Skocz do zawartości
aerofan

Jaki wybrać OLED 65" do 8500 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem - jaki wybrać OLED 65 cali do 8500 zł ?

Aktualnie mam Samsunga 65KS7000 ale pora go chyba wymienić na coś z lepszą jakością obrazu. Docelowo oglądanie filmów wieczorem i sport (jak wrócą mecze w TV). 

Upatrzyłem sobie Sony 65AG8, LG OLED65C9 lub B9. A może coś innego, jakiś Panasonic ?

Lepiej kupować teraz, czy poczekać chwilę na nowe modele lub obniżki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B9 SLA ma tryb Piłka Nożna, kupisz go za niewiele ponad 7k

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, JohnnyCash napisał:

B9 SLA ma tryb Piłka Nożna, kupisz go za niewiele ponad 7k

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
 

Mój drugi 50W829 też ma tryb piłka nożna, którego nigdy nie używałem bo wygląda i brzmi jak z taniego odpustu. Notabene - B9 można kupić za 6790 (wczoraj za tyle był w ME). 

Edytowane przez aerofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, aerofan napisał:

Lepiej kupować teraz, czy poczekać chwilę na nowe modele lub obniżki ?

W tych okolicznościach może być różnie.Dolar,Euro drogie,z drugiej strony na pewno sprzedaż spadła i będzie spadać.Nowe modele nie zawsze musza być lepsze?Raczej możliwe że w czasie dzisiejszego kryzysu jakość może spaść=cięcie kosztów.Co do marki tutaj prawie wszyscy polecają LG,ja poszedłem inną drogą i wybrałem japończyka😍

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tych okolicznościach może być różnie.Dolar,Euro drogie,z drugiej strony na pewno sprzedaż spadła i będzie spadać.Nowe modele nie zawsze musza być lepsze?Raczej możliwe że w czasie dzisiejszego kryzysu jakość może spaść=cięcie kosztów.Co do marki tutaj prawie wszyscy polecają LG,ja poszedłem inną drogą i wybrałem japończyka
Japończyka? Czyli co? OLED od Sony czy Panasonic?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, gangi007 napisał:

Co do marki tutaj prawie wszyscy polecają LG,ja poszedłem inną drogą i wybrałem japończyka😍

wielu poleca bo to najtańszy oled - często tańszy o kilka tysięcy od panasa/sony - do tego potencjalnie najlepsza gwarancja (chyba jeszcze uwzględniają wypalenia)

 

5 godzin temu, aerofan napisał:

Mój drugi 50W829 też ma tryb piłka nożna, którego nigdy nie używałem bo wygląda i brzmi jak z taniego odpustu. Notabene - B9 można kupić za 6790 (wczoraj za tyle był w ME). 

jeśli masz oko wrażliwe na jakość upłynniania to nie będziesz zadowolony z LG - mają najgorszy upłynniacz na rynku

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

jeśli masz oko wrażliwe na jakość upłynniania to nie będziesz zadowolony z LG - mają najgorszy upłynniacz na rynku

Ja takie rzeczy jak upłynniacze to mam powyłączane od nowości i nigdy tego nie włączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, aerofan napisał:

Ja takie rzeczy jak upłynniacze to mam powyłączane od nowości i nigdy tego nie włączam.

no to LG potencjalnie jest w pewnym sensie optymalnym wyborem

- najtańszy,

- jedyny producent który uwzględnia (chyba jeszcze uwzględnia) wypalenia,

- jedyny co ma hdmi 2.1 oraz chyba jedyny z supportem dla g-sync,

- najmniej agresywny ABL - i to bardzo dużo mniej agresywny,

- jeden z jaśniejszych oledów (np. Sony ma dużo ciemniejszą szczytową jasność, Panas chyba nieco lepszą niż LG),

- sensowny smart - dla wielu jeden z najlepszych - kwestia gustu - dla mnie jest ok - działa szybko i w miarę intuicyjnie i ma chyba wszystkie popularne apki (w Panasie chyba brakuje HBO Go ale może to już nieaktualne),

- pilot z żyroskopem - wybierasz opcje jak w konsoli Nintendo Wii.

wady:

- kiepski upłynniacz,

- brak gwarancji producenta na 5 lat które ma Sony i Panas - opcja za dodatkową opłatą.

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi nierównomiernymi szarościami, jak ktoś już wrzucał ? No i czy jest sens dopłacać do C9 zamiast B9 ? Różnica 1700 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z tymi nierównomiernymi szarościami, jak ktoś już wrzucał ? No i czy jest sens dopłacać do C9 zamiast B9 ? Różnica 1700 zł. 
C9 ma lepszy procesor Alfa 9 2gen. vs Alfa 7 2gen., co do upłynniaczy obrazu to nie wiem jak kiepski musi być materiał wejściowy, żebyś to zauważył :) W testach syntetycznych rzeczywiście szału nie ma, ale testy syntetyczne mają to siebie, że ciężko je odtworzyć w normalnych warunkach w jakich się ogląda TV :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2020 o 13:31, aerofan napisał:

Stoję przed dylematem - jaki wybrać OLED 65 cali do 8500 zł ?

Aktualnie mam Samsunga 65KS7000 ale pora go chyba wymienić na coś z lepszą jakością obrazu. Docelowo oglądanie filmów wieczorem i sport (jak wrócą mecze w TV). 

Upatrzyłem sobie Sony 65AG8, LG OLED65C9 lub B9. A może coś innego, jakiś Panasonic ?

Lepiej kupować teraz, czy poczekać chwilę na nowe modele lub obniżki ?

I na co się zdecydowałeś? Też szukam następcy dla ue65ks7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG C9 mam i ma fatalne skalowanie z 1080p w przypadku meczy, chcesz super obraz musi być dobry sygnał, jak na c+ 4k jest mecz to wygląda super, C+ sport 1i2 i eleveny obraz cienki jak [beeep]a węża.

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...