Skocz do zawartości
dawidm86

Jaki konkurencyjny OLED lub LCD dla LG E9?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

staję właśnie przed kupnem TV do mojego salonu. TV ma służyć przede wszystkim do gier (obecnie pod konsole PS4 Pro, Nintendo Switch i już niebawem PS5 i Xbox Series X) jako, że jestem zapalonym graczem i przy dobrym tytule potrafię spędzić nawet 6-8h na jednym posiedzeniu (najczęściej jednak sesje ok. 2-3h) oraz do filmów (Netflix, blu-ray). Kilka parametrów mam już twardo wybranych, ale wciąż mam dylemat co ostatecznie wybrać...

1) Biorę pod uwagę tylko 3 marki: Sony, LG i Samsung (z największym naciskiem na Sony - jeśli chodzi o design)

2) Wielkość min. 55”, max. 60”.

3) Kwota od 5000-8000zł

4) Must have 4K, HDR i HDMI 2.1

5) Input lag nie wyższy niż 30ms

 

Pierwszym moim wyborem był LCD Sony XH9505. Byłem niemal pewny co do zakupu - przeczytałem test, mega podoba mi się wizualnie. W zeszłym roku chodził mi po głowie XG95 ale wiadomo ze seria XH jest udoskonaloną serią XG więc TV z 2019r. odszedł w niepamięć. To co mocno zachwiało tą decyzją jest brak HDMI 2.1 :( dziwne, że słabszy model XH90 ma zaimplementowane porty HDMI 2.1 a XH95 2.0.

Drugim na liście jest OLED LG E9. Niestety drażni mnie wygląd pilota i trochę interfejsu WebOS... te dwie sprawy kłują mnie w oczy, dlatego szukam innego TV. Najbardziej zależy mi na Sony (ale może jest coś jeszcze ze stajni Samsunga lub LG z innym pilotem 😅?). Początkowo nie nastawiałem się na OLED z obawy na wypalenia/poświaty, które mogą pojawiać się po kilku godzinnym graniu....z drugiej strony pragnie się tych czerni. Podobno wypalenia statycznych elementów obrazu nie zdarzają się często, jeśli dobrze użytkujemy TV. W dodatku salon mam niezbyt ciemny ale z tego co wyczytałem na HDTVPolska to obecne OLEDY są na tyle jasne, że nie stanowi to problemu.

Dlatego szukam raczej konkurencyjnego OLEDA (najlepiej od Sony). Chciałbym aby był parametrami tak samo dobry jak E9 lub nieco lepszy. Celuję w roczniki 2019 i 2020. Mam już taki mentlik, że nie wiem co wybrać. Czy może radzicie pozostać przy LCD Sony XH95 i olać HDMI 2.1 czy stanowczo zrezygnować z tej opcji i pójść w raczej w OLEDA? Jeśli tak, to który OLED Sony lub Samsung jest na równi z OLEDEM LG E9 lub nieco od niego lepszy ale nie przesadnie wiele droższy? - E9 wiem, że nie kupię bo będzie mnie drażnił wizualnie (niestety) a na tym punkcie jestem mocno uczulony....

Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi w kwestii wyboru z argumentacją.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tylu godzinach na konsoli to bym niestety odrzucił Oleda. Pozostają Ci LCD. Line up na ten rok nie jest zamknięty a z tym budżetem możesz zaszaleć, ja bym poczekał aż wszystkie serie będą dostępne i porównać. Szczególnie jak zależy Ci na czerni. Bo taki xh95 jak widziałeś testy może mieć przebicia na czerni od Local Dimmingu. Niestety nie ma rzeczy idealnych.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z idealną czernią jaką daje OLED mogę się pogodzić, ze jej nie będę mieć. Najbardziej martwi mnie w tym xh95 brak hdmi 2.1, a czekanie kolejny rok na nowy model....nie wytrzymam tyle na starym tv 😅 kurde, jestem w kropce. XH90 ma hdmi 2.1 ale parametrowo gorszy od XH95 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dawidm86 napisał:

Z idealną czernią jaką daje OLED mogę się pogodzić, ze jej nie będę mieć. Najbardziej martwi mnie w tym xh95 brak hdmi 2.1, a czekanie kolejny rok na nowy model....nie wytrzymam tyle na starym tv 😅 kurde, jestem w kropce. XH90 ma hdmi 2.1 ale parametrowo gorszy od XH95 😕

Mam dokładnie taką samą zagwózdkę jak Ty i podobny profil użytkowania TV.  Z LG myślałem o B9/C9 Oledzie natomiast z LCD Sony XH9505. Teraz na tapetę wszedł Samsung i seria 70R, 80R lub nowość coś pomiędzy nimi czyli 80T. Też rozważam brak hdmi 2.1 ale może się przydać do nowych konsoli. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2020 o 23:39, dawidm86 napisał:

Drugim na liście jest OLED LG E9. Niestety drażni mnie wygląd pilota i trochę interfejsu WebOS... te dwie sprawy kłują mnie w oczy, dlatego szukam innego TV.

Po pierwsze E9 jest kompletnie nieopłacalne. Obrazowo i funkcjonalnie to jest identyczny telewizor względem C9.

Pilot w oledach LG jest faktycznie taki sobie z wyglądu, ale ma sterowanie kursorem, co jest bardzo wygodne w webosie, bo ten system się obsługuje głównie kursorem. Jeżeli jesteś power userem i będziesz chciał się w to bawić, możesz zawsze kupić pilota z wyświetlaczem np Logitech Harmony jakiś wyższy model i sobie go skonfigurować pod swoje potrzeby. Nie będziesz miał sterowania kursorem, ale makra i różne bajery są tego warte.

Co do dizajnu jeżeli bardziej on wpływa na Twoją decyzję zakupową niż parametry techniczne, cena i funkcjonalność to nie musisz nas pytać - kup co Ci się podoba (domyślam się że Sony) i już. To jest trochę jak z kobietą w salonie samochodowym - nie wytłumaczysz jej, że tamto auto jest lepsze i bardziej opłacalne, skoro ona uparła się na kolor 'amarantowy'.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2020 o 14:07, efel napisał:

Co do dizajnu jeżeli bardziej on wpływa na Twoją decyzję zakupową niż parametry techniczne, cena i funkcjonalność to nie musisz nas pytać - kup co Ci się podoba (domyślam się że Sony) i już. To jest trochę jak z kobietą w salonie samochodowym - nie wytłumaczysz jej, że tamto auto jest lepsze i bardziej opłacalne, skoro ona uparła się na kolor 'amarantowy'.

Właśnie chodzi o to, że specyfikacja też jest dla mnie ważna - ma być taka sama lub lepsza niż we wspomnianym LG E9. Jestem w stanie dać 2K więcej niż cena E9, byle by być kompletnie zadowolony. Czy zatem nie ma obecnie lepszego parametrami OLEDA od Sony? Wychodzi chyba na to, że nie, bo nawet model z 2020 nie ma hdmi 2.1 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś masz na promocji w euro najwyższy zeszłoroczny model 4K Samsunga, czyli QLED 65Q90R za 7500zł

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, krzysiojaworzno napisał:

dziś masz na promocji w euro najwyższy zeszłoroczny model 4K Samsunga, czyli QLED 65Q90R za 7500zł

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Brak hdmi 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak brak Dolby Vision i Dolby Atmos, co nie zmienia faktu, że to tak naprawde jedyny konkurent dla OLEDów w zeszłym roku

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, krzysiojaworzno napisał:

dziś masz na promocji w euro najwyższy zeszłoroczny model 4K Samsunga, czyli QLED 65Q90R za 7500zł

 

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Brak hdmi 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak samo jak brak Dolby Vision i Dolby Atmos, co nie zmienia faktu, że to tak naprawde jedyny konkurent dla OLEDów w zeszłym roku

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka


Przepraszam bardzo, ale dolby atmos na Netflix i Amazon, działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szkoda tylko Vision. I w dalszym ciągu to najlepszy nieOLED z zeszłego roku, który jako jedyny w testach na HDTV Polska dostał rekomendacje "bardzo polecany"

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2020 o 15:05, dawidm86 napisał:

Czy zatem nie ma obecnie lepszego parametrami OLEDA od Sony? Wychodzi chyba na to, że nie, bo nawet model z 2020 nie ma hdmi 2.1 😕

No LG C9 jest wg specyfikacji lepszy niż OLEDy Sony. Ale dizajn Ci się nie podoba...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Oleda marki Sony lepszego od tych z LG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...