Skocz do zawartości
sojer2005

OLED a color banding

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, spójrzcie proszę na zdjęcie poniżej.

To fragment menu z gry God of War na PS4, w trybie HDR, konsola jest podłączona bezpośrednio do LG OLED C7. Do tej pory jakoś mi to nie przeszkadzało w rozgrywce, ale ostatnio zainteresowałem się tematem tzw. color banding. W starszych LG jest chyba procesor alfa 7 i z tego co do tej pory przeczytałem w necie nie jest to pierwsza liga w ograniczeniu tego zjawiska nienaturalnego przedstawiania kolorów, czyli właśnie bandingu. Oglądam też bardzo dużo filmów i zacząłem dostrzegać ten banding w różnych scenach, gdzie dominują szarości, ciemne sceny. Nie jest to bardzo uciążliwe, generalnie nadal jestem bardzo zawowolony z technologii OLEDa. Ale zastanawiam się jak ta sprawa ma się w nowszych generacjach LG, a także w Sony.

Pytam, bo powoli szykuję się do zakupu nowego TV i zastanawiam się o ile sprawy uległy poprawie z color banding.
 

A54C1232-A7F4-4CAF-ADF2-3C4A1AFA5CB7.thumb.jpeg.662f39278498b20abc2f29a8fe7ab6da.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na rynku radzi sobie z tym "problemem" Sony, ale to nie jest przełom. Niestety jest zaskakujące ale na wszystkich 10 bitowych TV (oled, LCD) jest to mniej lub bardziej widoczne, co jest słabe. 

Więc jeśli szukasz najlepszego to moim zdaniem tylko sony 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2020 o 02:03, sojer2005 napisał:

To fragment menu z gry God of War na PS4, w trybie HDR, konsola jest podłączona bezpośrednio do LG OLED C7.

a opcję "łagodna gradacja" masz wlączoną?

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, klaus71 napisał:

a opcję "łagodna gradacja" masz wlączoną?

Hej, nigdzie nie ma takiej opcji w moim C7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to weszło w późniejszych modelach a i tak nawet tegoroczne wypadają pod tym względem trochę słabiej jak Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero modele z serii 9 mają ten problem jako tako ogarnięty. 10 bitów sie kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2020 o 11:08, pmcomp napisał:

Dopiero modele z serii 9 mają ten problem jako tako ogarnięty. 10 bitów sie kłania.

Hej, a czy ktoś może dać jakiś zrzut ekranu jak wyglądają u niego menu w grach, etc.. dla porównania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ronaldo864 napisał:

Z jakiej gry ???

 

 

„God of War” na PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...