Skocz do zawartości
Zubrzyk1987

Philips 7334/12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem nowy i zielony w temacie tv. Kupiłem tydzień temu telewizor model jak w tytule no i od samego początku mam co do niego wątpliwości. Obraz na YT i filmach można powiedzieć że igła. Na telewizji z dekodera hd telewizji kablowej już tak pięknie nie jest mimo ustawień obrazu o których już dużo się naczytałem. Ale nie o to chodzi. Zauważyłem że na ekranie przy całym białym obrazie widać takie jakby smugi cienie ciemniejsze miejsca głowie przy ramce włączyłem na YT rgb test czy jakoś tak i tam również przy innych kolorach jest to zauważalne...
I teraz pytanie: co mam z tym zrobić???
Czy tak ma być??? Czy reklamować ??? Czy oddać telewizor do sklepu??? Podobno jest na to 14 dni... Czy ktoś mi pomoże doradzi ? Ogólnie jestem zadowolony z tv ambilight na plus wszystko inne ładnie śmiga. Proszę o opinie i pomoc liczę na Was i pozdrawiam

IMG_20200614_174939.jpg

IMG_20200614_174705.jpg

Edytowane przez Zubrzyk1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Zubrzyk1987 napisał:

Jestem nowy i zielony w temacie tv. Kupiłem tydzień temu telewizor model jak w tytule no i od samego początku mam co do niego wątpliwości. Obraz na YT i filmach można powiedzieć że igła. Na telewizji z dekodera hd telewizji kablowej już tak pięknie nie jest mimo ustawień obrazu o których już dużo się naczytałem. Ale nie o to chodzi. Zauważyłem że na ekranie przy całym białym obrazie widać takie jakby smugi cienie ciemniejsze miejsca głowie przy ramce włączyłem na YT rgb test czy jakoś tak i tam również przy innych kolorach jest to zauważalne...
I teraz pytanie: co mam z tym zrobić???
Czy tak ma być??? Czy reklamować ??? Czy oddać telewizor do sklepu??? Podobno jest na to 14 dni... Czy ktoś mi pomoże doradzi ? Ogólnie jestem zadowolony z tv ambilight na plus wszystko inne ładnie śmiga. Proszę o opinie i pomoc liczę na Was i pozdrawiam

To jest clouding który występuje na większości TV LCD. Tylko OLEDy są od tego zjawiska wolne. W Twoim przypadku jest on faktycznie bardzo widoczny. Możesz oddać i wziąć inny egzemplarz - możesz trafić lepiej. Z tego co czytam na forum to na Philipsach coś takiego jest bardziej uciążliwe niż na pozostałych markach - kuleje kontrola jakości. Generalnie jeżeli chcesz coś z tym zrobić to teraz w ciągu 14 dni. Reklamacje i gwarancje tego nie uwzględniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tym Qled Samsung są chmurki. Mamy inne TV ?

Cytat

Z tego co czytam na forum to na Philipsach coś takiego jest bardziej uciążliwe niż na pozostałych markach - kuleje kontrola jakości.

Efel; sam od lat specjalizujesz się w szkalowanie marki PHILIPS na forum hdtvpolska.  Te wpisy to wyłącznie twoja robota. Czytasz sam siebie. 

Podaj źródło wiedzy o kontroli jakości w fabryce PHILIPS TV w Gorzowie Wielkopolskim. Masz tam kogoś z rodziny ? Może sam tam pracujesz ? Kto wynosi takie dane ?

Nadal czytelników forum szokuje niezwykła tolerancja REDAKCJI w odniesieniu do całokształtu twojej działalności.

Ja na TV OLED także widzę "chmurki". Matryce OLED nie mają prawa mieć "chmurek". Chyba, że produkcja video zawaliła temat czerni. Owe słynne "chmurki" ( np. białe napisy końcowe) znikają kiedy między okiem a ekranem TV ustawiam przesłonę np. własną dłoń. Okazuje się, że to ułomność naszego wzroku. To tak samo kiedy kierowca widzi aureolę wokół latarni ulicznych po zmroku.  Okazuje się, że dla perfekcji trzeba założyć okulary korekcyjne. Wizyta u okulisty potrzebna.

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim dokładnie Qled?

Ty chyba chmurek nie widziałeś na LG krawędziowym

To nie są chmurki, co odpisujesz wyżej.

To jest blomming (poświata).

 

Sam nie wiesz o czym piszesz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Jestem nowy i zielony w temacie tv. Kupiłem tydzień temu telewizor model jak w tytule no i od samego początku mam co do niego wątpliwości. Obraz na YT i filmach można powiedzieć że igła. Na telewizji z dekodera hd telewizji kablowej już tak pięknie nie jest mimo ustawień obrazu o których już dużo się naczytałem. Ale nie o to chodzi. Zauważyłem że na ekranie przy całym białym obrazie widać takie jakby smugi cienie ciemniejsze miejsca głowie przy ramce włączyłem na YT rgb test czy jakoś tak i tam również przy innych kolorach jest to zauważalne...
I teraz pytanie: co mam z tym zrobić???
Czy tak ma być??? Czy reklamować ??? Czy oddać telewizor do sklepu??? Podobno jest na to 14 dni... Czy ktoś mi pomoże doradzi ? Ogólnie jestem zadowolony z tv ambilight na plus wszystko inne ładnie śmiga. Proszę o opinie i pomoc liczę na Was i pozdrawiam
IMG_20200614_174939.thumb.jpg.2f4e034e8de6ea0d4cb05c8679d72a20.jpg
IMG_20200614_174705.thumb.jpg.b44be481cd3f26a0393dc6df68c061db.jpg
Jak przy normalnym oglądaniu tego nie widzisz, to nie zawracaj sobie tym głowy.
Jest mała winieta, może być trochę widoczna przy oglądaniu meczów i sportów zimowych.
Obejrzyj jakieś nagrania z takich dystcyplin i jeśli jest to wtedy widoczne i Cię drażni, to oddaj telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na meczach tego nie zauważyłem,więc już nie jest źle :) tak samo na PS4 podczas Fify w trakcie meczu tego nie widzę. Napisałem do philipsa co oni o tym myślą ale jak na razie brak odpowiedzi z ich strony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...