Skocz do zawartości
Bartosz Pawlak

75cali, otwarty salon i okno, 3-4metrów odległości

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? +45m2 ..ale część "dzienna" to ok 20m2 4x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 (przy lekkim kącie) do nawet 4m (na wprost)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? standardowo 2, a czasem pełna kanapa  ;)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? 90% czasu na wprost lub pod nieznaczym kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? duże okno zaraz obok "RTVki" ..od strony południowej, ale to nie problem 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? napisał bym że brak, ale stoi jakiś samsung 42cale (przejściowy)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, nagrywanie na zew. nośnik, niezłe audio
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głownie HD, czasem filmy 4K z zew. nośnika (jeżeli ma to sens przy 3-4metrach od TV przy 75calach)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder, kiedyś jakiś zestaw audio 2.1, raz na rok może konsola na imprezie, czasem komputer do zdjeć lub filmów
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-7h +/-
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania, ale raczej matową 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, filmy, mecze, wyścigi
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? raczej nie, od tego mam laptop i telefon
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  bardzo rzadko, może 2 razy do roku się zdarzy
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50 lecz zdarzy się dłużej posiedzieć w weekendy 
17. Preferencje co do wielkości? 75cali, ewentualnie 70 (przy lepszy parametrach)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie mam zdania
19. Preferencje co do marki ? celowałem w Samsunga, ale jestem otwarty
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi na tej funkcji
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000-5000, ewentualnie przy super okazji może być do max 5500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? rozważę taką opcję

 

Witam, ogólnie w planach było 65 cali, ale to będzie satnowczo za mało na tą odległość, a 70-75cali nadal wg. kalkulatora to będzie mało :P

Więc ogólnie TV do codziennego użytku, ale w weekendy do filmów/meczów ..fajnie jakby jakość obrazu była na dobrym poziomie (jestem uczulony na pikseloze itp.)

TV będę łączył często z telefonem, mam również wykupionego NETFLIXA, HBO i PLAYERa.

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

20200915_133853.jpg

Edytowane przez Bartosz Pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o LG LED 75UK6200  za 4000 zł do rekreacyjnego oglądania seriali i telewizji? Sporadyyyycznie PlayStation, ale ogólnie mało wymagający jestem. Poszedłem z ciekawości zobaczyć na żywo SAMSUNG LED UE75RU7102 za 3500 zl i obraz w LG wydawał mi się lepszy. Zdaje sobie sprawę, że to telewizory z najniższej półki jeżeli chodzi o te rozmiary, dlatego pytam mądrzejszych od siebie o poradę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad:

Samsung UE75TU8002

Philips 75PUS7855/12

Philips 75PUS7354

Sony KD-75XG8096

 

Edytowane przez Bartosz Pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór telewizora do salonu z grupy telewizorów które podałeś jest bardzo prosty, liczy się szczytowa jasność w SDR i jak najlepszą czerń no i odświeżanie jeśli lubisz sport. Niema w tym większej filozofii. Jeśli miałbyś wymierać pomiędzy jasnością a czernią wybierz jasność ponieważ oglądanie TV w nasłonecznionym salonie będzie koszmarem

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, koralgool napisał:

Wybór telewizora do salonu z grupy telewizorów które podałeś jest bardzo prosty, liczy się szczytowa jasność w SDR i jak najlepszą czerń no i odświeżanie jeśli lubisz sport. Niema w tym większej filozofii. Jeśli miałbyś wymierać pomiędzy jasnością a czernią wybierz jasność ponieważ oglądanie TV w nasłonecznionym salonie będzie koszmarem

Z tym że dla mnie to nie problem trochę zasunąć zasłony gdyby słońce przeszkadzało w danym momencie, a w dzień głownie to jest oglądanie "w tle". Więc jak już mam wskazać kiedy konkretnie siedzę i patrzę w TV to poźne popołudnia, wieczory i noc, a wtedy te słońce już nie jest problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może projektor ? :) Jak by zdjąć kwiatki akurat można by wypełnić całą ta białą ściankę...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może projektor ? Jak by zdjąć kwiatki akurat można by wypełnić całą ta białą ściankę...
No, nie do wiary....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Adam60 napisał:

A może projektor ? :) Jak by zdjąć kwiatki akurat można by wypełnić całą ta białą ściankę...

Odpada, po za tym bo poprostu nie chcę, po drugie ściana nie jest biała i po trzecie nie mam instalacji pod projektor przy suficie i gdziekolwiek indziej.

 

..rozumiem że w tej cenie pozostaje mi matryca LED i max 60hz ?

 

To może obniżyć oczekiwania co do wielkości i szukać 65cali, ale o lepszych parameteach ?

np. wpadłyby w tym momencie na listę 

Samsungi Q65Q6xxxxx lub Q65Q7xxxxx

Edytowane przez Bartosz Pawlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:
Godzinę temu, Adam60 napisał:
A może projektor ? emoji4.png Jak by zdjąć kwiatki akurat można by wypełnić całą ta białą ściankę...

No, nie do wiary....

W tak dużym pomieszczeniu mogło by to mieć sens .. ;) Ja nigdy nie pisałem, że do ekranów 120-130'' nie ma sensu bawić się w projekcję... Pisałem zawsze o 100'' i mniej... Między 100'' a 120'' kwestia pół na pół

36 minut temu, Bartosz Pawlak napisał:

To może obniżyć oczekiwania co do wielkości i szukać 65cali, ale o lepszych parameteach ?

np. wpadłyby w tym momencie na listę 

Samsungi Q65Q6xxxxx lub Q65Q7xxxxx

Ja powiem może co ja bym na teraz zrobił jak bym miał kupować TV... Wziąłbym jakikolwiek QLED 82'' od Samsunga (nawet nie flagowca) lub jakiś FALD od SONY pow. 80''...

A jak się nie ma dużych wymagań to jakikolwiek najtańszy TV pow 80''' ... Rozmiar, akurat tu, ma znaczenie... 😁 ;)

na marginesie dodam, że masz tak wielkie pomieszczenie - 45 m2 (część dzienna 20 m2), że projektor idealnie by pasował... Postawić możesz nawet na jakiejś półce po 2 stronie, nie musi być sufit, a ścianę przemalować... Epsona 9400 kupisz już za ok 10 tyś... Ale szanuję oczywiście twoje zdanie..

Jeśli ma być TV do 5000 to w 75'' kupisz jakiś budżetowy model, 80'' i więcej nie kupisz nic... Nie wiem, czy jakiegoś QLEDa 65'' znajdziesz do 5k od Samsunga, ale ja bym jednak chyba wybrał większy rozmiar...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz za 300 funciakow zakupię sobię materiału, choć i tak mam czarny materiał, ale teraz będzie czarny Velvet, jak Darulok zakupił.

 

I salon będzie jak czarna nora, na czas seansu, oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam60 napisał:

Jeśli ma być TV do 5000 to w 75'' kupisz jakiś budżetowy model, 80'' i więcej nie kupisz nic... Nie wiem, czy jakiegoś QLEDa 65'' znajdziesz do 5k od Samsunga, ale ja bym jednak chyba wybrał większy rozmiar...

No za ok 4900zł jest do kupienia Q65Q70RA z 120hz matrycą QLED i do tego ma audio 2.1 40W 🤔

2 godziny temu, Adam60 napisał:

Jeśli ma być TV do 5000 to w 75'' kupisz jakiś budżetowy model, 80'' i więcej nie kupisz nic... Nie wiem, czy jakiegoś QLEDa 65'' znajdziesz do 5k od Samsunga, ale ja bym jednak chyba wybrał większy rozmiar...

No za ok 4900zł jest do kupienia QA65Q70RA z 120hz matrycą QLED i do tego ma audio 2.1 40W 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf7705 napisał:

Ja teraz za 300 funciakow zakupię sobię materiału, choć i tak mam czarny materiał, ale teraz będzie czarny Velvet, jak Darulok zakupił.

 

I salon będzie jak czarna nora, na czas seansu, oczywiście.

 

A co z sufitem?

Jak zrobisz instalację, to może załóż jakiś nowy temacik na forum.

Ja jestem bardzo ciekaw takich "patentów", co coś czuję, ze w przyszłości mogą okazać się przydatne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "patent" na "parawan na kołkach"

 

Ta część materiału (teraz 1.2m szerokość, będzie 2.2m velvetu), sufit i boczne ściany jest w jednym kawałku, podparte na czterech palikach, wciśniętych między sufit a podłogę. Robi się taki baldachim.

Oczywiście to tylko na czas projekcji.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale wróćmy do tematu..

Do 5000zł bez problemu znajdę 65cali QLED o dużo lepszych parametrach (m.in. 100-120hz, PQI 3300-3500) niż jakiekolwiek 75 cali w tej cenie (50-60Hz, PQI1200-1500).. teraz pytanie czy to będzie zauważalna różnica w jakości?

Obawiam się o jakość obrazu w 75calach do 5000-5500zł.

Czy np. ten Samsung QE65Q70R (2.1 40W audio, 70T ma 2.0 20W) ..będzie dobrym kompromisem?

Pamiętajmy że aktualnie mam 42cale Samsunga kupiony z OLX za 120zł, więc nawet 65cali zrobi u mnie różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Bartosz Pawlak napisał:

Panowie, ale wróćmy do tematu..

Do 5000zł bez problemu znajdę 65cali QLED o dużo lepszych parametrach (m.in. 100-120hz, PQI 3300-3500) niż jakiekolwiek 75 cali w tej cenie (50-60Hz, PQI1200-1500).. teraz pytanie czy to będzie zauważalna różnica w jakości?

Jeśli budżetowy model TV to nie lepiej SONY ? Kupiłem komuś z rodziny w prezencie taki średnio budżetowy SONY i naprawdę ładnie gra, lepiej niż jak miałem budżetowy Samsung...

Oczywiście różnica w jakości pomiędzy modelami budżetowymi i topowymi jest zauważalna gołym okiem. Kontrast, czernie, jasność szczytowa HDR itd itd

19 minut temu, Bartosz Pawlak napisał:

Obawiam się o jakość obrazu w 75calach do 5000-5500zł.

Czy np. ten Samsung QE65Q70R (2.1 40W audio, 70T ma 2.0 20W) ..będzie dobrym kompromisem?

Pamiętajmy że aktualnie mam 42cale Samsunga kupiony z OLX za 120zł, więc nawet 65cali zrobi u mnie różnicę.

Do 5k nie kupisz topowego TV...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuję topowego sprzętu, ale jakbym miał iść po kosztach to kupiłbym  zwykły LCD 65cali do 2500zł.

Budżet ok 5000-5500zł nie wystarczy na OLED, ale pozwala spojrzeć na modele 65" oferujące 100Hz, PQI 3000+ i posiadające przeważnie kilka ulepszaczy obrazu.

W tym wypadku QE65Q70RA będzie najlepszym wyborem, chyba że ktoś wskaże coś ciekawego id SONY, LG czy Philipsa? ..lub jeszcze inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RTV Euro AGD są te modele dostępne, nawet nie wiem że to model 2019, z jakiegoś artykułu wynikało że to model na 2020, ale może się przewidziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartosz Pawlak napisał:

W RTV Euro AGD są te modele dostępne, nawet nie wiem że to model 2019, z jakiegoś artykułu wynikało że to model na 2020, ale może się przewidziałem

Sprawdzałem ten model co podałeś: QE65Q70RA

Natomiast jak masz napis: "brak możliwości dostawy" to oznacza, że TV może być w paru sklepach w Polsce i to z ekspozycji... Często tak robi RTV-EURO-AGD, że daje w niskich cenach starsze modele, których tak naprawdę nie ma... Kupowałem ostatnio wiele TV z tej sieci i patrzę jak tylko jest do odbioru za godzinę lub jutro.

Może spójrz na ten model: Samsung QLED QE75Q67TAU za 6k ?

Edytowane przez Adam60
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem research i wyszło mi że od QLEDa QE65Q7xxx w tej kwocie, lepszym wyborem będzie LG nano cell ..np. 65NANOCELL867 ..dostępny do 5300zł 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W kwocie do 5000 i 65 cali najlepszym wyborem bedzie  HISENSE LED 65U8QF znany jeszcze jako H9G . W stanach są bardzo zadowoleni z tego modelu. Zbiera ogolnie bardzo dobre recenzję.

Możliwość edycji posta się skończyła.

 

HISENSE ma bardzo wysoką jasność. Aktualnie też szukam tv do bardzo jasnego salonu ( boczna sciana to 4 metrowe okno ) Na "placu boju" pozostaly opcje budżetowa : Hisense oraz drozsza: Sony X95H . 

Q90T odrzucilem z racji nie posiadania DolbyVideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...