Skocz do zawartości
  • 0
vivusek

PROBLEM SONY 49XG8396

Pytanie

Witam

Mam problem z telewizorem Sony który zakupiłem jakieś 4 miesiące temu. Jakiś czas temu dochodziły ze środka dość głośne trzaski matrycy co kilka, kilkanaście minut w czasie oglądania tv jak i po wyłączniu, do tego na ekranie przy krawędzi pojawila się mała czarna plamka. Postanowiłem oddać telewizor na gwarancję rękojmia do sklepu rtv agd. Okazało sie że pod matrycą był instekt i go usuneli a trzaskow z tv nie usunęli twierdząc iz tv działa poprawnie...

Kiedy telewizor wrócił do mnie to podłączyłem go dwie godziny po doręczeniu i zauważyłem nieprawidłowosci. Z tylu po prawej stronie odchodzi obudowa(byłem w sklepie sprawdzić ten sam model czy to jakas wada fabryczna w tym tv ale jest normalnie), na ekranie po środku jest mikroskopijna kropka(czy to piksel sie wypala?) A po prawej stronie pod matrycą pare centymetrów od usuniętego insekta jest kolejny(myślę że przy usuwaniu go upuscili). No i oczywiście te trzaski dochodzące ze środka tv. Co zrobić w tej sytuacji? Ktoś coś poradzi? Z góry dzięki. Zdjęcia w załączniku 

Screenshot_20200530-031419_Gallery.jpg

Screenshot_20200530-033127_Gallery.jpg

Screenshot_20200530-033218_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2

No cóż - reklamacja naprawy. Generalnie należy przyjąć, że wady nie usunięto i doszły nowe. Problem z serwisem w przypadku tv z plastikowymi obudowami, to nic nowego. Niektórzy serwisanci nie umieją właściwie spasować obudowy i z należytą siłą (momentem) dokręcić śrub/wkrętów. Jeśli rozbierali matrycę w niewłaściwych warunkach, zawsze może się zdarzyć, że jeden brud jest "zastępowany" innym lub innymi. Oddaj go ponownie do serwisu i przy odbiorze dokładnie sprawdź. Plansze testowe są w necie i warto to zrobić na kilku kolorach, bo nie każda plansza wady wykaże. Co do trzasków. To przypadłość, o której można przeczytać w necie odnośnie innych marek, np. Samsunga. Plastikowe obudowy i termika robią swoje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Telewizor wrócil z serwisu MIK z Radomia i nic nie naprawili, stwierdzili iż jeśli trzaski nie przekraczają poziomu dopuszczalnej normy czyli 25db to telewizor jest bez wad. Ja twierdzę iż przekraczają( trzaski występują średnio co 8 minut przez ponad godzinę, głuchy usłyszałby), macie jakieś porady jak z nimi walczyć i udowodnić im że jest inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, vivusek napisał:

 macie jakieś porady jak z nimi walczyć i udowodnić im że jest inaczej?

W dniu 31.05.2020 o 21:58, vivusek napisał:

na ekranie po środku jest mikroskopijna kropka

Ciągle świecąca biała kropka to stuck pixel i ja bym z tego powodu reklamował.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, vader_4747 napisał:

Ciągle świecąca biała kropka to stuck pixel i ja bym z tego powodu reklamował.

 

 

Ale nawet jeśli uporaja się z tym problem a trzaski zostaną to co wtedy? Bardziej chciałbym się pozbyć trzaskow matrycy bo jest masakra z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
W dniu 6.10.2020 o 14:30, vader_4747 napisał:

Ciągle świecąca biała kropka to stuck pixel i ja bym z tego powodu reklamował.

 

 

W sumie mogę spróbować jeczcze z tym tylko że to niebieska kropka na czarnym obrazie. Jest jakaś różnica czy biała lub niebieska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 godziny temu, vader_4747 napisał:

Nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

W ogóle jaka jest szansa że to pozytywnie rozpatrza? Co wtedy? Wymienia matrycę czy TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
10 godzin temu, vader_4747 napisał:

Nie ma znaczenia.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Dodam jeszcze iz piksel nie jest widoczny z daleka, co najwyżej z odległości 50cm i jest wielkości czubka igły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...