Skocz do zawartości
tasso

Monitor 2k 144HZ IPS do Edycji Zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje monitora z dobrym odwzorowaniem kolorów do edycji zdjęć a za razem szybkiego 144hz monitora do Gier z rozdzielczością 2k - taki złoty środek do 2-3 tysięcy zł. Zdaje sobie sprawę że nie ma monitora w 100% idealnego do obu z tych potrzeb. 
Zastanawiam się nad dwoma modelami:
LG 27GL850-B
BenQ EX2780Q

Który według was najbardziej spełni swoją rolę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tasso napisał:

Witam, poszukuje monitora z dobrym odwzorowaniem kolorów do edycji zdjęć a za razem szybkiego 144hz monitora do Gier z rozdzielczością 2k - taki złoty środek do 2-3 tysięcy zł. Zdaje sobie sprawę że nie ma monitora w 100% idealnego do obu z tych potrzeb. 

Dobrze czujesz, do edycji foto uznana w zasadzie jest jedna marka Eizo. Niektorzy tez polecaja wyzsze modele marki Nec. Oba produkty wskazane przez Ciebie to czysto gamingowe maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ani eizo ani nec nie mają takich monitorów mowa o 144hz a nawet jeśli by były cena będzie kosmiczna. Także tak czy siak jest skazany za produkty innych firm ale nie będą to pod żadnym pozorem dobre monitory do zdjęć.

Zagadaj na mva.pl

 

Edytowane przez D4r3KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może inaczej bo znam temat neców i eizo ale profesjonalistą w zdjęciach nie jestem, nie mniej jednak mam kontakt z profesjonalnymi (no może nazwijmy ich "Zawodowymi" bo profesjonalizmu tam nie ma) fotografami na monitorach tn za 300 zł - brak komentarza. 

 Zacznijmy jeszcze raz i wyjaśnię dlaczego interesuje mnie ten typ monitorów. 

Obecnie mam monitor 22 calowy TN z przed 15 lat bez full hd.


Gry = 30% wieczorami gry typu PUBG / GTA / COD tu mi zależy na szybkim odświeżaniu. Tutaj Niby LG lepiej się sprawdza bo szybszy czas reakcji. 
Zdjęcia = 15% - obrobienie jakichś zdjęć np. z  wakacji lub amatorskiej sesji - do zabawy. Tu mi zależy na w miarę przyzwoitych  kolorach bo obecna matryca TN to porażka, a w w/w modelach mamy do dyspozycji IPS oraz niezłe odwzorowanie barw - więc oba. 
Praca = 55 % - Programowanie /  trochę Grafiki / - tu mi zależy na rozdzielczości 2k a nawet 4k z prostego powodu - przestrzeń robocza + ostry tekst, z tego co się okrętuję to w/w benq ma dwa tryby 2k 144hz lub 4k 60hz więc duża przestrzeń robocza -  nie wiem jak z LG.
Filmy = 5 % -  Tu ma być 27 lub więcej cali 

 

Może pod tym kontem poszukajmy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...