Skocz do zawartości
Andykrk

Telewizor 55 cali do ok 5000zł. Zawrót głowy.

Rekomendowane odpowiedzi


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Niekoniecznie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno jest po lewej stronie telewizora. Mam dobre zasłony, nie jest to problem
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 55MU7002
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre czernie, płynność obrazu, dobrze współpracował z konsolą, ARC
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Wszystkie
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner Yamaha, Xbox one X, Nvidia shield
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Czasem w ogóle, czasem 2 godziny a czasem 12. Ciężko określić
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? TV z UPC, Netflix, Filmy z plików z Nvidia Shield
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Ciężko określić. Czasem parę dni w ogóle, czasem 2-3 godziny wieczorem, czasem weekendowa całodzienna sesja
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Rozjaśnianie obrazu przy napisach w ciemnych scenach
19. Preferencje co do marki ? Nie
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? maks do ok 5000zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Być może

Cześć wszystkim.  Rozważam zakup nowego telewizora. Obecnie posiadam Samsunga 55MU7002. Miał by on pójść do sypialni a na jego miejsce chciał bym powiesić coś co będzie jakościowym skokiem. Najbardziej irytującą rzeczą w tym telewizorze jest rozjaśnianie się ekranu przy napisach w ciemnych scenach. Posiadam kino domowe, lubię oglądać filmy z oryginalna ścieżką dźwiękową i napisami. Tak więc nowy telewizor nie może mieć tego problemu. Lubię od czasu do czasu pograć na konsoli. Ciężko określić ile czasu. Czasem jest to krótka wieczorna sesja, czasem całodzienne granie w deszczowy weekend, a czasem konsola nie jest włączana 2tygodnie. Jak widzicie nie ma reguły ale w przyszłości pewnie zagości u mnie jakiś next gen. Od czasu do czasu lubię obejrzeć jakiś mecz lub skoki zima tak więc zależy mi aby w sporcie obraz płynny i dobrze wyglądał. Cenie sobie też płynność w filmach co nie znaczy, że lubię efekt teatru. Napaliłem się na Oleda LG C9. Niestety im dalej w las tym bardziej mam wątpliwości. Raz to ryzyko wypaleń a dwa to ostano natknąłem się na informacje nawet tu na forum, że z płynnością obrazu w tym TV nie jest najlepiej. A przy włączonym upłynniaczu pojawiają się jakieś dziwaczne artefakty. Proszę pomóżcie. Jestem otwarty na wasze sugestie i propozycję. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

  • Plusik 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ktoś tu wszedł bardzo pomocny... :unsure: chęć pomocy, i doradzenie ze strony tej osoby to z pewnością jego nieskazitelna zaleta. Tak się ''zmieszał'' że aż za nie mówił. :(

Przyczyna leży w ostatnich zdaniach, kolega pewnie nie wie, ale tak tutaj nie wolno pisać(...) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert. Nie za bardzo zrozumiałem co jest nie tak w moich ostatnich zdaniach? Czego nie wolno pisać? Pozdrawiam Krakusa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości obrazu z pewnością najlepszy będzie Oled , jednak jak w każdej technologii są wady i zalety . Nie ma idealnego telewizora LG kuleje pod względem płynności jednak posiada wg mnie najlepszy system w kwestii uplynniacza najlepszy jest Sony. Na twoim miejscu pomyślałbym o Samsungu Qled inna technologia nie ma stresu z wypaleniami a i rozjaśnianie obrazu jest lepsze niż w LCD 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 21:32, Andykrk napisał:

Napaliłem się na Oleda LG C9. Niestety im dalej w las tym bardziej mam wątpliwości. Raz to ryzyko wypaleń a dwa to ostano natknąłem się na informacje nawet tu na forum, że z płynnością obrazu w tym TV nie jest najlepiej. A przy włączonym upłynniaczu pojawiają się jakieś dziwaczne artefakty.

Przecież MU7002 też ma nienajlepszy upłynniacz i z tego co napisałeś wygląda, że go nie używasz: filmy najlepiej oglądać bez niego, a grasz na konsoli też bez niego, bo dopiero w modelach NU8xxx i wyższych  Samsung pozwala na upłynniacz w trybie Gra bez kolosalnego wpływu na input lag. Jak wyłączysz upłynniacz to każdy telewizor będzie miał taką samą płynność obrazu zależną od źródła i OLED nie jest tu wyjątkiem.  

Modele LCD Samsunga czy Sony w Twoim budżecie wszystkie mają wadę na której eliminacji najbardziej Tobie zależy: rozjaśnianie obrazu jak się pojawiają napisy. Efekt na pewno jest mniejszy niż na Twoim obecnym MU7002, ale jest. A na OLEDzie go nie ma wcale i można oglądać z przyjemnością (też mnie to zawsze denerwowało dlatego teraz mam OLEDa). Także przemyśl sprawę dokładnie na czym Ci najbardziej zależy i zdecyduj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyslec o Samsungu Q70 lub Q80, Sony XF9005 ale tez o Panasonicu serii GX800/810/820/830.  PS. Panasonic ma najnizszy parametr jasnosci szczytowej(~300nit), ale dzieki temu efekt jasnych napisow jest najmniej dotkliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym upłynniaczem w moim MU to jest tak. Na co dzień jest włączony w ustawieniu 10 i 5. Bez tego filmy szarpią. Efekt jest szczególnie widoczny jak jest scena z najazdem kamery. Ustawienie to dla mnie daje optymalna płynność bez tego nienaturalnego efektu teatru. Natomiast w sporcie zazwyczaj wyłączam. W piłce nożnej z upłynniaczem występuje efekt przycięć obrazu. Za to w skokach pojawia się dziwny efekt, że czasami przy skoczku pojawia się druga para nart i jakieś artefakty. Widzę, że zakup telewizora bardziej świadomie nie jest łatwą sprawą. Myślałem o serii q70 albo q80. Jaka jest między nimi realna różnica dla użytkownika? Szkoda że Samsungi nie obsługują Dolby Vision. Oglądam dużo netflixa i chciał bym też z tego pokozystac. Myślałem też o tym Sonym. Tu odstrasza mnie Android bo miałem okazję widzieć jak to działa w Tv i płynne i szybkie to to nie było. Na reakcję tv trzeba było nie raz czekać chwilę żeby przyciszyc dźwięk. Nie mówię tu akurat o modelu xf9005. Ciągnie mnie jak cholera do tego LG C9. Jakość obrazu między LCD ba OLED to przepaść. I sam nie wiem co zrobić... Problemy pierwszego świata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...