Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Wczoraj w sklepie widziałem obok się 2 modele XF9005 i XG8596. Wg testów ten pierwszy wymiata i jest chyba najlepszym TV do 4000zl, ale na tym drugim leciał mecz piłki nożnej "chyba demo" obok stał jeszcze Sony OLED to jeśli mam być szczery obraz na tym XG wymiatal, kolory mega żywe, czerń cudowna, wszystko ostre bez żadnych opóźnień i dla mnie obraz był bardzo podobny do tego OLED natomiast na tym XF9005 jakoś takiego wow nie było, tylko że leciało demo sklepu akurat. 

Ogólnie wiem, że jeden to IPS a drugi VA oraz pełne podświetlanie i krawędziowe, ale dlaczego w takim razie mimo braku czerni w XG wg testów była tam czerń bardzo mocna? Jaka powłokę maja oba modele? Może XF ma matowa a XG błyszcząca stąd wydawało mi się ze lepszy jest kontrast? 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2020 o 12:42, Jakubeq napisał:

Ogólnie wiem, że jeden to IPS a drugi VA oraz pełne podświetlanie i krawędziowe, ale dlaczego w takim razie mimo braku czerni w XG wg testów była tam czerń bardzo mocna?

W sklepowym jarzeniowym świetle nawet IPS ma czerń jak OLED :). Dlatego nie porównuj takich rzeczy w sklepie. W domu się okaże że ten XG zamiast czarnego wyświetla szare mleko, chyba że będziesz oglądał zawsze przy włączonym świetle. Z tych dwóch telewizorów ja wybrałbym XF9005 bo to jeden z najbardziej udanych telewizorów Sony ostatnich lat. Matryca VA, całkiem dobry kontrast i czerń, spoko wydajność HDR i przede wszystkim mnóstwo pozytywnych opinii normalnych użytkowników, a nie sklepowych naganiaczy. Oczywiście nie jest to telewizor idealny i też ma swoje wady, ale ogólnie współczynnik cena/jakość jest dla tego modelu bardzo korzystny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

W sklepowym jarzeniowym świetle nawet IPS ma czerń jak OLED :). Dlatego nie porównuj takich rzeczy w sklepie. W domu się okaże że ten XG zamiast czarnego wyświetla szare mleko, chyba że będziesz oglądał zawsze przy włączonym świetle. Z tych dwóch telewizorów ja wybrałbym XF9005 bo to jeden z najbardziej udanych telewizorów Sony ostatnich lat. Matryca VA, całkiem dobry kontrast i czerń, spoko wydajność HDR i przede wszystkim mnóstwo pozytywnych opinii normalnych użytkowników, a nie sklepowych naganiaczy. Oczywiście nie jest to telewizor idealny i też ma swoje wady, ale ogólnie współczynnik cena/jakość jest dla tego modelu bardzo korzystny.

Zgadzam się z przedmówcą posiadam XF90 i wszystko jest okej jednakże warto zwrócić uwagę na bardzo kiepski pilot który wyglada jak z epoki lat 90 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jakubeq napisał:

Chyba pozostaje mi zakup przez internet i najwyżej oddać jak mi się nie spodoba:)

To prawda zawsze masz opcje zwrotu , jednak telewizor pod względem cena/ jakość wymiata wiec myśle , że będziesz zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem nowy egzemplarz,... proszę powiedzcie mi że nie każdy ma taką matryce/ podświetlenie. TRAGEDIA..

Do tego tv samoczynnie się wyłaczał

 

ee79a00738e687bdmed.jpg

459b00cb7df36513med.jpg

eb690e081b31d5f5med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, tak być nie powinno! Zwróć do sklepu. Miałem XF9005 i oddałem z powodu beznadziejnie działającego strefowego podświetlenia matrycy, prawie codziennego porannego odpinania go z sieci aby działał normalnie, a decyzję przypieczętował brak wsparcia dla tego modelu do Android TV 9 z powodu "zbyt słabego" procesora ;/ XG8596 ma gorszą czerń, ale przynajmniej jest równomierna i nie miga ciągle podświetlenie przy byle napisach oraz ma już nowy procesor... Filmy z Dolby Vision na XF9005 to była porażka widać, że dodali tę funkcję na siłę po roku od wejścia na rynek. Ogólnie chyba nie bez powodu cena tego TV poleciała tak w dół... Zrób sobie jakieś fajne podświetlenie za telewizorem i nie będziesz tak zwracał uwagi na czerń w XG8596, która przynajmniej będzie wszędzie taka sama oraz będziesz miał nowego Androida i dłuższe wsparcie.

Edytowane przez Tifa
  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raulos Sprzedano Ci wadliwy egzemplarz. Zwróć albo wymień na sprawny. I nie słuchaj za bardzo opowieści jakie to są problemy z XF bo to nie jest prawda tak samo jak to, że model XG85 (bez lokalnego wygaszania) jest lepszy. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tifa napisał:

wow, tak być nie powinno! Zwróć do sklepu. Miałem XF9005 i oddałem z powodu beznadziejnie działającego strefowego podświetlenia matrycy, prawie codziennego porannego odpinania go z sieci aby działał normalnie, a decyzję przypieczętował brak wsparcia dla tego modelu do Android TV 9 z powodu "zbyt słabego" procesora ;/ XG8596 ma gorszą czerń, ale przynajmniej jest równomierna i nie miga ciągle podświetlenie przy byle napisach oraz ma już nowy procesor... Filmy z Dolby Vision na XF9005 to była porażka widać, że dodali tę funkcję na siłę po roku od wejścia na rynek. Ogólnie chyba nie bez powodu cena tego TV poleciała tak w dół... Zrób sobie jakieś fajne podświetlenie za telewizorem i nie będziesz tak zwracał uwagi na czerń w XG8596, która przynajmniej będzie wszędzie taka sama oraz będziesz miał nowego Androida i dłuższe wsparcie.

😂😂😂 a to dziwne , że XF jest polecany na prawo i na lewo jako najbardziej opłacalny tv w stosunku jakość = cena  może zakupiony tv przez ciebie  to nie Sony a Jakaś podróbka ?...

Edytowane przez Homar1993
  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie hdtv polska się nie zna na swojej pracy 😉

https://hdtvpolska.com/nie-ma-lepszego-120hz-telewizora-55-do-sygnalu-4k-ultra-hd-w-cenie-do-3599-zl/

 Olać lepszy obraz - podniecanie się wyższym numerkiem systemu (który nic nie wnosi) ważniejsze. Ludzie lubią jak jest "więcej". 

Edytowane przez LV426
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Pewnie hdtv polska się nie zna na swojej pracy 😉

https://hdtvpolska.com/nie-ma-lepszego-120hz-telewizora-55-do-sygnalu-4k-ultra-hd-w-cenie-do-3599-zl/

 Olać lepszy obraz - podniecanie się wyższym numerkiem systemu (który nic nie wnosi) ważniejsze. Ludzie lubią jak jest "więcej". 

nie tylko hdtv , wielu recenzentów poleca ten tv i ja się nie dziwię . Posiada wsparcie dla dolby vision ,które jest jak dla mnie bardzo ciekawym rozwiązaniem pozwalającym uzyskiwać piękny kontrast między czernią a jasnymi scenami . Wspiera dolby atmos  , jasnosc około 1000 nitów musi robić wrażenie nawet  na właścicielach oledów 😃 .  Dokładnie tak jak piszesz , myślenie wielu nieogarniętych ludzi ważne żeby był nowy a to , że wypada gorzej niż modele z lat poprzednich to nie szkodzi 😆. Pozdrawiam

Edytowane przez Homar1993
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Homar1993 napisał:

 Posiada wsparcie dla dolby vision ,które jest jak dla mnie bardzo ciekawym rozwiązaniem pozwalającym uzyskiwać piękny kontrast między czernią a jasnymi scenami

...

jasnosc około 1000 nitów musi robić wrażenie nawet  na właścicielach oledów 😃

dolby vision nie poprawi ci kontrastu - to poprawia tylko local dimming który w xf9000 jest ale cudów nie robi - 50 stref to mało by błysnąć prawdziwą czernią w prawdziwym materiale (no chyba że na czarnej planszy)

i w związku z tym naprawdę 1000 nitów nie robi na posiadaczach oledów wrażenia - ten tv (XF90) nie ma żadnych szans z żadnym oledem w wieczornych/nocnych warunkach

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na posiadaczach OLED nic nie robi wrażenia poza nowszym modelem który muszą kupić co 2-3 latka, a w międzyczasie gościć jeszcze w domu serwisanta który im przyniesie nowy panel na wymianke.

Widać to po tym forum i nie tylko. 

Normalnie szał. 

  • Lubię 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony XF9005 Clouding na youtube ładnie opisane jak to wygląda. Lepiej działał już model XE gdzie włączenie jednej z 48 stref nie podświetla 1/4 ekranu...

Czeskie forum o XF9005

Niby tylko chwalące ten model HDTV Forum

Problem z XF9005 i serwisem Sony. Telewizor się nie włącza , po miesiącu wyskakują pasy na matrycy a i tak wraca z serwisu z problemem.

Sony XF9005 + HDR Dolby Vision = Porażka Forum Sony

Działanie podświetlenia w Sony XF9005

To tak na szybko. Ogólnie polecam Jakubeq poczytać bardziej obiektywne zagraniczne fora, gdzie Sony nie sprzedaje się tylko na marce sprzed 10lat i pod argumentem "Sony to Sony"
W załączniku zdjęcia z mojego XF9005

Nic nie ma do telewizora, ale nie wciskajcie ludziom, że jest to telewizor idealny, albo że nawet lepszy od OLEDów...
 

20190523_231719 (2).jpg

20190523_231725 (2).jpg

20190524_010228 (2).jpg

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie podświetlenie i kontrast na full.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LV426 napisał:

Na posiadaczach OLED nic nie robi wrażenia poza nowszym modelem który muszą kupić co 2-3 latka, a w międzyczasie gościć jeszcze w domu serwisanta który im przyniesie nowy panel na wymianke.

Widać to po tym forum i nie tylko. 

Normalnie szał. 

no bo czym się podniecać. xf9005 w całkowitej ciemności jest całkiem przeciętnym tv - zwłaszcza jak się siedzi blisko tv i widać że podświetlenie nie daje rady - i non stop podświetla obszary które powinny być zupełnie ciemne a kiepskie kąty matrycy VA wyolbrzymiają bloomingh i robią obraz fioletowy - co widać na powyższych zdjęciach (pewnie wyolbrzymionych ale z bliska to kłuje w oczy)

zacytuję ciebie

"

normalnie szał

Olać lepszy obraz - podniecanie się "wyższą jasnością" ważniejsze.  :)

"

 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa hdtv.pl pewnie się nie zna tak jak szpece z forum :D

https://hdtvpolska.com/nie-ma-lepszego-120hz-telewizora-55-do-sygnalu-4k-ultra-hd-w-cenie-do-3599-zl/

Posiadacze tych tv OLED ciągle tylko o tej czerni i siedzeniu w ciemności. Na prądzie oszczędzają? Czy tylko jeden argument w kółko powtarzają, a wyraźne wady bagatelizują (a nawet negują).

LCD to nie OLED i te ciągle porównania śmieszne... a takie fotki jak wyżej to o kant pupy bo i OLED słabo wypadają na nich i widać banding i nierównomierności wszelkie. W rzeczywistości aż tak bardzo tego nie widać przecież. Dać lokalne wygaszanie na max to jeszcze mniej, tym bardziej w normalnych warunkach kiedy jest choć trochę światła w pokoju. Za dnia z kolei na wielu OLED trudno coś zobaczyć. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LV426 napisał:

Za dnia z kolei na wielu OLED trudno coś zobaczyć. 

skąd ty bierzesz takie głupoty ?

to czy w dzień coś widac czy nie to głównie zależy od jasności panelu i powłoki - już w plazmach (typu ST60) bezproblemowo oglądało się w dzień (słaba jasność ale powłoka niezła)

a w oledach jest o niebo lepiej z jasnością i powłoki też mają lepsze - zwłaszcza od tej "mlecznej" w xf90 - więc w dzień nie ma problemu - chyba że komuś słońce świeci bezpośrednio na panel - wtedy na pewno oled nie jest dobrym wyjściem - ale i na lcd (no może oprócz samsungów topowych z moth eye g... widać)

Godzinę temu, LV426 napisał:

zauważyłes - dodatkową informację?

w cenie do 3600 - jak w tej cenie dostanie się oleda to z xf90 nie ma co zbierać w kwestii jakości obrazu

no chyba że ktoś potrzebuje na działkę - w pełnym słońcu do oglądania :) wtedy xf jest bez wad

Godzinę temu, LV426 napisał:

Posiadacze tych tv OLED ciągle tylko o tej czerni i siedzeniu w ciemności. Na prądzie oszczędzają? Czy tylko jeden argument w kółko powtarzają, a wyraźne wady bagatelizują (a nawet negują).

a ty wręcz w drugą stronę - no bo kto ogląda tv z bliska wieczorem - chyba nikt - a wtedy wychodzą wszystkie wady lcd z małą ilością stref i kiepską powłoką

 

no i znowu zacytuję forumowego "klasyka":  "Czy tylko jeden argument w kółko powtarzają, a wyraźne wady bagatelizują (a nawet negują). "

Edytowane przez klaus71
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasno, nie jasno... w sklepie na ekspozycjach wszystko widać a lampy świecą tak jasno, że pewnie i tak w domu nikt tak nie ogląda TV :D 
Jeżeli ktoś kupuje tej klasy telewizor to raczej do filmów wysokiej jakości i ogląda to w fajnych warunkach a nie w południe przy otwartym oknie i światłem padającym na telewizor.
Moje zdjęcia potęgują efekt, bo tak zazwyczaj jest jak się robi zdjęcie TV, ale nie jest on jakoś wyolbrzymiony. W linkach widać ten efekt na lepszych zdjęciach. Ogólnie wiem, że na 100% nigdy nie kupię już od Sony Full LEDa. Kiedyś Sony robił lepsze telewizory. Teraz z LED albo Q80, Q90 Samsung lub w drugą stronę jakiś, aby nie przepłacać jakiś porządny Edge lub Direct, a najlepiej OLED

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie widać bo przecież tam są tryby sklepowe włączone gdzie ekran jest żyłowany (zarówno w OLED jak i LCD). 

Co do reszty to w sumie racja i tv Sony jeszcze 4 lata temu były lepsze,  a co mówić o dekadzie i więcej wstecz. Mnie pasują w tych tv pewne rzeczy których nie ma u konkurentów i choć to niewiele to z nich korzystam (gniazdo sluchawkowe,  DTS z którego i LG się wycofuje w tym roku w modelach CX). Jakość obrazu (kolor, ostrość,  fabryczne nastawy) też są spoko. Dla mnie wystarcza.  Za dnia to nawet niższy model LG mojego znajomego (nie OLED) wygląda przyjemnie. 

OLED ma fajny obraz ale nie jest to aż taka przepaść jak niektórzy opisują. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LV426 napisał:

OLED ma fajny obraz ale nie jest to aż taka przepaść jak niektórzy opisują. 

zamień xf90 na A8 i pooglądaj pół roku - na lcd ciężko wrócić chyba że na model Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pół roku to ja wypale go przy moim użyciu  🙄

Cieszyłem się na CX 48" a tu wychodzą kwiatki typu obcięte HDMI 2.1 i DTS względem C9 ehhh... U Vicenta jest nowe porównanie z Panasem i dalej LG słabo sobie radzi z miganiem w ciemnych scenach i przy słabszych źródłach  😕

I tak teraz widzę 55" C9 za 1048£ a CX48" po 1499£. Absurd! Sony podobnie z resztą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, LV426 napisał:

W pół roku to ja wypale go przy moim użyciu 

to po co chcesz kupować cx?

jak jesteś pewny że wypalisz to nie dla ciebie oled - musisz się męczyć na średniopółkowym lcd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano :( Choć w końcu pewnie kupię OLED choćby na próbę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, klaus71 napisał:

dolby vision nie poprawi ci kontrastu - to poprawia tylko local dimming który w xf9000 jest ale cudów nie robi - 50 stref to mało by błysnąć prawdziwą czernią w prawdziwym materiale (no chyba że na czarnej planszy)

i w związku z tym naprawdę 1000 nitów nie robi na posiadaczach oledów wrażenia - ten tv (XF90) nie ma żadnych szans z żadnym oledem w wieczornych/nocnych warunkach

wiesz co ja oglądam materiały z dolby i bez dolby i dla mnie czerń jest super , faktycznie blooming występuje ale jeśli w filmie są czarne sceny to są one czarne tak jak maja być .  

Nie zgodzę się kompletnie , miałem LG B9 i pod względem jasności to XF miażdży go i to tak spokojnie ze 2 razy . Na oledach obraz dla mnie jest przygaszony tak jakby wyciągały maks 700 nitów i to było ich maksimum

7 godzin temu, Tifa napisał:

Sony XF9005 Clouding na youtube ładnie opisane jak to wygląda. Lepiej działał już model XE gdzie włączenie jednej z 48 stref nie podświetla 1/4 ekranu...

Czeskie forum o XF9005

Niby tylko chwalące ten model HDTV Forum

Problem z XF9005 i serwisem Sony. Telewizor się nie włącza , po miesiącu wyskakują pasy na matrycy a i tak wraca z serwisu z problemem.

Sony XF9005 + HDR Dolby Vision = Porażka Forum Sony

Działanie podświetlenia w Sony XF9005

To tak na szybko. Ogólnie polecam Jakubeq poczytać bardziej obiektywne zagraniczne fora, gdzie Sony nie sprzedaje się tylko na marce sprzed 10lat i pod argumentem "Sony to Sony"
W załączniku zdjęcia z mojego XF9005

Nic nie ma do telewizora, ale nie wciskajcie ludziom, że jest to telewizor idealny, albo że nawet lepszy od OLEDów...
 

20190523_231719 (2).jpg

20190523_231725 (2).jpg

20190524_010228 (2).jpg

wyreguluj sobie jasność , włącz dostosowanie czerni na maks , gammę na -1 i będzie gitara 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...