Skocz do zawartości
Jedi-Master

DTS 96/24 brak dżwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam TV Sony XF9005+SOUNDBAR XF9000+ odtwarzacz blu-ray4k Panasonic UB-450. Posiadam w kolekcji  płyty Depeche Mode z serii CD+DVD. Na krążku DVD jest ścieżka DTS 96/24 i po odtworzeniu na moim Panasonicu występuje brak dżwięku jeżeli jest ustawiony Bitstream w ustawieniach Panasonica. Po wybraniu PCM soundbar  wyświetla ścieżkę LPCM 5.1 96 khz. Na starym blu-ray Samsunga po wybraniu Bitstream wyświetla prawidłowo DTS 96/24. Wiem, że nowsze odtwarzacze nie obsługują już DTS96/24, tylko wyższe formaty DTS jak DTS Master Audio. Moje pytanie jest takie czy jak odtwarzacz Panasonica zdekoduje DTS 96/24 do LPCM 5.1 96 khz bo inaczej nie ma głosu to jest to samo?. Bo zauważyłem, że jak odtwarzam po DTS 96/24 z Samsunga to jest inna dynamika i trochę głośniej. Problemem jest też zmienianie HDMI jak chciałbym podłączyć Samsunga w celu odtwarzania DTS 96/24, a jak odtwarzam na 4K Panasonicu to muszę za każdym razem zmieniać na PCM w ustawieniach, aby był dżwięk po wybraniu ścieżki DTS 96/24. Czy to wszystko jest prawidłowe nie da się jakoś tego zmienić by Panasonic 4K odtwarzał DTS 96/24, bo soundbar dekoduje taki sygnał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sam zauważyłeś jest różnica bo przy pcm to panasonic dekoduje dźwięk i wysyła go w postaci rozkodowanej do soundbara.

Przy bitstream panas powinien wysłać dźwięk w niezmienionej postaci a soundbar jest wtedy odpowiedzialny za dekodowanie.

Najwidoczniej wykryłeś wadę panasonica... powiedz mi co to za płyta DVD? czy masz takich płyt więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płyty Depeche Mode CD+DVD seria Remasters i na DVD jest do wyboru ścieżka 2.0 PCM 48 khz, Dolby Digital 5.1, oraz DTS 96khz/24 bit. Dodam, że nowsze wydawnictwa Depeche Mode od płyty Playing the Angel do Sound of the Universe  też mam w DVD i jest DTS 5.1 48 khz i tu mój Panasonic odtwarza ten DTS po Bitstream. pózniej jeszcze jedna płyta jest w 5.1, ale na Blu Ray i też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spreparowałem płytę z tym że BD ze ścieżką DTS 96khz/24 bit i na UB420 leci dźwięk do amplitunera bez problemu.

Na razie nie mam płyty DVD żeby nagrać więc na tą chwile nie jestem w stanie tego sprawdzić.

x4DbnUK.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2020 o 14:20, Jedi-Master napisał:

Posiadam płyty Depeche Mode CD+DVD seria Remasters i na DVD jest do wyboru ścieżka 2.0 PCM 48 khz, Dolby Digital 5.1, oraz DTS 96khz/24 bit. Dodam, że nowsze wydawnictwa Depeche Mode od płyty Playing the Angel do Sound of the Universe  też mam w DVD i jest DTS 5.1 48 khz i tu mój Panasonic odtwarza ten DTS po Bitstream. pózniej jeszcze jedna płyta jest w 5.1, ale na Blu Ray i też ok.

Wiem, że to dość stary post, ale jako fan DM na pewno wiesz czy są już dostępne koncerty w Dolby Atmos lub DTS-HD MA najlepiej na BD-UHD? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...