Skocz do zawartości
Kaneda1984

Telewizor 65 cali do 5 tysięcy 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam telewizora 65 cali do 5 tysięcy zastanawiam się nad: Samsungie seria q60 ewentualnie q70, ale chyab duzych roznicy oprócz ceny chyba nie ma:)

Widziałem jeszcze model Sony XF 9005 który ma podobno super obraz, ale przeraża mnie system Android,  bo Samsung ma bardzo przyjemny system.

Co myślicie o tych trzech telewizorach? Oled chyba odpada bo za 65 cali będę musiał pewnie zapłacić  7 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik Sony XF90 w wersji 55 calowej mogę Ci spokojnie go polecić , android nie jest taki straszny , potrafi delikatnie zwolnić ale po aktualizacji do wersji 8 są to przypadki które można policzyć na palcach jednej ręki . Telewizor deklasuje inne LCD w swojej klasie a pod względem HDR i większość Oledów. Na poparcie mojego wpisu wklejam recenzje tego tv https://geex.x-kom.pl/recenzje/prawdziwy-hdr-w-przystepnej-cenie-czyli-test-i-recenzja-telewizora-sony-55xf9005/ jest to jedna z wielu pozytywnych recenzji . Podczas wieczornego oglądania potrafi zirytować blooming niestety jest to podyktowane nie za dużą ilość stref nowszy model XG radzi sobie pod tym względem dużo lepiej jednak jest tez droższy . Jednakze XF do oglądania w nasłonecznionym pomieszczeniu sprawuje się znakomicie .

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w szoku tym telewizorem, po przeczytaniu recenzji aż dziwne, że go każdy nie ma w swoim mieszkaniu.

Zawsze byłem fanem Samsunga, łatwo było go sparowac z konsolą i dekoderem, wszystko działało plynnie, ale obraz jest dla mnie najwazniejszy bo po to kupuje tv by cieszyc oko 4k i gra na konsoli:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kaneda1984 napisał:

Właśnie jestem w szoku tym telewizorem, po przeczytaniu recenzji aż dziwne, że go każdy nie ma w swoim mieszkaniu.

Zawsze byłem fanem Samsunga, łatwo było go sparowac z konsolą i dekoderem, wszystko działało plynnie, ale obraz jest dla mnie najwazniejszy bo po to kupuje tv by cieszyc oko 4k i gra na konsoli:)

Haha każdy zwraca uwagę na inne rzeczy , telewizory Sony zawsze były dla mnie w topce jeśli chodzi o jakość . Samsunga mają rodzice chyba z 2015 roku tez fajne telewizory tylko w Samsungach nie podobają mi się te sztuczne kolory są już tak nasycone , aż do przesady , jednak płynność Tizena bije na głowę Androida i to jest brutalny fakt . Android lubi się wysypać  . Ja mam pod Soniaka ps4 podłączone i wszystko jest Ok .  Jasne poczytaj jeszcze jakieś opinie i ze spokojem bierz XF ;) 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Damianos19932 napisał:

tylko w Samsungach nie podobają mi się te sztuczne kolory są już tak nasycone , aż do przesady 

Dzisiaj Samsungi sa juz zdecydowanie lepiej ustawiane/kalibrowane po wyjsciu z fabryki i duzo mniej "cukierkowe" niz bylo to w 2015r.  Obecnie mozna przyjac ze te praktycznie ten sam poziom, a juz na pewno nie mozna skupiac sie na tym jako przewadze jednego nad drugim.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie było można sobie zmniejszyć nasycenia kolorów w ustawieniach
Ja odrazu zmniejszyłem z fabrycznego 25 na 11.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

Dzisiaj Samsungi sa juz zdecydowanie lepiej ustawiane/kalibrowane po wyjsciu z fabryki i duzo mniej "cukierkowe" niz bylo to w 2015r.  Obecnie mozna przyjac ze te praktycznie ten sam poziom, a juz na pewno nie mozna skupiac sie na tym jako przewadze jednego nad drugim.

Nie do końca się z Tobą zgodzę , pod względem  odwzorowania barw i naturalności po wyjęciu z pudełka rządzi Sony sugerowałem się tutaj stroną rtings naprzyklad  . Potwierdzają to recenzenci nie tylko z PL , ale i zza granicy . Nie wiem jak to jest teraz u Samsunga , ale wiem , że tak jak w telefonach z Amoledami  kolory były przesycone  . Jednemu się to podoba a drugi stwierdzi , że to nie ta bajka .

2 godziny temu, raf7705 napisał:

Jak by nie było można sobie zmniejszyć nasycenia kolorów w ustawieniach emoji3.png
Ja odrazu zmniejszyłem z fabrycznego 25 na 11.

Jak najbardziej można , chodzi  mi tylko o kwestie out of box czyli bez majsterkowania w ustawieniach . Ale zgadza się można to skalibrować 😃 

Edytowane przez Damianos19932
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja to inna bajka, ja mówię o zwykłym zmniejszeniu nasycenia kolorów.

Jak ci ustawią głośność za wysoko, to sobie nie zmniejszysz głośności... Tylko będziesz pisał, że telewizor, jest za głośny "out of box"

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raf7705 napisał:

Kalibracja to inna bajka, ja mówię o zwykłym zmniejszeniu nasycenia kolorów.

Jak ci ustawią głośność za wysoko, to sobie nie zmniejszysz głośności... Tylko będziesz pisał, że telewizor, jest za głośny "out of box"emoji1.png

on sobie skalibruje dźwięk.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Damianos19932 napisał:

Jak najbardziej można , chodzi  mi tylko o kwestie out of box czyli bez majsterkowania w ustawieniach . Ale zgadza się można to skalibrować 😃 

Aby nie bylo watplowosci dla tych co sie nie znaja - zmiana nasycenia obrazu to nie jest zadna kalibracja !  

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Droga jest taka kalibracja? czy faktycznie odczuje się różnice? I co najważniejsze czy taka kalibracja nie przyspieszy uszkodzenia matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nygus napisał:

on sobie skalibruje dźwięk.

Kalibracja - proces dopasowywania parametrów urządzenia do warunków pracy. Polecam najpierw zajrzeć do słownika pojęć a potem się wymądrzać . Skalibrować w znaczeniu ustawić o taki sens mi chodziło 

2 godziny temu, Xisiek napisał:

Aby nie bylo watplowosci dla tych co sie nie znaja - zmiana nasycenia obrazu to nie jest zadna kalibracja !  

 Chodziło mi o skalibrowanie ( ustawienie obrazu pod swój gust ) .

1 godzinę temu, Kaneda1984 napisał:

Droga jest taka kalibracja? czy faktycznie odczuje się różnice? I co najważniejsze czy taka kalibracja nie przyspieszy uszkodzenia matrycy?

 Profesjonalna kalibracja  Około 500 zł . Warto zawsze taki fachowiec używa profesjonalnego sprzętu , jeśli się człowiek nie zna to chyba warto . Chociaż tak jak wspominałem Sony np ma dobrze skalibrowante telewizory po wyjęciu z pudełka . Nie przyspieszy uszkodzenia jeśli robi to ktoś ogarnięty .

Edytowane przez Damianos19932
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Damianos19932 napisał:

Kalibracja - proces dopasowywania parametrów urządzenia do warunków pracy. Polecam najpierw zajrzeć do słownika pojęć a potem się wymądrzać . Skalibrować w znaczeniu ustawić o taki sens mi chodziło 

 Chodziło mi o skalibrowanie ( ustawienie obrazu pod swój gust ) .

 Profesjonalna kalibracja  Około 500 zł . Warto zawsze taki fachowiec używa profesjonalnego sprzętu , jeśli się człowiek nie zna to chyba warto . Chociaż tak jak wspominałem Sony np ma dobrze skalibrowante telewizory po wyjęciu z pudełka . Nie przyspieszy uszkodzenia jeśli robi to ktoś ogarnięty .

masz jednak problemy z czytaniem, rozumieniem i cholera wie z czym jeszcze.

jeśli koniecznie chcesz to proszę tu jest definicja;

Kalibracja - (ang. calibration, wzorcowanie) – działanie, które polega na ustaleniu relacji pomiędzy wartościami wskazywanymi przez badane urządzenie a wartościami wskazywanymi przez wzorzec.

 

jakoś dziwnie w Twojej "definicji" zabrakło najważniejszej części. wiec najpierw zajrzyj do "słownika" a potem zacznij się wymądrzać, ustawić to możesz meble w domu.

2 godziny temu, Kaneda1984 napisał:

Droga jest taka kalibracja? czy faktycznie odczuje się różnice? I co najważniejsze czy taka kalibracja nie przyspieszy uszkodzenia matrycy?

kalibracja Ci nie przyspieszy zadbego uszkodzenia matrycy, jeśli ktoś Ci to powiedział to przestań słuchać takich osób.

Najprościej, kalibracja jest po to, żeby obraz (w sumie kolory) był poprawnie wyświetlany na ekranie , czyli aby czerwony był czerwony, biały to biały itd.

 

2 godziny temu, Kaneda1984 napisał:

Droga jest taka kalibracja? czy faktycznie odczuje się różnice? I co najważniejsze czy taka kalibracja nie przyspieszy uszkodzenia matrycy?

A czy zobaczysz różnice?? tego nikt nie wie, dopóki nie zrobi się kalibracji, bo to zależy od tego jak Twój tv teraz wyświetla obraz, może być duża różnica po kalibracji a może nie być jej wcale, bo może Twój tv wyświetla idealnie idealny obraz.

Edytowane przez Nygus
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 Profesjonalna kalibracja  Około 500 zł . Warto zawsze taki fachowiec używa profesjonalnego sprzętu , jeśli się człowiek nie zna to chyba warto . Chociaż tak jak wspominałem Sony np ma dobrze skalibrowante telewizory po wyjęciu z pudełka . Nie przyspieszy uszkodzenia jeśli robi to ktoś ogarnięty .
Kalibrowanie, to ustawianie pod jakiś wzorzec.
Ustawianie pod "swój gust", to nie jest kalibrowanie.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, raf7705 napisał:

Kalibrowanie, to ustawianie pod jakiś wzorzec.
Ustawianie pod "swój gust", to nie jest kalibrowanie.

Okej wielkie sory  w takim razie , źle zrozumiałem to pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...