Skocz do zawartości
thewoo

Telewizor 55 cali do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

będę wdzięczny za radę w wyborze nowego tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, czasmi w pozycji leżącej z lekkiego kąta na kanapie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wiszący
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Salon na parterze więc słońce przytłumione, okno po prawej stronie, rolety w razie W
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic Viera TX-L42E5E (42 cale)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Appki Netflix, YT, Przeglądarkę internetową, WiFi, Bezproblemowe odtwarzanie filmów z kodekiem h264 na usb (z czym mam obecnie problem na swoim)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD z kablówki, ale tv będzie rzadko oglądana
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox one S, pendrive z filmami HD
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  tak , ~2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? że za szybko się psują
19. Preferencje co do marki ? LG, SAMSUNG, PANASONIC, SONY
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500ZŁ ale wolałbym się w tej kwocie zamknąć z uchwytem do zamocowania TV

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? NIE

 

 

Aktualnie wypatrzyłem coś takiego:

Philips 55PUS6703/12
Samsung UE55RU7472U
LG LED 55UM7610

SAMSUNG UE55RU7402U

 

TV chcę kupić lokalnie w rtv/agd markecie więc egzotyczne modele słabo dostępne odpadają.

Edytowane przez thewoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ue55ru8002. Może się zmieścisz w 2500 zł, ale bez uchwytu. Za tyle go można kupić na internecie, nie wiem jak ceny w twoim sklepie, ale obstawiam, że będą sporo wyższe. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 19:25, thewoo napisał:

TV chcę kupić lokalnie w rtv/agd markecie więc egzotyczne modele słabo dostępne odpadają.

A jak polecę coś takiego z allegro. Lepszy od wszystkich wyżej wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

chodziłem dziś strudzony po sklepach i w zasadzie nie widzę większej różnicy między tv w tej półce cenowej. Wybrałem 3 modele

1. SAMSUNG UE55RU7402U za 2399
2. SONY KD-55XG7005BAEP za 2499
3. SAMSUNG UE55RU7442 za 2399

I chcę kupić któryś z nich, ja obstawiam za pozycją nr 1, pierwszy na którym się skupiłem , nic wdg mnie mu nie brakowało. Druga opcja Sony bardziej mnie łapie ze względu na markę, w porównaniu do opcji nr. 3 obok której stał dało się jedynie zauważyć że czerń jest jednak głębsza ale tak to tyłka nie urywa, z tym że musiałbym do niego dopłacić 100zł

Edytowane przez thewoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba samsungi to te same modele, tyle że sprzedawane w różnych sklepach, stąd różnica w nazwie, ewentualnie różnią się tylko kolorem obudowy. Jeśli miałeś porównanie stojących obok siebie sony i samsunga i bardziej podobał Ci się obraz z sony, to weź Sony. W samsungu będzie nieco lepszy smart, bo niższe serie sony mają okrojonego smarta (wyższe modele mają androida), ale też moim zdaniem niczego mu nie brakuje, bo te aplikacje których się głównie używa jak YT czy netflix jak najbardziej są default_wink.png

 

Napisane Tablet Z.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...