Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe Sharp Aquos z serii BL: przystępne cenowo telewizory z Android TV

Ogłoszone na targach IFA 2019 nowe modele Sharp AQUOS z serii BL właśnie weszły do sprzedaży w Polsce. To przystępne cenowo telewizory 4K LCD z HDR10 i audio Harman Kardon. Mieliśmy już okazję przyjrzeć się tym modelem oraz dokonać pierwszych pomiarów dotyczących jakości obrazu. Jak wypadły?

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem ten model 55 cale, przyznam się że brałem w ciemno. Przeczytałem artykuł na Waszej stronie i bum

po włączeniu czar prysł, okazało się iż są podstawowe dwa problemy irytujące mnie oraz dyskwalifikujące ten TV  do spokojnego użytkowania.

- problem z wyświetleniem czystej szarości o wartości  30%, efektem jest widoczna kratownica podświetlenia direct oraz dwa poziome pasy w górnej połowie ekranu

 szczególnie jest to widoczne przy oglądaniu mglistych scen w filmach jak i sam interface android tv w większości ma ten kolor szary z widocznymi pasami.

- pojawiające się sekundowe przygaszenia obrazu w wybranych scenach filmu, efekt powtarzalny także to nie jest przypadkowe. To przygaszenie może dotyczyć zielonej części pikseli, jakby na chwilę ktoś je wszystkie wyłączył. Irytujące strasznie jak gaszenie światła w pokoju na chwilę.

To taki podstawowe mankamenty na tą chwilę, zastanawia mnie czy to przypadłość  tych modeli czy tylko mojego bo skoro są pozytywne opinie kupujących.

Na tą chwilę TV zgłosiłem w reklamacji do zwrotu w EuroRTVAGD niestety kupiłem w sprzedaży bezpośredniej także zw zwrotem gotówki mogę się pożegnać.

Obawiam się że sklep będzie usiłował naprawić?! wymienić na inny egzemplarz.

Póki co jest jeszcze ze mną i czeka na wyrok sklepu.

Mam kalibrator będę starał się ustalić profil na podłączonym komputerze bo irytuje mnie poziom bieli (brak) i uciekające kolory cieni  w zieleń.

Do kątów nie mam żalu za te pieniądze niestety patrząc z boku znikają kolorki pojawia się zieleń i żółć.

 

Także siedząc centralnie przed tv na sofie liczę że da się kolory ogarnąć aby się nie denerwować resztą

 

IMG_20191227_201107.jpg

IMG_20191227_014658.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2019 o 21:43, Daniel Piotrowski napisał:

Mam kalibrator będę starał się ustalić profil na podłączonym komputerze bo irytuje mnie poziom bieli (brak) i uciekające kolory cieni  w zieleń.

Ciężko powiedzieć czy te przypadłości są specyficzne dla tej serii czy też pojedynczego egzemplarza, w każdym razie skoro nie ma żadnych testów z pomiarami a masz sprzęt kalibracyjny to jest przynajmniej okazja żeby zobaczyć wyniki pomiarów dla kolorów, bo jedyne jakie są dostępne to widziałem na facebooku kikigo :

spacer.png

spacer.pngspacer.png

spacer.png

spacer.png

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam temat o serii BL, o fotki z aplikacji AIDA pokazującą rzeczywistą konfigurację sprzętową tej serii opartej na systemie Android :

spacer.png

 spacer.png

spacer.png

Fotki wstawił użytkownik tej serii z poniższego forum :

https://forum.setcombg.com/sharp-телевизори/54887-sharp-телевизори-28.html

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Dzięki za odzew 

Po kilku dniach użytkownika co gorsza przyzwyczajam się do przypadłości matrycy. Serwis ma mnie jeszcze głęboko w poważaniu, odpowiedział na moje zgłoszenie ze strony producenta, przesłałem mu zdjęcia poglądowe problemu ale cisza od 5 dni, czekam może po 6 stycznia coś drgnie. 

Na wskazanej  rosyjskiej stronie znałem ustawienia :

Backlight 30
Brightness 42
Contrast 56
Saturation 50
hue 0
Sharpness 5
Gamma Medium
color temperature
red gain 40
green gain 28
blue gain -18
display mode auto
Advanced video
DNR Off
MPEG NR low
Adaptive Lumen Control Off
DI film Movie mode auto
Blue highlight Off
color tuner off
11 point white balans correction
red 50
green 50
blue 50

są faktycznie zbliżonych do moich po moje kalibracji 

Jakby nie te wady to całkiem spoko się ogląda :D

No i jak się nie rusza z sofy bo zmiana kąta oglądania powoduje przypomnienie o słabościach tego modelu  :(

 

 

 

A i dodam jeszcze że najbardziej denerwuje mruganie ciemnych obszarów ekranu w pewnego rodzaj scenach oglądanej treści z dowolnego źródła,  być może ma tu znaczenie opcja Blue Stretch  - włączona czy wyłączona net robi różnicy, a w efekcie ciemniejsze obszary sceny na 1 sekundę robią się czarne  co czasem powtarza się kilku krotnie na ujęciu, nazywam to nadawanie alfabetem mors'a ;) - ale wkurza.

Im bardziej czytam to rosyjskie forum to czuję więź w problemach ! :(

 

 

Forum Bułgarskie - oczywiście ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Węgierska recenzję tej serii Sharpa i wynotowałem z niej tylko to co dotyczy się jakości obrazu :

 

Pomiary przyrządów wykazały, że natywny kontrast może osiągnąć 5750:1, co jest bardzo dobrym wynikiem wśród telewizorów LCD. Kolory są piękne, naturalne, realistyczne, bez plastikowości . Nawet krytyczne treści, takie jak falujące morze,  wietrzne, zacienione pole, lub ludzkiej skóra zostały odzwierciedlone bez błędów. Szum może wystąpić z niskiej jakości źródeł, takich jak ze stacji telewizyjnych SD z tunera lub przy niskiej szybkości transmisji bitrate wideo, ale można temu całkiem skutecznie zaradzić poprzez aktywację funkcji redukcji szumów.


Przetwarzanie ruchu jest mocną stroną, ale tak naprawdę nie zaskoczyło to nas po naszym poprzednim teście Sharp TV! Nie było rozmycia ruchu, duchów, powielania konturów, nie zauważyliśmy szarpania obrazu  i nie było żadnego przykładu aury pojawiającej się wokół obiektów. Zmierzyliśmy 19,4 ms opóźnienia wejściowego, co dziś jest wartością całkowicie akceptowalną, co sprawia, że granie na tym TV jest przyjemnością.


W przypadku telewizorów wykorzystujących metodę bezpośredniego podświetlenia LED rozkład podświetlenia nie zawsze jest jednolity, nasze pomiary instrumentalne wykazały, że narożniki mają największe odchylenie, z różnicą do 17 procent. Dobrą wiadomością jest jednak to, że przejście jest możliwie jak najbardziej płynne, dzięki czemu chmury, łaty nie pojawiają się tak naprawdę w codziennym użytkowaniu, filmowaniu, wideo lub grach.


Przyjrzeliśmy się bliżej ustawieniom za pomocą kalibratora i1 Display Pro i aplikacji o nazwie displayCAL. W kolejności są to: Żywy, Oszczędzanie energii, Film, Gra, Normalny, Sport. Najwyższe wartości jasności, poziomu czerni, prawdziwego współczynnika kontrastu i delty E podano w tabeli. Ta ostatnia jest wartością liczbową, która określa odległość dwóch różnych kolorów w systemie kolorów; im niższa wartość delta E dla danego koloru, tym bliżej odniesienia (sRGB), tj. tym lepiej.

Następnie staraliśmy się osiągnąć wartości docelowe (luminancja 120 cd / m², temperatura barwowa 6500 K, 2,2 gamma) i osiągnąć najwyższą dokładność kolorów, która okazała się mniej więcej skuteczna. Przy temperaturze barwowej 6400 K, luminancji 122,3 cd / m² i poziomie czerni 0,0326 cd / m² współczynnik kontrastu wynosi 3752,6: 1.

Osiągnięto znakomite wyniki w dokładności kolorów: średnia delta wyniosła E 0,23, a najwyższa wyniosła 0,99! Zdjęcie pokazuje pokrycie przestrzeni kolorów: szara linia przerywana reprezentuje referencyjną przestrzeń kolorów, podczas gdy kształty kolorów reprezentują zmierzoną przestrzeń kolorów. Zgodnie z tym, wyświetlacz zajmuje 107,8 procent przestrzeni kolorów sRGB, ale w tym jest niezwykła dokładność 95,2%, co jest bardzo dobrym wynikiem dla tradycyjnych telewizorów LED!


Podsumowanie :

Działa dobrze pod względem jakości obrazu, chociaż kąt widzenia nie jest idealny, ale przy odpowiednich ustawieniach dokładność kolorów jest znakomita, współczynnik kontrastu jest wysoki, a ruch znakomity. Sharp 55BL2EA może nie jest idealny, ale można go zabrać do domu za 50 USD, co przy tym rozmiarze, z naszą wiedzą, jest dobrą ceną!

Ustawienia kalibracyjne z testu :


podświetlenie    25
jasność    21
kontrast    59
nasycenie    58
odcień    0
ostrość    8
gamma    średni
DNR    wył
Nr MPEG    wył
Adaptacyjna kontrola światła    wył
Tryb filmu DI    wył
Niebieskie podświetlenie    wył
Zakres HDMI RGB    pełny
Temperatura barwowa    gorący
Balans bieli - czerwony    13
Balans bieli - zielony    5
Balans bieli - niebieski    -12

Link do pełnego testu :

https://prohardver.hu/teszt/sharp_aquos_55bl2ea_android_teve/sharp_55bl2ea.html

EDIT:

Uzupełniająco wynotowałem jeszcze kilka komentarzy do tego testu :

 

Po kalibracji ten telewizor zapewnia zaskakująco dobry obraz w swojej cenie. Ale inżynier, który skonfigurował profile fabryczne, powinien to zrobić. Czy wszystkie kolory oprócz jednego mają temperaturę barwową 15600 K? Czy to normalne?

Wydaje się również, że niebieski musiał zostać dobrze zdjęty podczas kalibracji. A kiedy delta E 8-9 może dostać się poniżej 1?


Jakość obrazu z testu to dobry i bardzo dobry kontrast. Nie dbam o inteligentny system, bo i tak go nie używam. Dla mnie jakość obrazu jest ważna i dobra, więc myślę, że nie jest zła. Takie kontrasty w tym przedziale cenowym nie są zbyt często spotykane, a dobry kontrast znacznie wpływa na jakość obrazu.

Dlaczego prohardver tutaj nie wspomina, ile herców ma panel? Myślę, że to jedna ważna rzecz, ale nigdy o niej nie wspominałem. Kto może to opisać. W przeciwieństwie do wielu, podoba mi się ten telewizor. Bardzo dobry kontrast i dobry ruch zgodnie z testem! Nie interesuje mnie system smart TV.
 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!

Dla formalności dopiszę, że mam wersję 55Bl3EA i potwierdzam co wyżej w poście napisane.

Kolory i kontrast świetny !!

Dziś potwierdziłem kolejny problem - słaby zasięg bluetooth ma to tyle znaczenie że jak się sparuje pilota w trybie mikrofonu to działa on z odległości maks 2m,  a im dalej to zrywa połączenie blokując działanie samego pilota także lepiej nie parować tego pilota po BT da się żyć bez poleń głosowych,

Gorzej jednak jest  bo podłączyłem dla testów odbiornik BT audio (Nokia launches NFC speakers and music receiver ) i aby poprawni dział musiałem go umieścić pod telewizorem :D

Do żółtych cieniowań na szarym  tle się przyzwyczajam, mrugania mnie jeszcze irytują... czas leczy rany ;)

aaa...

Podłączyłem antenę naziemną i zaskoczony jestem  jakością skalowania z SD an 4K  :)

I na koniec takie pytanie odnoście 4K i AndroidTV

Interface androida jest 1080p jak u licha on wyświetla 4K !

Statystyki nerdowskie na YT pokazują tak - jak to rozumieć ?

Intryguje  mnie także poziomy układ diód  w pikselach (na załączonym pionowym obrazku widać ) wcześniej się nie spotkałem z taką technologią. :)

 

IMG_20200104_103328.jpg

IMG_20200104_103337.jpg

IMG_20200104_171956.jpg

W węgierskim teście także opisali problemy z BT także to już nie przypadek tylko wada fabryczna tych modeli !

A teraz pokażę coś co najbardziej mnie irytuje !

Film z pokazanym efektem przygsania ekranu w czasie oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daniel Piotrowski napisał:

Intryguje  mnie także poziomy układ diód  w pikselach (na załączonym pionowym obrazku widać ) wcześniej się nie spotkałem z taką technologią.

Model w rozmiarze 40'' cali też ma dokładnie taki sam poziomy układ i kształt pikseli, co oznacza że też jest na takiej samej matrycy VA, niestety nie udało mi się go przetestować w sklepie na kanałach naziemnych bo nie było sygnału a inne modele z tej serii o większych rozmiarach nie były wystawione na ekspozycji.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

Model w rozmiarze 40'' cali też ma dokładnie taki sam poziomy układ i kształt pikseli, co oznacza że też jest na takiej samej matrycy VA, niestety nie udało mi się go przetestować w sklepie na kanałach naziemnych bo nie było sygnału a inne modele z tej serii o większych rozmiarach nie były wystawione na ekspozycji.

Taki układ jest całkiem fajny jeszcze nie znalazłem w czym to pomaga :) myślałem, że lepsze są kąty widzenia w pionie, ale przed chwilą sprawdziłem czołgając się pod telewizorem ;) tak samo ja z boku - żółcieje obraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem porównanie z Samsungiem UE55NU7092 za 1800 zł

Różnica w samym odtwarzaczu YouTube  

viewport

samsung :  1920x1080*2 !

sharp: 1920x1080  

i ilość klatek przetworzonych w tym samym momencie filmu (COSTA RICA IN 4K 60fps HDR)  to aż  9755 klatek !! a SHARP tylko około 3600

Wina AndroidTV nie ogarnia technologii telewizora :( 

TIZEN  RULEZ ! ;)

 

IMG_20200108_093832.jpg

Już wszystko wiem 

SHARP  ze swoim AnsroidTV daje 4K ale interface jest tylko w 1080p 

Czyli wszystko ok :) 

Film z YT (4KUHD Scaling Test) wyświetla się prawidłowo - wszystkie linie są wyraźne :)

Edytowane przez Daniel Piotrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Daniel Piotrowski napisał:

Dziś zrobiłem porównanie z Samsungiem UE55NU7092 za 1800 zł

 

A jak wypada ten Sharp w porównaniu z tym Samsungiem jeżeli chodzi o przetwarzanie ruchu w kwestii skokowości obrazu np w filmach i serialach i czy ruch  w szybkich scenach w  sporcie jest ostry tj nie rozmazany np czy przy szybkich ruchach kamery napisy na bandach (w piłce czy w wyścigach samochodowych itp)  są w miarę nierozmazane w tym głowy i sylwetki widowni i czy szybko lecąca piłka jest okrągła czy też rozmazana i momentami wygląda jak piłka do rugby jak na niektórych tv z matrycą 50 Hz , bo w recenzji którą cytowałem ten tv był chwalony za przetwarzanie ruchu zarówno dla parametru de-judder jak i de-blur ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

A jak wypada ten Sharp w porównaniu z tym Samsungiem jeżeli chodzi o przetwarzanie ruchu w kwestii skokowości obrazu np w filmach i serialach i czy ruch  w szybkich scenach w  sporcie jest ostry tj nie rozmazany np czy przy szybkich ruchach kamery napisy na bandach (w piłce czy w wyścigach samochodowych itp)  są w miarę nierozmazane w tym głowy i sylwetki widowni i czy szybko lecąca piłka jest okrągła czy też rozmazana i momentami wygląda jak piłka do rugby jak na niektórych tv z matrycą 50 Hz , bo w recenzji którą cytowałem ten tv był chwalony za przetwarzanie ruchu zarówno dla parametru de-judder jak i de-blur ?

Oglądam z żoną na TV  już prawie wszystkie odcinki z serialu GLEE :) i tam jest dużo scen dynamicznych - taniec ruch itd... i powiem tak jak puściłem na Samsungu (mam w pracy) to widać teatralność scen ale znalazłem opcję w ustawieniach co zredukowała sztuczność. Na SHARPie nic nie szarpie bardo przyjemnie się ogląda takie sceny, Wysoki kontrast potęguje wrażenia bo jest dożo scen w mroku (scena, oświetlenie spot) i to fajnie wygląda kolorystyka także. 

Co do sportu - jeszcze nie robiłem takiej analizy,  UFO test (www.testufo.com)  wypada dobrze bo podłączyłem pod laptopa (MacBook PRO) i przetestowałem. 

Postaram się jeszcze naleźć jakiś dobrej jakość mecz na YT i zobaczę jak to wygląda SAMSUNG vs SHARP.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Daniel Piotrowski napisał:

UFO test (www.testufo.com)  wypada dobrze bo podłączyłem pod laptopa (MacBook PRO) i przetestowałem. 

A ten cały obrys statku i ostrość sylwetki tego ufoka w teście ufo wygląda lepiej czy gorzej w porównaniu z Samsungiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym momencie  mój TV pojechał do SERWISU UMC po miesiącu od zgłoszenia usterek w sklepie!.

Wszystko co miało pójść nie tak poszło nie tak! 

Sklep zapomiał czegoś w zgłoszeniu ... opóźniło to zgłoszenie do serwisu od 3 tygodnie 

Serwis pomylił coś w zgłoszeniu do kuriera... zaś kolejne dni 

Kurier odbierał paczkę przez 4 dni .... bo miał mało czasu. 

Także czekają mnie teraz dwa tygodnie oczekiwania na rezultat NAPRAWY zgłoszonych usterek. 

A czego obawiam się najbardziej ? że się okaże, sorki ten typ tak ma i nic się nie da z tym zrobić, za takie pieniądze dostajesz takie coś co widać na załączonym obrazku. 

Obym się mylił !

Jak coś będę więcej wiedział z wieści z frontu - dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wraca z serwisu! 

Serwis wystawił następującą diagnozę:

Defekt potwierdzony przez serwis: Tak

Przyczyna problemu: wadliwa płyta główna

Rozwiązanie / Wymienione elementy: wymiana płyty głównej

 

Także jak włączę i zobaczę na własne oczy to opiszę wrażenia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor powrócił - działa !

Wszystkie zgłoszone usterki naprawione 

wgrany nowy software (16 stycznia 2020) 

doszły nowe funkcje  np. można w trakcie oglądania  YT lub Netflix wejść w ustawienia obrazu i zmieniać jego parametry  :)

Pilot na BT działa nawet z 3 pokoju ;)  

Obraz jest stabilny nie ciemnieje. 

Podświetlenie da się regulować. 

Jakość obrazu na standardzie jest OK

ale kalibrację dla zasady i tak wykonam. 

kolor szary (30%) już jest normalny jednolity.

Aczkolwiek i tak patrząc na wprost ekranu istnieje ciemny obszar i przesuwając głowę na boki ten ciemny obszar także się przesuwa 

czyli występuje jakaś polaryzacja obraz czyli takie własności fizyczne matrycy (taka technika tania) zresztą w samsungu także tak mam także się nie czepiam 

to TV za 1999 zł :D 

Jakość czerni się znacząco poprawiła, wyzeruje podświetlenie to i tak kontrast jest wysoki i jasne sceny dobrze widać, na wieczorne kino może być. 

 

Podsuwowanie:

Jak dla mnie za te pieniądze - musi być ;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daniel Piotrowski napisał:

Jakość czerni się znacząco poprawiła,

W związku z tą wyraźną poprawą czerni to ciekawe czy poza tą wymienioną wadliwą płytą główną wymienili też jakieś inne elementy np matrycę albo inne diody podświetlające, bo kto wie czy przypadkiem nie było jakichś poprawek hardware w nowszych seriach bo nowszy soft chyba by nie miał aż takiego wpływu na przetwarzanie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej panel został ten sam muszę mu się dokładnie przyglądnąć bo faktycznie to podświetlenie nie jest za równomierne lewy górny kwadrant jest bardziej doświetlony - takie mam wrażenie przed i po naprawie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur... green screen powrócił ! ale co dziwnie że w około ekranu przy brzegu jest 1 cm szerokości pasek gdzie te piksele normalnie świecą (zielone) reszta ekranu ma zielonkawe przebarwienie w ciemniejszych scenach. Szary ponownie brudny trochę inaczej niż za pierwszym razem. Dorwałem w sklepie (50BL5EA) i porobiłem testy oczywiście wszystko świeciło prawidło.

Także zaczynam zgłoszenie reklamacyjne nr 2 !

 

Edytowane przez Daniel Piotrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabli wiedzą od czego powstał taki efekt, w tv za matrycą są jeszcze 3 specjalne folie a dopiero za nimi są listwy z diodami, być może zaczepy mocujące jednej z folii puściły i się wywinęła deformując równomierność podświetlania albo przez to wywinięcie zrobiło się więcej miejsca w danym miejscu i się tam zaciągnął kurz albo przyczyna jest jeszcze inna, no chyba że sama struktura matrycy uległa jakiejś destrukcji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Daniel Piotrowski napisał:

Takie przepalenia ukazały się 2 tyg po powrocie z serwisu  :(

 

Współczuję , człowiek kupuje tv myśląc , że sobie obejrzy film , mecz w super warunkach a tu taka kicha . Ja bym im powiedział , że zwracam tv i niech kasę cofają i wybrał sobie coś innego 

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Damian gurazda napisał:

Współczuję , człowiek kupuje tv myśląc , że sobie obejrzy film , mecz w super warunkach a tu taka kicha . Ja bym im powiedział , że zwracam tv i niech kasę cofają i wybrał sobie coś innego 

No niestety - kupiłem fizycznie  w sklepie i mogę teraz się cmoknąć tylko reklamacje ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...