Skocz do zawartości
Dammmcio

Soundbar Panasonic SC-HTB688

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem ostatnio soundbar z tytułu, nurtuje mnie pytanie:

Czy podczas oglądania filmów, twórczości na Youtube itp. Ze subwoofera powinny się wydawać dźwięki, podbicie, dudnienie? Konkretnie chodzi mi o dialogi, kiedy zaczyna się rozmowa subwoofer dudni, irytuje mnie to strasznie... Jeśli to jest nornalne to chyba będę zmuszony oddać sprzęt... Podłączony jest z TV Samsung UE65NU8042 przy pomocy kabla HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a nie ma tam żadnej regulacji głośności, do niskich tonów, żeby go przyciszyć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dammmcio napisał:

Konkretnie chodzi mi o dialogi, kiedy zaczyna się rozmowa subwoofer dudni, irytuje mnie to strasznie... 

Gdy ida tylko dialogi to sub generalnie "siedzi cicho". Jesli cos dudni to moze byc uszkodzenie/zle podpiecie kabli. Polecalbym podpiac jakies inne zrodlo i zobaczyc jak gra aby wykluczyc problem po stronie tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:

No a nie ma tam żadnej regulacji głośności, do niskich tonów, żeby go przyciszyć....

Regulacja z pilota jest na zero, innej np. z samego suba nie ma...

 

Godzinę temu, Xisiek napisał:

Gdy ida tylko dialogi to sub generalnie "siedzi cicho". Jesli cos dudni to moze byc uszkodzenie/zle podpiecie kabli. Polecalbym podpiac jakies inne zrodlo i zobaczyc jak gra aby wykluczyc problem po stronie tv.

Dziś przyjdzie mi kabel toslink, sprawdzę na nim i dam znać. Po bluetooth jest nawet gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dialogach, to subwoofer powinien być cicho, tak jak kolega napisał.
Do sprawdzenia , połączenie (kable), ustawienia, a jak nic nie pomoże, to go oddaj.
Kup sobie soundbar Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dammmcio napisał:

Regulacja z pilota jest na zero, innej np. z samego suba nie ma...

 

Dziś przyjdzie mi kabel toslink, sprawdzę na nim i dam znać. Po bluetooth jest nawet gorzej...

sprawdź czy można zmienić ustawienia dźwięku w tv, może tam być  np. opcja zmiany ustawien tonów niskich, i powinno być możliwość zmiany rodzaju dzwieku jak np. film, gra itp.

w systemie 5.1 jeśli odtwarzasz dźwięk stereo to sub nie powinien się wcale włączyć, w przypadku soundbara może on pracować w ten sposób, ze sub nie jest "podpięty" do dedykowanego kanału LFE i gra cały czas, bo jest po prostu "zamiennikiem" głośników basowych których nie ma w głośnikach dla kanału lewego i prawego, i które nie sa w stanie odtworzyć niskich tonów.

działa bluetooth, sparuj z czymś innym np. z telefonem i sprawdź jak odtwarza muzykę, lub te same filmy z yt

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Nygus napisał:

sprawdź czy można zmienić ustawienia dźwięku w tv, może tam być  np. opcja zmiany ustawien tonów niskich, i powinno być możliwość zmiany rodzaju dzwieku jak np. film, gra itp.

w systemie 5.1 jeśli odtwarzasz dźwięk stereo to sub nie powinien się wcale włączyć, w przypadku soundbara może on pracować w ten sposób, ze sub nie jest "podpięty" do dedykowanego kanału LFE i gra cały czas, bo jest po prostu "zamiennikiem" głośników basowych których nie ma w głośnikach dla kanału lewego i prawego, i które nie sa w stanie odtworzyć niskich tonów.

działa bluetooth, sparuj z czymś innym np. z telefonem i sprawdź jak odtwarza muzykę, lub te same filmy z yt

Dialogi z YT - masakra, odzywa się sub. Muzyka gra spoko. Co do ustawień: po podłączeniu soundbara nic nie mogę przestawić, bez niego- głośniki TV- mogę zmieniać. Wrócę do domu to jeszcze nagram jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Dammmcio napisał:

Dialogi z YT - masakra, odzywa się sub. Muzyka gra spoko. Co do ustawień: po podłączeniu soundbara nic nie mogę przestawić, bez niego- głośniki TV- mogę zmieniać. Wrócę do domu to jeszcze nagram jak to działa.

w tv musi być jakaś możliwość zmiany rodzaju sygnału/dzwieku wysyłanego na urządzenie zewnętrzne, minimum to powinno być cos jak; stereo/wielokanalowy

soundbar tez powinien mieć możliwość zmiany trybu audio ??? takie jak standard, muzyka, film, wiadomości, sprawdź na różnych ustawieniach. podepnij soundbar do kompa i sprawdź jak gra z różnymi rodzajami "danych" dziękowych, gry, filmy, muzyka i wszystko co masz odstępne.

sprawdź jak gra kiedy jest sygnał tylko stereo, jak kiedy jest 5.1 lub inny niż stereo, jak to wygląda z filmów,.

A jeśli problem występuje tylko z yt (na każdym kanale/filmiku??) to może to jest problem yt i to tyle. Wtedy nie ma dużego wyboru, albo to akceptujesz, albo złóż reklamacje do yt :) albo wymień/oddaj ten soundbar. 

Edytowane przez Nygus
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Nygus napisał:

w tv musi być jakaś możliwość zmiany rodzaju sygnału/dzwieku wysyłanego na urządzenie zewnętrzne, minimum to powinno być cos jak; stereo/wielokanalowy

soundbar tez powinien mieć możliwość zmiany trybu audio ??? takie jak standard, muzyka, film, wiadomości, sprawdź na różnych ustawieniach. podepnij soundbar do kompa i sprawdź jak gra z różnymi rodzajami "danych" dziękowych, gry, filmy, muzyka i wszystko co masz odstępne.

sprawdź jak gra kiedy jest sygnał tylko stereo, jak kiedy jest 5.1 lub inny niż stereo, jak to wygląda z filmów,.

A jeśli problem występuje tylko z yt (na każdym kanale/filmiku??) to może to jest problem yt i to tyle. Wtedy nie ma dużego wyboru, albo to akceptujesz, albo złóż reklamacje do yt :) albo wymień/oddaj ten soundbar. 

Wydaje mi się, że w telewizorze nie mam opcji zmiany, próbowałem ze zmianą z soundbara, Voice itp. caly czas sub odpowiada tylko troszkę inaczej... na Netflix z ustawionym 5.1 jest podobnie, TV naziemna też. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiada, bo tak jest podłączony sub w tym soundbarze, jest po prostu "zamiennikiem" głośników basowych których nie ma w głośnikach dla kanału lewego i prawego (i pewnie tez dla centralnego) dlatego sub gra zawsze, bez tego suba nie miałbyś wcale żadnego basu, jak sądzę.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nygus napisał:

odpowiada, bo tak jest podłączony sub w tym soundbarze, jest po prostu "zamiennikiem" głośników basowych których nie ma w głośnikach dla kanału lewego i prawego (i pewnie tez dla centralnego) dlatego sub gra zawsze, bez tego suba nie miałbyś wcale żadnego basu, jak sądzę.

Ok, czyli niezależnie od ustawień ten soundbar będzie tak grał? Wrócę do domu to odlacze go i zobaczę czy są tony średnie/ niskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Dammmcio napisał:

Ok, czyli niezależnie od ustawień ten soundbar będzie tak grał? Wrócę do domu to odlacze go i zobaczę czy są tony średnie/ niskie.

Zależnie od ustawień będzie grał troszkę inaczej, jeśli suba nie wyłączysz z prądu to sub będzie zawsze wydawał "jakieś" dźwięki. ??? Sprawdź jak to gra bez suba, czy taka opcja Ci pasuje, co się zmieni.

16 minut temu, Dammmcio napisał:

Ok, czyli niezależnie od ustawień ten soundbar będzie tak grał? Wrócę do domu to odlacze go i zobaczę czy są tony średnie/ niskie.

nie soundbar tylko sub, niezależnie od ustawień w tv i od ustawień w soudbarze w tym sprzęcie sub będzie zawsze gral, powinien za każdym razem grać troszkę inaczej ale będzie grał.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Nygus napisał:

odpowiada, bo tak jest podłączony sub w tym soundbarze, jest po prostu "zamiennikiem" głośników basowych których nie ma w głośnikach dla kanału lewego i prawego (i pewnie tez dla centralnego) dlatego sub gra zawsze, bez tego suba nie miałbyś wcale żadnego basu, jak sądzę.

Co Ty za teorie kolego glosisz?! To jest sub 3.1 , przy odpowiedniej zrodle sub obsluguje tylko swoj kanal, reszta robi swoje w "pelnym pasmie". Nawet zakladajac ze pasmo jest tak pociete przy zwyklym sygnale 2.0 ze sub wspiera wyzszy bas glosnikow z belki  nie ma prawa pojawiac sie dudnienie, o ktorym pisze autor watku (czestotliwosc ludzkiego glosu jest w innym zakresie pasma niz dudnienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Xisiek napisał:

Co Ty za teorie kolego glosisz?! To jest sub 3.1 , przy odpowiedniej zrodle sub obsluguje tylko swoj kanal, reszta robi swoje w "pelnym pasmie". Nawet zakladajac ze pasmo jest tak pociete przy zwyklym sygnale 2.0 ze sub wspiera wyzszy bas glosnikow z belki  nie ma prawa pojawiac sie dudnienie, o ktorym pisze autor watku (czestotliwosc ludzkiego glosu jest w innym zakresie pasma niz dudnienie).

Żadne teorie. Miałem kilka różnych sprzętów, które w ten sposób grały. Cały czas mam np. logitecha Z5500, który w ten sposób gra, nie buczy co prawda, ale nie zmienia to faktu, ze sub gra zawsze, nawet jeśli jest to sygnał stereo. Satelity to tony wysokie i średnie a sub gra zawsze, mniej lub bardzie jest słyszalny ale jest. W przypadku sygnalu DD/DTS 5.1 jest oczywiście odtwarzany z sub kanal LFE.

Oczywiście nie może być dudnienia, zwróć uwagę na to ze u niego w stereo nie ma problemu. a nie powiesz chyba ze każdy filmik z yt jest w 5.1?

Powyższe nie dotyczy "prawdziwego" zestawu audio do kina domowego. :) może i jestem już głuchy, ale wiem, ze w przypadku mojego aktywnego suba w kd, włącza się on tylko i wyłącznie jak ma sygnał DD/DTS czy inny z kanałem LFE, chyba ze mam cos źle podłączone/skonfigurowane...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia które są widoczne z poziomu telewizora:

20200409_181330.jpg

20200409_181311.jpg

Teraz, Dammmcio napisał:

Ustawienia które są widoczne z poziomu telewizora:imageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d32imageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d32imageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d32

20200409_181330.jpg

20200409_181311.jpg

Po podłączeniu soundbara Toslinkiem:

Działa lepiej, suba nie słychać aż tak w dialogach ( jest bardziej echo niż dudnienie, podbicie) ale to nadal nie jest to czego bym oczekiwał... włączyłem muzykę i stwierdzam że brak środka, napier***A basem i nic więcej. Ma ktoś jeszcze pomysł co do tego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

To jest sub 3.1 , przy odpowiedniej zrodle sub obsluguje tylko swoj kanal, reszta robi swoje w "pelnym pasmie".

To nie jest sub 3.1. 

Wydzielenie / oddzielenie sygnału (kanał LFE) dla subwoofera następuje w urządzeniu Twoim soundbarze. Na wejściu zwykle jest audio 2.0. Podobnie z kanałem centralnym. Także jest wydzielany w soundbarze. Głośniki centralne zwiększają selektywność sceny dźwiękowej. Głos ludzki może pojawić się w kanale LFE jako dolna alikwota. 

Dudnienie - to zjawisko akustyczne czyli skutek niechcianej interferencji fal akustycznych.  Wydaje mi się, że masz uszkodzony soundbar. Zagraj coś z pena wpiętego bezpośrednio to się okaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, UHD fan napisał:

To nie jest sub 3.1. 

Wydzielenie / oddzielenie sygnału (kanał LFE) dla subwoofera następuje w urządzeniu Twoim soundbarze. Na wejściu zwykle jest audio 2.0. Podobnie z kanałem centralnym. Także jest wydzielany w soundbarze. Głośniki centralne zwiększają selektywność sceny dźwiękowej. Głos ludzki może pojawić się w kanale LFE jako dolna alikwota. 

Dudnienie - to zjawisko akustyczne czyli skutek niechcianej interferencji fal akustycznych.  Wydaje mi się, że masz uszkodzony soundbar. Zagraj coś z pena wpiętego bezpośrednio to się okaże. 

Port USB jest przeznaczony tylko do celów serwisowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, są tam chyba wejścia optical i coaxial. Chodzi by sprawdzić działanie przy eliminacji tego TV. Może masz jakieś CD/DVD/BD/konsole ?  Podepnij bezpośrednio i napisz czy dalej jest kaszana.   

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, UHD fan napisał:

OK, są tam wejścia typu optical i coaxial. Chodzi by sprawdzić działanie przy eliminacji tego TV. Może masz jakieś DVD/BD/konsole ?  Podepnij bezpośrednio.   

Ok, sprawdzę z PS4 i ewentualnie z PC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawienia które są widoczne z poziomu telewizora:imageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d322deb4ba92480c0004b26401aa5e49264e7bfd487d44139fdimageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d322deb4ba92480c0004b26401aa5e49264e7bfd487d44139fdimageproxy.php?img=&key=fc1eb1b581f25d322deb4ba92480c0004b26401aa5e49264e7bfd487d44139fd
20200409_181330.thumb.jpg.51ebf25efda5e197a6c07a03bb70d868.jpg
20200409_181311.thumb.jpg.874236eb172ef8213af72564512aa8e2.jpg
Po podłączeniu soundbara Toslinkiem:
Działa lepiej, suba nie słychać aż tak w dialogach ( jest bardziej echo niż dudnienie, podbicie) ale to nadal nie jest to czego bym oczekiwał... włączyłem muzykę i stwierdzam że brak środka, napier***A basem i nic więcej. Ma ktoś jeszcze pomysł co do tego? 
A to ustawienie.
"Głośnik niskotonowy i korektor", co jest na szaro, kiedy jest aktywne,. może przy połączeniu przez bluetooth....
Poczytaj instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raf7705 napisał:

A to ustawienie.
"Głośnik niskotonowy i korektor", co jest na szaro, kiedy jest aktywne,. może przy połączeniu przez bluetooth....
Poczytaj instrukcję.

Widnieje przy podłączeniu Toslinkiem i HDMI ale wciąż jest na szaro - niedostępne, po Bluetooth znika całkowicie. Z instrukcją zapoznałem się zanim napisałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Dammmcio napisał:

Widnieje przy podłączeniu Toslinkiem i HDMI ale wciąż jest na szaro - niedostępne, po Bluetooth znika całkowicie. Z instrukcją zapoznałem się zanim napisałem temat.

a używałeś w tv opcji test audio? i taka podstawowa, czy masz zaktualizowane oprogramowanie tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nygus napisał:

a używałeś w tv opcji test audio? i taka podstawowa, czy masz zaktualizowane oprogramowanie tv?

Zawsze wszytko staram się aktualizować więc powinno być aktualne. Co do "test audio", nie, nie próbowałem. W tej chwili wychodzę do pracy więc już nie sprawdzę, wieczorem to zrobię i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz łącze TV - belka ? Po HDMI ARC ? Może w TV masz tylko jeden dedykowany port HDMI ARC. Czy go namierzyłeś? Pytam bo piszesz, że nieco inaczej system TV + belka pracuje po optyku a inaczej po ARC HDMI.

Koniecznie podmień źródło na konsolę. Wszystko będzie jasne. 

Edytowane przez UHD fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Dammmcio napisał:

Zawsze wszytko staram się aktualizować więc powinno być aktualne. Co do "test audio", nie, nie próbowałem. W tej chwili wychodzę do pracy więc już nie sprawdzę, wieczorem to zrobię i dam znać.

:) mówiłeś, ze przeczytałeś instrukcje, jak do niej zajrzałem na chwilkę i tam jest jedna z dostępnych opcji "test audio", nie wiem jak to działa bo nie mam tego tv, ale domyślam się, ze tv przeprowadza "test" i odtwarza jakieś "dźwięki", i można się zorientować czy sprzęt gra poprawnie.

po minucie szukania, zobacz tutaj https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-htb488-688-test.html

Dwie konkluzje po przeczytaniu tego testu:

1. Przestaw suba jak najbliżej soundbara, testujący napisał ze dialogi potrafią się pojawiać w subie i jest to słyszalne szczególnie kiedy sub jest oddalony od soundbara.

2. możesz przytłumić suba wkładając cos w otwór rezonansowy

Zapisz sobie na jakim filmie/filmach z yt najbardziej jest słyszalne to buczenie, i dokładnie ten sam filmik odtwórz przez inne urządzenia podłączone do suba, ale nie przez tv, z komórki, z kompa, z konsoli z innego tv, cokolwiek masz innego. Jak to sprawdzisz to będziesz wiedział czy ten problem występuje zawsze, czy tylko z Twoim tv. jak występuje zawsze to albo tak to ma grać albo soundbar/sub są uszkodzone. Jeśli to jest słyszalne tylko z tv to znaczy ze albo tv ma problem, albo tv i ten konkretnie soubdar maja razem ze sobą problem, albo tak jak wcześniej -> tak to ma grać albo soundbar/sub są uszkodzone.

Najważniejsze… zastanów się czy chcesz się z tym bawić, czy chcesz/możesz oddać/wymienić ten sprzęt na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...