Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę...do miesiąca wjedzie nowy tv 85HX9096, szukam zestawu 5.1 (głośniki sufitowe odpadają) który będzie na obecne czasy wyposażony w teraźniejsze technologie przetważania dźwięku

(co na tą chwilę się wyróżnia oprócz DA ?  jeśli to oczywiście możliwe do kwoty 3 tys.)

pytanie czy Dolby Atmos przy 5.1 odczuje sie wogóle ? nie ukrrywam nie mam z tymi bajerami doświadczenia, melomanem nie jestem, ale chciałbym żeby jakoś to racjonalnie grało w kwocie do 3 tys

na tą chwilę zatrzymałem się w czasie na posiadanym od kilku lat Soundbarze Philips Fidelio z DTS-em, który towarzyszył mi do poprzedniego tv

w załączonym pliku jest układ mojego pokoju i miejsca przeznaczonego do oglądania tv

z góry dzięki za podpowiedzi jak to ugryźć

 

 

tv pokoj.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos to obiekty która są umieszczone na suficie bez tego nie ma żadnego atmosa, 5.1 to zwykły system 5.1 czyli 5 górników + subwoofer atmosa nazywamy 5.1.X gdzie x to ilość głośników astmos.

Istnieje jeszcze system głośników atmos które są umoszczone na głośnikach frontowych i mają za zadanie wysłać dźwięk w stronę sufity a odbita fala trafi do naszego ucha, wiele osób narzeka na bardzo małe doznania i szybko z niego rezygnują.

To tyle jeśli chodzi o system atmos a co zestawy nie pomogę z doświadczenia wiem że tylko sam amplituner który jako tako potrafi zagrać to koszt 3-5 tys a gdzie reszta.

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już był przez bluray123456789 raz poruszony i było wyraźnie wyjaśnione czym jest 5.1 i jak się do tego ma atmos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak 5.1 inaczej tego nie ogarnę rozmieszczeniem głośników jak i finansowo

Edytowane przez bluray123456789
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...