Skocz do zawartości
mariusz88kk

Kino domowe na głośnikach Klipsch

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Piszę, gdyż potrzebuję fachowej porady przed zakupem.

 

Przymierzam się do remontu salonu w mieszkaniu (kamienica), chcę przygotować instalację (okablowanie) pod zestaw głośników.

 

Zainteresowany jestem kinem domowym w systemie DOLBY ATMOS 5.1.4 lub 5.1.2 i przy tym już zostanę. Pytania moje odnoszą się m.in. do instalacji głośników sufitowych (raczej w obudowie zamkniętej = mniej robocizny). W załączniku dodałem projekt pokoju (metraż i rozstawienie okien, mebli i drzwi), kolorami dorysowałem miejsca instalacji poszczególnych głośników. Pytania brzmią: 

 

 

Czy jest możliwość instalacji 4 głośników sufitowych w moim przypadku czy lepiej pozostać przy dwóch? Ponoć kanały surround mogą zlewać mi się z tylnymi w suficie jeżeli będą za blisko siebie w pionie (przeczytane z forum).

 

Dodam, że metraż pokoju to blisko 30m2 i 2,8m wysokości (obniżone z 3,3m).

 

Narożnik dosunięty jest do ściany (miejsce słuchacza około 50–60 cm od ściany) z możliwością odsunięcia go o maks. 40 cm (miejsce słuchacza 90-100 cm od ściany).

 

 

Kolejnym dylematem dla mnie to wybór amplitunera. Do tej pory wybór padał na ONKYO-RZ840, ale po obejrzeniu testów na YT o m.in. amplitunerze MARANTZ SR6014 zakręciło mi się już w głowie i pewności już nie mam. Zależy mi na systemie 5.1.4, ale w przypadku braku możliwości takiej instalacji chciałbym mieć chociaż minimum 5.1.2 a kolejne 2 kanały wykorzystać jako drugą strefę w sypialni za ścianą. Proszę o pomoc w tej sprawie.   

 

Dodatkowo kolumny jakie biorę pod uwagę to KLIPSCH z serii REFERNCE PREMIERE, a mianowicie:

 

RP 8000f, SUB SPL 150 lub R-115SW (chyba nie zniszczą kamienicy  ?) lub coś co polecacie, reszta z tej samej serii RP, sufitowe w obudowie zamkniętej. 

 

Nie chcę bawić się w jakieś dodatkowe końcówki mocy czy przedwzmacniacze. 

 

Czy taki zestaw nie okaże się za mocny i czy ma sens w moim przypadku, czy może lepiej zejść na niższy pułap?

 

Kino ma służyć 50/50 do filmów i muzyki.

 

Może bardziej polecacie kolumny wiszące natynkowe do ATMOS z przodu i z tyłu przy suficie? Jestem otwarty na propozycje.

 

 

Na grafikach taki szybki szybki projekt instalacji, który odzwierciedla metraż pokoju, rozstawienie mebli, okien i drzwi. 

 

 

Dziękuję z góry za pomoc

 

 

7cd21deb5a7190c6cc8f23aeeff51d2e.jpgc74cbba4e718b7a1f88d64d1745883c2.jpg

 

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie 5.1.4 i bym mocno proponowal "rozstrzelic" atmosy.

W dniu 30.05.2020 o 14:13, mariusz88kk napisał:

RP 8000f, SUB SPL 150 lub R-115SW (chyba nie zniszczą kamienicy  ?) lub coś co polecacie, reszta z tej samej serii RP, sufitowe w obudowie zamkniętej. 

Czy taki zestaw nie okaże się za mocny i czy ma sens w moim przypadku, czy może lepiej zejść na niższy pułap?

Nie ma czegos takiego jak "za mocny" zestaw. O tym jak glosno gra nie decyduje przede wszystkim "moce" glosnikow tylko koncowka mocy w ampli. Tak wiec spokojnie. Dla porzadku popatrzylbym takze po frontach opartych jedna membrane mid basu/srednich i posluchal/porownal przed kupnem.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki amplituner byś wybrał?
Onkyo rz840, czy marantz SR6014?
Może coś innego?

Zależy mi na odpowiedniej mocy i wysterowaniu w systemie 5.1.4 bez dodatkowych urządzeń.

W stereo też musi być ok, wiem że dobrego wzmacniacza stereo mi to nie zastąpi.

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam gdzie tutaj jest miejsce na 4 atmosy? wy chyba nie czytaliście specyfikacji i wymagań co do kątów, na jaką cholerę wciskać coś na siłę skoro nie ma się warunków, dwa wstawić można.

Nawet 5.1 w tym wypadku jest już problemem bo głowa słuchacza jest pod ścianą ~50cm co powoduje słabe doznania, ale co zrobić życia .. większość z nas tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przepraszam gdzie tutaj jest miejsce na 4 atmosy? wy chyba nie czytaliście specyfikacji i wymagań co do kątów, na jaką cholerę wciskać coś na siłę skoro nie ma się warunków, dwa wstawić można.
Nawet 5.1 w tym wypadku jest już problemem bo głowa słuchacza jest pod ścianą ~50cm co powoduje słabe doznania, ale co zrobić życia .. większość z nas tak ma.
Narożnik odsune od ściany około 50 cm.
5.1 mam w tej chwili i sprawuje się nienagannie podczas filmów, ale mocy mu brakuje i wypełnienia.
Przeniesione że starego mieszkania gdzie był mniejszy pokój.

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.05.2020 o 20:45, mariusz88kk napisał:

A jaki amplituner byś wybrał?
Onkyo rz840, czy marantz SR6014?

Polecam jak zawsze odsluch u siebie w domu, lub przynajmniej w sklepie aby poznac sygnature brzmieniowa urzadzenia. Osobiscie raczej blizej mi do Marantza, ale to wcale nie musi byc jedynie sluszna opinia :)

12 godzin temu, D4r3KS napisał:

A przepraszam gdzie tutaj jest miejsce na 4 atmosy? wy chyba nie czytaliście specyfikacji i wymagań co do kątów, na jaką cholerę wciskać coś na siłę skoro nie ma się warunków, dwa wstawić można.

W 80% instalacji ludzie maja inaczej niz w specyfikacji i co? Czasem efekty sa wprost doskonale. Kino to efekciarstwo, dlatego 4 nie 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będą spisywać się nowe kolumny heco?
Mianowicie chodzi mi o Heco celan revolution 9 jako podstawa do kina i do muzyki.
Jeśli chodzi o amplituner to raczej upieram się na ONKYO-RZ840 że względu na moc, możliwości i przede wszystkim funkcjonalność.
Dopuszczam wolniejszą rozbudowę kina.
1-ampli plus fronty
2-central plus tyły
3-sub plus atmos


Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...