Skocz do zawartości
Lipton92

Chcę kupić telewizor Samsung UE50RU7172 50 calowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Podjąłem decyzję o zakupie telewizoru. Mój wybór padł na 50 calowy telewizor firmy Samsung UE50RU7172. Mój budżet w którym chce się zmieścić to 1500 zł. Mam 40 metrowe mieszkanie, kanapa znajduje się od miejsca gdzie ma stać telewizor to około ponad dwa metry. Proszę o opinię na temat tego modelu telewizora. Bardzo zależy mi na możliwość korzystania ze Smart tv. Będę wdzięczny za opinię. Pozdrawiam serdecznie:)

Doprecyzowanie: Będzie przy nim siedzieć jedna osoba, pod lekkim kątem. Telewizor na stać, nie wisieć. Chcę żeby miał 4k, światło pada wprost na pokój w kierunku ekranu. Większość czasu spędzam przed telewizorem w nocy. Dużo czasu spędzam przed telewizorem. Preferowana marka to Samsung. Proszę o opinię na temat dokładnie tego modelu telewizora. Bardzo zależy mi na możliwość korzystania ze Smart Tv.

Chciałbym również wspomnieć że bardzo lubię duże telewizory i długie filmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lipton92 napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

Podjąłem decyzję o zakupie telewizoru. Mój wybór padł na 50 calowy telewizor firmy Samsung UE50RU7172. Mój budżet w którym chce się zmieścić to 1500 zł. Mam 40 metrowe mieszkanie, kanapa znajduje się od miejsca gdzie ma stać telewizor to około ponad dwa metry. Proszę o opinię na temat tego modelu telewizora. Bardzo zależy mi na możliwość korzystania ze Smart tv. Będę wdzięczny za opinię. Pozdrawiam serdecznie:)

Doprecyzowanie: Będzie przy nim siedzieć jedna osoba, pod lekkim kątem. Telewizor na stać, nie wisieć. Chcę żeby miał 4k, światło pada wprost na pokój w kierunku ekranu. Większość czasu spędzam przed telewizorem w nocy. Dużo czasu spędzam przed telewizorem. Preferowana marka to Samsung. Proszę o opinię na temat dokładnie tego modelu telewizora. Bardzo zależy mi na możliwość korzystania ze Smart Tv.

Chciałbym również wspomnieć że bardzo lubię duże telewizory i długie filmy ;)

Generalnie to jest niezły wybór. To jest jeden z bardziej udanych modeli w tym budżecie. Tak się składa że mam ten TV. Kupowałem w ostatni czarny piątek pod  koniec tamtego roku za równe 1600 zł. Potrzebowałem drugiego TV do sypialni tylko do oglądania Youtube, Netflix i konsoli Nintendo Switch. W tej roli sprawdza się znakomicie. 

Jeżeli zależy Ci na platfotmie Smart TV to generalnie Tizen Samsunga jest jedną z lepszych na rynku - działa szybko i stabilnie, apek jest wystarczająco żeby pokryć potrzeby większości ludzi.

Co jest największą zaletą tego TV wg mnie? Stosunek cena-jakość. Obraz jest wystarczająco dobry, dobra platforma smart, niski input lag (to dla graczy). Oczywiście nie oczekuj od tego TV wodotrysków w postaci HDR itp. To jest typowy TV na matrycy VA z wszystkimi tego zaletami i wadami.

Wady:

  • Jeżeli zamierzasz oglądać filmy z dvd albo bluray na tym TV to nie jest to dobry wybór. Ten telewizor nie potrafi bez mikroprzycięć odtworzyć filmu w 24 klatkach. Sprawa nie dotyczy większości serwisów streamingowych na Smart TV i część ludzi nie zauważa tych mikroprzycięć, więc nie jest to duża wada. Ale warto o tym wiedzieć, bo można się naciąć
  • Pilot jest strasznie badziewny i plasticzany. Ja sobie kupiłem zamiennik bo oryginalny jest dla mnie zbyt lekki
  • Żaden Samsung obecny na rynku nie odtwarza dźwięku w formacie DTS (znowu nie problem dla smart-TV, ale jeżeli masz filmy na USB tylko z tym formatem dźwięku to możesz się zdziwić)
  • Nie obsługuje urządzeń typu pad, klawiatura, mysz po bluetooth mimo że ma bluetooth (ale tylko do dźwięku)

Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj, postaram się odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam default_smile.pnghttps://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-jvc-led-lt-55va6900-uhd-4k-hdr-android-tv?utm_source=HDTV&utm_medium=XML&utm_content=559223&utm_campaign=2020-04&utm_term=Telewizory

 

Popularność TV Samsunga w Polsce nie bierze się z tego, że to jakieś wybitne TV, szczególnie tańsze modele, po prostu na rynku jest dwóch dużych graczy, reszta zbiera okruszki, a warto czasem zmienić front default_smile.png Ja mam OLEDa LG, ale do sypialni kupiłem JVC i jestem zadowolony, TV na androidzie to fajna odskocznia od WebOs-a default_smile.png

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 65 cali nu8000. Oglądam z 2 metrów nc+ jest dobrze. Więc nie zastanawiaj się i kupuj.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JohnnyCash napisał:

Polecam default_smile.pnghttps://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-jvc-led-lt-55va6900-uhd-4k-hdr-android-tv?utm_source=HDTV&utm_medium=XML&utm_content=559223&utm_campaign=2020-04&utm_term=Telewizory

 

Popularność TV Samsunga w Polsce nie bierze się z tego, że to jakieś wybitne TV, szczególnie tańsze modele, po prostu na rynku jest dwóch dużych graczy, reszta zbiera okruszki, a warto czasem zmienić front default_smile.png Ja mam OLEDa LG, ale do sypialni kupiłem JVC i jestem zadowolony, TV na androidzie to fajna odskocznia od WebOs-a default_smile.png

Ten JVC jest ciekawą propozycją, pod warunkiem że ktoś szuka telewizora na matrycy IPS. Ja nie trawię IPSów i uważam że do oglądania w nocy albo wieczorem jak OP napisał to nie jest dobry wybór. 

Popularność Samsungów, szczególnie tych tańszych bierze się z dwóch powodów:

  • To zawsze są TV na matrycy VA, czyli oferują już na starcie dobry kontrast
  • Mają spoko system Smart-TV pod względem zawartości i szybkości działania nie odbiegający najdroższym modelom Samsunga

Dodaj do tego niską cenę, wieloletnią obecność na rynku (nie jest to marka krzak, która za chwilę zniknie) i masz przepis na sukces. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten JVC jest ciekawą propozycją, pod warunkiem że ktoś szuka telewizora na matrycy IPS. Ja nie trawię IPSów i uważam że do oglądania w nocy albo wieczorem jak OP napisał to nie jest dobry wybór. 
Popularność Samsungów, szczególnie tych tańszych bierze się z dwóch powodów:
  • To zawsze są TV na matrycy VA, czyli oferują już na starcie dobry kontrast
  • Mają spoko system Smart-TV pod względem zawartości i szybkości działania nie odbiegający najdroższym modelom Samsunga
Dodaj do tego niską cenę, wieloletnią obecność na rynku (nie jest to marka krzak, która za chwilę zniknie) i masz przepis na sukces. 
Tak jak napisałem - mam już oleda i drugi TV w moim przypadku może mieć IPSa, gdyż oglądam go "dorywczo", seanse filmowe to raczej już z kanapy bo cenię siebie czarną czerń, a nie szarą czy granatową, a tego ani IPS ani VA ze swoimi słabymi kątami widzenia mi nie da... JVC nadrabia Dolby Vision i Androidem, oglądanie materiałów po SMB przez Kodi bez problemu, natomiast Smart TV Samsungowy (warto dodać, że to nie Tizen jak w najwyższych modelach) podobnie jak WebOS to systemy zamknięte, więc i możliwości Smart poza kilkoma platformami VOD ograniczone... Jak mawiał klasyk: każdemu wg potrzeb, ale JVC oferuje więcej niż wspomniany Samsung jeśli wziąć pod uwagę jakie ficzery oferuje :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, JohnnyCash napisał:

natomiast Smart TV Samsungowy (warto dodać, że to nie Tizen jak w najwyższych modelach)

jak to nie ten sam? Pod względem szybkości działania i zawartości aplikacji dokładnie ten sam. Oczywiście brakuje funkcji, których hardware nie ma czyli np rozbudowanych ustawień upłynniacza czy brak możliwości wyszukiwania głosowego (ale i tak nie po polsku więc żadna strata). 

8 minut temu, JohnnyCash napisał:

JVC oferuje więcej niż wspomniany Samsung jeśli wziąć pod uwagę jakie ficzery oferuje

Zgadzam się, ale przegrywa jakością obrazu po zmroku. Jeżeli to JVC byłoby na matrycy VA to mocno zagroziłby tanim Samsungom. Z matrycą IPS ten model rynku nie zawojuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, ale przegrywa jakością obrazu po zmroku. Jeżeli to JVC byłoby na matrycy VA to mocno zagroziłby tanim Samsungom. Z matrycą IPS ten model rynku nie zawojuje.
Nie zawojuje bo:
a) marketing leży, oferuje te Ttelewizory chyba tylko Media Expert, podobnie jak telewizory TCL, produkowane w Polsce, stoją na półkach, a znajdują nabywcę tylko wśród tych co nie chcą iść z resztą owczego stada po LG czy Samsunga :)
B) JVC to nie jest rozpoznawalna marka dla młodego pokolenia

Ja kupiłem przez sentyment do sprzętu JVC jaki miałem w latach '90, nawet wiedząc, że to turecki Vestel produkujący na licencji JVC, ale brałem pod uwagę ficzery takie jak Dolby Vision, których próżno szukać u konkurencji w tym przedziale cenowym. Oczywiście wbudowany Chromecast też swoje zrobił, do OLEDa nie mogę podłączyć komórki, żeby np zrobić pokaż slajdów z galerii Zdjęcia Google :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję że go kupuje. Tylko jeszcze jest takie pytanie, czy mogę do niego podpiąć kabelek usb który będzie na drugim końcu podpięty do dysku przenośnego ale takiego dużego typu 1 TB żeby tam kolekcjonować różne pliki multimedialne i je odtwarzać w dowolnym momencie? I drugie pytanie, jak mam w domu wifi, to mogę przez wi fi ściągnąć jakiś film na telefon i potem go przez wi-fi przesłać na telewizor żeby ten film obejrzeć?

Edytowane przez Lipton92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobile plansze testowe w paint i na zoltym kolorze zauwazylem delikatna kratke na calym wyswietlaczu. Pozniej zaczalem przypatrywac sie na pomaranczowy i bialy i tak samo. Czy to wada czy wynika z budowy wyswietlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...