Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Analizuję ale jeszcze nie widzę różnic - jak na taką grubą aktualizację 0,9 GB danych to coś się musi zmienić :)

Analizuję ale jeszcze nie widzę różnic - jak na taką grubą aktualizację 0,9 GB danych to coś się musi zmienić :) \

Polskiej klawiatury dla Gboard  nadal nie widzę, a to jest systemowa także tak maci ?  

W aplikacji Canal + nadal nie można używać funkcjo Multi-Live   "Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z tą funkcją " ale to chyba producenci aplikacji canal+ się nie postarali bo na telefonie z 1G ram (nokia 2.1) czyli średniak totalny działają 4 ekrany live ! 

Asystent google rozumie niewiele po Polsku poza która godzina lub jaka pogoda, obsługa urządzeń z Android home  tylko w języku Angielskim np "włącz gniazdko"  zrozumie tylko jak powiesz  " turn on plug"  plus taki szlifujesz Język ;)

Zmieniła się na głównym ekranie ikona rodzaju podłączenia do sieci wcześniej był znaczek połączenia po WiFi mimo to, że byłem na kablu teraz już jest symbol połączenia sieci lan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dzisiejszej aktualizacji w BL2EA, występuje problem z dźwiękiem a mianowicie jak macie uruchomiony dźwięk DTS Virtual: X to występują dziwne pogłosy po dźwięku poruszania się po menu, do tego jak ściszycie do końca to dalej słychać dźwięk al bardzo cicho więc nie ma funkcji mute, bardzo głośno gra TV tak że do oglądania od zerowej głośności wystarczą 3-5 kliknięć i już da się oglądać przy codziennym użytkowaniu, a w połowie suwaka jest tak głośno że nie idzie wytrzymać. W trybie downmix czy dziwek stereo czy przestrzenny nie ma różnicy, ale to było gdzieś poruszane wcześniej. Dodatkowo przy włączeniu DTS Virtual:X jak zznaczymi Virtual:X i TBHDX a ogranicznik jest wyłączony to jest tak cicho że się nic nie słyszy prawie a jak zaznaczymy Ogranicznik to jak wyżej jest tak głośno że na suwaku wystarczą 4 kliknięcia a w połowie jest masakryczine głośno.

 

Takie moje spostrzeżenia, jakieś pomysły, przywrócenie fabrycznych dźwięku nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy próbował ktoś na telefonie z Androidem, utworzyć projekcję do przeglądania zawartości smartfona na TV. Mi na telefonie nie wykrywa urządzenia :/

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mloodzian Jak widzisz - zaglądamy :) TV świeci dźwięk jak tako gra, Kupiłem u chińczyka przetwornik ze światłowodu na  5.1  podłączyłem do mojego starego zestawu głośników i tylko Netflix ogarnia wielko kanałowe odtwarzanie dźwięku  reszta (youtube, canal+, player) w stereo i nic więxej nie wycsnę, nie wiem na ile to wina aplikacji a na ile samego telewizora bo faktycznie co by w ustawieniach dźwięku nie zmienić nic się nie zmienia  tylko zmiana z PCM a Dolby Digital / plus daje jakieś różnice podczas odtwarzania dźwięku po SPDIF może to wina pudełka od chińczyka... a raczej ubogiego kontentu. 

 

@Michal0z  Jeśli chodzi o przesyłanie obrazu z telefonu zwłaszcza z Androidem to działa to bez większych problemów aczkolwiek wiele zależy od samego telefonu jak jest wydajny, Testowałem na Samsungu s7edge  i tu działa wyśmienicie 0,5 lub mnie opóźnienia sieć Wifi 5Gz  oraz na słabiutkiej Nokii 2.1 z siecią 2.4 Ghz  troszkę szarpało ale było znośnie także wszystko zależy jeszcze bardziej od siły sygnału sieci Wifi  Telewizor mam zintegrowany z Google Home  oraz sparowany z Android TV Remote Control wszystko działa jak najlepiej producent systemu przewidział - google.  

Ostatnio bawię się w smart dom i sterowanie urządzeń kupiłem gniazdko i żarówkę (z biedronki)  sparowałem je w aplikacji Tuya - dostępna na Android TV  i mogę z sofy pilotem w telewizorku bawić się światłem w pokoju - totalne lenistwo :) oczywiście plecenia głosowe do obsługi urządzeń także działają ale po angielsku . Ale polecam fajna zabawa :)

 

Na koniec mała porada hackerska, jak kogoś irytuje dźwięk w telewizorze jaki się słyszy w trakcie poruszania po menu tzw. "plumkanie" to podaje przepis jak to wyłączyć, oczywiście producent nie przewidział tego w ustawieniach (Sony ma ) 

Taki mały tutorial dla średnio zaawansowanych komputerowców przestawiam Wam 

Aby tego dokonać należy uaktywnić opcje developerskie w ustawieniach urządzenia (jak to zrobić? Google podpowie :) )  i włączyć debugowanie. (innych opcji nie ruszać bo można namieszać ) 

do tv z androdiem można podłączyć się na dwa sposoby kabel micro usb (jak do telefonu )  lub po Wifi  należy znać adres IP 

(x.x.x.x adres IP telewizora )

na koputerze (PC/Mac)  pobrać program do podłączenia się z urządzeniem Android "adb tools"

po uruchomieniu terminala CMD wykonać dwa poniższe polecenia - jeśli ktoś po kablu się połączy to tylko ten drugi  poniższy wiersz. 

 

adb connect x.x.x.x:5555  

adb shell settings put system sound_effects_enabled 0  

 

Resetowanie ustawień dźwięku w menu telewizora przywraca ponownie dźwięk.

 

To tyle na z moich doświadczeń. Jak coś jeszcze wymyślę to dopiszę. 

Pozdrawiam sprzed telewizora.... :)

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Daniel Piotrowski napisał:

@Michal0z  Jeśli chodzi o przesyłanie obrazu z telefonu zwłaszcza z Androidem to działa to bez większych problemów aczkolwiek wiele zależy od samego telefonu jak jest wydajny, Testowałem na Samsungu s7edge  i tu działa wyśmienicie 0,5 lub mnie opóźnienia sieć Wifi 5Gz  oraz na słabiutkiej Nokii 2.1 z siecią 2.4 Ghz  troszkę szarpało ale było znośnie także wszystko zależy jeszcze bardziej od siły sygnału sieci Wifi  Telewizor mam zintegrowany z Google Home  oraz sparowany z Android TV Remote Control wszystko działa jak najlepiej producent systemu przewidział - google.  

Dzięki za odpowiedź. Trzeba coś było aktywować, albo zainstalować czy to google home, albo inną aplikację na telefonie bądź TV?? Mam Xiaomi Redmi 6, Huawei Mate 20 i dając projekcję nie wyszukuje (w ogóle nie widzi telewizora) pomimo, że są podłączone do tej samej sieci wifi. Reszta rzeczy tzn. strumieniowanie z Youtube, czy też aplikacja z myszką i klawiaturą na telefonie działa bez zarzutu, chodzi o samą projekcję. Nie wiem w czym może być problem :/. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Chcialem was o cos zapytac, jako ze przesiadlem sie z 12 letniej plazmy Samsunga 720p, to kompletnie nie wiem czego sie spodziewac po tych nowych Smart TV. Kupilem model Sharp 50BL2EA za 1599zl + Soundbar Sharp za 1zl w jakiejs promocji.

W kilku słowach po 2 dniach uzytkowania:

1) Android TV - działa bardzo fajnie, czasami sie zdarzy przycinka interface, ale to tez sie zdarza na moim Galaxy S9, ktory jeszcze niedawno byl flagowym telefonem, wiec na prawde jest spoko. Wyszukiwanie glosowe na youtube rewelacyjna sprawa, nie trzeba sie pałować z klawiatura. Ale nie wiem czemu dziala tylko na youtube, znaczy co nie powiem, to szuka automatycznie na youtube, a nie np. na cda.pl

2) Dzwiek Harman Kardon - powiem, ze jest ponad przeciętną, ale z butów nikogo nie wyrwie. Na pewno 100x lepszy niz w mojej starej plazmie, ale tam glosniki to byl dramat, wiec nie ma do czego porownac

3) Ogolna jakość wykonania bardzo fajna, nóżki aluminiowe, telewizor nie skrzypi, nie widze nic do czego by sie mozna bylo przyczepić, a juz na pewno nie w tej cenie.

4) Plynnosc – podczas ogladania TV przez Orange TV jest super, zero problemu, ale na youtube, w niektorych materialach które maja juddering jest bardzo, ale to bardzo slabo. Sa materialy idealnie plynne, ale sa tez po prostu dramatyczne. Tyle ze te dramatyczne wyglądają tez slabo na np. moim laptopie z matryca IPS, ale nie aż tak słabo. Nie wiem czy ten TV sobie po prostu nie radzi z judderingiem, czy jest to normalna sprawa w tych Smart TV? https://bit.ly/36jgYTe – np. tutaj nawet na laptopie widze, ze ten material jest po prostu skopany, ale na TV nie da się tego oglądać, bo jest jeszcze 10x gorzej.

4) Matryca - najwazniejsza sprawa w TV i tutaj mam wlasnie problem. Kolory sa rewelacyjne, na prawde potrafią zaskoczyć pozytywnie, do tego po odpowiednim ustawieniu nie sa nienaturalnie podkrecone - https://imgur.com/a/yhTq09g - pare fotek, ale oczywiscie nie oddaje to wrażenia na żywo. Kąty widzenia dramat, trzeba siedziec na wprost, bo odrazu kolory staja sie żółte. Ja czytalem, za matryce VA maja slabsze kąty od IPS, ale zeby aż tak? Duże wrażenie robi kompletny brak ulotów światła w narożnikach, co praktycznie zawsze się zdarza w laptopach.

ALE - jesli chodzi o matryce to najwiekszym problemem jest dla mnie czerń i tutaj mam dużą zagwostkę czy w ogole nie zwrocic telewizora i nie wziac czegos lepszego. Podczas ogladania TV w dzien jest super, zero problemu, ale podczas ogladania w nocy, kiedy jest ciemno w pokoju, a sceny na telewizorze sa ciemne, to jest to po prostu dramat, tu nie ma czerni, tylko jest mleko. Najdziwniejsza sprawa, ze jak wlacze światło, to wtedy czerń ZNACZNIE sie poprawia, problemem jest ogladanie bez światła (jeszcze się z czyms takim nie spotkalem)

https://imgur.com/a/lzVr3PV - tutaj wstawilem pare fotek bez światła i ze światłem. Oczywiście robione telefonem dokladnie tego nie pokażę, jedna fota wyszla mocno przesadzona, ale ogolnie to pokazuje o co mi chodzi. To miala być matryca VA z niby lepsza czernią od IPSa, wiec jeśli to jest ta dobra czern, to jak to niby wyglada na IPSie?

I tutaj pojawia sie problem, jako ze przesiadłem się ze starego trupa plazmy, to nie wiem czego się spodziewac w kwestii czerni w tych nowych LCD. Nie chce się rypać z wymiana i wpaść w dokladnie taki sam problem w innym TV. Np. tutaj - https://bit.ly/36fUUZO – gosc testuje LG NanoCell i Samsunga Q i jak widac ten NanoCell to po prostu dramat, ma tak gowniana czern jak ten Sharp. Inna sprawa, ze gosc tłumaczy, ze na LG musial wyłączyć „dimming”, bo jak mowi dziala tak do [beeep]y, ze nie dało się tego używać.

Czy da się w ogole dostać TV z dobrą czernią do 2000zl?

Edytowane przez Rumcajs 9
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minutes ago, Daniel Piotrowski said:

Witaj! pierwsza moja rada dla Ciebie to wyzeruj podświetlenie ekranu i bdzie czarno :)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Probowalem to wczoraj i nic to nie dalo, i tak mam podswietlenie tylko na 40% ustawione. Zreszta co to za rozwiazanie wachlować podswietleniem w zaleznosci od filmu. Na prawde szkoda, bo teraz ogladam w dzien i obraz jest super, czerń bardzo ładna, ale co mi z tego jak w nocy to wyglada po prostu dramatycznie. Sprobuje to zwrócić, jednak Samsung to Samsung, nigdy mnie ta firma przez lata nie zawiodła i chyba musze sie z nimi przeprosić. Jedyny problem, to to ze na Tizen TV nie ma CDA.PL, a to jest duzy problem.

https://www.euro.com.pl/cms/zakupy-bez-obaw.bhtml - musze do nich zadzwonic, ale wg. tego co tu pisza, to moze byc problem, bo ja zerwalem folie, ktore byly na około telewizora... "Na zwracanym lub wymienianym towarze muszą być oryginalne folie zabezpieczające". Niby kupowalem przez neta i dostalem TV w piatek, ale bez tych folii moze byc ciezko...

Edytowane przez Rumcajs 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rumcajs 9 napisał:

Probowalem to wczoraj i nic to nie dalo, i tak mam podswietlenie tylko na 40% ustawione. Zreszta co to za rozwiazanie wachlować podswietleniem w zaleznosci od filmu. Sprobuje to zwrócić, jednak Samsung to Samsung, nigdy mnie ta firma przez lata nie zawiodła i chyba musze sie z nimi przeprosić.

https://www.euro.com.pl/cms/zakupy-bez-obaw.bhtml - musze do nich zadzwonic, ale wg. tego co tu pisza, to moze byc problem, bo ja zerwalem folie, ktore byly na około telewizora... "Na zwracanym lub wymienianym towarze muszą być oryginalne folie zabezpieczające". Niby kupowalem przez neta i dostalem TV w piatek, ale bez tych folii moze byc ciezko...

O joj coś mi to przypomina, moją batalię po zakupie! To skoro zmieniasz podświetlenie i ni się nie zmienia to znaczy że masz uszkodzony model, miałem tak samo, wysłałem do serwisu sprawnie naprawili i jest ok - regulacja podświetlenia  jest możliwa ! Praktycznie ją mam wyłączoną i jest ok w przed naprawą było na 100% na ile bym nie ustawił.

Co do reszty - kąty widzenia, zgadzam się z Tobą w odczuciach ta technologia  tak ma i w takiej cenie należy się pogodzić.  Android TV robi robotę pilot na BT rewelacja (masz sparowany ? tzn  dioda świeci na zielono ) 

Ja generalnie jestem zadowolony (no może te kąty widzenia czasem irytują ale się przywykło ale pod kątem 45 stopni tv się już gorzej ogląda kolor ucieka)  

Ostatnia aktualizacja jeszcze coś zmieniła w kolorach już nie muszę korygować odcieni zielonego wszystkie wartości mam na 0 i jest ok - kontrolowałem kalibratorem.

Także powodzenia, serwis ogarnie podświetlenie i będzie Pan zadowolony ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Daniel Piotrowski said:

O joj coś mi to przypomina, moją batalię po zakupie! To skoro zmieniasz podświetlenie i ni się nie zmienia to znaczy że masz uszkodzony model, miałem tak samo, wysłałem do serwisu sprawnie naprawili i jest ok - regulacja podświetlenia  jest możliwa ! Praktycznie ją mam wyłączoną i jest ok w przed naprawą było na 100% na ile bym nie ustawił.

 

 

Źle mnie zrozumiales, zmiana podswietlenia jest widoczna, to nie ze ten parametr nie działa, po prostu w nocy nic juz nie da, bo matryca po prostu przepuszcza za duzo światła, a ten TV nie ma tez zadnych technologii wygaszania. Wyglada tak jak ten Nanocell w linku, czyli w nocu jest totalny badziew. W dzień rewelacja, ale co mi z tego jak ja wieczorem sobie lubie obejrzeć film, a na takim mleku to aż się rzygać chce. Szkoda, bo gdyby nie to, to TV jest na prawde spoko, szczegolnie w takiej cenie, ale taka czerń jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rumcajs 9 napisał:

Probowalem to wczoraj i nic to nie dało, i tak mam podświetlenie tylko na 40% ustawione. Zreszta co to za rozwiazanie wachlować podswietleniem w zaleznosci od filmu. Sprobuje to zwrócić, jednak Samsung to Samsung, nigdy mnie ta firma przez lata nie zawiodła i chyba musze sie z nimi przeprosić.

https://www.euro.com.pl/cms/zakupy-bez-obaw.bhtml - musze do nich zadzwonic, ale wg. tego co tu pisza, to moze byc problem, bo ja zerwalem folie, ktore byly na około telewizora... "Na zwracanym lub wymienianym towarze muszą być oryginalne folie zabezpieczające". Niby kupowalem przez neta i dostalem TV w piatek, ale bez tych folii moze byc ciezko...

 

Jeśli faktycznie w czasie zmieniania wielkości podświetelnia odczuwasz zmianę tej jasności to faktycznie działa prawidłowo. Ja miałem z tym problem i to mi naprawili.

No cóż totalna czerń w nocy to tylko OLED daje taką możliwość w LCD mysi być podświetlone nawet w minimalnym stopniu co w nocy daje się odczuć, dlatego zapalona lampka z boku niweluje taki efekt, PHILIPS z podświetlenie  LED wiedział co robi.

Foliami się nie przejmuj ja kupowałem w sklepie i oddawałem do serwisu bez folii w kartonie, nie było problemu.

Jeśli kupowałeś przez net to masz prawo zwrotu bez podania przyczyny, w sklepie stacjonarnym już takiem możliwości nie masz tylko reklamacja, aczkolwiek to także kwestia dogadania w sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zaczynalem sie przezwyczajac, ale chyba tak czy siak bede musial zwrocic, bo zaczął charczeć lewy głośnik. Jesli mam zwracać ten TV i go przyjmą, to juz sie raczej zdecyduje na cos innego. Najlepiej to slychac na tym filmie - TEST - ale niestety zdarza sie w innych rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy opisane tu bolączki dotyczą też wersji 40"? Podobno mniejsze przekątne niekoniecznie są wprost mniejszymi wersjami tych dużych.

Szukam właśnie jakiegoś tv 40", poza pojedynczymi modelami Sony z 2017, jakimiś Blaupunktami i wynalazkami typu Manta czy Lin, nie za bardzo jest w czym wybierać.

Zastanawiam się też czy przy tej przekątnej na pewno iść w smart tv i uhd, mam obawy czy najmniejsze modele nie mają np. słabszych procków lub pamięci, i ten cały smart tv szybko straci w nim funkcjonalność, zacznie się wieszać, wypadną aplikacjie itp.  Może lepszym rozwiązaniem byłby np. zwykły Sharp 40BF5E o rozdzielczości hd+ przystawka?

Generalnie nie jestem jakimś wytrawnym konsumentem treści, głównie kablówka, czasem jakiś film czy serial z yt, player, vod, cda, może kiedyś dojdzie np. netflix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po 7 miesiącach użytkowania 65BL5EA pojawił się cienki poziomy pasek przez środek ekranu. Serwis na pewno nie wyrobi się na święta i trzeba będzie męczyć oczy do nowego roku a potem wysłać tę padlinę do magików z sharpa.  Tak dobrze żarło i zdechło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uzytkowników. Posiadam od niedawna tv sharp 40bl3ea. Mam do Was pytanie, gdy włączam telewizor to zawsze pojawia mi sie ekran ze smart( aplikacje do wyboru np yt netflix

) a pozniej musze nacisnac na pilocie tv zeby sie przelaczyl na naziemna telewizje. czy da sie cos takiego przestawic zeby zawsze gdy wlacze tv to bylo od razu na telewizji naziemnej? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak zrobić hard reset w tym tv? Telewizor uruchamia się do loga android i wyłącza się. Wyłączył  się  jak zmieniałem ustawienia ekranu i już nie chce ruszyć. TV mam dopiero kilka dni i nie wiem czy zwracać czy da się jeszcze coś z tym zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wg artykułu z pierwszej strony tego wątku modele telewizorów:

  • 55BL5EA
  • 55BL3EA
  • 55BL2EA

różnią się tylko wizualnie. Przeglądając ich zdjęcia w sklepach, ale i na oficjalnej stronie Sharpa żadnych róznic nie widzę.

Czy komuś udało się zauważyć, jakie są różnice między modelami? A może, skoro wyglądają identycznie, to różnice dotycza jednak podzespołów?

Pytam bo w sklepach mają różne ceny (im wyższa cyferka, tym wyższa cena :P) i zastanawiam się dlaczego.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cholera wie.. chyba się różnią wyglądem diody włączenia i  czujki podczerwieni  ;) 

Na tym forum rosyjskim jest tabela i tam widać jakieś drobne różnice 
https://forum.setcombg.com/sharp-телевизори/54887-sharp-телевизори-инфо-на-първа-страница-28.html


Ale zalazłem w sieci pełną instrukcję obsługi w wersji EN napisanej przez Polaków ;) 
https://hdtvpolska.com/telewizor-sharp-bn5-test-niedrogi-telewizor-do-filmow-i-seriali-z-dolby-vision-oraz-android-tv/?showfull=1

no i brawo dla HDTVPoska bo po roku pokazał się test naszego telewizora :D
https://hdtvpolska.com/sharp-bl5-test-ciekawy-telewizor-z-android-tv-w-bardzo-niskiej-cenieor-z-android-tv-za-naprawde-niska-cene/

nowszy model ma lepsze HDRy :(
https://hdtvpolska.com/telewizor-sharp-bn5-test-niedrogi-telewizor-do-filmow-i-seriali-z-dolby-vision-oraz-android-tv/?showfull=1
 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie są to różnice pod względem jakości obrazu. To są te same modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp 40bl2 - podczas przeglądania listy kanałów z klawisza "Guide" telewizor od razu przechodzi na kanał na którym się chwilę zatrzymam, czy da się to wyłączyć, żeby przejrzeć co gdzie leci bez zmiany aktualnie oglądanego kanału? Strasznie mnie to irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2020 o 11:23, Daniel Piotrowski napisał:

 Ostatnia aktualizacja jeszcze coś zmieniła w kolorach już nie muszę korygować odcieni zielonego wszystkie wartości mam na 0 i jest ok - kontrolowałem kalibratorem.

@Daniel Piotrowski czy mógłbyś podzielić się swoimi ustawieniami obrazu po aktualizacji? Walczę z kolorami, ale nie potrafię zrobić tego należycie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...