprawdziłem instrukcje i nie ma czegoś takiego w twoim ampli, no nic musiał by się wypowiedzieć ktoś kto ma atmosa i sprawdzał jak działa mixowanie dts do dts:x.

Ogólnie źle zadajesz pytanie z niepotrzebnym wstępem... dlatego nie dziw się że na innych forach olano pytanie.

Pamiętaj prosto, zwięźle bez bełkotu technologicznego.

"Cześć cxy ktoś testował jak grają ścieżki dts/ma mixowane do dts:x i odtwarzane w konfiguracji atmos 5.1.4..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji atmosa, to nie wiem ale w konfiguracji Auro 3d, bardzo dobrze.

 Upmix nazywa się Neutral X i gra górnymi bardziej agresywnie, niż Dolby Surround.

 

 Ale ja na to pytanie już koledze odpowiadałem na priv, widać mi nie ufa

DTS:X Ready 
DTS:X jest kodekiem audio następnej generacji od DTS opartym na obiektach audio w celu osiągnięcia nowych doświadczeń audio.
DTS:X umieszcza dźwięki tam, gdzie wydają się one być naturalne w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio kiedykolwiek dostępne. Wolny od restrykcji kanałów dźwięk może być umieszczany i poruszany dowolnie w przestrzeni. Ponieważ DTS:X nie wymaga specyficznego ustawienia głośników, możesz zaaranżować swój system domowy jak tylko sobie życzysz. Z DTS:X to Ty kontrolujesz Twoje doznania dźwiękowe.

Pracuje z dowolnym materiałem DTS
DTS:X będzie odtwarzał wszystkie formaty DTS włączając w to DTS Digital Surround i DTS-HD Master Audio. Strumienie DTS:X jest wstecznie kompatybilny ze starszymi urządzeniami wyposażonymi w DTS i Twój sprzęt będzie zawsze brzmieć świetnie.

Audio oparte na obiektach
Obiekt audio jest kombinacją fali audio, gdzie przechowywane są dźwięki i metadane, która reprezentuje lokalizację przestrzenną, w której obiekt powinien być słyszany. Obiekty audio uwalniają materiał od określonych układów głośników dla optymalnego odsłuchu.
Oznacza to, że sam materiał DTS:X będzie świetnie brzmieć niezależnie od tego czy jest generowany na systemie stereo czy na pełno wymiarowym systemie dźwięku dookólnego.

Wciągający
DTS:X umieszcza dźwięki w naturalnym dla nich miejscu w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio jakie w życiu słyszałeś. Bądź gotowy – to wciągający i najwyższy poziom realizmu, który czyni horrory jeszcze straszniejszymi, komedie bardziej śmiesznymi, a sceny pościgów samochodowych bardziej realnymi.

Interaktywny
Ty kontrolujesz swoje doświadczenia muzyczne. Ten trudno słyszalny dialog w filmie może być teraz poprawiony jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – wyodrębnij go z dźwięków otoczenia kiedy tylko zechcesz, osiągnij jeszcze bardziej osobiste doznania.

Wsteczna kompatybilność
Twoja kolekcja filmów dostanie nowe życie! Bądź pewny, że nasz katalog nagradzanych ścieżek filmowych DTS-HD Master Audio jest najlepiej słyszalny z DTS:X. Podnieś swoje ulubione płyty Blu-ray, DVD lub cyfrowe do nowego wymiaru.

Elastyczny
Sprawiliśmy, że dźwięki się poruszają, zatem Twoje głośniki nie muszą. Ponieważ DTS:X nie wymaga ani specyficznego układu głośników, możesz dowolnie ustawić swój system kina domowego.
 
Słuchajcie to ze specyfikacji procesora Anthem AVM 60, faktycznie tyle wnosi DTS X ? Czy w mojej konfiguracji by to zadziałało - 5.2.4, niestety nie planuje remontu i odpada wrzucenie głośników Atmos do sufitu, więc u mnie są przednie górne i  tylne górne na te chwilę, przy filmach w Dolby Atmos te głośniki biorą udział, niestety moja Yamaha RX A3040 nie posiada DTS X ani Neutral, podobno dużo wnoszą przy filmach przy zwykłym DTS i DTS HD Master odnośnie tych górnych glośników i bardzo to poprawia brzmienie - prawda to? Czy generalnie nowszy procesor w tym przypadku Anthem - dużo wniesie odnośnie przestrzeni przy filmach, szczególnie w mojej konfiguracji?
A nie możesz upmixa od Dolby, używać na filmach z DTS?

Ja mogę w maranzu używać każdego upmixa (są 4 w sumie), na każdym rodzaju ścieżki dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf7705 napisał:

W konfiguracji atmosa, to nie wiem ale w konfiguracji Auro 3d, bardzo dobrze.

 Upmix nazywa się Neutral X i gra górnymi bardziej agresywnie, niż Dolby Surround.

 

 Ale ja na to pytanie już koledze odpowiadałem na priv, widać mi nie ufa emoji3.png

A nie możesz upmixa od Dolby, używać na filmach z DTS?

Ja mogę w maranzu używać każdego upmixa (są 4 w sumie), na każdym rodzaju ścieżki dźwiękowej.

Raff mówiłeś mi na priv o Neutral X, ja pytam jak DTS X działa w upmixie ze zwykłych DTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, D4r3KS napisał:

Przecież o jedno i to samo...

To nie wiedziałem, że to samo. Moja Yamaha RX A 3040 ma Dolby Atmos oraz tryb dolby surr... jako jedyny uaktywnia górne. W mojej konfiguracji przednie górne, tylne górne przy filmach w Dolby Atmos kanały te odzywają się niejednokrotnie, z kilku wypowiedzi wywnioskowałem, że dużo daje w takiej konfiguracji DTS X, robiący upmix ze zwykłego DTS, na tą chwilę moje górne przy takich filmach odzywają się sporadycznie, dlatego jestem ciekawy jak to się odbywa w procesorach z DTS X. Myślałem o zamianie amplitunera na procesor, tylko zastanawia mnie czy to naprawdę dużo zmieni w mojej konfiguracji porównując kombinacje amplituner - końcówka do procesor - końcówka, procesor o którym myślę to właśnie Anthem AVM 40, na razie nie planuje prucia sufitu, dlatego musi pozostać tak jak jest, czyli przednie górne i tylne górne.

Edytowane przez darekrocznik71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, darekrocznik71 napisał:

procesorach z DTS X

nie ma znaczenia kto to zrobi czy amplituner czy procesor, zastosowanie procesora i końcówek może ci dać lepszą jakość dźwięku i to tyle.

 

7 minut temu, darekrocznik71 napisał:

na tą chwilę moje górne przy takich filmach odzywają się sporadycznie

to chyba musi twój avr mieć jakąś opcje typu "dts auto surround"

22 minuty temu, darekrocznik71 napisał:

oraz tryb dolby surr

Możesz ten tryb ustawić dla dts/ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raff mówiłeś mi na priv o Neutral X, ja pytam jak DTS X działa w upmixie ze zwykłych DTS
DTS X,.to format główny, działa tylko wtedy kiedy jest DTS X na płycie.
Jeśli jest zwykły DTS, to możesz sobie włączyć tylko Neutral X, jako upmix.
To nie wiedziałem, że to samo. Moja Yamaha RX A 3040 ma Dolby Atmos oraz tryb dolby surr... jako jedyny uaktywnia górne. W mojej konfiguracji przednie górne, tylne górne przy filmach w Dolby Atmos kanały te odzywają się niejednokrotnie, z kilku wypowiedzi wywnioskowałem, że dużo daje w takiej konfiguracji DTS X, robiący upmix ze zwykłego DTS, na tą chwilę moje górne przy takich filmach odzywają się sporadycznie, dlatego jestem ciekawy jak to się odbywa w procesorach z DTS X. Myślałem o zamianie amplitunera na procesor, tylko zastanawia mnie czy to naprawdę dużo zmieni w mojej konfiguracji porównując kombinacje amplituner - końcówka do procesor - końcówka, procesor o którym myślę to właśnie Anthem AVM 40, na razie nie planuje prucia sufitu, dlatego musi pozostać tak jak jest, czyli przednie górne i tylne górne.
Źle rozumiesz.
Adekwatnie do Dolby Atmos, Dolby surround, Dolby digital.

Jest
DTS X, Neutral X, DTS.

Pierwszy w to kodek główny z uwzględnieniem warstwy górnej.
Drugi to upmix, którego można używać na kodeku, bez warstwy górnej.
Trzeci, to kodek, bez warstwy górnej.

DTS X nie robi upmixu.
Robi to Neutral X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, darekrocznik71 napisał:

To nie wiedziałem, że to samo. Moja Yamaha RX A 3040 ma Dolby Atmos oraz tryb dolby surr... jako jedyny uaktywnia górne. W mojej konfiguracji przednie górne, tylne górne przy filmach w Dolby Atmos kanały te odzywają się niejednokrotnie, z kilku wypowiedzi wywnioskowałem, że dużo daje w takiej konfiguracji DTS X, robiący upmix ze zwykłego DTS, na tą chwilę moje górne przy takich filmach odzywają się sporadycznie, dlatego jestem ciekawy jak to się odbywa w procesorach z DTS X. Myślałem o zamianie amplitunera na procesor, tylko zastanawia mnie czy to naprawdę dużo zmieni w mojej konfiguracji porównując kombinacje amplituner - końcówka do procesor - końcówka, procesor o którym myślę to właśnie Anthem AVM 40, na razie nie planuje prucia sufitu, dlatego musi pozostać tak jak jest, czyli przednie górne i tylne górne.

Też mam w swojej konfiguracji 11.2 z dwom przednimi górnymi i dwoma tylnymi górnymi, tak jak tu tyle że dodatkowo SBL i SBR (tylne do 7.1)

 

images?q=tbn:ANd9GcRCV0RI1iFpP5o-in746re

W takim ustawieniu grają mi górne przy upmixie Neural X zarówno przy ściezkach DTS i DTS HDMA oraz DD i DD THD.

 

Yamaha od zawsze robiła "wynalazki" w trybach przestrzennych (dlatego nigdy jej nie miałem i miec nie będę) ale sądzę, że jakiś tryb DSP musi górę uruchamiać.

 

Poza tym to szok żeby ampli za tyle kasy nie miał DTS X.

Pozdro

 

 

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tryb Dolby Surraund i on uruchamia te górne, jednak przy zwykłych kodekach mało w nich się dzieje, widocznie ktoś mnie błąd wprowadził, słyszałem, że DTS X właśnie robi dobrą przestrzeń na  tych dodatkowych kanałach i robi upmix ze zwykłego DTS, DTS HD Master itd...., może po prostu lepiej działa w takim upmix  Neutral X, niestety Yamaha nie ma takiego trybu

Edytowane przez darekrocznik71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zastosował skrót myślowy, mówiąc o tym upmixie.
Sam DTS X nie robi upmixu, robi to Neutral X.

I tak, dobrze powiedział.
Neural X, robi więcej hałasu w górnych głośnikach, niż Dolby Surround.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...