Skocz do zawartości
mig30

Telewizor 55-58cali - SonyXG70xx czy Panasonic GX810 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Chcę kupić TV na matrycy VA i z directled, rozwazam miedzy tymi dwoma modelami. Sony wydaje sie zwyklakiem, Panasonic to niby klasa wyzej, ALE.
GX810 Panasonik ma bardzo lustrzaną powłokę. Boję się czy w naslonecznionym pokoju nie będę czesto ogladał w niej..siebie ;) Zobaczcie zdjęcie - dwa tv kolo siebie.

Niby najbardziej widoczne to w czerni, ktorej niewiele sie ogląda ale mam watpliwosci. Pokoj bedzie w pokoju od strony zachodniej z duzym oknem balkonowym-czy wogole rozwazac zakup TV z serii GX8** w takim wypadku?

Z drugiej strony czytam o problemach z kurzem na matrycy, Sony po docisnieciu ekranu ma szpary (tafla elastyczna), Panasonic jest szczelny bo ma to szklo z przodu. Czy martwic się tym objawem w Sony?

 

sony-panas.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Sony nie ma takiego problemu z kurzem pod ekranem. Widziałem że ktoś tutaj na forum kiedyś o tym pisał ale to był raczej odosobniony przypadek. Panasonic lustro i ja bym takiego nie chciał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy odbiera inaczej - ja wolę lustro bo ta w sony wydaje się jakby była "mleczna" - mi się na takiej matrycy nie podoba czerń w dzień - ja widze "wypłowiałą" szarość

a co do odblasku to chyba nie ma tv na którym można oglądać tv jak światło odbija się w tv - jest wtedy dramat nawet na matowych matrycach od monitorów

w każdym razie przy pozycjonowaniu tv to seria gx810 to taki bardziej chyba konkurent dla sony x85

xg70 to juz jakaś chyba ultra budżetówka

 

no i zostaje kwestia systemu - mi ten w panasie bardziej odpowiada - ale android w sony ma też zalety - więcej apek dostępnych (panas być może dalej nie ma np. hbo go ale to musiałbyś sprawdzić)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wypłowiałe nie jest i światło nie oślepia jak w przypadku lustrzanego ekranu. Ty może masz takie wrażenie wlaśnie dlatego bo Ty wolisz lustro jak u LG w OLED 😜 

Zgodzę się jednak, XG70 (dopiero zwróciłem uwagę) lepiej nie brać bo tylko się zniechęcić można do firmy. 

Panasonic będzie lepszy chyba pod względem jakości obrazu. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LV426 napisał:

Nic wypłowiałe nie jest i światło nie oślepia jak w przypadku lustrzanego ekranu. Ty może masz takie wrażenie wlaśnie dlatego bo Ty wolisz lustro jak u LG w OLED 😜 

Osobiscie tez wole polblysk/satyne Sony niz lustro Panasa gx800/810/830. Jednak uczciwie trza przyznac (sprawdzalem) mimo lustra w oled siedza lepsze warstwy polaryzacyjne/antyrefleksyjne niz w tym tanim Panasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie racja,  tv troszkę droższy jak te z tematu to i na tę cechę też się przekłada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, LV426 napisał:

Nic wypłowiałe nie jest i światło nie oślepia jak w przypadku lustrzanego ekranu. Ty może masz takie wrażenie wlaśnie dlatego bo Ty wolisz lustro jak u LG w OLED 😜

akurat piszę na podstawie powłoki jaka jest w panasie ex780. i jej porównania z sony xf9005.

w oledach LG jest o niebo lepiej rozpraszane światło boczne niż w panasach , pewnie także lepiej niż w sony xf9005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny model Sony o półmatowym ekranie i jestem zadowolony z niego. Przy wyborze to było jedno z kryteriów bo w takim LG OLED czy innym z lustrzanym przeszkadzało by mi jakbym widział swoje odbicie kiedy gram czy oglądam film (nie tylko po ciemku oglądam).

Oczywiście można przywyknąć ale zawsze wybieram chętniej ekran który odbija mniej światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...