Skocz do zawartości
BOGDAN_K

sony 49xg9005 Jaki input lag??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ma ktoś może tv sony 49xg9005 albo testy tego modelu?? Zastanawiam się nad jego kupnem ale bardzo ważny jest dla mnie input lag, a nigdzie w sieci nie mogę znaleźć testów. Jeżeli input lag będzie powyżej 30 to chyba zdecyduję się na LG 49SM9000 z gorszą matrycą i znacznie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym telewizorze Input lag nie będzie się różnic od modelu XF a więc 1080p 40 ms i 4k 23 ms

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym z artykułów na HDTV jest napisane, że XG90 jest budżetowym odpowiednikiem modelu XG95. A tamten ma w testach 19ms input lag. Dla tego właśnie szukam konkretnych danych albo opinii właściciela.

 

Edytowane przez BOGDAN_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić ten tv ale testów jest niewiele, a w tych co są podaje się, że ma input lag 41ms. Mój Sony z serii XD ma 33ms więc sobie darowałem i czekam na tegoroczne modele już z obsługą HDM 2.1 (mam nadzieję). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba zdecyduję się na LG 49sm9000 kontrast słaby ale wszystko inne jest. 120hz, hdmi2.1, dobry OS, 14ms input lag i cena cały czas spada, teraz kosztuje około 3k zł a sony około 4k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej zaczekać.  W Sony jednak jakość obrazu jest lepsza. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma sony XF90 i mógłby mi powiedzieć jak się na nim gra? Chodzi mi o opóźnienia na PS4pro? Czy gry odpalają się już w 4k z automatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, BOGDAN_K napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma sony XF90 i mógłby mi powiedzieć jak się na nim gra? Chodzi mi o opóźnienia na PS4pro? Czy gry odpalają się już w 4k z automatu?

Nie wiem jak opóźnienie na PS4 PRO bo użytkuję zwykłe PS4 i stwierdzam, że gra się całkiem przyjemnie, HDR z wyposażonych w niego gier aż bije po oczach.

Według źródeł rtings.com Input lag przy zwykłym PS4 to 1080p @ 60 Hz 40,9ms w trybie gry, co nie jest może jakimś specjalnie niskim wynikiem w porównaniu do Samsungów, ale dla mnie ten poziom jest w pełni okej, praktycznie niezauważalne przycinki czy opóźnienia obrazu w normalnej, codziennej rozgrywce. Natomiast jeżeli chodzi o PS4 PRO input lag jest tam na poziomie 24,2ms przy 4k @ 60 Hz co jest już całkiem dobrym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, BOGDAN_K napisał:

A jak sprawuje się android? Zawiesza się, tnie?

Nie, u mnie chodzi w miarę płynnie. Czasem lekko zamuli, ale w pełni rekompensuje to jakość obrazu tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.01.2020 o 13:17, BOGDAN_K napisał:

Czy ktoś z forumowiczów ma sony XF90 i mógłby mi powiedzieć jak się na nim gra? Chodzi mi o opóźnienia na PS4pro? Czy gry odpalają się już w 4k z automatu?

Ja mam XF90 i PS4 Pro, lag jest nieodczuwalny, a gram w Battlefielda. Konsola odpala się w trybie 4K, chociaż oczywiście mało która gra działa w 4K.

Warto mieć TV z HDMI 2.1 dla PS5, ale IPSa nie kupiłbym. Jeżeli rozważasz XG90 dla konsoli, to bierz XF90, nie poczujesz żadnej różnicy w input lagu. W tym programie możesz zobaczyć na PC, jaki input lag poczujesz.

Edytowane przez Buhaj47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś to interesuje to zdecydowałem się na Samsunga q70 w 55 cialach. W MM była promocja za 3450  plus 50 zł na kartę podarunkowa za każde 500 zł wydane (będzie nablender dla żony). Więc TV za 3150zl, TV pełen kompromisów, cena przesadziła. W poniedziałek będzie w domu. Mam nadzieję że nie będę zwracał :)

Dodam jeszcze że docelowo wolałbym sony xg95 55 ale kosztuje ponad tysiąc zł więcej... Dla mnie już za drogo jak za tv

Edytowane przez BOGDAN_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...