Jump to content

Buhaj47

Użytkownik
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

11 Good

About Buhaj47

 • Rank
  VHS

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

619 profile views
 1. Niski HDR jako wada, 60 Hz matryca jako cecha neutralna, chociaż obie są normalne w tej półce cenowej - widzę brak konsekwencji.
 2. Mam Sony XF90, ostatnio podłączyłem do niego PS4 Pro poprzez soundbar Yamahy YAS-408, i zauważam żółtawy odcień obrazu, szczególnie widać to na bieli. Przy bezpośrednim połączeniu konsoli z TV kolory są w porządku. Miał ktoś taką sytuację? Czy to kwestia ustawień?
 3. Od dwóch miesięcy mam 49-calowy model i zauważyłem, że dolna plastikowa listwa lekko odstaje w dół od aluminium parę centymetrów na lewo od logo Sony. Jest to kilka milimetrów, ale po przyjrzeniu się jest widoczne. Nie wydaje mi się, żeby było tak wcześniej. Ktoś też tak ma? Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 4. Rozumiem, że robicie testy telewizorów, ale skoro są newsy o premierach jakichś gier, to przecież można dać newsa o problemie z matrycami Sony.
 5. Dziwi mnie milczenie redaktorów tego portalu na temat znacznego (choć wydaje się, że przejściowego) przecież problemu matryc Sony, sam kupiłem LCD Sony również ze względu na HDR, na szczęście LCD nie jest dotknięte tym zjawiskiem. Nawet jeśli Sony to naprawi, to 4 miesiące bez HDR są niedopuszczalne przy flagowcu. Źle to świadczy o wiarygodności HDTV Polska.
 6. Mam teraz TV LCD obsługujący HDR, przez co w tym trybie jasność ekranu jest ustawiona na maksimum. I tak się zastanawiam - czy większa jasność ekranu w LCD skraca żywotność matrycy? I czy jest tak w OLEDach?
 7. Ostatnio kupiłem Sony XF90 i zainstalowałem w nim moduł CAM od Toyi, jednak czas jest w nim przestawiony 2 godziny do przodu. Kiedy cofnę godzinę w ustawieniach Androida w TV, wtedy jest ona prawidłowa, ale EPG cały czas "myśli", że dany program trwa w późniejszym czasie, i zamiast obecnych pozycji pokazuje to, co było dwie godziny temu. Ktoś miał taki przypadek, i jeśli tak, jak temu zaradziliście? I jeszcze jedna rzecz - w EPG poszczególne kategorie są wyróżnione kolorami, np. sport niebieskim, film fioletowym. Jest jakaś aplikacja na Androida lub ustawienie, które pozwoli nadać poziom upłynnienia obrazu dla poszczególnych kategorii programów?
 8. Doszedłem do tego samego wniosku i parę dni temu wziąłem X90F, jestem zadowolony, ten model a mój stary Samsung H5000 to jak porównanie czekolady z... Za 3 lata, kiedy prawdopodobnie wyjdzie PS5, zakładam, że pojawią się jeszcze jakieś funkcje, o których na razie nie słyszeliśmy.
 9. Kilka dni temu Sony wypuściło aplikację na pecety, która pozwala na ustawienie listy kanałów na komputerze - link. Wystarczy do tego pendrive.
 10. Kupiłem Sony XF90 w zestawie z soundbarem HT-CT390, jednak jest minimalne opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu, bez względu na to, czy to kabel optyczny, czy HDMI. Opóźnienie znika, kiedy ustawię Synchronizację A/V z Auto na Włączoną w ustawieniach dźwięku. Czy ta opcja nie zwiększa jednak lagu (opóźnia obraz w stosunku do dźwięku)? To ważne dla mnie, bo gram również na PS4 Pro. Chcę być pewny, że A/V Synch nie ma wpływu na lag. Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 11. Właściwie byłem już zdecydowany na Sony X900F i myślałem o wzięciu go przed mundialem, jednak natknąłem się na info o HDMI 2.1. Telewizory w 2019 będą miały to złącze, a ja oprócz oglądania filmów, TV i sportu gram również na PS4 Pro. Chcę TV na kilka lat, i takiego który wykorzysta możliwości PS5. Nie wydaje mi się, żeby obecny format obsługiwał na przykład zmienną częstotliwość odświeżania. Jakieś porady, czy dużo stracę biorąc TV teraz?
 12. Dzięki za info, nie tak źle jak myślałem. Przy szerokim rozstawie wyczytałem na stronie Sony chyba ok. 90 cm. Ciekaw jestem jak to wygląda na zdjęciu - nie znajduje mi żadnych fotek w Google, wszystko z szerokim rozstawem.
 13. Ktoś ma ten TV w rozmiarze 49" i może napisać, ile wynosi rozstaw podnóżek przy złożeniu ich do wewnątrz? U mnie TV stałby na meblu trochę pod kątem i jest możliwość, że nóżki by wystawały.
×
×
 • Create New...