Jump to content

Buhaj47

Użytkownik
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Buhaj47 last won the day on June 4

Buhaj47 had the most liked content!

Community Reputation

74 Excellent

About Buhaj47

 • Rank
  VCD

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

927 profile views
 1. Jeśli ten TV naprawdę przekłamuje HDR w takim stopniu jak w scenie po zmroku poniżej, to ja postoję. Po lewej Sony X90J, po prawej Samsung. Pytanie: czy TV wyświetla reklamy w menu?
 2. Jak w burdelu nie idzie, zmienia się kurwy, a nie firanki. Wysłane przez Tapatalka
 3. Sprawiedliwa cena to taka, gdzie nie przepłacamy, ale co ja tam wiem...
 4. Akurat dla mnie to plus.
 5. Tu jest lista https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xf90xx_x90xxf-series/kd-55xf9005/software/00262498 Wysłane przez Tapatalka
 6. Jako że na tej stronie 90% postów to promocja marketów z TV, chcę wspomnieć, że wczoraj (26 maja) Sony wypuściło aktualizację firmware'u swoich TV (v. 6.7165), która naprawia kilka rzeczy. Rozwiązano problem, w wyniku którego telewizor nie wyłączał się po wyłączeniu urządzeń HDMI podłączonych z użyciem funkcji BRAVIA Sync (HDMI CEC) Rozwiązano problem losowego pojawiania się banera informacyjnego podczas oglądania materiałów z podłączonych urządzeń HDMI Rozwiązano problem uniemożliwiający łączenie się telewizora z pewnymi subwooferami bezprzewodowymi Dostępność można sprawdzić na odpowiedniej stronie Sony dedykowanej danemu modelowi TV. Wysłane przez Tapatalka
 7. Sprzęt klasy Denona DRA-800H. Wysłane przez Tapatalka
 8. Filmy, muzyka i gry, mniej więcej po równo. Zakładam, że kolumny, ale znowu, amplituner na stereo może być za dużo, jednak sterowanie głośnością i włączaniem/wyłączaniem przez pilot TV jest wygodne. Wysłane przez Tapatalka
 9. Wszystko należy rozpatrywać w kontekście - spośród testowanych TV ma ocenę 88% za całość (najwyższą), jednak patrząc w dół listy, LG CX ma 86%, a Panasonic HZ2000 - 82%. W samej jakości obrazu to Panasonic ma najwięcej, bo 97%, natomiast A90J jest na równi z CX - 96%. Ten kontekst łagodzi już przekaz o "pierwszym miejscu wśród około 70 telewizorów", które to jednak jest faktem. Oczywiście jestem pewien, że A90J to bardzo dobry sprzęt, chociaż sam pewnie wziąłbym A80J ze względu na spodziewaną różnicę w cenie i praktycznie nie tak dużą różnicę w obrazie. Wcześniej podałem recenzję z FlatpanelsHD jako przykład, bo jej wydźwięk jest stonowany i pomimo jakości telewizora wyraźnie wskazują, że Evaluating and discussing OLED TV picture quality when all panels are sourced from the same supplier (LG Display) is a repetitious task. There are differences but they are small and all OLED TVs provide picture quality on a very high level due to the panel's inherent characteristics. We have yet to review an OLED TV, from any brand, that does not come close to reference picture quality. Natomiast moje rozumienie recenzji na HDTVPolska jest takie, że A90J to krok naprzód w przemyśle TV i wyraźna różnica względem poprzednich modeli. Jakoś rozpoczęcie testu od wzmianki o procesorze, "który dosłownie naśladuje sposób, w jaki działa ludzki mózg!", i zupełne pominięcie kwestii, o których wspomniałem, jak tylko dwa porty HDMI, brak VRR, czy port 100 Mb/s to wszystko dla mnie minusy tekstu na portalu.
 10. Moim zdaniem Yamaha. Atmos w soundbarze to marketing.
 11. Możliwe, że będę musiał w takim pokoju ustawić TV wraz z audio (TV na niebiesko), pokój ok 20 m2. Czy do takiego ustawienia bez symetrycznych bocznych ścian jest sens brać soundbar w stylu Yamahy YSP-2700, czy lepiej iść w amplituner AV i kolumny do stereo (o ile jest w ogóle sens kupować amplituner AV do układu stereo)? - bo 5.1 to raczej tu nie uzyskam. Z tego co wiem, amplitunery stereo mają głównie wejście po optyku, więc pilotem do TV nie mógłbym włączać/wyłączać amplitunera ani sterować głośnością, a to dla mnie przydatna funkcja. Dodam, że nie chciałbym wydawać na kolumny więcej niż 3 tys. zł.
 12. Muszę przyznać, że czytając testy TV równiez na flatpanelshd.com widzę, że nie ma tam w testach bełkotu jak z ulotek reklamowych, do tego są bardziej krytyczni dla recenzowanych sprzętów, A90J jest tu przykładem. Może to skandynawska mentalność, a może nie.
 13. Nie kwestionuję pomiarów, jednak test czyta się bardziej jak laurkę dla telewizora a nie prawdziwy test. "Japońska firma wprowadza superinteligentny procesor obrazu “Cognitive Processor XR”, który dosłownie naśladuje sposób, w jaki działa ludzki mózg!" - taki tekst we wstępie brzmi jak ulotka od Sony, tym bardziej że do czego ten system się sprowadza? Do "Łagodnej gradacji" i "Rozdzielczości" obecnych w modelach z poprzednich lat? Brak VRR jest potraktowany po macoszemu - niektórzy użytkownicy XH90 też uwierzyli, że VRR będzie lada chwila, i dzisiaj pewnie żałują, że nie kupili TV innej marki do swojego Xboxa. Zakrawa na żart fakt posiadania przez TV portu Ethernet 100 Mb/s - producent do najwyższej jakości obrazu w Bravia Core zaleca łącze 115 Mb/s, więc przy połączeniu przez kabel można o tym zapomnieć. Produkty zawsze recenzuje się w porównaniu z konkurencją, i fakt posiadania 4 portów HDMI 2.1 w tańszych OLEDach LG również nie działa na korzyść Sony.
×
×
 • Create New...