Skocz do zawartości
Dammmcio

Soundbar Panasonic SC-HTB688

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, UHD fan napisał:

A jak masz łącze TV - belka ? Po HDMI ARC ? Może w TV masz tylko jeden dedykowany port HDMI ARC. Czy go namierzyłeś? Pytam bo piszesz, że nieco inaczej system TV + belka pracuje po optyku a inaczej po ARC HDMI.

Koniecznie podmień źródło na konsolę. Wszystko będzie jasne. 

Mam 1 złącze w TV, podnie też się podłączyłem.

 

9 minut temu, Nygus napisał:

:) mówiłeś, ze przeczytałeś instrukcje, jak do niej zajrzałem na chwilkę i tam jest jedna z dostępnych opcji "test audio", nie wiem jak to działa bo nie mam tego tv, ale domyślam się, ze tv przeprowadza "test" i odtwarza jakieś "dźwięki", i można się zorientować czy sprzęt gra poprawnie.

po minucie szukania, zobacz tutaj https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-htb488-688-test.html

Dwie konkluzje po przeczytaniu tego testu:

1. Przestaw suba jak najbliżej soundbara, testujący napisał ze dialogi potrafią się pojawiać w subie i jest to słyszalne szczególnie kiedy sub jest oddalony od soundbara.

2. możesz przytłumić suba wkładając cos w otwór rezonansowy

Zapisz sobie na jakim filmie/filmach z yt najbardziej jest słyszalne to buczenie, i dokładnie ten sam filmik odtwórz przez inne urządzenia podłączone do suba, ale nie przez tv, z komórki, z kompa, z konsoli z innego tv, cokolwiek masz innego. Jak to sprawdzisz to będziesz wiedział czy ten problem występuje zawsze, czy tylko z Twoim tv. jak występuje zawsze to albo tak to ma grać albo soundbar/sub są uszkodzone. Jeśli to jest słyszalne tylko z tv to znaczy ze albo tv ma problem, albo tv i ten konkretnie soubdar maja razem ze sobą problem, albo tak jak wcześniej -> tak to ma grać albo soundbar/sub są uszkodzone.

Najważniejsze… zastanów się czy chcesz się z tym bawić, czy chcesz/możesz oddać/wymienić ten sprzęt na inny.

Nie po to kupiłem soundbar żeby teraz pchać coś w suba... a sub stoi 1m Od jednostki macierzystej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Dammmcio napisał:

Mam 1 złącze w TV, podnie też się podłączyłem.

 

Nie po to kupiłem soundbar żeby teraz pchać coś w suba... a sub stoi 1m Od jednostki macierzystej.

niczego nie musisz robić, to Twój sprzęt.

możesz ze to przeczytać co napisał testujący sprzęt, który masz i z którym to Ty masz problem

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na testach im tak wyszło, tzn że ten typ tak ma.
Ja bym go oddał i kupił grajbelke Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raf7705 napisał:

Skoro na testach im tak wyszło, tzn że ten typ tak ma.
Ja bym go oddał i kupił grajbelke Samsunga.

dokładnie na to wygląda, ewentualne przestawienie suba może to w jakiś sposób zmienić ale nie da się tego całkowicie wyeliminować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raf7705 napisał:


Ja bym go oddał i kupił grajbelke Samsunga.

Możesz podlinkowac polecane modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modeli jest sporo, ceny różne, wybierz taki na jaki masz budżet.

Np hw-r550, to tak ze środka puli dostępnych.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, raf7705 napisał:

Np hw-r550, to tak ze środka puli dostępnych.

 

 

Coś do 1200zl mogę wziąć, tylko zeby nie zachowywał się jak ten... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dammmcio napisał:

Coś do 1200zl mogę wziąć, tylko zeby nie zachowywał się jak ten... 

:) to już Ty będziesz mogl powiedzieć jak kupisz jakiś inny, czy się tak zachowuje czy nie.

Wszystko zależy od tego czego szukasz, czy to MUSI być soundbar, jeśli szukasz czegoś w miarę taniego i dobrego to mogę polecić Logitech Z5500, ten sprzęt gra świetnie, ale... to tylko używany (około 700pln pewnie można kupić), brak HDMI, brak bluetooth.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze by było, żebyś coś poczytał, zanim kupisz. W sensie, opinie, testy, itp.

Coś do 1200zl mogę wziąć, tylko zeby nie zachowywał się jak ten... 
A co ja sklep jestem, żeby ci coś oferować....
Masz internet to szukaj.
Dostałeś namiar, co mniej więcej, będzie ok i tyle.
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:

A co ja sklep jestem, żeby ci coś oferować....
Masz internet to szukaj.
Dostałeś namiar, co mniej więcej, będzie ok i tyle.

Nie musisz odrazu skakać... Jak widzisz nie do końca się ja tym znam... chciałem zapoznać się z waszą opinią-fachowców- co jest dobre i godne polecenia w tych pieniądzach... W każdym razie dzięki za pomoc.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...